Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

Javert

Mám rád oba filmy - s Guinnessem i Hanksem. Každý je něčím jiný a určitým způsobem specifický a proto bych je, jak tu mnozí dělají, nesrovnával. Atmosférou a humorem mě jednoznačně víc pobavila Coenovic verze. Skupinkou zlotřilců a mistrnou situační komikou jsem byl více nadšen u původního dílka. Postava profesora byla ovšem zahrána na výbornou v obou verzích - sofistikovaný, lehce trhlý Hanks může být bezpochyby s Guinnessovým slizounem minimálně srovnáván. Oba jsou prostě a jednoduše dokonalí. ()

k212

Já mám Coheny ráda, ale tentokrát to pro mě bylo dost velké sousto a to přišlo obzvlášť s postavou, kterou hrál Marlon Wayans. Nemohu si pomoci, ale vyloženě se mi příčil jako kost zaseklá v krku. Nejen jeho stupidní a přemrštěně vulgární hlášky, ale také jeho rozkřeněný neherecký obličej (prostě druh tohoto rádoby humoru patří přesně tam, kde Wayans obvykle účinkuje). Naopak světlým překvapením byl Tom Hanks jako slizký PhDr., ale ne zas tak velkým, aby člověk dal přemrštěně dobré hodnocení. Takže asi takhle : na Coheny slabý odvar toho, co předvedli dříve, děj ovšem typicky jižanský a Cohenovský je - ale prostě nedotažený (Ano je prokletí být kultem!). ()

DJ Obelix

Prumerna komedie bratri Coenu, ktera ovsem stoji za shlednuti uz kvuli naprosto "jinemu" Tomu Hanksovi, nez jak ho muzeme znat z predchozich snimku. Ovsem nic me u tohoto filmu nenuti, abych ho videl jeste jednou... ()

kingik

Hlavně šlo o to se zasmát. Výběr herců, od Toma Hankse až po Marlona Wayanse, neměl chybu. Gagů i bizarních úmrtí bylo dost a babka byla nezničitelná. ()

Legas

Tom Hanks mě velice překvapil. Kdyby nebyl můj oblíbený herec, možná bych ho v této (pro něj celkem netypické) roli ani nepoznal. Paní domácí je také dobře zahraná a poutavá postava. To se bohužel nedá říct o zbytku lupičů, kteří si di filmu bratří Coenů odskočili snad z nějakého sitkomu. Humorných scénech je málo, vyloženě povedených ještě méně. Jinak je film na druhou stranu pěkně zrežírovaný a užijete si v něm sposuty amerických tradicionálů (a trochu hopity hop hudby). NO BULLETS ;-) ()

ed_wood

Nebolo to zlé. Na dosť scénach sa dalo aj pekne zasmiať (napr. Simmonsove kraťasy, alebo keď starú dámu prišiel navštíviť šerif a Tom Hanks sa skryl) ale od Coenovcov a Hanksa som čakal niečo viac. Jeden z mála filmov, kde musím pochváliť slovenský dabing. ()

Anderton

Lepšie možno nepoznať originál, ak sa chystáte na Coenovic verziu. Pôvodná je o niečo lepšia, ale to s tým nesúvisí. Pretože ak neviete, čo čakať, budete príjemne prekvapení, akým smerom sa príbeh bude uberať a uvidíte Toma Hanksa v skutočne zápornej úlohe. Veľmi čierna komédia. Takto som si predstavoval výzor černošky, ktorá ukazovala v Tomovi a Terrym iba svoje nohy. ()

Sašenka165

Musím se pokorně přiznat, že tohle je první film bratří Coenových, který jsem kdy viděla (samozřejmě to hodlám napravit), a tak ho nemohu srovnát s "těmi nepřekonatelnými ostatními" a chápu, že někdo Lupiče hodnotí méně hvězdičkami, než by si z mého pohledu laika zasloužil, hlavně proto, že ho nezklamal ani tak film jako Coenové. Mně se to prostě líbilo, protože to bylo pěkně a inteligentně vymyšlené, vtipné, skvěle obsazené a výborně zahrané (obzvlášť Tomovi Hanksovi skvěle jde "ďábelský úsměv"). Prostě dobrý film, na který bych se neváhala podívat znova (Coenové neCoenové :) ). ()

PetrPan

Černá komedie a to v obou významech tohoto slovního spojení bří Coenů je příjemným zpestřením nedělního odpoledne, kdy nemáte nic na práci a chcete se inteligentně a lehce pobavit, herecký koncert "jiného" Toma Hankse, špetka dnes tak oblíbeného fekálního humoru a velký kopec černého humoru ryzí kvality, především poslední půlhodinka stojí za to... ()

Slarque

Bratři Coenové konečně přiznali, že režírují oba, a překvapivě natočili remake. Díky tomu všechno nevypadá tak, jak jsme u nich zvyklí. Na druhou stranu, jejich hrdinové většinou nebyli zatěžkáni břemenem inteligence, a to je zde dovedeno až někam k týmu snů z pomocné školy. Tom Hanks si konečně mohl zahrát padoucha a viditelně si to vychutnával. Skvělá je i Irma P. Hall a nesmím zapomenout na její kočku! ()

WANDRWALL

Film není zdaleka tak dobře propracovaný jako jiné filmy bří Coenových. To mě zaskočilo. Ale jsou v něm hezké konfrontace - třeba: "Já jsem hodný, paní domácí, ale taky nejsem hodný". ()

Bachy

Přiznám se, že při úvodních minutách prvého zhlédnutí Lupičů jsem se hodně divil. Tak nějak jsem si říkal:"Tohle asi opravdu budou ti nejslabší Coenové." Teď už má tenhle film velmi speciální místo v mé sbírce. Zamiloval jsem si ho a během opakování se bavil snad ještě více, než kdy předtím. Všiml jsem si minirole Bruce Campbella a už i vím, jakou pistoli vytáhne Hanks při scéně na mostě. Promakané. Je to praštěné, kolikrát děsně klišovité a až stupidně absurdní, ale je to tak úžasně podané, že ho řadím mezi své nejoblíbenější filmy vůbec. Lupiči paní domácí jsou absolutně stejní jako postava Toma Hankse. Švihlé, ve zvláštním kabátě, vše dohnané do extrému, ale za každou cenu poetické. Ještě pár zhlédnutí a bude to pro mě nedotknutelný kult. Coeni prostě mají svojí kouzlo, která já bezmezně hltám a nenechte se odradit hodnocením, i zde si kouzlo drží. Dodatek: Už jsem to dokoukal tisíckrát a pořád musím mít vafle! Všichni musí mít vafle! ()

klerik

Možno je otázne, prečo Coenovci natočili takúto obyčajnoť. Možno pre už značne okukaného Hanksa, ktorý sa v netradičnej úlohe baví počas celého filmu... Faktom však ostáva, že pod pokrievkou sa skrýva trochu viac, ako by ste z počiatku čakali... Príjemné šmrcnutie čiernou komédiou síce neprebije množstvo hlušiny, ale film aspoň nespadne pod priemer... ()

iamek

Příjemná krimi komedie se skvělým Tomem Hanksem. Škoda jen pomalého tempa a příliš přeplacaného závěru kde se Coenovci snažili diváka asi až moc překvapit a šokovat. ()

SeBig

Za mě asi nejlepší Coenovka. Seskupení lupičů dodává šmrc, parádní hudba co scénám dodává nádech, Hanks a jeho dialogy a napodobování E.Poa, vtipný hádky mezi Wayansem a Simmonsem s SPS a tatranka. Milá komedie. ()

mat.ilda

Já se trochu odliším, pro mě je tato černá komedie typem filmu, kdy při zkoumání tv programu zvolám: "Jé, večer dávají..." A taky si to nenechám ujít, aniž vlastně tuším proč. Snad to je tou starosvětskou atmosférou, možná jižanskými halekačkami které znějí celým příběhem, či zvláštním humorem bratří Coenů. Vím ale určitě, že to není Tomem Hanksem, tento styl mu vážně nesvědčí a český dabing byl výjimečně milosrdnější k jeho slovnímu projevu, protože to, co se pokoušel vyloudit z hlasivek, činilo jeho profesora ještě odpudivějším. Naopak, drsné hlášky černého Gawaina mě bavily, ačkoliv mě v jiných filmech tyto typy spíš vadí, asi je pravdou, že když dva dělají totéž, není to totéž. Rozhodně se ale nebudete válet smíchy, je to taková úsměvná, odpočinková komedie. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky