Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

Falko

70%. Celkom slusna, aj ked na bratov Coenovcov trosku nezvycajna cierna komedia, od ktorej som cakal trosku viac. Tom Hanks zahral profesora genialne, hlavne ten jeho psi smiech ma vzdy rozosmial a rovnako dobry bol aj vybusny Marlon Wayans, vdaka ktoremu stoji film za to. Avsak nasli sa tu i hluche miesta, pri ktorich som sa trosku nudil, inac by som dal 4 hviezdicky... 04.07.2009 ___ Tom Hanks - (Profesor G.H. Dorr) +++ Irma P. Hall - (Marva Munson) +++ Marlon Wayans - (Gawain MacSam) +++ J.K. Simmons - (Garth Pancake) +++ Ryan Hurst - (Lump Hudson) +++ George Wallace - (Serif Wyner) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen, Barry Sonnenfeld +++ Hudba: Carter Burwell +++ ()

castor

Doufám, že to není s konečnou platností, ale Coeni přece jenom v posledních letech mírně lapají po dechu. Parta "chrámových hudebníků" se přes sklep důvěřivé staré dámy snaží uloupit nějaké ty prašule. Potenciál by tu byl, ale minimum scén je dohráno do bizarností, na které jsme bývali zvyklí. Pointa často chybí. V klíčových momentech se stáhnou do kouta a připravují si půdu pro další scénu. Jde spíše o skok k trochu jinému žánru, který neurazí, ale zároveň nikterak nevyrazí dech. Herecky ovšem nezklame. Ďábelsky intelektuální Tom Hanks (s přízvukem) příjemně zariskoval a musím smeknout, protože mi otevřel další kapitolu svých hereckých možností. Poutavá retro atmosféra, hravé vizuální nápady, parta looserů. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost, nicméně jí schází přesah, který by některé scény zaryl do paměti!! ()

Rex Mundi

Ja som sa kráľovsky bavila od začiatku do konca! Skupinka postavičiek, každý správne trafený, rozohráva kolotoč gagov. Šušľajúci Hanks je nezabudnuteľný, rovnako ako zabrzdený Ryan Hurst, večne húliaci Generál, hnačkový J.K. Simmons...a všetci ostatní pani Munsonovou počnúc a obéznymi policajtami končiac. Najšialenejšia banda zlodejov, akú som kedy videla. Proste bombová čierna komédia! ()

Trellíno

Tak nejprve jsem tu měl tři hvězdičky a byl jsem docela nespokojený, ale teprve po shlédnutí otitulkované verze jsem zvedl hodnocení o hvězdičku a uvědomil si, že se jedná o další nádherně černohumornou komedii, jaké umí jenom mistři Coenovy. ()

D.Moore

Jeden z těch mála remaků, které jsou lepší než originál. Svižnější, vtipnější, cyničtější, černohumornější... Zkrátka lepší. Lupiči paní domácí (ach ty názvy) pro mě znamenají perfektní oddychovku, film pro každou denní dobu každého ročního období. Coeni přesně věděli, co originálnímu filmu chybělo.__P.S. Kolik lidí asi nakrkne, když si teď přečtou, že se mi Ladykillers vlastně líbí víc než Big Lebowski? ()

troufalka

Když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco studio Ealing natočilo v roce 1955 výbornou britskou komedii s velkým šarmem, bratři Coenovi vykradli téma a spáchali podprůměrnou šaškárnu. Šve mě to o to víc, že mám tvorbu Coenů velice ráda a většinou nezklamou. Tady mě asi nejvíc namíchlo, že se pod to podepsali a neuvedli původní scénář, byť je nad slunce jasné, že ho prachsprostě opsali. Přivřela bych oko, kdyby se to aspoň trochu povedlo, ale takhle ...? ()

MMR

Po tom úvodním děsným soundtracku, pak po nudným dlouhým dialogu přišla záplava sprostých slov, která mě donutila vyhodit bratrance od notebooku a vzít si na sebe sluchátka. Pak se tam mihlo pár hlášek. „Ty máš svý Phdr a já skoro maturitu!“ Pak se vše dostalo do průměrné pozice, ze které se to až do konce nevyhrabalo. Tudíž pokračování v rytmu vulgarismu a postupné sledování, jak všichni padají z mostu, mi jasně dalo najevo, že víc jak 3 hvězdičky si to nezaslouží… ()

2Pac

Zase raz sa podla mna podarilo vytvorit Coenovcom film s uzasnou atmosferou. Jednoduchy dej filmu je rozvinuty pomocou carovne posobiacich miniscenok podfarbenych skvelou muzickou a excelentnym Hanksom. ()

Xmilden

Bratři Coenové za to vzali zase trošku z jiné strany. Přesto je znát, že se stále jedná o jejich film, poněvadž nese prakticky všechy jejich rysy. Rozhodně se nejedná o nějaký jejich trhák, ale určitě je to příjemná podívaná. Takovou partu lupičů, aby jeden pohledal:) SDS se opravdu nevyplácí mít. Poctivých 70%. ()

sepp

Docela slusny remake stare klasiky, ale chybi mu stava i to typicke kouzlo predeslych coenovek je zde jen v malych davkach (obraz Otara je stary, ale vyborny gag). Kazdopadne Hanks predvadi opetne bezchybny vykon a i jinymi kritizovany Wayans dobre zapadal do celeho pribehu. Kazdopadne asi nejslabsi Coenovka vubec, spis tak na 3,5 diky finalni scene na moste ;) ()

kinej

Docela sranda, ale na Coeny je to silný podprůměr. Přítomnost Oscar huntera Toma Hankse, jen potvrzuje domněnku, že si Coeni chtějí napakovat majlant. Druhé zklámání v řadě. ()

MISSha

Nenáročný a neurážející snímek, který jsem bratrům Coenům zhltla i s naviákem. Čekala jsem popravdě průměrnou zábavu ale byla jsem mile překvapena, jak jsem se bavila, už jen nad bravurním herectví snad největšího sympaťáka Hollywoodu. ()

Fiftis

Bratia Coenovci natočili miliónkrát lepšie filmy. Takže tento pokus o "komédiu" beriem ako veľmi zlý vtip. Tom Hanks tu vôbec nesedí a naviac - opakovaný vtip nie je vtipom, to by si nabudúce tvorcovia mohli uvedomiť. Človek si stále hovorí, že od komédie s Tomom Hanksom čakal trochu viac. Film je miestami celkom zdĺhavý a občas sa dá celkom predvídať, čo bude nasledovať. Dej sa sotva vlečie, anglický humor veľmi nezaberá, ostatní herci sú nezaujímaví. Po veľkom očakávaní prišlo veľké sklamanie. Stupídny scenár, kŕčovitý humor i dialógy. Nikdy viac. Budem sa snažiť tejto "skvelej" komédií nabudúce vyhnúť. Veľké sklamanie. ()

lamps

Od filmů s Tomem Hanksem vždy očekávám vysoce kvalitní podívanou, ovšem tato komedie se zrovna dvakrát nepovedla. Pani domácí tu sice představuje přesně to na první pohled nenápadné "nebezpečí", jak jsem od ní očekával a pokusy o její likvidaci mě dokázali pobavit, ovšem humor mi tady jinak moc neseděl. Ve scénáři je sice obsažena pointa o velkolepé loupeži, která ale naprosto postrádá nápad a originalitu a ona velkolepost určitě není na místě. Abych ale jen nekritizoval, Lupiči paní domácí je ideální snímek pro odreagování a odpočinek s několika povedenými vtipy, u kterého nemusíte a vlastně ani nesmíte moc přemýšlet. Navíc Tom Hanks hraje jako vždy skvěle a pozvedá úroveň celé podívané o něco výše. ()

JohnnyD

Tom Hanks je úžasný, černošský gospel dotvára príjemnú južanskú atmosféru, ale prílišná počítačová prefiltrovanosť v spojení s tuctovým koncom a absenciou originality film vytláča na hranicu priemernosti. Marlon Wayans je jediný vtipný - čo už k tomu dodať. ()

Boogeyman

Člověk, který čeká další bezchybnou „coenovku“ bude asi zklamanej. Až na černočernou (tady jsou poznat Coeni v celé své kráse) poslední třetinu se jedná o poměrně klasickou komedii o partě neschopných zlodějíčků. Navíc jde o komedii spíše jen lehce úsměvnou než vyloženě vtipnou. Tom Hanks je v pro něj velmi neobvyklé roli naprosto dokonalý, ale ostatní členové zlodějské bandy mi moc nesedli, stejně tak paní domácí. ()

petaspur

Inteligencí hýřící a vlezlými slovy nešetřící PhDr. Dorr sestavil bandu zločinců na základě jejich odpovědí na jeho inzerát na internetu. Přestože se jedná o individua mozek doma často zapomínající, tak se geniální loupež shodou okolností podaří. Radost z hromady odcizených peněz však nečeká na "poctivé" zločince, ale na jednu senilní paní domácí, o jejíž poklidné stáří se stará černý anděl a jejího kocoura neúnavně hledající policie. ()

misterz

Tak toto sa Coenom podarilo. Skvelá komédia, kde sa strieda milý, distingvovaný a inteligentný humor s trochu buranským chovaním sa niektorých hlavných postáv a to všetko je poprepletané vtipnými hláškami. Výsledkom je výborná zábava. Tiež ide o jedinečnú možnosť vidieť T. Hanksa stvárňovať pre neho pomerne neobvyklú postavu - záporáka. A to teda riadne slizkého :) Ale zvládol ju ľavou zadnou, skvelý herec, pre ktorého je akákoľvek rola brnkačka. Nemôžem zabudnúť ani na starú pani, nepoznám ju, ale bola famózna :) Snímok ako stvorený na relax a zlepšenie nálady. 80/100 ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky