Tonula

DÁLNIČNÍ HLÍDKA má zakódované zvláštní napětí, které mne od začátku do konce udrželo u sledování filmu. Není to nic, při čem by se člověku zatajil dech jako u překvapivého výstřelu ze tmy nebo dramatického výkřiku. Děj plyne úplně přirozeně a poklidně, jako by se nic nedělo. Ani zabíjení se z toho nevymyká (není brutální, film ho staví do role kulis a víme, že se tehdy skutečně odehrálo). Hlavní hrdinové, kteří v minulosti nemívali problém zabít zločince, už nejsou hbití, nedokážou dostihnout utíkajícího kluka a policisté na ně hledí jako na přízrak z minulých časů, který nepatří do nové doby. Vlastně jsou tak trochu pro smích a téměř nikdo jim nevěří. Až do chvíle, než připraví léčku, která ukončí životy populárních banditů 30 let. Je pozoruhodné, jak už tehdy dokázala média udělat z černého bílé a z vrahů populární hvězdy a jakési americké Jánošíky. Costner i Harelson hrají skvěle. Režisér dokázal barvitě představit i společnost 30. let, dobu v období velké hospodářské krize, plnou migrujících nezaměstnaných a špinavých chudáků ve stanových táborech na okrajích měst. I když se vše točí okolo příběhu Bonnie a Clyda, hlavní hrdinové jsou dva vysloužilí rangeři. Podle mne sehrává značnou rolu kvalitní hudba Thomase Newmana, která plyne stejně klidně jako příběh. Je to dobrý film, možná trochu nepochopený těmi, kdo ho chtěli vidět jako akční. Z popisku Krimi / Drama / Mysteriózní totiž neplatí ani jedno z označení. 90% ()

horskejvlk

No vida, konečně změna pohledu na sobecký páreček, kterého tisk zidealizoval v duchu romantického páru ala Robin Hood a lady Marion, už tehdá bylo vidět nebezpečí manipulativních médií. Zde byla Bony vykreslena Jako správná zabijácká psychopatka s vizáží zelenooké zmije, byť je její střelba dle tehdejšího vyšetřování sporná, což ji možná šlechtí ale nikterak neomlouvá. Kdyby je tenkrát soudily a zavřely tak by se možná nezapsali do brakové literatury. Film byl rozvláčný a místy utahaný nebýt osobního strážce, kterého jsem po dlouhé době viděl , bylo by to nuda ()

Ed.

Za mne hezký film, nemá akční patos. Lidé jsou lidmi se všemi vadami a zločinci nejsou hrdiny! ()

pallok

Dlhé a nudné. Po celý ten čas som mal pocit, že pozerám záver filmu Bonnie & Clyde ktorému som kedysi dal ****. Napriek slušnému výkonu Kevina a Woodyho ma film nepresvedčil ani svojou brutalitou, ani kvázi dokumentárnym spracovaním námetu. A nechápem, v čom bol film mysteriózny? ()

CampaHD

Vypiplana mužská záležitosť ktorá síce drhne a sem tam sa vlečie, no dobovo je to dokonalé a tak je čo sledovať. Taktiež je to asi aj lepšia reklama na Ford ako Le Mans 66. Nik sa tu nehral na cit ku zločinu ani na zákon, v tej dobe to asi inak nešlo a proste ich bez škrupul zlikvidovali. 70% ()

pistabaci

Nuž akože zlé to rozhodne nie je ale ťahá sa to jak sopeľ z nosa. Síce nevravím, ukázanie toho na piču života a dôvodu prečo sa naša dvojka dala na prepadávanie, rozhodne pôsobí fajnovo (rozhovor Costnera a Clydeovho otca vrchol filmu za mňa ) a záverečná "akčná" scéna taktiež fajnová. Takže iba 3* ale silné. ()

macikpacik

Až dnes som to objavil na Netflixe tento film. Bol som zvedavý, ako to zvládnu tí dvaja /výborní herci/ dôchodcovia a dopadlo to dobre. Teda, po prvé, že tých hajzlov, ktorí sa stali takmer americkými hrdinami, zastrelili, a po druhé film veľmi pekne ukázal nielen prešibanosť Bonny a Clyda - viď únik na suchej zaprášenej a rozfúkanej zemine kdesi v prdeli USA, ale hlavne ukázali, že, na rozdiel od dnešných a aj mnohých iných hrdinov, nemusia mať biceps 54 cm, 4 frajerky, luxusné autá, prestrielať sa k finále vagónmi krvi, ale že skúsenosť bývalých zabijákov a detektívov, dokáže dosiahnúť cieľ. Veľmi, opakujem veľmi, som rád, že do filmu nedali mladú generáciu hercov, nespravili z nich supermanov, ale že film beží na prosto prirodzene, samozrejme s nie celkom zabudnutými schopnosťami bývalých policajných zabijákov, ktorí zabili určite viac ľudí ako B+C. Dávam 10/10. Niekto tu písal, že je to veľmi rozťahané a nemá to tempo.  Predpokladám, že písal niekto, kto je mladší ako 20 rokov a tak sa len usmievam. Spomeňte si na Tarantinove filmy, kde tiež všetko ide ako spomalené a je to na škodu? Režiséra Hanckocka nepoznám, ale odviedol dobrú prácu. Vzťahy, medzi "starcami na love" je výnorný. Som veľmi milo prekvapený a film som si pozrel 2x za sebou. ()

Dr.Marek

Konečně někomu v US došlo, že by bylo fajn projednou oslavovat někoho jinýho než vrahy. Takže Bonnie a Clyde z druhý strany. I když víte, jak to dopadne, stejně je to napínavý. Vzijete se do chlápků, co jen mají udělat svou práci a nechtěj při tom umřít. A právě proto jsou to frajeři, jak to zmáknou. A taky je tam hezky vidět jak lze lidí lehce zblbnout, aby dávali na piedestal kohokoli, takže i vrahy. Jak příznačné třeba pro dnešní dobu a válku na Ukrajině. ()