Dálniční hlídka

The Highwaymen

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2019, 132 min

Bonnie a Clyde z druhé strany aneb Očima těch, kteří po nich šli. A v případě obou hlavních hrdinů jsou to oči již poněkud zestárlé a unavené. Bohužel poněkud unavená je i režie, a tak se film, který je výborně obsazený, kostýmy a výpravou dotažený takřka k dokonalosti, vleče jak Lovosice. Škoda, že jen do ruky nedostal zručnější režisér, neboť vše ostatní funguje výborně..(17.4.2020)

Hodně příjemná staromilská žánrovka - oldschoolová gansterská road-movie na vděčné téma Bonnie a Clyde, ovšem tak trochu z druhé strany ,,zákona"... Řemeslně dobře natočená, skvěle gradovaná a závěr byl opravdu dost silný - fenomén celebritizace psanců z éry Divokého západu postupně nabyl tehdy na prahu 30. let 20. století téměř dnešní podoby...(6.4.2019)

S filmy od Netflixu mám docela problém. Mají štěstí na příběhy, které na papíře zní neskutečně dobře, ale výsledné zpracování je po většinu případů, stěží průměrné. Stejně je tomu i v tomto případě. Příběh dvou mužů, kteří naháněli Bonnieho a Clydea, zněl výborně a cítil jsem z něj atmosférickou, temnou pecku. Navíc je zde Costner a Harrelson, tak co se může pokazit. Bohužel výsledný dojem není vyloženě špatný, jen strašně nevýrazný. Film plyne v extrémně pomalém tempu a nijak tomu nepomáhá ani fakt, že je film více než dvě hodiny dlouhý. Divák si tak film vyloženě neužívá, ani v něm nenajde jedinou pamětihodnou scénu a jediné, co si divák možná zapamatuje je závěrečný masakr. Je to ohromná škoda, protože z daného tématu, mohl vzniknout opravdu poutavý film.(8.8.2019)

Tak trochu jsem doufal v "nesmiřitelné" a "neúplatné" "skutečné detektivy", lovící legendární vraždící páreček, ale dostal jsem "jen" moc hezky vypadající (kamera a výprava na jedničku), nicméně poněkud rozvleklou a vnitřní energii postrádající retro krimi s perfektním Costnerem (Woody odvádí svůj ok standard), který se zřejmě rozhodl, že bude stárnout po "eastwoodovsku", tj. do podoby sympatického drsňáckého mrzouta. 60 %(17.4.2019)

Ani ne tak mysteriózní jako fakt dobře udělaná kriminálka těžící ze skutečností ohledně dopadení Bonnie a Clyde ve filmu, jenž měl náročný vznik minimálně deseti let. Kevin Costner a Woody Harrelson se zde skvěle doplňují. Vidět tyto dva vedle sebe sedět v autě nebo restauraci, ihned jim řeknu i to co není pravda, jen abych mohl vypadnout. Prostě dokonalý casting. Též beru za plus, že tu zločiny Bonnie a Clyde nejsou nijak adorované a krásně se zde pracuje jak s jejich slávou, tak jejich reálnou zločineckou tváří, která si zaslouží jen opovržení. Vykreslení USA po velké ekonomické krizi je také výborné a zamrzí tedy občasná zdlouhavost a hluché pasáže. Závěrečná přestřelka je naturalisticky nasnímaná a i se drží dobových skutečností. Suma sumárum nádherná kriminálka, která potěšilo oko i ucho. Zvedám palec nahoru. 75%(19.10.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. března 2019 na filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)

• - Guvernérka Ma Ferguson (Kathy Bates) prirovnáva návrat texaských rangerov s dobou pištoľníkov vrátane slávneho Wyatta Earpa. Spomínaného Wyatta si zahral jeden z hlavných hrdinov, a to K. Costner vo filme s rovnakým názvom Wyatt Earp (1994). (MikaelSVK)

• - Spoiler: Keď chce Maney Gault (Woody Harrelson) vystreliť na Clydea (Edward Bossert), do cesty sa mu postaví zástup obdivovateľov. Následne sa v prestrihoch objavujú vždy iní obdivovatelia. (johnsnow)