Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

ABLABLABLA

No ze začátku jsem si říkala, jestli se mám na to vůbec dívat. Asi bych tomu dala odpad. Ale po 20 minutách se film rozjel a už to nebyla taková ubohá americká vánoční pohádka o přerostlém elfovi. Dokonce jsem se i bavila. Poté co skřítek přijel do NY a vše pro něj bylo nové a jiné, bylo to vážně srandovní. Teda ale trochu nechutná byla scéna, kdy si cpal do pusy žvýkačky přilepené na zábradlí. Fuuuj. Ovšem dojímavá byla scéna, kdy se snažil lidem vrátit víru v Santa Klause zpíváním koled ho podpoříli a mohl vzlétnout... ()

kaylin

Ze začátku je zde hodně vtipů, které jednoduše vycházejí z toho, že je zde všechno z toho pohledu, že Santa a skřítci opravdu existují. Je to zábavné, ale je vidět, že s tím nikdo neměl moc práce. Jon Favreau dokazuje, že jeho úspěch ohledně série "Iron Mana" prostě nebyl v tom, že je dobrým režisérem, ale v tom, že měl štěstí na sérii, na spolupracovníky a hlavně na to, že komiksové adaptace letí, a to hlavně ty marvelovské, které si kolem sebe budují rozsáhlý svět. "Elf" je jen ukázkou Favreauovi průměrnosti, kdy není ani schopný jakkoli zajímavě zvládnout vánoční příběh, a to i přesto, že má po ruce skvělé herce. Hrozný brak a kýč, který má všechny nedostatky vánočních filmů - hloupost, patos, blbé postavy, zbytečná romance, atd. Uf, příšerné. ()

Desperado

Veľmi milá a zábavná komédia, ktorej sa dá s radosťou odpustiť typické americké moralizovanie. Plus ako bonbónik čarovný Will Ferrell. ()

Fanucci

Některé pasáže hl. na začátku filmu byly přímo geniální. Pak ale snímek - jak to většinou u mainstreamových amerických komedií bývá - ztrácí dech, když se s přibývající stopáží transformuje do "komedie pro celou rodinu" a rve do scénáře rodinné hodnoty (podobně dopadl např. snímek Bad Santa). Idiot Ferrel v roli elfa ale září:-) ()

HappySmile

Je to už podruhé v krátké době co musím říct, že i když Ferrellovky moc nemusím, tak tohle se mi opravdu líbilo. Will Ferrell dokázal zahrát naivního skřítka (teda spíš by se asi dalo říct blbého =) dokonale a každou chvíli jsem se musela strašně smát. A tak to má u komedií taky vypadat. ()

Martin741

Vyzera to byt na dalsiu Fret pek komediu, ale -okrem Ferrella - tu nikto z Fret Pek komedii nehra. Po prichode do "krajiny menom New York" sklznu do podpriemeru nielen dialogy, ale aj gagy. Sa cudujem, ze to na seba vobec zarobilo, niektore skutocnosti mi fakt jaxi nejdu do hlavy : 60 % ()

vydumnica

Nedávno som kdesi čítala, že filmy ELF a LOVE ACTUALLY sú poslednými filmami, ktoré sa zaradili medzi vianočnú klasiku a odvtedy nič nové nepribudlo (vraj). Tento rok slávia 20. výročie. Love Actually sa dá pozerať aj viackrát a áno, je to už klasika, no tento škriatkovský film Elf mi naozaj stačilo vidieť raz. Pre mňa to určite nie je vianočná klasika, neviem si predstaviť pozerať to každé, každé druhé či tretie Vianoce. Ono to asi malo byť vtipné, ale nebolo, ale zlé to tiež nie je, no mohlo to byť oveľa lepšie, vtipnejšie a hlavne také, aby sa k tomu človek rád vracal. ()

Streeper

Film jsem strašně dlouho nemohla vůbec nikde sehnat, takže díky Netflixu jsem konečně měla možnost se na něj podívat. K mému překvapení to nebylo nejhorší. Čekala jsem to o dost děsivější. Humor Willa Ferrella mi totiž není vůbec blízký, ale tady to nebylo tak strašné. Možná je to tím, že to má být vyloženě film pro malé děti, takže se Will držel. Pár trapných vtípků tam je, ale nic vyloženě strašného. Několikrát jsem se i zasmála. S malými dětmi se pak na to v budoucnu ráda podívám, takový příjemná vánoční pohoda, ale sama se k tomu už asi nevrátím. ()

Pajky3

Film jsem vlastně neznal, až když o něm moji angličtí kolegové začali mluvit jako o filmu, který mají na vánoce nejraději a považují ho za klasiku (Jako my Sám doma). Will Ferrell a jeho humor mi nijak nesedí a trochu jsem se bál, abych kvůli tomu neodsoudil i tenhle film. Jenže Ferrell je až překvapivě snesitelný a jen pár scén je na/za hranou. Zooey Deschanel to sluší i v elfském kostýmku s blonďatou hlavou. Zapamatuji si například scénu ze sprchy nebo tu s Peterem Dinklagem. ()

Juto

Je to dobrý vianočný príbeh, v ktorom hrá Will Ferrell nevinného, ​​detského roztržitého škriatka, ktorý netuší, ako funguje skutočný svet, a je na ceste hľadať svoju skutočnú rodinu. Je ochotný rozšíriť vianočného ducha na mesto, ktoré zjavne nemá iskru v očiach, takže má pred sebou ťažkú ​​úlohu. 6,5/10 ()

WolfR

Snažilo se to o vánoční pohodu, pohádkovost a nějaké to ponaučení, snažilo se to i o úderný humor. A vyšlo to celkově tak na průměrný flák, a ač se ale Will Ferrell snažil, trapný humor lehce převážil opravdovou srandu, takže už to budou jenom 2 hvězdy. ()

Šimpy

Will Ferrel byl k sežrání, potěšili herci jako Bob Newhart,Michael Lerner či Jon Favreau. Santa Claus byl správně drsnej a závěr prostě vánočně kýčovitý... ()

Radiq

Ach jo, to mě nenapadlo, že Will Ferrell se taky někdy rozhodne natočit film, kterej bude spíš pro děcka než pro lidi. Několik vtipnějch situací se tam našlo, ale vánoční americká trapárna na konci to mega-zkazila. Jedná se spíš o klasickou blbost, než o klasickej Ferrellův mokrosuchovtipnej film. Ale ten jeho ksicht je nezaměnitelnej a v tom oblečku je trošku jak přitroublá buzna vs. přitroublej transvestita. ()

Tyny

Pár dobrých scének a neotřepaných hlášek, jinak jedno velké klišé s vánoční náladou. Stupidní skřítek v podání Willa Ferrela, kterého ve většině filmech kvůli jeho trapnosti nemůžu vystát. Takový menší podprůměr, nic převratného. ()

chelseaman22

Vánoční skřítek je zjevením, na které divák bezesporu nezapomene, a to i kdyby tak chtěl. Nesmrtelné hlášky Ferrella nepůsobí lacině, jak by divák dle anotace očekával. Na tom, že závěr je překvapivý jako závěr Harry Pottera film bohudíky nestojí, jinak by definitivně neobstál. 75% ()

lennyd

Buddy (Will Ferrell), ještě jako malé mimčo, náhodou vleze Santa Clausovi do pytle při roznášení dárků. Pak, na dalekém severu, jej Santovi pomocníci vychovávají jako jednoho z nich, Vánočního skřítka. I když je Buddymu leckdy něco podivné (např. že je dvakrát větší než ostatní), až po mnoha mnoha lety zjistí, že je vlastně člověk. Vydává se do světa lidí, aby našel svého otce (James Caan), a přesvědčil jej vůbec o své existenci, což vzhledem k tatíkově povaze nebude nejlehčí úkol .... Ano, je to pohádka. A ano, je to americká pohádka. Pokud tedy netrpíte averzí vůči Santa Clausovi a vůbec americké kultuře vánočních svátků, budete se docela dobře bavit. Je pravda, že největší podíl na tomto má samotný Will Ferrell, kterému nedělá problém dělat si legraci sám ze sebe. Sice od prvních dost zábavných fórků postupně film zvolňuje, ale i tak jemnější povahy ke konci uroní nejednu slzičku... ()

neoBlast

Jedna z těch mála korektních filmových verzích draka jménem Will Ferrell. Jelikož se jedná o vánoční film, tak se zřejmě daří Jonu Favreauovi ho udržet na uzdě, ale sem tam občas na povrch vyleze ten střelený Ferrell jak ho známe z SNL. Vzhledem k tomuto faktu je Elf více než převážně neškodný a jako odpolední filmeček funguje příjemně i mimo vánoční svátky. 65 % ()

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)