Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Benoit

Jako malý jsem Pokémony miloval. A miluju je do dnes! Z dětství už mi v paměti moc z tohoto filmu nezbylo, tak jsem si to dal teď, v o něco pokročilejším věku. A musím řict, že mě to velmi překvapilo. Od začátku jsem dokázal sledovat děj, a jelikož jsem u toho trávil čas s roční dcerou, musel jsem si nějaké úseky vracet zpátky, abych nevypadl ze sledovaní. To víte, i malé děti mají k tomu potřebu něco říct, akorát na jejich decibely nesahá ani zvuková frekfence kvalitního ozvučení. Už se vlastně těším, až trochu doroste a já ji usměrním do tohoto úžasnéjo světa a doufám, že na něho budeme koukat spolu (pokud se mi to teda podaří.) Třeba zase ta víkendová rána, kdy jsem musel na každý díl být v osm před TV, stejně, jako dříve na pohádky Walta Disneyho. Přátelství, lidskost nebo pokora. Vždyť Pokemoni toho dokáží těm dětem dát ve výsledku daleko víc, než dnešní scifi akční nesmysly. Dětská laska ke zkrátka nesmrtelná, bez ohledu na náš věk. ()

Eva.Zumrova

V centru stojí první geneticky vytvořený pokémon Mewtwo. Krátce po procitnutí zničí celou laboratoř, dostane se do spárů Rakeťáků ale i od nich unikne. Zrazen lidmi se rozhodne je spolu s jejich pokémony vyhladit a nastolit vládu klonů. Ash Ketchum je jediný, kdo ho může zastavit. Příběh má jednoduchou linii, ale s notně temnějším nádechem než jak tomu bylo u pozdějších filmů. Lidé i pokémoni zemřou přímo před divákem (a teď nemyslím Ashe). Mewtwo je tak první, a možná stále jediný, který zabil lidi (a nejsou oživeni). Jeho motivace proudí ze zrady a touhy mít domov, místo kde by nebyl „ten jiný“. Vedle varování ohledně genetických pokusů, je hledání domova a sama sebe tématem, který provází celý film. Mewtwova nejslavnější slova: „Okolnosti jejich zrození nebyly důležité. Jde o to, co každý z nich udělá s darem života, kterého se mu dostalo.“ ve mně stále rezonují a jsou poplatná jakékoliv době. Animace je v pohodě. Je poznat, že film neměl kdo ví jak velký rozpočet. Je typicky japonská se vším co v té době bylo aktuálně používáno. Dabing jsem viděla český, anglický a později japonský. A anglický musím tentokrát vyzdvihnout. Japonský nijak nevysvětlil proč a jak Ash obživl. Prostě se to stalo. Mew nebyl zdaleka tak roztomilý ani hodný. V podstatě řekl Mewtwoovi že on a jeho kloni „nemají právo na život“. Existuje také asi 20 minut vystřiženého obsahu z anglické/mezinárodní verze, který ukazuje Mewtwoovo dětství. Divák mu tak mohl lépe porozumět. Hodnocení 7/10 Pokud odhlédnete od pokémonů, najdete silné poselství. ()

jindrak

Na Pokemonu jsem vyrostl. Je to jedním z mých oblíbeným v rámci Pokemonu, avšak to, co se z této frančízy dnes stalo... se mi chce brečet :(. Někde jsem četl, že je to ta nejdražší Frančíza na světě, třikrát převyšující třeba Hvězdné Války nebo Pána Prstenů.. A z toho Pokemon Go hry se mi chce zv... ()