Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Eva.Zumrova

V centru stojí první geneticky vytvořený pokémon Mewtwo. Krátce po procitnutí zničí celou laboratoř, dostane se do spárů Rakeťáků ale i od nich unikne. Zrazen lidmi se rozhodne je spolu s jejich pokémony vyhladit a nastolit vládu klonů. Ash Ketchum je jediný, kdo ho může zastavit. Příběh má jednoduchou linii, ale s notně temnějším nádechem než jak tomu bylo u pozdějších filmů. Lidé i pokémoni zemřou přímo před divákem (a teď nemyslím Ashe). Mewtwo je tak první, a možná stále jediný, který zabil lidi (a nejsou oživeni). Jeho motivace proudí ze zrady a touhy mít domov, místo kde by nebyl „ten jiný“. Vedle varování ohledně genetických pokusů, je hledání domova a sama sebe tématem, který provází celý film. Mewtwova nejslavnější slova: „Okolnosti jejich zrození nebyly důležité. Jde o to, co každý z nich udělá s darem života, kterého se mu dostalo.“ ve mně stále rezonují a jsou poplatná jakékoliv době. Animace je v pohodě. Je poznat, že film neměl kdo ví jak velký rozpočet. Je typicky japonská se vším co v té době bylo aktuálně používáno. Dabing jsem viděla český, anglický a později japonský. A anglický musím tentokrát vyzdvihnout. Japonský nijak nevysvětlil proč a jak Ash obživl. Prostě se to stalo. Mew nebyl zdaleka tak roztomilý ani hodný. V podstatě řekl Mewtwoovi že on a jeho kloni „nemají právo na život“. Existuje také asi 20 minut vystřiženého obsahu z anglické/mezinárodní verze, který ukazuje Mewtwoovo dětství. Divák mu tak mohl lépe porozumět. Hodnocení 7/10 Pokud odhlédnete od pokémonů, najdete silné poselství. ()

DiableBlanc

Film jsem miloval jako dítě - nedávné zhlédnutí mě nutí k zamyšlení, zda jsem vážně byl tak pesimistické dítě :D achjo ...ne Mewtwo je takový Pokémon filozof, co přemýšlí o smyslu života, co úplně pro děti asi není :) ()