Undercover

• Nizozemsko Undercover (více)
Belgie / Nizozemsko / Německo, (2019–2022), 23 h 12 min (Minutáž: 46–55 min)

Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers, Elise Schaap, Raymond Thiry, Kris Cuppens, Huub Smit, Lieke van den Broek, Kevin Janssens, Rubén Ochandiano (více)

Série(3) / Epizody(28)

Tajní agenti v jednom karavanovém kempu předstírají, že jsou pár, aby pronikli do aktivit narkobarona, který tam tráví víkendy. Podle skutečných událostí. (Netflix)

worth

Belgický Hugh Jackman a dlhonohá holanďanka sa ako undercover agenti musia votrieť do priazne šéfa belgickej extázovej mafie v prenajatom karavane v campingu. Prvé čo mi napadlo: "Aká krajina, taký Narcos" : ) Namiesto kokaínu extáza a MDMA, namiesto mexických sicarios belgickí "trailor trash", alebo po našom sedláci. Ničmenej sa jedná o ďalší zo skvelých belgických seriálov. Poslednú dobu produkuje Belgicko (väčšinou vlastne Vlámsko) dva-tri spičkové seriály ročne a ďalšiu kopu slušných. Symatické postavy, výborne zahrané, technicky dobre natočené, napínavá atmosféra. Z mojho pohľadu im ešte niečo chýba k dokonalosti, napríklad v porovnaní s britskou produkciou. Vadia mi drobnosti ako cliffhangre na konci epizód á la roky 90-te a iné klišé, preto o hiezdičku menej, ale celkovo veľká spokojnosť a to som sa ešte nedostal k finále - hodnotené po šiestich epizódach. ()

uhlerado

Výprava, obsadenie vyborne. Holandsko je krasna krajina, pre nasinca trosku podivni ludia a krochkajuci jazyk. Serial sa trosku tahal a mal par dejovych chybiciek, no zmlsol som to ako chutovku za par dni a celkovy dojem vyborny. Po BBC Bodyguardovi tento rok azda najlepsia serialova "podivana" ()

zodiak217

Veľmi dobrý európsky seriál s charizmatickým hereckým obsadením a hlavne dvaja hlavní hrdinovia na seba ťahajú pozornosť a vedia ako zaujať, čo ťahá divákov aby si pozreli každú jednu epizódu, no na môj vkus tomuto seriálu žalostne chyba akcia a napätie, erotika, vzrušenie, tá živočíšnost, ktorú vidíme u amerických seriálov. Tu sa to drží celé tak pri zemi. Je to síce uveríteľné, ale občas fakt nudné. Prelieva sa to z lepších fáz seriálu na tie slabšie. Asi to nie je ten typ seriálu, ktorý si človek pozrie naraz lebo ho pri ková ku stoličke, no ako chuťovku to postupne do bojujete do konca. ()

kokofek

Tento seriál jsem zhltla až po Ferry filmu a Ferry seriálu. Časově to navazuje na sebe a taky pak  víte o postavách trochu víc. Ferryho už jsem si hodně oblíbila a naopak postava Petera alias Boba mé sympatie ztrácí. Nectí pravidla, ačkoli je mi jasné,že v kontrastu s chováním lidí kolem narkotik je to vlastně někdy nezbytné. Možná je to tím, jak se pořád zarputile tváří. ()

falky

Temná kriminálka, jejíž tvůrci udělali to nejlepší rozhodnutí, co mohli. Vsadili na scénář. To největší napětí, které nám obrazovky nabízí, totiž nedokáže tvořit dramatická hudba, ani drahé vizuální efekty. Napětí vychází z okolností a situace - z toho, že máme o protagonistu reálný strach. A k tomu seriálu Undercover stačí samotná premisa: Je tu dvojice agentů, kteří mají za úkol v civilu infiltrovat blízké okolí kriminálního bosse a shromažďovat důkazy. To stačí, Hollywoode! Fakt! Tarantino kdysi v jednom rozhovoru vysvětloval, co dělá napínavý dialog. Použil příklad, kdy dva lidé sedí u stolu a povídají si o baseballu. To samo o sobě napínavé není. Ale ukažte v určité chvíli diváku, že pod stolem je bomba, která může kdykoliv vybuchnout. Najednou máte napínavou situaci, a přitom si postavy stále jen povídají. A přesně tohle je Undercover. Agenti se snaží působit normálně, povídají si, navazují vztahy... ale každá nepřesnost v jejich krytí je může kdykoliv odhalit a stát život. Najednou nepotřebujete velkou výpravu a tisíce vypálených kulek. Ostatně, hlavní "záporák" první série je spíše cikánský baron, než opravdový Fantomas. Není to ani marvelovsky komiksová karikatura zla. Jo, bydlí sice ve vile, ale ta je součástí kempu a celá scéna tak působí spíš jako víkend někde u Mácháče. Ale nemyslete si, že je to celé jen o povídání. Nechybí to pravé vyšetřování, vytváření léček, mrtvoly se postupně začínají kupit. Podíváte se do Belgie, Holandska, Francie, Německa i do polského překladiště chemikálií na výrobu drog. A tím vším vás provedou postavy, které jsou opravdové. Mají pocity, postoje a přesvědčení, a také spoustu chyb, díky kterým se zdánlivě jednoduché úkoly značně komplikují. Za mě 9/10 a doufám, že jestli přijde třetí série, nesleví z toho, co těmi dvěma dosavadními nastavila! ()

Sidenius

Moc pěkně natočené, dobré obsazení, není to klasický hollywood což hodnotím ve skrze jedině kladně. Nevím jak moc je to na reálném základu, Ferry skutečně existoval. Bratři Bergerové (druhá série) asi ne, Každopádně napínavý děj až do konce doporučuji vřele. ()

sniperx70

U některých filmů a seriálů "umím nevidět" lehčí nedostatek, ale tady se mi to nepovedlo. Iritovala mě stálá paranoia většiny záporných postav vyvolaná nadpozemskou intuicí. Jinak se jedná o kvalitní kriminálku, kde mě nejvíce zaujala postava Ferryho. ()

barny120

Prvé dve časti seriálu boli pomalé, nudné, plus tá holandština.. no premáhal som sa. Potom sa to rozbehlo a vyvinulo. Nebolo treba hľadať náhradu. Super vec, napínavé, akčné a dobrodružné divadlo. ()

GaBriela39

První série super, druhá série bez Ferryho nudná. Pak prequel Ferry, super, a nyní třetí série.... Hurá, byla to jízda nonstop celou noc. Prostě je třeba aby v seriálu byl Ferry. ()

Rumbambule

Líbilo! Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na jazyk, ale i to si nakonec sedlo :) Každá série měla své. Hlavní herci hráli podle mě skvěle. Bavil mě vývoj Danielle. Ferry mě ve třetí už neskutečně štval a z Petera/Boba jsem měla pocit, že každý další případ už ho zabije. A to bych mu nepřála, tak doufám, že naznačeně otevřený konec neznamená příslib 4. série. Přijde mi, že tahle dvojice se už vyčerpala. I když... ;-) ()

slatkakuca

Chvílema strašně přitažené za vlasy a chvílema natahované, ale prostředí, napětí a hercké výkony každé série dokonalé, za mě hlavně Frank Lammers, úplně nejvíc. A asi se začnu učit dutch. ()