Easy Company konečně dorazila do Německa, přičemž se setkala s překvapivě malým odporem. Poprvé za dlouhou dobu si jednotka konečně může trochu vydechnout a nabrat síly. Hlídka v nedalekém lese narazí na opuštěný nacistický koncentrační tábor, který je stále ještě plný vyhublých vězňů. Místní obyvatelé, kteří popírají, že by kdy zaslechli o jeho existenci, jsou pověřeni jeho "úklidem". Z Berlína přichází nečekaná zpráva o Hitlerově smrti. (HBO Europe)

junxi91

Tak tohle byl zatím asi nejdrsnější díl, který jsem viděl. Už tehdy před více než 15ti lety mě to dostalo do kolen, stejně jako dneska. Protože v tomto díle se již nesetkáme s bojovými scénami, dělostřeleckým ostřelováním a štěkajícími kulomety, ale s něčím daleko horším - s koncentračním táborem plným zubožených a polomrtvých vězňů. Smutné bylo to, že se ti chudáci nemohli ani najíst a museli zůstat uvnitř. Možná tohle byla ta odpověď na otázku "Proč bojujeme?". ()

Najt

Asi nejsmutnější díl seriálu, který zpochybňuje lidství. Nese název why we fight (proč bojujeme) na jednu stránku nam tento díl odpoví. Nacismus bylo něco co bylo třeba vyhladit z povrchu zemského. Když parašutisté ze 101 objevili pracovní tábor na kraji Německa, nevěřili tomu co vidí. Tohle vidět na vlastní oči musí být něco, co srazí na kolena každého a o to hůř pro lid, který tam byl. Neskutečné svinstvo. ()

oli9

V dnešním světě sociálních sítí, kdy se každá věc zveřejní a za den o tom ví celý svět... V té době kdy spojenci osvobozovali území si ani nedokázali představit na jaké hrůzy můžou narazit.. A i když je objevili, nechápali co to je a jaké zlo může člověk způsobit... Silně emotivní díl, ve kterém se poprvé neválčí ale ukazují se zvěrstva druhé světové které se děly v pozadí bojů ()

Tumbik

Neskutečně silný zážitek... Neuvěřitelná radost a štěstí vězňů v táboře... Výborně natočeno, skvěle zahráno... Prostě dokonalé... Neuvěřitelně autentické a děsivé... Úžasné! ()

Razz

Vrchol celej série, ktorý odpovedá na najdôležitejšiu otázku, ktorú sme si mohli dávať od začiatku (keby sme boli Američania). ()

Foltest

Válečné scény z válečného seriálu už prakticky vymizely. Bohužel, život vojáků na okupovaném území není natolik zajímavý, aby se seriál bez bojových záběrů obešel. Nalezení koncentračního tábora je jistě velmi silný moment, přesto mu chybí nějaké hlubší pozadí a věřím, že daná tematika šla zpracovat lépe. Závěrečné pohřbívání vězňů Němci je dobré, ale opětovně, až na ženu důstojníka wehrmachtu, zde divák vidí pouze němé tváře, ke kterým nemá žádný vztah a to, že jsou přinuceni vězně pohřbít, mu je kvůli tomu takřka jedno. Seriálu by prospělo více pracovat s jednotlivými charaktery. ()

JG9

Fakticky skvělé a co mě dostalo byly koncentráky ty byly fakt děsivé a ještě mě děsí že ti vězni co byly v tom seriálu byly ještě tak 10x tlustější než v realitě,další ten co mluvil německy,myslím že se jmenoval Lipton,na jeho místě bych nechtěl být+ta manželka toho důstojníka SS je tam pěknou kulisou děje a to že Doumoulin(tak mu jenom říkám(je to ten přítel Winterse))má depresi je dobrý a schánění té whisky je taky taková zábavná blbost.9/10 ()