Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

tetka betka

Relax, don't do it! Nie nie nie! Ja to skrátka musím urobiť! Musím to okomentovať! Toho, čo robil pre tento film ozvučenie, mali na fleku vyraziť. Ja vlastne neviem, o čom to bolo, lebo tá hudba, tá jedna jediná skladba, teda len opakujúcich sa pár sekúnd z nej, ktorú narval do každej druhej scény, mi spôsobila lobotómiu. Extrémne rušivé, úplne to zabilo celý film. ()

pupidup

Z dnesniho pohledu si zaslouzi 100%. Uz jen pro svou autenticnost. Hodne toho pamatuju...a potvrzuju. Jo... ma rodna Praho... tys byla asi žumpa vzdy. ()

Megahead

Film má pár zaujímavých momentov, ale ako celok je dosť slabý. Už len hudobná vložka, kde počas filmu znejú dookola tri pesničky, z toho dve až extrémne často je slabá nápaditosť tvorcov. Hlavný hrdina je okradnutý (podvedený) vekslákmi a snaží sa získať späť svoje financie. No z poctivca sa veľmi ľahko stáva ďalší podvodník a vekslák. Scenáristi sa mierne inšpirovali západom a snažili sa vytvoriť na Československé pomery "drsný a akčný film". Ale moc im to nevyšlo. ()