Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

papinak

Film jako takový je slušnej a zábavnej, ale co jsem nemohl překousnout byl mix zvuku. Písničku Relax mám rád, ale na konci filmu jsem jí opravdu nenáviděl. ()

Spiteri

Těžko posuzovat, myslím, že na svou dobu slušná expedice do normalizačního podsvětí. Líbily se i herecké výkony, kapitola sama pro sebe je hudba - Relax je sice omílaný donekonečna, ale rozhodně dost dobře dokresluje atmosféru. Ráda se každých - dejme tomu - 5 let na Bony a klid podívám... ()

Avventurato

Co dodat k tomu elitnímu filmu ? Je krásně prostý. Ukazuje přesně tu dobu, která byla tak divoká jako na starém dobrém západě, ale my češi ji zažili až nějakou tu stovečku roků později . ()

Rangerek

Film s úžasným drajvem popisuje dobu druhé poloviny 80. let, kdy sice ještě byla u moci KSČ, ale mnozí lidé už uměli uplatnit svůj „obchodní talent“. Hudba se k ději i jednotlivým scénám hodí skvěle včetně toho, že nehraje jen jako podkres, ale často jako jediný zvuk. ()

Flavamatic

Opravdu povedený film. Jak už zde mnozí napsali, děj nás zavede do tajů veksláckého života na konci 80. let. Nastavuje opravu reálný pohled na ČSSR a na chlápky postávající před Tuzexem. Jestliže čteme mezi řádky, brzy pochopíme, proč tento černý obchod s valutami, tak bezvadně fungoval. K obsazení není co dodat, Vít Olmer měl opravdu šťastnou ruku. Hlášky Romana Skamene jsou prostě legendární. Opakující se písně od Frankie Goes To Hollywood jsou určitě nepříjemné. Musíme si však uvědomit možnosti před listopadem 1989. I když je hudba ve smyčce, velice oceňuji snahu tvůrců odlišit se. Pokud Vás děj pohltí, věřím, že tento nedostatek přehlédnete. Dle mého názoru film neurazí ani po 23 letech od svého vzniku. Rozhodně neřeší aktuální společenské problémy, alespoň však zachoval atmosféru doby pro budoucí generace. Připomínat mládeži nedávnou historii této země je opravdu důležité. ()

Choucas

Ve své době to zřejmně nešlo hodnotit jinak než fakt hustý! ikdyž se to tak neříkalo. Rozhodně převratný film, v dnešní době i poučný, o této pozoruhodné době. Opravdu výborný film ve svém žánru, a výborná věc pro studium a poučení o té době. ()

vhorky

Film, ve kterém se Vít Olmer pokusil zmapovat některé historky pražských veksláků v návaznosti na zápletku hlavního hrdiny Jana Potměšila, u kterého bych tento film označil za jeho životní roli. Rovněž Josef Nedorost a Roman Skamene zde ztvárnili nezapomenutelné role s hláškami, které se dodnes používají. Film doprovází hudba skupiny Frankie Goes To Hollywood, která i po letech zaujme. ()

Adlers

Ak má byť toto legendárny film, tak to ja radšej budem pozerať sračky. Ten Frankie Goes To Hollywood lezie tak na nervy, že človek pomaly aj film prestane vnímať. Herecké výkony ani nebudem komentovať, jedine možno Skamene celkom ujde. Dve hviezdy za autenticitu a tie nahé scény. ()

kreyson13

Pro mě srdeční záležitost. V době vzniku i teď. Teď už spíš z nostalgie. Kdo v té době vyrůstal a dospíval, ví, o čem je řeč. Na muzice Frankie jsme tehdy dost ujížděli. I dneska si film rád pustím a zavzpomínám, jak to tady bylo dřív bylo pěkně hnusný... ()

pajjaH

To, že zní skoro celym filmem skladba Relax je víc než trapný.. Vážně mi to lezlo neuvěřitelně na nervy !!! ()

Desires

Miluju tento film a náhled do této doby,teré jsem si bohužel moc neužila.Chtěla bych ji vrátit zpět ze všemi jejími jistotami. ()

Martazoe

Atmosféru to mělo dobrou, příběh ze života veksláků taky ušel, jen mi lezla na nervy ta hudba, která se neustále opakovala, ale i to asi k osmdesátkám patří. ()

JARDAHONDA

Název filmu je vtipnou parafrází titulu proslulé gangsterky Bonny a Clyde. Místo jmen jejich hrdinů tu ovšem máme označení tuzexových poukázek a vyjádření podmínky, podle veksláckého Bínyho (Roman Skamene), pro toto nelegální podnikání téměř nezbytné. Atmosféru akčního krimi příběhu dotváří všudypřítomná hudba americké skupiny Frankie Goes To Hollywood. ()

romariost

Skvělá doba zachycená v tom to filmu,skvělé časy veksláků, které jim umožnil socialismus.Snímek Víta Olmera ukázal na achylovu patu, naší společnosti před listopadem 1989 v oblasti devizového hospodářství.Potměšil a Skamene určitě nezklamou diváky, tohoto nesmrtelného filmu. ()

BGH

Nadčasové. Nejlepší scéna - "Karel" a soudce jsoucí po chodbě a plácající se po ramenou... nezměnilo se vůbec nic. Jen škoda, že John si nevzal ponaučení z vlastního filmu.... ()

bloks

Výborne zrežírovaný a zahraný film. Hudba od Frankie goes to Hollywood sa často opakuje, ale to nevadí, práve naopak, je to ešte lepšie. Celé to funguje. Na rozdiel od dnešných filmov, na ktoré je problém sa vôbec dívať. ()