Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Gilmour93

„Přátelé, cítím ve vzduchu břitvu..“ Hláškující Belmondo Krampoul, jeho tichý společník fernet, vyjevená čechoamerická studentka a „male chauvinist pig“ Vaculík postavení tváří v tvář nešvarům raného kapitalismu. Duch doby zavřený v láhvi se zavináči. Zjevení svatého Víta zanesené špínou stejně jako ráfek Fuka. Filmové peklo, ve kterém se budete s přiblblým úsměvem smažit, naslouchat agresivnímu soundtracku a přemýšlet, jak si vyložit zakončení scény s detailem sloního sraní.. „Hoď se do sběru..“ ()

Hellboy

Kinofilm s kvalitou domácího videa:) Je to nádherně devadesátkový se všim všudy, včetně strašného herectví, tragické hudby, Krampola atd.. Je zvláštní, jak málo se toho v některejch ohledech změnilo - černý svině, čechy čechům...atd Při pomyšlení, že na tomhle díle byl někdo v kině a že těch lidí bylo několik set tisíc se musim stydět. ()

Spiker01

Krampol je tu vyloženě neskutečnej. :D Hrozně by mě zajímalo, jak by asi vypadal film dnes, teda kdyby náhodou vůbec měl šanci vzniknout. Slušnej bizár. ()

castor

Rozpačitá heroizace investigativních novinářů, komediální choreografie pěstních soubojů, vypíchnuté veškeré nešvary tehdejší doby (odvaha tvůrcům nechyběla) nebo bez debat otřesné dialogy. To je jen několik postřehů z mnoha, kterých si všimnete při sledování krimi omylu a ještě k tomu hledáte ta správná vulgární slovíčka!! ()

MM_Ramone

Keď spevák Lou Fanánek Hagen pôsobil v kapele Hagen Baden, tak spolu s Leonou Machálkovou naspieval song "Červi v kině" (Černý svině). Mal byť súčasťou soundtracku ku snímku "Nahota na prodej". Tvorcovia tohto snímku sa však zľakli tak radikálneho textu a použili iba inštrumentálnu verziu. Čo je veľká škoda, pretože narozdiel od samotného filmu je Fanánkov text fakt dobrý. "Žereme psy a nemáme vsi. Zničený domy, do Indie s Romy! Psal vo nás K.H. Mácha, nezničil Emil Hácha. Divnej národ, na práci marod, jen národ sobě, přes držku tobě, úctu až v hrobě, gádža tě doběh! Než husy pást, je lepší je krást a nebo krást a až po tom pást. Na parkovišti u Rudný, skini budou nerudný. Naftový bloky nacpat do stoky, na účty storno a natočit porno, na vokno svastiku, do hrdla mastiku. A z holý hlavy potoky lávy, hrdosti, mladosti, čechosti, jakosti a tyčí na kosti. Jsou tady jen hosti! Čechy Čechům..." * ()

2Pac

Ako tak pozeram na hodnotenia Vas ostatnych, tak som to s tymi asi 3* prehnal...ale...ked ja som to videl uz tak davno a v pamati mi utkvel ten cigancek co chcel omrdat kazdy vyfuk...;-D ()

Wacoslav1

New Yorku a Libni zdaleka se vyhni. No ty krávo fakt nevím jak tohle ohodnotit. Tohle je bezesporu jeden z nejlepších nejhorších filmů jaký jsem kdy měl šanci vidět. Vlastně když to vezmu objektivně, tak je to naprosto ukrutná sračka, ale to by to nesmělo bejt tak nebezpečně zábavný. Od začátku jsem to sledoval z němým úžasem a úplně nejvíc WTF je ta hudba. Každopádně Krampol jako likvidátor nepřizpůsobivých spoluobčanů je fakt best. Co se hodnocení týče pochopím jak 5* tak i odpad! Já volím zlatý střed. Co je gádžo? Nic gádžo!50% ()

Phobia

Český pokus o akční kriminálku v americkém stylu... Tohle režíroval Olmer?!!! No to mě poser, to by mě nenapadlo ani v divokém snu. Jako komedie 100%, jako akční krimi 20% a to převážně za hudbu a za to, že se v té době nikdo nesnažil být předposraně korektní. ()

kinej

Ještě tak 20 minut před koncem jsem byl odhodlán dát 3*. Překousnul jsem neskutečně ubohou choreografii pěstních soubojů Krampola a to jak si každý na tu svou ťafku nemotorně počká. Ale finální přestřelku už jsem přejít nedokázal. Jedná se asi o nejhorší přestřelku v dějinách akčního filmu. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě film nebavil. Námět je dobrý, bydlím blízko Dubí, takže vím, že prostituce v tomto státě stále kvete. V tomto smyslu je i úvod filmu docela reálný odraz skutečnosti. Docela mě bavily i ty štěky Vaculíka a spol. a celkem se mi zalíbila dobrá muzika. Překvapila mě i účast JX Doležala (Nechceš travku? Zrovna sklidil.) Ale i přes zábavnost filmu musím uznat, že je špatný zejména díky nekavlitní režii. Olmer prostě neumí. ()

Big Bear

Luki Vaculda, Jirka Krampol, Jonák, Jirka Pomeje a USA kočka herečka Kája Třísková. Otce obličejem nezapře a její šišlavá czech s americkým přízvukem mne opravdu iritovala. Prostě kvalitka a sranda ve stylu Playgirls. Vzhledem k dosti protirómské notě se tento film už asi nikdy nedostane do TV. Na Šluknovsku a možná i v Rudné by mohlo dojít k povstání. Tohle se prostě mohlo natočit jen v roce 1993... Je dokonce možné, že se snímek stane raritou spolu s Mužem na radnici, či Okresem na severu a bude velmi ceněný mezi sběrateli filmového neumění. Každopádně, kdo se rád sebepoškozuje ať už tělesně či intelektuálně rozhodně by neměl váhat! Hvězdička za tu srandu, jinak by to byl stoprocentní ODPAD. Nemluvě o soundtracku, kde ústředním motivem je píseň Van, Tůůů, Trýýýýýý.... (O kalibru tohtoto díla hovoří jasně nedávná historka, kdy za projekci tohoto filmu z DVD na jedné akci mne kamarád za puštění tohoto zvěrstva navrhl na vyškrtnutí z uživatelů CSFD :-). Dávám jednu Aranku. * ()

salahadin

Vít Olmer chce mít určitě tady na csfd.cz nejvíc černých puntíků u svých filmů, jinak by se tak nesnažil...akční film by měli točit Amíci, ti narozdíl od nás mají dost peněz na to, aby si mohli dovolit film zkazit. ()

Disk

Pověsti a starý Civalův článek z Premiere nelhaly. Dokonalý relikt doby. Je tam vážně všechno, včetně dnes už mrtvého Ivana Jonáka. Dokonalé guilty pleasure s božími hláškami Jiřího Krampola a geniálním milovníkem výfuků Fukem. Poslední záběr s milovníkem výfuků Fukem korunuje vše. ()

Ruut

Super svědectví tě nejdivočejší éry devadesátek i s pravým Jonakem a cikánskými pasáky a kmotriky. ()

HAL

Po vynikajícím doku-krimi seriálu Devadesátky jsem se rozhodl nakoukat filmografii zásadního českého herce, Ivana Jonáka - který tu samozřejmě hraje sám sebe, resp jak si sám sebe chtěl představovat - velkého mafiánského bosse kterému všichni lezou do análu. Nu, vyfasoval pak za tento svůj megalomanský komplex a iluzi beztrestnosti osmnáct let natvrdo, takže mu pak dost dlouho do análu lezlo asi něco úplně jiného. Ale v Nahotě na prodej se ještě neprznil on, ten se tu jen mihne, tady se prznilo něco jiného - unášené české lolitky! A to zlotřilými cikány! Fuj, bijte ty špíny!! Olmer zkusil natočit českou obdobu exploitation žánru... plnou debilních hereckých výkonů, nahoty, rasismu, stupidního příběhu, akce, a borců drsných jak šmirglpapír... a já vlastně nemám to srdce mu to mít za zlé. Protože on to vážně exploitation je jak vyšitý, jediný jaký u nás kdy vzniknul, a s úplně regulérními akčními scénami kde se lidi kropí ze samopalů a vybuchuje všechno okolo. Jasně že je to úplně mizerný film, většina těchhle amerických žánrovek byla, ale že tohle zkusil v českých podmínkách a s mentalitou českého diváka, do té doby zvyklého jen na normalizační komedie... za tohle před ním musím i tak trochu smeknout. 5/10 ()

mchnk

Ač tu jsou povětšinou dost kritické, najdou se i kladné ohlasy. Osobně se rozhodně přikláním k těm kladnějším. I když ne v plné míře, kvalita tu je. Olmer točil akci již v minulém režimu, kde součástí filmu byla i cenzura. No a když cenzura zničehonic zmizí, není se co divit, že to režisér trochu přežene s tím, co všechno si může dovolit. Přesexovaná (v jednom případě nepochopitelně) akční krimi, má v sobě ovšem i dlouholetou kvalitu předešlé práce. Český humor s nádhernou, naivně pozitivní, ale i drsnou atmosférou začátku naší politické "svobody". Výborný soundtrack a standardní režie Víta Olmera, kterou je potřeba zvlášť ocenit, protože se jedná o jeho poslední "normální" film, který zpestřuje také návštěva z USA, která je skutečně výborná. ()

Vančura odpad!

Obludné filmové dítě devadesátek, z nichž nasálo to nejhorší - ten film je po letech tak debilní, že je v podstatě nekoukatelný. Naprosto dementní scénář, příšerné herecké výkony, nepokryté napodobování amerických filmů, a celkově děsivé technické zpracování - na ten film se nedá dívat, nic v něm nedává smysl, celé je to nechtěně směšné, a celkově to působí jako mnohem starší film, než to je. Nahota na prodej není nic než stupidní diletantská sračka, která nikdy neměla vzniknout - neexistuje důvod, proč to dnes chtít vidět (sám jsem se k tomu dostal naprostou náhodou) - téměř jistě je to jeden z nejhorších filmů, co jsem v životě viděl, a hluboce jím opovrhuji. ()