Ten film miluju! Moje velká srdcovka. Nedosahuje sice kvalit Okresního přeboru, ale byl první. Nejdokonalejší na tom je, jak je to "pravdivý". Od mala jsem hrál fotbal na vesnici v nejnižší soutěži a i v dospělosti pak ještě několik let III. třídu ve stejném prostředí a stále se v něm tak nějak pohybuji a přesně to sedí, se vším všudy :-) ať vezmete téměř jakoukoliv postavu či situaci z filmu, tak někde najdete její skutečný obraz :-) Pravda, když budeme chtít a zašťouráme... blablabla.... samozřejmě, že je to nadsazené - je to komedie (realita je/byla taková spíš pár let zpátky a o třídu níž, než je zasazený film). Samozřejmě, že choreografie fotbalových scén je slabší (to je ostatně i v Okresní přeboru), ale tohle (ani Okresní přebor) není úplně sportovní film, je to o lidech a věcech kolem, samotná fotbalová akce je až vedlejší... A myslím si, pokud možno objektivním okem, že si 4* (a 75%) zaslouží (srdcem bych dal klidně i 5*). Příjemná komedie, která opravdu pobaví. Řada výborných herců, kteří se svých rolí zhostili (téměř všichni) na jedničku. A na to, že je to televizní film, je to velice dobře natočené. I když uznávám, že vztah k danému tématu dělá hodně a kdo ho nemá, tak to asi tolik neocení.(8.8.2013)

„Dáme bůra, dáme bůra!“ aneb cnosti a neřesti „pralesní“ kopané osm let před legendárním Okresním přeborem. Jako postavička již dlouhé roky se motající kolem vesnického fotbalu bych Kachyňovu tragikomickou ódu na magický kus kůže častoval přídomkem téměř dokumentární……ano, vy co nejste s problematikou seznámeni, takhle to opravdu na placcích v „Horní Dolní“ vypadá.(4.3.2013)

Parádní satirická podívaná do vrstev okresních přeborů a soutěží. Po filmařské hodnotě asi ne zrovna nejdokonalejší film, ale mně přirostl k srdci i kvůli tomu, že do těchto fotbalových soutěží aktivně jako hráč zasahuji. Film potvrzuje, že ve fotbale a sportu všeobecně na jakékoliv úrovni jsou emoce úplně stejná a krása a radost z vítězství (stejně jako umrlčí nálada při neúspěchu) jakbysmet. UPOZORNĚNÍ: KVALITA HRY VE FILMU ROZHODNĚ NEODPOVÍDÁ OPRAVDOVÉ KVALITĚ V REÁLU. VE FILMU JE POUŽITA JEN JAKO PROSTŘEDEK K VYPÍCHNUTÍ AMATÉRSKÉ ÚROVNĚ :D:D:D(25.6.2008)

Jistě, pro některé jedince má kopačák větší smysl, než to normální slunce, které na východě vychází a na západě zapadá. To je nepopíratelné. Fotbal je prostě nejvíc. Nabídka od pohřebky byla výborná. Tenhle film je takový malý předobraz Okresního přeboru. Je to hořkosladká symfonie a sonda do života jedné vesnice, která žije fotbalem.(17.9.2020)

Scénář: Karel Čabrádek .. ....jelikož vím, jak to na vesnici s fotbalem chodí a tento "dokument" je víc než opravdový. Už tady "dole" se začíná skládat mozaika světově nejoblíbenějšího kolektivního sportu. ___ Nepřiznaný pilotní film Okresního přeboru.(20.11.2010)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

• - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)