Kde nehrajou fotbal, tam chcípl pes. Fotbalový klub SK Vrátno, nedrží nad vodou ani sponzorské dary od místní pohřební služby. A spadnout do pralesní ligy, tak to je potupa, kterou nikdo nechce zažít. A tak se hraje nejen na hřišti, ale i v hospodě. Kachyňovi se povedl mimořádně pravdivý snímek, jak to ve sportu zvláště ve fotbalu chodí. Hereckému obsazení zcela naprosto kraluje Ondřej Vetchý.(23.3.2013)

"Kvuli fotbalu zadnou naftu krast nebudu!". Ja sam hral pralesni ligu pres deset let.My jsme take vetsinou jenom prohravali,utkani kdy jsme se sesli v plnem-dostatecnem poctu jedenacti hracu nebyla ojedinelou vyjimkou. Pribeh filmu je mi blizky, bavil jsem se velice. Nizkorozpoctovy film. Zaujalo mne obleceni hlavnich akteru,predpokladam ze se to nazyva "kostymy". Kostymy tedy na jednicku,velmi autenticke-duveryhodne. Vyber hercu take na jednicku.Hudba: Petr Hapka - opet vyborna.Film jsem videl uz 3x a nyni vim ,ze pristi rok si ho pustim znovu. Vice takovych kusu!(1.4.2006)

Tak tohle byla trefa. Efektně natočené brilantní sportovní výkony se nadčasově propojují s osudovou čistotou sportu. Tady zase jednou někdo ví, o čem to vypráví. Ta pěšinka přes hřiště, kterou vychodil dědek s pivem, mi nostalgicky připoměla mládí, kdy jsem ještě nehrál za Los Angeles Galaxy. "Dáme bůra!"(14.1.2009)

Předposlední počin pana Kachyni má v sobě naději, radost, oddanost, smutek i beznaděj. To vše díky koženému kulatému nesmyslu, který ovšem do životů občanů Vrátnova vnáší ten pravý životní úděl. Vnímají ho všechny generace i profese, světské i duchovní. Precizní výběr herců a uspokojivá režie, v této době již legendy českého filmu. Není divu, že se tématu poté chopili jiní, a rozvedli ho ve svůj seriálový úspěch.(4.3.2013)

Jeden z těch nejslabších Kachyňových filmů. Je to tak tuctové, že nevím, jaktože to napsal Čabrádek a natočil Kachyňa. Navíc je zde značně vidět současnou hereckou neschonost v naší zemi. Jak píše Cival, kdyby uměl Hrušínský hrát... Ale to ještě není tak hrozné. Horší jsou vyloženě neherecké scénky (policisté...). Vlastně jedno pozitivní bych uvedl: Jan Hraběta se to vše snaží zachránit, což se mu celkem daří. 60%, 3.3.2013.(3.3.2013)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)