• Radiq
  ***

  To je aspoň sportovní film. Nehraje se o prvenství, ale o to, nebýt poslední, chch. Do toho skvěly vesnicky postavičky, ktery sou někdy fakt vtipny a fotbalově tragicky. Připomnělo mi to Okresní přebor v pravěku neboli v pralesní lize. A taky tam najdeme pár stejnejch herců - Vetchý, Novotný, Nečas. Jo, pobavilo mě to, ale ne tak, jak přebor.(6.1.2014)

 • Kozlowski8
  ***

  Komedie z prostředí vesnického fotbalu. Obyvatelé malé vesničky žijí fotbalem a když jejich mužstvu hrozí pád do "pralesní ligy", je z toho pozdvižení. Pro udržení se v soutěži jsou místní funkcionáři rozhodnuti udělat cokoliv... Fotbalová tematika je mi blízká, avšak filmy s podobným námětem bývají bohužel často sotva průměrné, jako je i tento případ. 55%.(6.4.2013)

 • mchnk
  ****

  Předposlední počin pana Kachyni má v sobě naději, radost, oddanost, smutek i beznaděj. To vše díky koženému kulatému nesmyslu, který ovšem do životů občanů Vrátnova vnáší ten pravý životní úděl. Vnímají ho všechny generace i profese, světské i duchovní. Precizní výběr herců a uspokojivá režie, v této době již legendy českého filmu. Není divu, že se tématu poté chopili jiní, a rozvedli ho ve svůj seriálový úspěch.(4.3.2013)

 • Koryntos
  ****

  Po hodně pokusech film shlédnout, ze kterých většina končila vypnutím filmu po pár minutách, jsem se dneska dokopala a Kožené slunce dokoukala. Výborný film, až mě trochu mrzí, že jsem, se shlédnutím, tak dlouho otálela. Chtěla bych asi nejvíce vyzdvihnout roli Jiřiny Jiráskové, jako zarytá fotbalová fanynka, byla opravdu dojemná a jako tanečnici na místním bále, bych ji z fleku přirovnala ke starší verzi Mii Wallace. :oD Samozřejmě i plejáda hereckého fotbalového týmu byla dokonalá. Na tomto snímku bych zmínila skvělé kostýmy, návrháři se opravdu snažili, také to mohlo dopadnout, alá móda z vietnamských tržišť. Jediné co mě zarazilo, byla až přehnaná vychrtlost Lucie Vondráčkové. Jinak mě film opravdu mile překvapil a nemám mu co vytknout.(16.3.2012)

 • Schlierkamp
  ****

  Česká komedie z prostředí vesnického fotbalového týmu SK Vrátno, jenž hraje o udržení v druhé nejnižší soutěži. Kolem fotbalového mužstva je soustředěno mnoho komických individuí a fotbalových nadšenců. Hlavní postavy fotbalistů představují O. Vetchý v roli trenéra Josefa Bíny a D. Novotný jako hráč Zdeněk Zobal, a oba tito herci se objevili v pozdějším oblíbeném seriálu Okresní přebor, jenž byl tímto Kachyňovým snímkem nepochybně inspirován. Docela mě překvapilo, že se takový režisér, oceňovaný spíše pro svá úspěšná psychologická dramata, pustil na sklonku kariéry a života do tématu nepoměrně jednoduššího, avšak zábavnost pro mě blízkého prostředí a pohodová nenáročnost snímku, jež zobrazuje běžné situace na venkovských fotbalových hřištích, na mě zanechala pozitivní dojem. Velmi mile mě překvapil J. Hrušínský, vedoucí mužstva Jaroslav Vazač, svým komediálním talentem a snahou učinit pro svůj klub v každé situaci to nejlepší. Dále se v tomto netradičně pojatém a vtipném filmu mezi vrátenskými fanoušky objevili J. Hraběta jako fanoušek-intelektuál zvaný Docent, dočista fanatická J. Jirásková, skeptický J. Skopeček a M. Šimáček či naopak optimista L. Tokoš. Snímek se částečně zabývá i ne vždy jednoduchým rodinným soužitím těchto milovníků kopané s jejich manželkami (S. Stašová, P. Mourková, A. Mihulová), kdy zejména u Vazačů vznikají vtipné situace. V poměrně velké roli dalšího vrátenského fotbalového funkcionáře se představil naprosto neznámý Z. Palusga. Nakonec jsem se rozhodl tuto povedenou komedii o sestupovém dramatu hodnotit nadprůměrně, i když pochopitelně v porovnání s některými staršími autorovými filmovými skvosty umělecky neobstojí.(23.6.2017)

 • - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

 • - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

 • - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace