Kde nehrajou fotbal, tam chcípl pes. Fotbalový klub SK Vrátno, nedrží nad vodou ani sponzorské dary od místní pohřební služby. A spadnout do pralesní ligy, tak to je potupa, kterou nikdo nechce zažít. A tak se hraje nejen na hřišti, ale i v hospodě. Kachyňovi se povedl mimořádně pravdivý snímek, jak to ve sportu zvláště ve fotbalu chodí. Hereckému obsazení zcela naprosto kraluje Ondřej Vetchý.(23.3.2013)

Ten film miluju! Moje velká srdcovka. Nedosahuje sice kvalit Okresního přeboru, ale byl první. Nejdokonalejší na tom je, jak je to "pravdivý". Od mala jsem hrál fotbal na vesnici v nejnižší soutěži a i v dospělosti pak ještě několik let III. třídu ve stejném prostředí a stále se v něm tak nějak pohybuji a přesně to sedí, se vším všudy :-) ať vezmete téměř jakoukoliv postavu či situaci z filmu, tak někde najdete její skutečný obraz :-) Pravda, když budeme chtít a zašťouráme... blablabla.... samozřejmě, že je to nadsazené - je to komedie (realita je/byla taková spíš pár let zpátky a o třídu níž, než je zasazený film). Samozřejmě, že choreografie fotbalových scén je slabší (to je ostatně i v Okresní přeboru), ale tohle (ani Okresní přebor) není úplně sportovní film, je to o lidech a věcech kolem, samotná fotbalová akce je až vedlejší... A myslím si, pokud možno objektivním okem, že si 4* (a 75%) zaslouží (srdcem bych dal klidně i 5*). Příjemná komedie, která opravdu pobaví. Řada výborných herců, kteří se svých rolí zhostili (téměř všichni) na jedničku. A na to, že je to televizní film, je to velice dobře natočené. I když uznávám, že vztah k danému tématu dělá hodně a kdo ho nemá, tak to asi tolik neocení.(8.8.2013)

Buď jsem stáhl nějakou pochybenou verzi nebo je to natočeno nízkonákladově a spousta částí je hodně špatně "dodabovaná". Každopádně neurazilo, místy celkem potěšilo. Scéna Jiráskové s farářem mě hodně pobavila :) A vůbec, "Teta" je tady prostě boží! Ona, Vetchý a i ten Bivoj Skamene to drží nahoře. Jedničkou ale pořád zůstává Okresní přebor, ačkoli jsou si oba kousky hodně podobné co do příběhu, tak v podstatě identickým hereckým ensemblem.(2.5.2013)

Předposlední počin pana Kachyni má v sobě naději, radost, oddanost, smutek i beznaděj. To vše díky koženému kulatému nesmyslu, který ovšem do životů občanů Vrátnova vnáší ten pravý životní úděl. Vnímají ho všechny generace i profese, světské i duchovní. Precizní výběr herců a uspokojivá režie, v této době již legendy českého filmu. Není divu, že se tématu poté chopili jiní, a rozvedli ho ve svůj seriálový úspěch.(4.3.2013)

• klukluka

Tohle se panu Kachyňovi moc nepovedlo. :( Pokud by si měl možnost pustit Okresní přebor, tak by to musel sám uznat, že to šlo udělat jinak a podstatně líp. Osobně bych začal tím, že bych přeobsadil Jana Hrušínského. Tenhle člověk se podle mě minul povoláním a navzdory vší snaze zůstal celoživotním nehercem. Tím neříkám, že má tento film na svědomí. Těch slabin je tu víc, resp. moc.(20.1.2018)

• - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)