„Dáme bůra, dáme bůra!“ aneb cnosti a neřesti „pralesní“ kopané osm let před legendárním Okresním přeborem. Jako postavička již dlouhé roky se motající kolem vesnického fotbalu bych Kachyňovu tragikomickou ódu na magický kus kůže častoval přídomkem téměř dokumentární……ano, vy co nejste s problematikou seznámeni, takhle to opravdu na placcích v „Horní Dolní“ vypadá.(4.3.2013)

• klukluka

Tohle se panu Kachyňovi moc nepovedlo. :( Pokud by si měl možnost pustit Okresní přebor, tak by to musel sám uznat, že to šlo udělat jinak a podstatně líp. Osobně bych začal tím, že bych přeobsadil Jana Hrušínského. Tenhle člověk se podle mě minul povoláním a navzdory vší snaze zůstal celoživotním nehercem. Tím neříkám, že má tento film na svědomí. Těch slabin je tu víc, resp. moc.(20.1.2018)

"Kvuli fotbalu zadnou naftu krast nebudu!". Ja sam hral pralesni ligu pres deset let.My jsme take vetsinou jenom prohravali,utkani kdy jsme se sesli v plnem-dostatecnem poctu jedenacti hracu nebyla ojedinelou vyjimkou. Pribeh filmu je mi blizky, bavil jsem se velice. Nizkorozpoctovy film. Zaujalo mne obleceni hlavnich akteru,predpokladam ze se to nazyva "kostymy". Kostymy tedy na jednicku,velmi autenticke-duveryhodne. Vyber hercu take na jednicku.Hudba: Petr Hapka - opet vyborna.Film jsem videl uz 3x a nyni vim ,ze pristi rok si ho pustim znovu. Vice takovych kusu!(1.4.2006)

Kožené slunce je předobraz úspěšného seriálu Okresní přebor a myslím, že tvůrcům přeboru posloužilo i jako zdroj inspirace a námětu. I herecké obsazení je z poloviny stejné a některé role jsou identické. Kožené slunce je předposledním filmem Karla Kachyni a pan režisér tímto dokázal, že měl stále formu i v pokročilejším věku a jeho filmy měly pokaždé, co nabídnout.(5.4.2020)

Jeden z těch nejslabších Kachyňových filmů. Je to tak tuctové, že nevím, jaktože to napsal Čabrádek a natočil Kachyňa. Navíc je zde značně vidět současnou hereckou neschonost v naší zemi. Jak píše Cival, kdyby uměl Hrušínský hrát... Ale to ještě není tak hrozné. Horší jsou vyloženě neherecké scénky (policisté...). Vlastně jedno pozitivní bych uvedl: Jan Hraběta se to vše snaží zachránit, což se mu celkem daří. 60%, 3.3.2013.(3.3.2013)

• - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)