"Kvuli fotbalu zadnou naftu krast nebudu!". Ja sam hral pralesni ligu pres deset let.My jsme take vetsinou jenom prohravali,utkani kdy jsme se sesli v plnem-dostatecnem poctu jedenacti hracu nebyla ojedinelou vyjimkou. Pribeh filmu je mi blizky, bavil jsem se velice. Nizkorozpoctovy film. Zaujalo mne obleceni hlavnich akteru,predpokladam ze se to nazyva "kostymy". Kostymy tedy na jednicku,velmi autenticke-duveryhodne. Vyber hercu take na jednicku.Hudba: Petr Hapka - opet vyborna.Film jsem videl uz 3x a nyni vim ,ze pristi rok si ho pustim znovu. Vice takovych kusu!(1.4.2006)

Tady někde se zrodil Okresní přebor. Kožené slunce ještě není tak vybroušené v dialozích a místy je na komedii spíše smutné, přesto snímek dokázal vyšlapat cestu (stejně jak ten dědek pro pivo přes hřiště :-)) ke svému duchovnímu pokračování - seriálu Okresní přebor a za to mu patří velké poděkování. Kožené slunce je výborný televizní film, ve srovnání s tvorbou pro kina ovšem trochu pokulhává, nicméně tři hvězdy si s přehledem uhájí.(17.9.2018)

Film je od první do poslední vteřiny nechutně zábavný a reálný. Všechno tu dokonale sedí. Ćárový rozhodčí z řady funkcionářů, Bivoj, hlavní pořadatel, neschopný člen týmu, co nevynechá jediný trénink a je slušný kluk, vypitá legenda, nadšení trenéři, fotbalová tombola, opilý špílmachr a krkolomná stojka záhořského maradony. To vše je krásně smícháno v humorný a citlivý film. I já jsem se tu párkrát našel, ale když ten fotbal miluju.....(10.10.2008)

Tak tohle byla trefa. Efektně natočené brilantní sportovní výkony se nadčasově propojují s osudovou čistotou sportu. Tady zase jednou někdo ví, o čem to vypráví. Ta pěšinka přes hřiště, kterou vychodil dědek s pivem, mi nostalgicky připoměla mládí, kdy jsem ještě nehrál za Los Angeles Galaxy. "Dáme bůra!"(14.1.2009)

Buď jsem stáhl nějakou pochybenou verzi nebo je to natočeno nízkonákladově a spousta částí je hodně špatně "dodabovaná". Každopádně neurazilo, místy celkem potěšilo. Scéna Jiráskové s farářem mě hodně pobavila :) A vůbec, "Teta" je tady prostě boží! Ona, Vetchý a i ten Bivoj Skamene to drží nahoře. Jedničkou ale pořád zůstává Okresní přebor, ačkoli jsou si oba kousky hodně podobné co do příběhu, tak v podstatě identickým hereckým ensemblem.(2.5.2013)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)

• - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)