Docela věřím, že to takhle nějak ve vesnickém fotbale skutečně chodí. Scénář to alespoň popisuje natolik věrohodně, že se tomu skoro ani nedá nevěřit. Herecké výkony sice nic moc světoborného, ale přece nechcete po funkcionáři vesnického mančaftu, aby deklamoval jako Hamlet. Pravdou je, že od Karla Kachyni jsme zvyklí na "jinačí kafe", ale jako oddechovka je tahle komedie ideální.(19.5.2003)

Jestli v 3B třídě stojí zápas sud piva a postup pečené prase, je to stále lepší a pochopitelnější než poměry v našem "nejvyšším" fotbale, které už určitě otrávily i ty nejskalnější fandy. Právě proto mě dokázal tento ironicko-přejícný pohled rozesmát i zabavit možná i více než leckterý prvoligový zápas. Jenom bych měl pár výhrad k roli Jiřiny Jiráskové. Sice ji herecky zvládla snad nejlépe ze všech, avšak její postavu bychom tedy ve vesnickém fotbale hledali stěží (A úplně bez zkušeností nejsem.)(11.3.2005)

Fotbalové prostředí připomíná spíš pokračování ságy Kmotr, než sport a to žáčkama počínajea přes pralesní ligy první ligou konče. V hledišti zase vládnou lidé s IQ v minusových číslech a tak není divu, že toto téma přitahuje satiristické náměty. Jedním z nich je i Kožené slunce, který dokáže mnohejma scénama a dialogama velmi slušně rozesmát. Nemůže se však zbavit dojmu, že minimálně s dialogama se šlo ještě více vyhrát.(1.9.2014)

• kajas

Nebýt mé lásky k "Okresnímu přeboru", zřejmě bych si tohoto televizního filmu ani nevšimla. Předchůdce dnes už kultovního seriálu se sice může chlubit Vetchým a Novotným, ale chybí mu ty geniální hlášky. Ani jednou jsem se nezasmála a drtivá většina postav mě nijak nezajímala. To by se u komedií stávat nemělo.(12.8.2012)

Herecky čistá a bezchybná záležitosť, v ktorej ale akosi pokryvkáva to, o čom má prioritne celý film byť. Vášeň - vášeň k futbalu, pre futbal, vo futbale..a tým pádom mne ako divákovi, ktorý obdivuje filmy nestora českého filmu, pána Kachyňu, chýbala filmárska vášeň, ktorú pán Kachyňa vedel inokedy tak obdivuhodne rozdávať.(20.9.2009)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)