- "Vrátno a Záhoří - to je jak oheň a voda !" - "Co to meleš ?!" Souřadnice české vsi, Čabrádkovo načrtnutí velkého potenciálu, který zatím zůstal nevytěžen, i konzervace doby panáků zelený, hnátů v gumákách a padajícího listu, slogan "Nikdo neni svatej a ty body nutně potřebujeme" navíc připomene 90.léta českého fotbalu a univerzální klubovou strategii šíbrů od předsednictev mobilních buněk pralesní ligy po velitelství prázdných stadionů s desetitisícovými kapacitami.(31.8.2014)

Kultovka. Pravda, jedná se v zásadě o nehoráznou bukoliku a vesnickou idylku, která imituje třeba takové bodré Zvonokosy, ale tenhle film mě prostě baví. Má pohodovou atmosféru, chytře napsané dialogy, dobré herce... A na tom fotbale je vážně něco magického, když ho člověk nesleduje pouze z pohody pohovky...(11.3.2005)

Kde nehrajou fotbal, tam chcípl pes. Fotbalový klub SK Vrátno, nedrží nad vodou ani sponzorské dary od místní pohřební služby. A spadnout do pralesní ligy, tak to je potupa, kterou nikdo nechce zažít. A tak se hraje nejen na hřišti, ale i v hospodě. Kachyňovi se povedl mimořádně pravdivý snímek, jak to ve sportu zvláště ve fotbalu chodí. Hereckému obsazení zcela naprosto kraluje Ondřej Vetchý.(23.3.2013)

Celkem příjemný film a nejkrásnější hře na světě a nejen o ní. Film nám mimo jiné ukazuje, jak jsou lidé fotbalu oddáni - toto je opravdu realita. Film nám ale také ukazuje, jakou cenu za tuto oddanost můžeme platit. Přesto jsou ale lidé, kteří toto riziko podstoupí a podstupují celý život, protože bez fotbalu prostě neumí žít. PS: Manželku Vetchého bych zabil, jaká to byla děvka a toho jeho souseda, když na vesnici takřka nepokrytě a bez skrupulí jede po vdané ženské. Blbeček, co spravuje 24 hodin denně auta, aby se pak oblékl do květinkované košile. Fakt štramák.(15.4.2010)

SK Vrátno jde od porážky k porážce a od pádu do úplného pralesa už jim schází jen málo. Trenér a vedoucí mužstva si své problémy, které nedokáží vyřešit v hospodě, berou domů a tím zatěžují své manželky i děti. Nadcházející zápas rozhodne o bytí a nebytí mužstva a tak je potřeba zajistit, aby tři body zůstali na domácím pažitu...Televizní film rozebírající o trochu více mezilidské vztahy na vesnici a o trošku méně fotbal, ale i tak je to slušná podívaná, která snad předpovídala budoucí úspěch seriálu Okresní přebor. 55%(5.9.2014)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)