Jeden z velikánov českej réžie natočil na konci svojej kariéry úsmevný televízny film. Na tomto filme plnom výborných hercov sa dá schuti zasmiať, lebo vychádza z toho čo poznáme asi najlepšie a to z futbalu. Skoro každý muž sa vo futbale "vyzná" a vie čo k tomu patrí??? Vynikajúci výkon J.Jiráskovej.... 75%.(18.3.2006)

Komedie z prostředí vesnického fotbalu. Obyvatelé malé vesničky žijí fotbalem a když jejich mužstvu hrozí pád do "pralesní ligy", je z toho pozdvižení. Pro udržení se v soutěži jsou místní funkcionáři rozhodnuti udělat cokoliv... Fotbalová tematika je mi blízká, avšak filmy s podobným námětem bývají bohužel často sotva průměrné, jako je i tento případ. 55%.(6.4.2013)

Matějka, Luňák a Kužel to byl asi můj největší problém, furt jsem si je představoval v Houslicích. Než jsem si zvykl, chvilku to trvalo, ale pak to stálo za to. Klasické problémy vesnických klubů a "čisté" metody jak nespadnout do fotbalových pekel...jediný kdo mi opravdu nesednul byl Honza Hrušinský naopak Stašová mě několikrát rozesmála opravdu moc. Hezké, poctivé, milé, někdy hořké. 69%.(3.1.2013)

Pěkný vesnický fotbal. Většina lidí u nás ví o čem je řeč. Takový fotbal se hraje jen na "udělání žízně". Pěkný, dalo by se řici dokument o té naší vesnické kopané. A úplatky přece existují všude, i v tom "pralese". Možná trošku lepší scénář a herecké obsazení a dostalo by to 5*. Jenže to by se pak z vesnického fotbalu stal nákladný projet. Proto jsem spokojen s tím co je a neměnil bych.(30.7.2008)

Vzhledem k tomu, že sama jsem z malé vesnice, kde se kope přesně tahle okopávaná, tak mě napadá jediná myšlenka: jako by to točili u nás:-) Nechci tady samozřejmě nikoho očerňovat nebo se vysmívat, ale jako bych v těch jednotlivých postavách viděla ty postavičky od nás, co se motají okolo toho našeho "velkého fotbalu". No co říct? Velmi příjemná podívaná.(12.10.2007)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)