Matějka, Luňák a Kužel to byl asi můj největší problém, furt jsem si je představoval v Houslicích. Než jsem si zvykl, chvilku to trvalo, ale pak to stálo za to. Klasické problémy vesnických klubů a "čisté" metody jak nespadnout do fotbalových pekel...jediný kdo mi opravdu nesednul byl Honza Hrušinský naopak Stašová mě několikrát rozesmála opravdu moc. Hezké, poctivé, milé, někdy hořké. 69%.(3.1.2013)

Jeden z velikánov českej réžie natočil na konci svojej kariéry úsmevný televízny film. Na tomto filme plnom výborných hercov sa dá schuti zasmiať, lebo vychádza z toho čo poznáme asi najlepšie a to z futbalu. Skoro každý muž sa vo futbale "vyzná" a vie čo k tomu patrí??? Vynikajúci výkon J.Jiráskovej.... 75%.(18.3.2006)

Parádní satirická podívaná do vrstev okresních přeborů a soutěží. Po filmařské hodnotě asi ne zrovna nejdokonalejší film, ale mně přirostl k srdci i kvůli tomu, že do těchto fotbalových soutěží aktivně jako hráč zasahuji. Film potvrzuje, že ve fotbale a sportu všeobecně na jakékoliv úrovni jsou emoce úplně stejná a krása a radost z vítězství (stejně jako umrlčí nálada při neúspěchu) jakbysmet. UPOZORNĚNÍ: KVALITA HRY VE FILMU ROZHODNĚ NEODPOVÍDÁ OPRAVDOVÉ KVALITĚ V REÁLU. VE FILMU JE POUŽITA JEN JAKO PROSTŘEDEK K VYPÍCHNUTÍ AMATÉRSKÉ ÚROVNĚ :D:D:D(25.6.2008)

Kde nehrajou fotbal, tam chcípl pes. Fotbalový klub SK Vrátno, nedrží nad vodou ani sponzorské dary od místní pohřební služby. A spadnout do pralesní ligy, tak to je potupa, kterou nikdo nechce zažít. A tak se hraje nejen na hřišti, ale i v hospodě. Kachyňovi se povedl mimořádně pravdivý snímek, jak to ve sportu zvláště ve fotbalu chodí. Hereckému obsazení zcela naprosto kraluje Ondřej Vetchý.(23.3.2013)

Film o vesnickém fotbale a lidech okolo něj.Ti jsou ochotni obětovat všechno včetně soukromého života.Žádné sponzorské dary,velké peníze za přestup,prémie za góly.Věřím,že to takhle skutečně vypadá.Bínovi ( Ondřej Vetchý ) skutečně věřím,že obětuje úplně všechno,aby klub nespadl do ligy pralesa.Ale bohužel,někdo tam musí spadnout ...(14.9.2009)

• - Na konci jedou všichni hlavní protagonisté filmu na zápas na kole, až na dvě vyjímky, kdy farář (Jaromír Dulava) veze Zobalku (Jiřina Jirásková) na skútru. Toto řešení bylo zvoleno proto, že ve skutečném životě neuměla Jiřina Jirásková jezdit na kole. (cundak)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)