Reklama

Reklama

Euforie

(TV seriál)
  • USA Euphoria
Drama
USA, (2019–2021), 17 h 22 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvůrci:

Sam Levinson

Hudba:

Labrinth

Hrají:

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Euforie, dramatický seriál o dospívání, vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světě drog, sexu, traumat a sociálních sítí. V čele hereckého obsazení stojí herečka a zpěvačka Zendaya. (HBO Europe)

Videa (5)

Recenze (113)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Čůráčci a čůzinky ve strhující generační výpovědi další ztracené generace, kde nahota, sdílení, omamné látky, závislosti, úzkosti, rodiče co nic nechápou a videa hrají prim. Hledají sebe sama i objevují sexualitu; tedy věci, kterými si prošly veškeré generace. Akorát to hledají skrze jiné prostředky a jinak než generace před nimi. Výtečně podané, zahrané, celou dobu mrtě znepokojivé a nepříjemné způsobem ne nepodobným svého času Requiemu za sen. Místy to působí až moc literárně; speciálně sáhodlouhé monology Rue na počátku epizod, kdy stačilo bohatě informaci předat vizuálem (což se děje) a není třeba to celé minuty a minuty i popisně a nadbytečně říkat. To je však detail. Jediná skutečná výtka snad k tomu, že to záhy řekne v podstatě vše a pak se to... Ne, že přímo točí v kruhu či mlátí prázdnou slámu, ale s trochou nadsázky platí "viděli jste jednu epizodu, viděli jste všechny". Jsou do jedné stejně dobré, silné, vypovídající a bez výjimky jde o "echt silnou kávu", ale ten pocit, že to možná nemusel být formátem až tak seriál jako minisérie, ten nezmizí. | S1: 4/5 | ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MOŽNÁ LIDI VZPOMÍNAJÍ NA STŘEDNÍ, PROTOŽE MĚLI SNY…“ /// Rue. Dítě další „zlaté“ generace. Narodila se při pádu dvojčat, v dětství ji diagnostikovali kompulzivní poruchu a na střední si prošla první odvykačkou. Prostě je to skvělá a originální vypravěčka. Nevypráví jen o sobě, ale o všech a o všem. O hledání sebe sama, o nehledání ničeho, o chuti pařit, píchat, chlastat, fetovat. O tom, že všechno je relativní a i svět online může mít světlý stránky nebo bejt tlustá zase sexy. Svět je totiž plnej uchyláků... Všech neřestí si užije do sytosti, protože tam, kde jiní některým tématům věnujou celou sérii, tak tady jsou prostě součást života a vyjadřujou zmatenost týnejdžerský duše. Nevím, jestli je to seriál určenej náctiletejm, protože každá věková kategorie si z toho může něco odnýst (…jé, teď teda nevím babi…). Což je fajn. Jsou tady i dobří záporáci a většina těch dětskejch osudů baví. Možná proto, že je to všechno úplně jinak, než za mejch mladejch časů…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou Izraelskou minisérii neznám. 2.) Nevím, jaká je exkluzivita fotky péra. 3.) Můj život je valium. /// Thx za titule „Michaela Křížová“ a „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Kde většina seriálů pro teens v čele s 13 Reasons Why jen nesměle přešlapuje před hranicí, kterou v televizi není možné překročit, tam Euforie ani nebrzdí a pokračuje vesele dál. Levinson rozhodně umí a za stylovou poctu Fincherovi by zasloužil ověnčit cenami. Dívčí tandem Rules navíc strká do kapsy všechny na zakázku dělané charaktery, s kterými se po startu kampaně MeToo roztrhl pytel. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Euphoria je povedený dekadentní seriál z prostředí střední školy, který je zobrazen v nejsvětlejším, ale zároveň v nezvrácenějším světle. Letos se seriálům neskutečně daří a tenhle hit se bude řadit mezi letošní TOP 5. Každý díl se věnuje jedné postavě ze školy a úvodních 10 minut patří vždy k highlightu celého seriálu. Probírá se zde tématika drog, problémy dnešní digitální doby i dospívajících lidí, sexuální scény připomínají kolikrát Porno a věřte, že i Rkové filmy nemají tolik odvahy jako Euphoria. Většinu postav si divák velmi oblíbí a téměř po každém díle si odnášíte mírnou depku s pocitem, že po tomhle dítě vlastně nechcete. Solidní, realistické, depresivní, halucinogenní, odvážné, depresivní a erotické. To vše s úžasným soundtrackem, svěžím vizuálem, parádními hereckými výkony a trefnými dialogy. 85% ()

Botič 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Křehká zvířata v třpytkách, která si hlavně užívají a sem tam kvůli tomu i trpí. Euphoria místy až brutálně zachycuje to, jaké to je vyrůstat v dnešní (digitální) době, kde jsou nahá selfiečka tou nejsilnější měnou a každý může mít všechno, co si zamane třeba hned ve 3 hodiny ráno. Ale ani jedno z toho nepřináší žádnou úlevu. Místy účinější, než jakákoliv hodina občanské výchovy. Celkově však revoluční minimálně co se make-upu a sebevyjádření týče. Jo a přestaňme sexuálně aktivní lidi nazývat děvkami nebo krávami, tvůrci tímhle mířili na úplně jiný místa. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (17)

  • Keď Nate (Jacob Elordi) prechádza v aute okolo Rue (Zendaya), zahlási repliku: "I'd do it for Rue!" a potom zdvihne do vzduchu tri prsty. Ide o narážku na film Hry o život (2012). (dwdb)

Reklama

Reklama