poster

Euforie (TV seriál)

 • USA

  Euphoria

Drama

USA, 2019–2021, 17 h 27 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvůrci:

Sam Levinson

Hudba:

Labrinth

Hrají:

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud, Nika King, Alanna Ubach, Storm Reid, Eric Dane, Keean Johnson, Olivia Grace Applegate, McKenna Roberts, John Ales, George W. Bush (a.z.), Britney Spears (a.z.), Paula Marshall, Colman Domingo, Zak Steiner, Jeremiah Birkett, Tyler Chase, Mercedes Colon, Elsa Marquez, Meeko, Javon 'Wanna' Walton, Tyler Timmons, Tristan Timmons, Johanna Colón, Lauren Graham (a.z.), Scott Patterson (a.z.), Stephen Moyer (a.z.), Anna Paquin (a.z.), Tony Goldwyn (a.z.), Kerry Washington (a.z.), Charles Manson (a.z.), Pell James, Will Peltz, Anthony Ray Parker, Nancy De Mayo, Mike Ostroski, Hannah Nordberg, Elpidia Carrillo, Larry Joe Campbell, Shiloh Fernandez, Vito D'Ambrosio, Aliyah Conley, Andy Sandoval, Courtney Taylor Burness, Cranston Johnson, Michael Petrone, Will Peltz (a.z.), Nat Faxon, Nick Blood, Bobbi Salvör Menuez, Quintessa Swindell, Ryan Gibson, Chris Doubek, Davey Johnson, Elizabeth Greer, An Phan, Allie Marie Evans, Mel Fair, Bruce Wexler, David Meza, Isaac Arellanes, Jennifer Kathreen Larson, Alyson Van, Clark Furlong, Kelvin Harrison Jr., Jeff Pope, Montanna Gillis

Producenti:

Philipp A. Barnett

Scénografie:

Michael Grasley, Kay Lee, Chilly Nathan (set dekoratér), Jason Baldwin Stewart, Adam Willis (set dekoratér)

Masky:

Daniel Curet

Kostýmy:

Heidi Bivens
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Drnqonovic
  ***

  Seriál, který mě zaujal a posléze paradoxně odradil svou progresivností a odvahou. Nikdy jsem nebyl v Americe, ale skutečně se tam na sebemenší bolístku předepisují léky, které všichni zobají jako lentilky? Skutečně tam všichni šukají jako králíci mezi sebou? Korunu tomu nasadila snaha nacpat do seriálu úplně všechno, včetně i moderního problému s identitou pohlaví, kdy je tam otevřeně transgender postava. Tak otevřená, že mi to vůbec nedošlo a až zpětně jsem pochopil všechny narážky. Navíc jí všichni milují, ženy, muži, všichni. Co to tedy znamená? Že nejlepší žena je muž? Zkrátka nejsem dostatečně woke. Nakonec mi ze všech postav přijde nejsympatičtější Lexi; asi proto, že je relativně normální. Jenže co je v tomto světě Euphoria normální? Pokud to na středních školách v USA vypadá takhle, už se nedivím, že je čas od času někdo vystřílí.(6.12.2020)

 • Allien.9
  **

  Vypadá to, že si showrunner nese z období puberty vážný emocionální problém, protože každá (a tím myslím opravdu každá) osoba ženského pohlaví mladší 18 let, která se v seriálu objeví, je dě*ka, krá*a nebo "ideálně" obojí. Zlatá střední cesta v Americe neexistuje, takže tu máme holky hubeňoučké NEBO tlusté (OK, beru zpět, v celé škole je jen jedna tlustá holka), namyšlené NEBO zamindrákované, panny NEBO dě*ky (OK, opět beru zpět, žádná panna tam není) a všechny tyhle holky buď denně šu**jí NEBO fetují NEBO "ideálně" obojí. Pro někoho možná ráj na zemi, mě to ale neskutečně uráží... "Euforia" je takovou nevyrovnanější sestřičkou "13 Reasons Why", i když na rozdíl od té pindy, co si podřízla žíly, má ale Rue alespoň trochu pochopitelný důvod k tomu, aby se chovala jako sebedestruktivní k*áva. Konec 1. série je tak nudný, v kruhu se točící a otravný, že si 2. sérii nechám s radostí ujít.(7.8.2019)

 • BoredSeal
  ****

  Extrémně vyšponovaná deprese, kde sex je depresivní záležitost a láska pošetilost. Pro úzkostné odpůrce společenského pokroku v emancipaci menšin bude tento seriál solidní středověkou torturou. Místy mě hodně nepříjemně udivil špatný překlad v oficiálních HBO titulkách, to ten překlad nikdo nekontroluje?(18.8.2019)

 • DwayneJohnson
  ****

  I přes poněkud rozpačitý závěr je pro mě Euforie v záplavě jiných, podobných seriálu jasným vítězem. Hlavní zásluhu na tom bezesporu mají Zendaya a pak Hunter Schafer, jejíchž herecký výkon a podivné přátelství, nebo možná vztah, to je asi to nejhlavnější co jsem si z těchto osmi dílů odnesl. Kromě faktu, že tátové a synáčci nejsou tím, čím se zdají být a drogy jsou svinstvo, samozřejmě.(5.8.2019)

 • bart_
  *****

  1. série - Uznejme, že největší pozornost co se týče letošní seriálové produkce na sebe bez sebevětších debat strhává HBO - jen si připomeňme závěrečnou kontroverzní řadu Game of Thrones (jež se z globálního megahitu transformovala v prokletý propadák), pokračování skvělého psychologické dramatu Sedmilhářky anebo (především!) naturalisticky geniální pětidílný magnum opus jménem Černobyl, o dalších připravovaných a neméně zajímavých projektech s kvalitními proporcemi ani nemluvě... Téměř každý by od tohoto počinu očekával klasicky stereotypní klišé love story teen hovadinku - nýbrž zádrhel tkví v tom, že se jedná o bezprecedentní nepřikrášleně nekorektní zpověď současné demoralizované generace, jež se předem známým ekvivalentům naprosto vymyká a absolutně se utrhává ze řetězu předvídatelnosti a ladně přeskakuje hraniční mantinely svého žánru. Euphoria je totiž z hlediska morálky ten nejvíce prohnilý a nejznesvecenější seriál pro mladistvé delikventy široko daleko, který bez příkras zobrazuje nikoliv všeobecnou, ba důkladnou anatomii hříšnosti a způsob současné negativní generační etiky. To se již ale opět opakuji. Tudíž co nadále dodat? Snad jen toto: Vše zde obsažené umocňuje neonově intenzivní barevná vizuální paleta a soundtrack mixující moderní šlágry a staromódní old school retro fláky, jež je onou slastnou kapičkou oné umělecké hodnoty, kterou toto neobvyklé překvápko nabídlo. Zendaya zde předvedla díky své depresivně založené ústřední postavě (která jí jednoduše sedla) životní herecký výkon... Jen a jen doporučuji a požaduji objednávku pro další řadu. Verdikt: Inovativní cynicky poetická jeba! Jednoduše projekt který nemá obdoby. 92%(17.8.2019)