Pilot Charlie Lavery nastupuje do letadla, aby dopravil palivo do vzdálené arktické oblasti. Po vyložení nákladu odlétá zpět s nemocnou ženou, kterou má vzít do nemocnice. Jeho stroj má však poruchu a zřítí se na místo daleko od civilizace. Oba dva pád přežijí. Charlie se vydá napříč krajinou, aby nalezl pomoc. Po bezcíleném hledání zkolabuje. Těsně před smrtí se u něj objeví žena, kterou nechal v letadle, a která ho začne pomalu učit jak přežít v divoké krajině na rozlehlých místech vzdálených desítky kilometrů od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. (oficiální text distributora)

honajz2

Možná jednoduší, než jsem čekal, nicméně i tak zajímavý film o přežívání v krajině uprostřed ničeho - přesněji na severu Kanady. Dobře se na to dívá, až na pár utahaných míst to celou dobu napíná a přišlo mi to i velmi dobře natočené a zahrané. A hodně se mi líbila i závěrečná scéna, protože takhle to natočit by mě asi nenapadlo (ale zase nečekejte bůhvíjakou originalitu). Škoda jen těch plochých postav, ale i tak se mi to líbilo. 4* ()

bogomira

Film, kterej má to důležitý "něco". Něco, co ve vás zůstane, když skončí. Nenechte se zmýlit začátkem, je to doopravdy o něčem jiným, než se může tak po patnácti minutách zdát. ()

laik_60

jednoduchý príbeh osadeny do severskej pustatiny s o sympatickou eskimáčkou a Peppero. Kurnik kde len našli tie priezviská hihi. Okrem príbehu tam bolo pár vzrusujúcich záberov na krajinu, oblohu nočnú i dennú. Aj keď divák od začiatku videl koniec, príbehu to neubralo na pointe . Milovníkom dram odohravajúcich sa v panenskej prírode odporúčam. Dávam lepšie tri body + 1za celkovú pohodu aj s hudbou. ()

pakobylka

Zpočátku jsem byla trochu v rozpacích. Očekávala bych, že letec, který začínal před deseti lety jako válečný pilot, se bude po havárii svého letadla chovat víc jako profík. Jenomže válka už dávno skončila - stala se z ní vzpomínka, zlý sen, na který nejde zapomenout. A ocitnout se s minimálními prostředky a bez pomoci v rozlehlé nehostinné pustině - to je úplně jiná a úplně nová zkušenost. A člověk civilizovaný je zároveň tvor civilizací zhýčkaný, neschopný přežít bez jejích vymožeností. Zpočátku průměrný příběh postupně získává sílu, neokázalý a otevřený jako drsná severská planina. Vypráví o vzniku nezištného, hlubokého a upřímného přátelství, o respektu a porozumění. 3,5 * … ale kvůli přímému tahu na branku tentokrát zaokrouhluju nahoru. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vězte, že maličký křehký komár může být horším nepřítelem nežli vlk. Jenom mi nebylo jasné, kam se posléze všichni ti drobní krvežízniví tvorečci poděli. ()

Juto

Je to celkom zaujímavý príbeh o prežití. Film ukazuje lekciu prijatia a vytrvalosti, keď človek stratí všetku nádej. Pohľad na krajinu a dobrodružstvo je dobré zachytené. 6/10 ()

majo25

Naturálny príbeh z ďalekých pustín zasneženého severu Kanady, kde Inuiti dávajú dobrú noc. Tá pustá divočina bola kúzelná; spätosť s prírodou, od ktorej biely človek tak dávno ušiel, zasa príťažlivá. Tú pokoru k nej by sme Inuitom mali závidieť. Pekne je to vykreslené v rozdielnosti tých dvoch kultúr - pokoj, pokora a viera vo vlastné sily na jednej strane a hnev, nadávky, arogancia, zlé sny a beznádej na tej druhej. Dobrodružný dej dodával punc zaujímavosti a napätia, podfarbený peknou hudbou a celé to dorazil silný záver. Nebyť zbytočnej línii o vojne a spomienkach na ňu a trochu ťažkopádnemu spracovaniu záchranárstva, bolo by to ešte lepšie. Český názov je veľmi mimo a lepší ako ten anglický je názov knihy, z ktorej vyšiel námet na tento film - Walk well my brother. ()

tom88

Celkovo pekný dramatický film so slušným Berry Pepperom v hlavnej úlohe. Pekné, ale drsné prostredie a zopár pekných kamerových záberov. Horšie, že dej by sa zmestil do polovičnej stopáže, čiže film miestami nudí. Dlhšie zábery sem tam lezú na nervy. Žiaden zázrak sa nekoná. 60% ()

Doudis19

Napínavý dobrodružný film ve stylu Tance s vlky? Už nikdy neuvěřím komentářům na pošetkových, trafikových dvd. Ano film měl pár zajímavých míst, ty se ovšem při celkovém dojdu ztrácejí, ve všem tom zívání a koukání na hodinky ,které jsem si bohužel nemohl odpustit. Pro mě hrozná nuda a ztráta času kterou nezachrání ani celkem slušný v hlavní roli ojediněle viděný Barry Pepper. ()

lennyd

Charlie Halliday (Barry Pepper) je pilotem kdesi v zapadlé Aljašce. Místní piloti jsou ale drsní hoši, tak pijou, kouřej a laškujou s děvčaty (znáte to, v každém přístavu jedna). Charlie není jinej. Ale při jednom obyčejném letu je přinucen (no přinucen, vezme za to těžký prachy) vzít do letadla nemocnou eskymačku, a při zpátečním letu havarují. V drsné divočině je těžké přežít, ale za pomoci Kanaalaq si Charlie uvědomuje priority života, a učí se přežít v nelidských podmínkách. ... Kanadské drama, které ozdobil v hlavní roli Barry Pepper (ten chlapec roste, od Ryana či Bojiště země se dost zvýraznil). Jeho Charlie prochází mnoha proměnami, ať po fyzické stránce či po duševní, a Barry je všechny výborně ztvárnil. V menší roli se zde mihl např. James Cromwell. Toto celé doplnil pěknou hudbou Mychael Danna... Rozhodně tento filmeček neurazí :) ()

Blackberry

Je to práve úvod, čo ma úžasne nadchol. Začalo to rýchlo, aktívne, lopatisticky a predsa jedinečne. Po ňom však film, pre mňa nepochopiteľne, prešiel akoby do úplne iného filmu. Stala sa z neho priemerná dobrodružná dráma o tom ako možno prežiť v drsných podmienkach. Je tu ale zanedbaná citová stránka hercov, s ktorou keby sa režisér a scenáristi lepšie pohrali, mohlo by to vyznieť inak. Páčil sa mi výborný hlavný herec Barry Pepper a nakoniec aj záver, s ktorého však neviem vyčítať, ako sa to vlastne všetko skončilo. A možno je to práve to, čo robí tento kúsok zaujímavým. ()

MI-380

Tvrdá lekce pro sebevědomého frajírka. Věčné a vděčné filmové téma: civilizace versus příroda, netrpělivost versus klid, povrchnost versus empatie. Vystihující citát: "Vztáhl jsem ruku a dotkl se tváře boží." 75%. ()

Smileface

Krásný příběh, sice se trošičku vleče ale je jasné, že z tohoto tématu se více opravdu nedalo vyždímat. Je to film trochu poetický a vzápětí extrémně drsný, takže pokud čekáte americký oslavný happy-end tak vás předem zklamu, tehle film je totiž syrový a chladný jako Kanada sama. Co se týče obsazení tak Barry Pepper je už od pohledu nepříjemný a i když se snaží hrát co nejlépe tak bych jeho roli přenechal někomu jinému. Naopak Annabella Piugattuk je skvělá a jako amatérská herečka předvedla naprostý skvost. ()

cab

Arogantni letec ztroskota na bezne trase v nehostinne oblasti severni Kanady s navic cestujicim na palube - nemocnou a velmi mladou eskymackou. Krasna priroda spojena s nekoncicim putovanim a klisoidnim vzplanutim mezi protagonisty (Barry Pepper zari) jsou nejvetsimi lakadly tohoto neprilis znameho dobrodruzstvi. 65% ()

bila.tecka

Docela sympatická kombinace Trosečníka a Tance s vlky... Od počátku čitelný scénář ve své přímočarosti nenutí o čemkoliv přemýšlet. Ty sympatie ve mě vzbuzuje "neambicióznost" filmu, citové vydírání se nekoná. Přesně zapadá do škatulky výchovného snímku pro adolescenty a to nemyslím nijak pejorativně. ()

Ashar

Pilot Charlie byl idiot. Udělal tolik průserů a celou první polovinu filmu mne strašně nasíral. Nebýt nemocné eskymačky, zhebnul by v pustině po pár dnech. Film ukazuje nadutost, degeneraci a hloupost mužské populace. Naopak vyzdvihuje nutnost návratu matriarchátu, aby se muži začali od žen učit vše, o co v době své nadvlády nad ženami přišli. ()

jane1106

Nádherná a zároveň smrtelně nebezpečná příroda, kde přežívají jen ti nejsilnější, spojí dva na první pohled zcela neslučitelné osudy - a výsledek stojí za to. Ve stínu lovce oplývá krásnými obrazy a v závěru silnými emocemi bez jakéhokoliv patosu. Herecký koncert Barryho Peppera a Annabelly Piugattuk. Malý, avšak výtečný film, bohužel, zde na ČSFD silně podhodnocený... ()