V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Gastovski

Zbytečně dlouhý, herecky sice vymazlený, ale o to více dějově i emočně prázdný. Na vizuálně potemnělou atmosféru je del Toro skutečný machr, ale zde nic víc nepředvede. Když to srovnám s vynikající kratší verzí z roku 1947, tak tento remake nemá skutečně nic, co by stálo za shlédnutí. ()

Majkak

Od prvního záběru skvělá atmosféra, a skryté mrazení vyzařující z Bradleye Coopera. Okamžitě mě vcuclo do sedačky a dlouho jsem seděla bez pohnutí, i když v cirkusu se toho vlastně tolik neděje. Nejisté momenty jsem spíše spatřovala v těch mentalistických vystoupeních, ovšem scéna na hřbitově je dokonalá jízda. Drsnější verze Faunova labyrintu. Špičkové herecké výkony a dokonalý vizuál. Jinak stará škola se základním motivem: pokud je tvoje kariéra založená na vytahování toho horšího z lidí, tak se pak nediv. Před Bohem neutečeš. ()

Kopi1

Velmi kvalitně natočeno, herci supr, produkce, dialogy také, ale čekal jsem více nějakého toho tajemna, více zvratu nebo napětí. Takhle je to vlastně velmi jednoduchý příběh o člověku, o kterém se z minulosti nic nedovíme, ale který zajde až příliš daleko ve svém novém řemeslu. Normálně bych tomu dal asi jenom tři hvězdy, ale natočený je to fakt pěkně, takže čtyři, ale čekal jsem více. ()

anatheman

Pěkná výprava, úchvatná stylizace, prvotřídní herci (hlavně Katka), ale jinak dlouhá a natahovaná nuda. Tři hvězdy a nikdy více. ()

Pat_rick_fan

Prvá časť príbehu bola pre mňa tak unavujúca, až som skoro v kine zaspal. Preberať ma začala až Cate Blanchett a definitívne čulý som bol nakoniec celú záverečnú tretinu. Treba uznať že Toro má predsa len nejaký ten talent, dosť dobre to vygradoval a hlavne Cooper vynikajúco zahral. Najlepšie to zhrnul asi POMO. ()

BOURQUE

Info na začiatok: „pôvodný“ Nightmare Alley (1947) som nevidel, takže nemám základy na „porovnanie“. Psychologická dráma v štýle noir v podaní G. del Tora. Film štýlovo rozdelené na dve hlavné časti (cirkus a profesionálna kariéra „klamára“), ktoré v kvalitách nie sú od seba ďaleko. V obidvoch nájdete dominantné herecké postavy a výkony. Hlavná postava v podaní Bradley Cooper (príjemne prekvapil) má svoje rezervy – vedenie vývoja charakteru je miestami dobré („nikdy nepijem alkohol“), miestami však „zostáva na jednom mieste“. Posledné scény, ktoré vedú k záveru filmu ako aj samotný záver však nepôsobia tak prekvapivo (a šokujúco) ako napríklad Nolanov Dokonalý trik. Jedným z príčin je pravdepodobne aj to, že nie sú celkom korektne vypracované (škoda, že o niektorých dôležitejších (vedľajších) postáv príbehu sa už nedozvieme, že čo sa s nimi stalo). Taktiež škoda, že záhada okolo trikoch a spôsobu podvodu je príliš rýchlo odhalené. P.S.: To, že B. Cooper fajčí takmer takou intenzitou ako Matthew McConaughey v seriály True Detective (prvá séria), svedčí o hereckej oddanosti charakteru postavy. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Tak nakoniec som to dal az do konca,no dve a pol hodiny je myslim na tento film prepalena stopaz,prva polovica ma az tak nezaujala,skor sa mi pacila ta druha,ktora bola predsa len trosku zivsia,natocene je to kvalitne,po hereckej stranke to tiez funguje na jednotku,ale predsa len moje hodnotenie bude priemerne,mozno,ze ak by to bolo o hodinu kratsie,dal by som aj viac hviezd...:-) ()

Rockerman

Jisté zklamání cítím, čekal jsem něco ve smyslu Dokonalého triku či Now you see me. Rozvleklý příběh nenabídl to pravé vzrušení a tajuplnost. Dlouhá příprava na ten výborný závěr. Přesto stojí za to to vidět. ()

helloween93

Když jsem viděl trailer filmu, čekal jsem, že půjde o mysteriózní a znepokojivou kriminálku z cirkusového prostředí, bohužel mi Guillermo del Toro dodal tak trochu jiný film. Problém mám zejména se stopáží, která by dokázala uspat i slona. První polovina v cirkusu má atmosféru, je správně odpudivá a dává naději, že se rozehrají intriky a konflikt v cirkusu, ale jak Cooper odejde "do světa", tak tempo zpomalí na lenochodí rychlost a atmosféra je pryč. Z filmu se stane čistě drama a kdo někde v půlce usne, ten se pravděpodobně probudí až ke konci, kdy umře pár postav, aby film skončil přesně podle předpokladů. Je mi známo, že jde o adaptaci knihy a zároveň remake filmu z roku 1947, ale myslel jsem, že Del Toro má větší koule. Protože kromě noir vizuálu a atmosféry tenhle film nezaujme ničím jiným. A není mi jasné, zda vůbec Del Toro věděl, co chce natočit, jestli temný noir o magických hustlerech nebo drama o pouťovém podvodníčkovi. Jak je u retro filmů v poslední době již zvykem, tak i tento v kinech propadl. 2* ()

lemonova

Guillermo del Toro vymenil rozprávkové strašidlá za tie skutočné: tie, čo nás desia v hlave - a je z toho vynikajúca psychologická dráma zasadená do znepokojujúceho noir príbehu. Kto sme mali tohto pána režiséra v škatuľke, hanbime sa. ()

GOREGASM

Hned na úvod potvrdím předpokládatelné. Roony, Cate a Toni vám zůstanou v paměti déle než Bradley Cooper, ale abych byl spravedlivý, předvádí své kvalitní maximum. Nejdůležitější je ale Guillermo, který navazuje fantastickou výpravou a atmosférou na Shape of Water a vizuálně jde fakticky o laskominu. Herce taky sebral ze všech hollywoodských kurzů pro talentované a jediné, co Nightmare Alley vytknu nebude jeho délka, ale nedostatečně úderná a slabě prodaná pointa. Všechno ostatní radost pohledět. 85% ()

Urukhaj98

První a poslední třetina povedené. Prostředek trochu utahaný. Jak se vám film bude líbit, zaleží především na vaší momentální náladě. Nightmare Alley je totiž víceméně bez emocí a nejsou tu prvoplánově sympatické postavy. Naopak si zdejší charaktery zaslouží ze strany diváka spíše pohrdání. Jestli o filmu nevíte vůbec nic a berete to pouze jako nový film Guillerma del Tora, můžete být zklamaní z absence nadpřirozena. Za zhlédnutí to však stojí. 6/10 ()

geek.ondra

Úžasně to vypadá a je to dobré zahraný. Ten pitomej ale i přesto vážně se tvářící scénář mě ale neskutečně vytáčel. Sice to chce být zamotaný a osudový ale ve finále je to neskutečně rozpadlý a mdlý. Po Tváři vody další velký zklamaní od Del Tora. 5/10 ()

KOOHA

Strasne dlouhy a pritom vam staci par minut na azacatku jak Dafoe ukazuje Cooperovi jak se looruju Geek a poslednich pet minut a mate celej film. Vlastne je jedna velka dlouha Cooperova nocni mura ()

Razzor_82

"Jste falešnej jak pěťák!" Líbivě zabalený del Torův noir snímek s paletou skvělých herců. První část v cirkusovém prostředí je skvělá. Druhá část ve velkoměstě začíná trochu drhnout. Zbytečně zdlouhavé. Vše zachrání až konec, který začne mít konečně tempo. Čekal jsem nějaké hezké triky a iluzionistickou magii. Mentalismus pro mě moc není. 6/10 ()

Daiker

Vizuálně je to perfektní a herci jsou dobře vybraní..... Příběh je ale průměrný a natahovaný a občas to uspává..... Nevím proč tolik energie Del Toro věnoval takovému slabému příběhu, který je pro mě nezajímavý .... První polovina filmu v cirkuse je lepší než druhá půlka ve městě.... ()

DAPDO

Zajímavej film. Nejdřív jsem měl strach z těch 150 minut a po trochu ospalým začátku byl přesvědčenej, že se budu dost nudit, ale nakonec se to slušně rozjelo. To, jak by mohl dopadnout hlavní hrdina, se mi honilo v hlavě už zhruba v půlce filmu. Nakonec se tak stalo a přišlo mi to jako nejlepší možnej konec. 60%. ()

tranquill

"Před Bohem nikam neutečeš, Stene!" Kvalitní thriller s bizarním pojetím, jak to Guilermo umí. "Zjistíte, čeho se bojí a předprodáte jim to?" ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)