V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

hrumsrt

Tohle je jeden z těch filmů, kde na mě trailer zapůsobil na tolik, že jsem silně uvažoval, zda ho nepřijdu zažít do kinosálu. Dneska, musím děkovat sobě samému, že jsem tak neučinil, jelikož bych se spálil. Guillermo del Toro je režisér, na kterého nejde zapomenout v souvislosti s Oscary, kdy z mně nepochopitelného důvodu to dostal za průměrnou Tvář vody. Nelze mu upřít, že má svůj styl, který skvěle vychází na světlo s těmihle drama-fantasy. Tentokrát si pro svůj další počin vybral novou adaptaci starší americké klasiky z poválečných let. V cirkusovém prostředí ve stylu Freak Show (mockrát jsem si pofňuknul po AHS). V téhle komunitě se úplně nabízí si prokreslit co nejvíce postav, ale del Toro se vydal jinou cestou a snaží se to celé zakotvit jedním příběhem. No a dokud se držíme někde poblíž šapitó, tak to celkem funguje, ale vizí je, že jde jen o takový úvod. Mám rád Bradleyho jako herce - sedí mu komedie, skvěle padne do romantiky a současně zvládá i akčnější role. Ale tentokrát jakoby dostal roli "kouzelníka" Stana, se kterou si úplně neuměl poradit. Jakoby mu někdo řekl, jak to má zahrát, jakoby to nehrál podle sebe, či že ho někdo vede podle důkladných pokynů. Všechno tohle má za důsledek, že se mi jeví takový nesvůj a často až moc klinický a svázaný. Dokonce bych to viděl jako jeho nejslabší výkon. Ještě mě teda velmi zaujalo, že nechybělo moc a role Molly (Rooney Mara) by se zhostila Stefani Germanotta. A v celém tom projevu pro ni naprosto nevidím místo, ta role není příliš velká, takže mít tam někoho tak poutavého - prostě opak někoho, kdo splyne s davem - by mohlo zbořit celou výstavbu těch scén, navíc Gaga by šlápla vedle a vůbec by se tady nikam neposunula, ba naopak. Příběhově se mi to děsně vleče, holt ta stopáž je přepal. Všichni mluví tak pomalu a já pořád čekám, kdy se tam začne něco dít.. Co nelze upřít, je celková stylizace celého filmu, to je za mě největší pozitivum filmu. Nakonec celou tou myšlenkou je, že ze všech těch zrůd je nejděsivější a nejošklivější samotný manipulátor Stan.. Komplikovaný příběh měl jsem problém udržet i bdělost, až pak v poslední zhruba půlhodině to začalo konečně nabírat obrátky. Ve výsledku hvězdně obsazená průměrnost. 50% ()

Cermicek

Dvě věci, co tenhle film posouvají do nadprůměru: 1) Nabušený obsazení a 2) Vizuální master-piece (jak jsme u Guillerma ostatně zvyklí).. Ano, určitě by se to dalo zkrátit, páč se to táhne jak nudle, ale podle mě by tim utrpěla atmosféra, která se poctivě buduje od samotnýho začátku. Zápletka a rozuzlení předpokládané (a to jsem neviděl originál). Závěrečná scéna dle mého solidně zahraná. Za mě typickej příklad filmu, kterej by bez precizního režiséra a kvalitních herců upadl v zapomnění. ()

Solverino

Pouze průměrná záležitost. Slušně herecky obsazené, ale to je všechno. Postavy se potácí v kruhu, velmi slabý děj, zbytečně dlouhá stopáž. Nuda. A hnusná Blanchett s odporně botoxovým ksichtem. Fuj! Jako gumová maska... ()

PAVLIS

Pěkná Art Deco výprava, ale to dvou a půl hodinové čekání na očekávatelný konec je otravné. K čemu je kopa kvalitních herců, když se jen musí tupě posouvat po scénáristově šachovnici? ()

Mamlas

Jakýsi mizerný budižkničemu se od cirkusáků učí, jak podvádět. Po hodině téhle vaty to docela omrzí sledovat. Pak se dá na vlastní business. Ani to moc nezaujme - nuda, kecy, prostoje, vata, kecy. Celému tomu chybí aspoň nějaká zápletka, nic se prostě neuděje. Vlastně je to takový životopisný film o jakémsi nýmandovi. Stopáž mohla být o 2 hodiny kratší, vše podstatné by se do té zbylé půlhodiny v pohodě vešlo. A dopadlo to tak, jak jsem čekal. (25%) ()

Grondal

Nápad na kraťas natiahnutý na 150 minút. Som presvedčený o tom, že za celým vznikom tohto filmu stojí idea, ktorou je naplnený prvých 15 a posledných 5 minút filmu. A niekomu to prišlo dosť na to, aby priestor medzi tým vyplnil vezmes nezaujímavými báchorkami. V podstate celú cirkusovú pasáž by som škrtol, resp. by som ju zoškrtal na štvrtinu, protože zvyšok je pre film nepodstatný. Vzťahové záležitosti hlavnej postavy by som tiež škrtol, pretože tieto nemali absolútne žiadny dopad na príbeh. To teda znamená, že by ak by sa film zameriaval iba na „mindgames“ Bradleyho Coopera a za ich použitia na šplhanie po spoločenskom rebríčku s následným zauzlením, mohol by som v tomto okamihu písať o dobrom filme. Takto píšem o filme zbytočnom, kde jeho podstatu treba náročne loviť z hromady príbehovej vaty. Avšak nápad, ktorý spomínam na začiatku je zaujímavý, rovnako ako sa filmu darí celkom slušne budovať atmosféru (režíruje predsalen del Toro), toto však zďaleka nestačí na to, aby som film mohol odporučiť iným ľuďom, ako režisérovým skalným... a aj tým iba preto, aby si do budúcnosti možno prestavili očakávania, pretože to vyzerá, akoby Guillermo mal to najlepšie už za sebou. Snáď sa mýlim. ()

LdaVinci

Vlastně jsem o tom nic nevěděl a nic jsem od toho nečekal, ale ve finále jsem tomu propadl a absolutně jsem si to užíval. Sledujeme chlapíka, který se dá dočasně k cirkusu a poté se rozhodne začít nový život. Film ke konci vygraduje do drsných a mrazivých situací, které už jsem předem tušil, ale přesto mě emočně zasáhly. Je to film k zamyšlení. Perfektní atmosféra, kamera a herci. Bradley Cooper je fakt dobrý herec. ()

Estwen

Guillermo del Toro pro dospělé a "rozkoukané". První hodině by vůbec neuškodilo, kdyby byla o půlku kratší. Bradley Cooper podává důstojný výkon v - pro něj - netradiční roli a Cate hraje opět samu sebe - sebevědomou femme fatale, které patří svět. ()

nula87

Vizuálně vymazlené, jak jsme u Guillerma zvyklí, ale zdálo se mi, že příběhu chybělo více emocí, více živočišnosti a že byl dost chladně vykalkulovaný, podobně jako zájmy a postupy Cate Blanchett ve vlastním příběhu. 60% ()

Unterschleif

Navzdory veľmi temnému obsahu je tento film svetlom v tme. Vizuál, príbeh, dialógy, herci… všetko na výbornú. A nie je to nasilu prešpikované otravnými SJW odkazmi. 2 a pol hodiny preletelo ako nič. ()

IZFNP

Vôbec neviem, čo si o Nightmare Alley myslieť. Prvých 40 minút som si chrochtala, štylizácia a tempo a herci a nepredvídateľnosť postáv - toto som od del Tora chcela. Potom sa zmenilo miesto príbehu a scenár nabral iný, ale stále pomerne zaujímavý smer. Na nejakú dobu. A potom som s pocitom, že už sa to trochu tiahne a záver by mal prísť čím skôr, zistila, že film je len v polovici. Tempo stratilo dych a niektoré postavy sa tu len tak pohybovali a napriek tomu, že dej na plátne bol zaujímavý, priala som si, nech už film skončí. A on skončil, a to tak pekne, že som zase v bode, že si hovorím, že del Toro vlastne natočil fajn dramatický, creepy, ponurý a nepríjemne mrazivý, i keď občas tiahnuci sa snímok. Na ktorom sa nešetrilo, ktorý má silný koniec (nie je nič horšie, než ked nadpriemerný film pokazí podpriemerný koniec) a ktorý je fajn spestrením každého watchlistu. Môj vzťah k tomuto filmu teda asi najlepšie vystihol Chris Stuckmann: “What I love most about Nightmare Alley is that it exists”. 65 % ()

Fnoobroklic

Slabý průměr, snaha o příběh se zvraty, ale vcelku nudné béčko, navíc s přepálenou stopáží, která se nedá ničím obhájit. Ani děsivé, ani mrazivé, ani šokující zvraty, příběh plytký a prostě nevtáhne, jako např Dokonalý trik nebo Nejvyšší nabídka. ()

blondboss

Na tento snímok som bol zvedavý, lebo som videl aj jeho pradávnu verziu a tá nebola zlá. Navyše Bradley Cooper je väčšinou záruka kvality a aj tu sa to ukázalo. Skvelý herecký výkon (nielen jeho samozrejme) podčiarkol znepokojivo temný scenár s tými správnymi noir prvkami, ktoré k tomuto filmu určite patria. Žiaľ musím jednu hviezdu ubrať, lebo to bolo ako na hojdačke. Skvelú úvodnú polhodinku totiž vystriedala ďalšia rozvláčna a nudná hodinka, aby sme sa nakoniec prehupli ku grandióznemu finále. Od kvalitného snímku očakávam vyrovnanosť a zaujatie diváka počas celej projekcie. 65 % ()

xxmurphyxx

Dve veci ma napadnú ako prvé po dopozeraní. Toni Collette vie ako na to a má na to a Cate Blanchett je BDSM bohyňa a živo si ju viem predstaviť v nacistickej uniforme, ako Ilsu She Wolf of the SS. Mimo to je film solídne odvedený priemer s predvídateľným vývojom deja, ktorý nemá moc čím prekvapiť a kde len v pár scénach cítiť Guillermov rukopis. Toto je jeden z tých filmov, kde si človek vychutná hlavne atmosféru na úkor všetkého ostatného. ()

wowylgu313

Čistých 75%.. Je tu pár chyb, které nakonec ve výsledku zas tak moc nevadili ... Vážně dlouhá až možná zbytečná stopáž, která rozhodně šla zkrátit. I přesto jsem si celý příběh od začátku do konce vychutnal. Jak se z Cirkusového šejdíře stane profesionální manipulátor, lhář a podvodník, který nakonec narazí na ještě větší rozehranou hru než hraje on sám. V závěru jsem během pár minut začal jeho osobu nenávidět a jeho trest ve finiši? Nad tím jsem se musel smát stejně jako se smál on. Dokonalá pohlcující atmosféra byla skvělá! Herecký obsazení si myslím sedlo a nikoho bych nijak nezměnil. Ono se tady nestane nikde žádné veliké BUM ale tak nějak doslova hezky se to celé "táhne" a pár okamžiků zasazených ve správnou chvíli vás nakopnou, koukat prostě dál až nakonec chcete ještě víc. ()

prochyn

Všemocný Bradley si zasloužil lepší osud než skončit jako zrůda v kleci cirkusu. Po shlédnutí jsem si musel zvednout dávku antidepresiv. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)