Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

papuchalk

Kde přišel Nolan na to, jak se může několik lidí záměrně dostat společně do jednoho snu? :) Jednoznačně to vykrad z Macourka pro svůj Počátek. I po 25ti letech má Křeček své kouzlo, což je nezměrný důkaz vysoké kvality. Z herců exceluje zejména Vladyka, naopak Brodský působil hodně jalově a nesympaticky. Jako dítě jsem si nevšiml spousty vtipů- pobaví se i dospělí. Jenom si myslím, že trochu přepískli poslední díl. Angorský křeček jedoucí na mrňavém kole už parodoval samotný seriál. Příliš krkolomné zvraty ve scénáři sice působily napětí v průběhu všech 6ti dílů, ale kekonci příběhu už se člověk prostě musel chytat za hlavu :) Poslední díl byl tak překombinovaný a několikrát vygradovaný, že samotný závěr nevyzněl jak měl. Nebýt posledního dílu, bylo by to za 5 hvězd navždy ()

Toxie

Kdo by nechtěl noční košili po svém pradědečkovi-vynálezci. Všichni jsme kopali na zahradě za domem :-) ()

honzic

Poslední vydařený seriál Orlíčka, než přišla revoluce, po které se z něj stal režisér nepovedených filmů a seriálů (škoda). Tady hraje jak skvělý Satinský, tak Vladyka i Rosůlková nebo Hadrbolcová a ani role dětí nejsou zas tak zle zahrané. No jako celkem to působí vyváženě a příjemně. Hodnocení: 65 % ()

Gig

Už jsem tu v pár filmech a seriálech na téma cesta časem zmínil. Češi tohle téma umí uchopit. Bravůrní záporák Július Satinský, kterému sekundovala výborně Jana Švandová. A Oskar pri křečka :) ()

m.xFuck

Jako děcko mě to bavilo víc, ale i tak je to skvěle natočené a nadčasové. Zamrzí skřípající logika. A ten kdo je zodpovědnej na ČESKO-SLOVENSKÉ filmové databázi za "Hamster in a Nightshirt" by zasloužil tu košili narvat do prdele a zapálit... ()

krivkin

Do 5. dílu skvělé, ale pak to začíná jít malinko z kopce a 6. díl už se chvílemi pohybuje na hranici parodie. Ale což, i tak jsem to jako děcko samozřejmě zbožňoval a po letech si rád zopakoval. ()

Sekel

Kultovni cesky sci-fi serial, ktery me drzel cele detstvi v predstave, ze vynalezci pracuji tak, ze si sednou a tak dlouho premyslej az vymysli vynalez. Genialni postava Mirka Vladyky, ktera je spolu se skolnikem Karla Effy to nejlepsi z celeho serialu. Krome Zedrala ovsem. ()

hronik

Zedrale...Aby nekomu doutnal kour z usi, a kluci v lidskem mozku ridili cele telo a myslenky cloveka tak to se muze stat jen v cesku.Vorlicek proste pred rokem 89 detske filmy umel.Ted uz radej nehodnotim, abych nekazil dojem tohoto serialu. ()

Standey

Jeden ze seriálů pro děti a mládež z předrevolučního období, na který se vždycký rád podívám. Sice na můj vkus nedosahuje kvalit Arabely, ale i tak bych ho spolu s Létajícím Čestmírem a Návštěvníky zařadil na druhou příčku české seriálové produkce. ()

Jandovka

Skvělá oddychovka, která snad nikdy nezestárne. Nemohla jsem se dočkat, kdy se zas objeví Vladyka v roli toho nejkouzelnějšího středoškolského profesora :) ()

Tuty

Ocenil bych už samotnej nápad a skvělé herce v hlavních rolích (Julius Satinský, Miroslav Vladyka, nádherně zahraný ředitel školy panem Luďkem Kopřivou). Skvělý mix vtipu, nadhledu a dobrodružství, proč už takovéhle věci nevznikají i dnes? Proč, pane Vorlíčku??? Místo toho točíte trapnosti typu On je žena!, hloupé pohádky let 90. (Pták ohnivák, Jezerni královna), zhovadilé pokračování Dívky na koštěti, Macha a Šebestovou apod. Přitom by jste se měl vrátit ke kořenům - divákovi, který očekává hlavně poutavý příběh. Vzpomeňte na Křečka, Arabelu, Jak utopit Dr. Mráčka, Létajícího Čestmíra a další filmy, které mají hlavu a patu, tedy kloudný scénář a až na tom perfektní old schoolové triky. Lepší triky než má Saxana a lexikon kouzel, bych udělal na domácím počítači. ()