Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

Braddy

Tenkrát mě dostávaly hlavně ty všelijaké pradědečkovy vynálezy. A i "zmenšovací" scény byly dobře natočené. O výkonu pana Satinského nemluvě. ()

lskala

Další z oblíbených seriálů mého dětství. Nejradši jsem měl scény z "útrob hlavy" pana Satinského. 75% - 4**** ()

vitekpe

Tak jsem zkusil opet po asi sto letech tento serial, ale opet jsem si s nim nejak nepotykal...slabsi prumer. Znovu uz se na to asi nikdy nekouknu, prestoze je tam ma oblibena krasna Bozidara...s tim vyletem na Karlstejn se to proste neda srovnat...(myslim Arabelu, Navstevniky apod.) :-) ()

velkyvezir

Nuda...jedna hvězdička, protože nikdy "odpad" nedávám, druhá hvězdička za Vladyku, jehož výstupy jsou v tom seriálu tím nejlepším. ()

cold

Seriál, který jsem v dětství miloval (společně ze "Záhadou hlavolamu"). Dříve tolik fantastických filmů (seriálů) nebylo, ale tento je opravdu povedený. Kouknul bych se klidně znovu :c) ()

Paity

Teda v anglickém překladu to vypadá šíleně. V každém případě můj velmi obíbený seriál. Ani jsem nevěděl, že to bylo natočeno až v roce 1987, spíše jsem to tipoval na začátek 80. let. Určitě jde ale o velmi povedenou záležitost s oiriginálním příběhem. A hlavně, kdo by si nepamatoval ovládání Júlia Satinského prostřednictvím kladiva bušícího do nějakých jeho mozkových závitů. To už prostě nikdo nezopakuje. ()

Arach.No

Vynikající seriál. Celý ho mám nahraný a viděl jsem ho snad desetkrát. Pamatuju si ten památný den, dkyž jsem byl nemocný a viděl jsem celýho Křečka v kuse. ()

Greny

nevím čím to je, ale seriály přesně takového tipu mu v dbešní době chybí. Škoda, že není někdo kdo by natočil slušný seriál, který bude originální a zajímavý ()

ClimbVibe

Nevím kolikrát jsem si v dětství představoval jaké by to bylo se zmenšit/zvětšit nebo cestovat časem právě jako kluci z tohoto velice příjemného seriálu. Záporáci Křečkovi v čele s J. Satinským a J. Švandovou jsou parádní. ()

mira007

Jeden z nejoriginálnějších českých seriálů v žánru sc-fi. cestování v čase spánkem v noční košili naprosto geniální prvek, působení v mozku trochu slabší, ale zároveň vtipné. Herecký koncert Satinského. ()

Raimok

Seriál plný skvělých herců, který byl dobrý, ale občas jakoby mi v něm něco chybělo. Vtip mu ale nechyběl určitě. 63 % ()

Haniczka

Mám pocit, že jinak skvělému seriálu ublížila hudba Emila Viklického. Umím si představit, co by asi napsal "kmenový" Karel Svoboda. ()