Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

argo.smile

V mladosti som tento seriál žral všetkými desiatimi ale teraz musím aj ubrať hviezdu lebo je to zbytočne zdĺhavé. Ale ako sci-fi pre mládež by som povedal, že už je to taký kult tej doby. ()

SakyLand

Vorlíčkův "křeček" byl oblíbený film mého mládí. Cestování časem patří od té doby k mým oblíbeným žánrům. :) ()

Tomulka

Mini serie ,která je v duchu československých Sci-Fi komedií lehce roztahaná a nijak zvláště humorná, avšak výborný herecký výkon hlavně Satinského lehce podporuje komediální stránku. Miniserie se tak stává lehce stravitelnou a pokud jsou díly viděny za sebou tak i příjemnou. ()

Drky

Jeden z nejoblíbenějších seriálů mého dětství! Každý díl jsem hltal s napětím a vždy když skončil tak jsem se těšil na další. Řekl bych seriál, který měl vše co měl v té době mít a měl určitě i ještě něco navíc! Plejáda skvělých Československých herců! Cestování v čase to já rád!:-) 80% ()

Standey

Jeden ze seriálů pro děti a mládež z předrevolučního období, na který se vždycký rád podívám. Sice na můj vkus nedosahuje kvalit Arabely, ale i tak bych ho spolu s Létajícím Čestmírem a Návštěvníky zařadil na druhou příčku české seriálové produkce. ()

camomilla

Krecek v nocni kosili - dalsi oblibeny detsky serial, na ktery se klidne rada mrknu zas. Jako mala jsem strasne chtela zazivat takoa dobrodruzstvi :-) ()

moorks

Prostě bezkonkurenční dílo. jako malý jsem hltal každý díl a hrozně si přál být jedním z hrdinů. Opět skvěle zafungovala spolupráce Macourek - Vorlíček a výsledek stál opět za to. Seriál patří jednoznačně do zlatého fondu naší seriálové tvorby. ()

Pa.ja

Velice povedený, příjemný seriál (nejen) pro děti. Skvělá, originální myšlenka, která byla zfilmována snad nejlépe, jak jen to bylo možné. Kromě toho, pan Július Satinský zde byl vynikající!!! A křeček na kole byl prostě úžasný. ()

Wez

seriál,který mě jako mladšího moc nezaujak,ovšem o to víc jsem ocenil jeho kvality už jako trochu starší-protože ten námět je prostě geniální a fantastickej-kdyby s tím přišli dřív někde v Hoolywoodu,byl by s toho seroš na několik let..Každá epizoda překvapila nějakým tím dějinným zvratem..Myslím,že stojí za shlédnutí,o ději radši moc psát nebudu,abych neochudil ty,co to ještě neviděli ()

J.J.1972

bolo by to za 5* nebyt par nezmyselnych rozhodnuti kladnych hrdinov (napr nechat v zavesenom plasti pristroj na zmensovanie, v sufliku vykres na perpetum alebo dat fotrovi Kreckovi precitat pred celou rodinou "Kluci vydrzte, pomuzeme Vam") a ubohej animacie amatersky vypchateho pomackaneho skrecka na bickli.....vyzeral akoby po nom presiel kombajn....achjo...no a Marek Brodsky ma po tatkovi len ten velky kukuc...herecky talent rozhodne zial nezdedil :( ()

Tumbik

Film, který mě jako malé dítě naprosto okouzlil. Neskutečný nápad, úžasné provedení, výběroví herci těch nejvyšších kvalit. Úžasný film. ()

EricNor

Ne všichni herci mi tam sedí. Kluci jsou takový nemastní neslaní a nejvíc mi vadí Mára Brodský. Jinak bych dal 5* ()