Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

rakovnik

Duo Vorlíček - Macourek nepřekvapilo vynikajícím sci-fi seriálem, kde místo bombastických efektů kraluje chytrost. Při reprízách vždy sleduji a bavím se. ()

cariada

Dnes už legenda. Scény jako Zedrale zakuřte si jsou nesmrtelný. Pradědeček v podání Vladyky a jeho vynálezy ve snech jsou kouzelné. ()

Šimpy

Tak dneska jsem se díval na první díl a už mi asi hrabe. Koukám na Ladislava Trojana a říkám si, ten hlas se mi nezdá, jakoby se sám nemluvil. Pak přijde hlasatel v televizi a slyším jasně Michala Pavlatu. Jdu si to ověřit na dabingforu a jen tak utrousím poznámku, že ještě zjistím, že ani ta Monika Effenbergerová se nemluví...a koukám, že jsem se nesekl ani v jednom. Nejenom, že jsem poznal Pavlatu po hlase, ale Trojana zde mluví Dalimil Klapka (i když sám hraje jiného profesora) a Moniku Effenbergerovou mluví Daniela Bartáková! :-) ()

otík

Výtečný český seriál, který se Vorlíčkovi nadmíru povedl jak po obrazové, tak i po výpravné a příběhové rovině. Žádný ze šesti dílů nemá chybu, celkově je seriál jedním z těch nejlepších v dané věkové kategorii. ()

sator

Buď už jsem na to byl moc starej a nebo je to německou produkcí která vnutila německý dryáčnický pitvořící se druh humoru, který mi není blízký... ()

Decker

Tenhle serial jsem naprosto zboznoval jako malej kluk a rad se k nemu vratim i ted kdyz uz jsem o neco odrostlejsti. Proste to ma stale neco do sebe nebot stara laska nerezavi. ()

Honzíno

Originální nápad a vskutku neotřelý scénář. Kdo by dnes natočil takto nabušený seriál pro celou rodinu? Odpověď: tohle uměl jenom Vorlíček s Macourkem na vrcholu svých sil. ()

honz

Sci-fi seriál pro děti o výpravách malých hrdinů do minulosti za pradědečkem - gymnaziálním profesorem a geniálním vynálezcem. Výborný Julius Satinský jako sobecký, závistivý a chamtivý Ing. Křeček - ztělesnění vlastností tak důvěrně známých v českém prostředí. ()

sahe

Mě se líbilo to, jak skončili u pana Křečka v hlavě :-))) a jak si nalejvali ten čaj (kakao?) skrz něj... :-) vtipné :-) ()

Narcis

Vynikající český akční sci-fi seriál s velmi originální zápletkou.Tohle ještě američany nenapadlo - výlet do mozku neřáda a informace získané během spánku v noční košili zesnulého. ()

manonfire

Bizarní blbinka pro děti, která měla své momenty, ovšem do svěžesti a roztomilosti Čestmíra jí dost chybělo, jelikož ten poskytoval prostor absurdnosti dětské rozvernosti soustředěné v dospělých postavách (Menšík, Nárožný, Bohdalová), kdežto v Křečkovi i ti lepší z osazenstva (Satinský, Sloup, Kopřiva s Vladykou) neměli dost silné momenty, aby vynahradili zbytek druhotřídního hereckého obsazení, kde dětské role byly vcelku o ničem, postavy rodičů nevýrazné (Zahajský, Turzonovová) no a Brodský to je totální průser, něco tak ňoumovitého, zženštilého a necharizmatického se skutečně nevídá. Upřímně, i triková část byla ve srovnání s takovými Návštěvníky místy až trapná, hudba pak tuctová. 40% ()