Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

TSZ

Od doby co jsem to viděl mám stále zafixováno že to v lidské hlavě vypadá přesně tak, jako v tom seriálu :-) ()

Tiiso

V tomto seriálu režisér ze sebe vydal hodně a také se snažení hodně vyplatilo. Úžasné zážitky přináší sledování tohoto sci-fi příběhu, a stejně úžasně působí i po tolika letech. ()

Rodin

Tohle se mi moc líbilo, přestože jsem v době uvedení již na podobné věci byl poněkud staršího data výroby a hlavně jsem na to neměl moc času. Vorlíček ale tyhle "sci-fi" uměl a až to budou znovu dávat v repríze, podívám se aspoň na pár vybraných dílečků. 77% zde přítomných je možná i trochu málo. ()

joelly01

Ma to takovy trosku pomalejsi rozjezd, ale jak vlezou Kreckovi do hlavy tak pak me to uz docela hodne bavilo :) Sveho casu se mi desne libil Marek Brodsky a te Alici jsem uplne zavidela, ale za poslednich par let teda pekne vypelichal, to by tedy opravdu neslo, takze tam konec lasky. Ale serial paradni :) ()

Rattlehead

Další parádní dílo z dob socialismu. Je neskutečné, jakou fantazií oplýval pan Macourek. Když k tomu přiřadím zástup skvělých herců, je vymalováno. ()

wlk1

Nevím jak vy, ale já jsem z tohohle seriálu měl vždycky hrozně divnej pocit... I teď když si na něj vzpomenu, tak mi běhá mráz po zádech. Ale musím říct, že jsem se vždycky skvěle bavil! 4... ()

Stejšn

Ono je to dobře vymyšlené a pěkně natočené, ale mně osobně se na to nekouká dobře. Prostě je tam hrozně moc těch negativních situací a proher. Výborné jsou ovšem snové pasáže, kombinace Kopřiva - Vladyka - Suchařípa - Effa nemá chybu. ()

george82

Tohle je klasika. Jako malej jsem hltal to zpracování, kde kluci chodili v mozku pana Křečka a jejich cestování časem. Bomba. ()

jirin_cz

Wow, neviděl jsem to jako dítě, a viděl jsem to až v 25, když jsem na to koukal s malým bratrem a byl jsem hodně mile překvapen, že něco takhle kvalitního vzniklo v ČSR. Škoda, že porevoluční doba se sci-fi/fantasy vyhýbá a točí se pitomé někonečné seriály. Výborný scénář, skvělé nápady a vynálezy. Maximálně spokojen. ()

ostravak30

U tohoto seriálu jsem měl vždycky trochu pocit, že se Václav Vorlíček a Miloš Macourek tak trochu utrhli z řetězu. Vynálezy dědečka tentokrát neměli ani za mák skutečného potenciálu a byly vždy postaveny výhradně na otočení knoflíkem na vypínači. Ani logiku děj sem tam nedával. Když například lezou kluci skrz knír Júliuse Satinského, najednou jsou nějakým záhadným způsobem v uchu. A stejně snadno se dostávají na stůl a ze stolu na zem. Marek Brodský na mě navíc, při vší úctě k němu, nikdy nepůsobil jako skutečný herec. On text prostě odříkává. Naopak Miroslav Vladyka se do role perfektně hodil a mě nejvíc pobavily reakce ředitele, když zase něco škole vyvedl. Celkově se m ale tento seriál nikdy nedostal do šuplíku oblíbených. ()

Santek

Proč se dneska už takové geniální seriály netočí. Výborný seriál, který kloubí sci-fi, komedii, romantiku a mnoho dalšího. Boj dobra a zla v podání Vorlíčka je příkladný. Nevím jestli jsem měl raději tohle nebo návštěvníky, ale v osmdesátých letech snad lepší seriál ani neexistoval. Mělo to spád, výbornou atmosféru, tak doprovodná muzika taky stála za to, člověk se ani chvíli nenudil. Kde jsou ty časy křečka na kole :-) ()

route60

Je až neuvěřitelné jaké výborné serialy se u nás natáčely, Satinský je úplně parádni ve své nagativní roly a děj je doslova nabytý perfektnímy nápady Pánové Macourku a Vorlíčku děkuji za tento serial, 95% ()

Danulinda

Škoda, že takových scifi pohádek, jako byli Návštěvníci, Létající Čestmír, Arabela či právě Křeček v noční košili nevzniklo více. Holt tandem Macourek - Vorlíček neměl chybu. ()