Stále ještě bydlí v ponurém domě na kopci, ke kterému patří nevelký motel. Od konce druhého dílu uplynul jen krátký čas a Norman se právě pustil do opravy a znovuotevření motelu. Zanedlouho přivítá prvního hosta, sympatickou dívku Maureen, bývalou jeptišku, která opustila řád, protože si kladla vinu za tragickou smrt jedné z jeptišek. Norman je šokován, protože dívka se až neskutečně podobá Marion, jeho nešťastné první oběti. Není však jediná, kdo se do motelu nastěhuje. Je tu také zlověstný Duane, kterého Norman zaměstná na noční služby, banda nepříliš slušných bývalých spolužáků, kteří se sjíždí na sraz třídy, a nakonec vlezlý reportér, který hledá tu správnou senzaci pro své senzacechtivé čtenáře a postupně odhaluje Normanovu minulost, a to v tom nejméně vhodném okamžiku - krátce po záhadném zmizení jednoho z hostů motelu. Je víc než jisté, než film skončí, mnozí z těch, kdo se ubytovali, budou mrtví. Ovšem zdaleka není tak jisté, že pachatelem je Norman. Nebo ano? (oficiální text distributora)

sniper18

Je to úplne priemerný thriller s Anthony Perkinsom, ktorý je tretím dielom tejto série. Má iba obyčajný príbeh o Normanovi Batesovi, ktorému sa jeho psychické problémy plnohodnotne vrátili, no darí sa mu ich ukrývať a tak si stále pokojne prevádzkuje svoj motel, do ktorého práve prichádza viacero študentov, prijíma zástupcu, no hlavne stretáva mníšku, ktorá mu až príliš pripomína jeho prvú obeť. Navyše po ňom ide novinárka, ktorá mu neverí a na jeho nešťastie sa v okolí zase strácajú ľudia. Spracovanie nie je úplne zlé, ale aj tak ma moc nezaujalo. Tu už od začiatku cítiť úplnú bezradnosť, chýba tu akýkoľvek lepší nápad alebo zaujímavejší dej, iba to kombinuje zásadné prvky z prvých dvoch filmov, ale v omnoho horšom prevedení. Nemá to ani ten správny náboj, pôsobí to len tak vlažne a bez života, ako by sa tvorcom už vôbec nechcelo. Navyše aj tie nové postavy sú nielen zbytočné, ale hlavne otravné. Až v poslednej tretine sa to o niečo zlepší a pôsobí to o niečo zaujímavejšie, ale o výraznejšej spokojnosti tu aj tak nemôže byť ani reči. Aj takto sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale iba zo zotrvačnosti, že sledujem moju obľúbenú postavu v obľúbenom prostredí, inak už prakticky nič viac. Aspoň tie hororové scény moc nesklamú, napríklad taká likvidácia na toalete je príjemne krvavá a potešil ma aj odkaz na originál s pádom zo schodov. Herecké obsadenie je skôr sklamaním, Anthony Perkins je v tejto úlohe stále pomerne dobrý, ale na moje prekvapenie o dosť horší, než v predchádzajúcom diely, ktorý pritom je len o pár rokov starší. A okrem neho ma už bavila len postava šerifa, inak už nikto a napríklad mníška, alebo Jeff Fahey ma len otravovali. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tu nie je vôbec o čo stáť, čistá rutina bez akéhokoľvek kladu, nemá to atmosféru ani nejaké nápady, vôbec nič a najviac to zamrzí z toho dôvodu, že to režíroval samotný Anthony Perkins, takže by som očakával, že do toho vloží srdce, no to ani trochu. Takže úplne zbytočné pokračovanie, keďže sa mi oba predchádzajúce filmy páčili, tak som zo zotrvačnosti zvládol aj tento, ale sám o sebe to za moc nestojí. Prišlo mi to ako štandardný televízny thriller, čo je teda pri názve Psycho veľká hanba. 52% ()

tron

Videl som hercov vo filmoch stvárať všeličo, ale keď som Perkinsa videl jačať v ženských šatách a s parochňou, pomyslel som si, že tu niečo nie je v poriadku a či herec náhodou niekomu z Universalu nebol dlžný peniaze, bolo evidentné, že mu ich nevráti a tak sa mu ten niekto zákerne pomstil – dovolil mu režírovať tento extra príšerný scenár. ()

SNCIS

"Neříkej mi, že jsi jeden z těch, co se po tom hned odvalí a usnou." - "Sbalil jsem tě v baru, to si tě mám hned vzít? Musím brzo vstávat do práce, tak mazej domů." Kouzlo originální jedničky i průměrné dvojky je pryč. Anthony si zkusil režisérské křeslo ale myslím si, že měl zůstat jen u toho hraní. Na rok 1986 to mohlo bejt lepší, po vizuální stránce rozhodně. "Vyhoď tu ště*ku z mého domu! Vyhoď ji do bažin, špínu, tam kam patří." Příběhově je to vlastně pořád to samé. "Dobrý Bože, synu, ty už se ven nedostaneš. Zavřou tě nadoživotí." - "Ale budu volný. Konečně budu volný." - 40%. ()

Asia_Power odpad!

Svěřím Vám tajemství, děsně tajný. Psycho 3 je strašná sračka, ale nikomu to neříkejte, naopak na tuhle ohavnost pějte ódy a doufejte, že Vaše žvásty někoho nalákají natolik, že zatouží film vidět. Pak se budete moct radovat, že dotyčný, stejně jako prve vy, promrdal 90 minut svýho života sledováním debility místo toho, aby dělal něco užitečnýho, třeba sledoval jak mu rostou nehty, počítal si chlupy na prdeli nebo čuměl do trouby jak mu kyne těsto. Normana Batese jsem měla celkem ráda, vždy to byl takovej neškodnej pošuk, co maximálně sem tam někoho ubodal v paruce, ale jinak se do lidí nesral. Vlastně pokud by si u něj nikdo nepronajímal pokoje ani by nezabíjel páč nevytáhnul skoro paty a nadšeně se doma hádal s mumií svý maminy nebo držel v ruce nějakýho ptáka. Třetí pokračování jeho životní poutě je ale fuckt neskutečný psycho a nevěřila bych jak moc mě Norman dokáže srát. Zatímco dřív kuchal pokud možno nenápadně tak teď se rozhodne vopíchat holku v osvícený telefonní budce pět metrů od jejího nabíječe, nebo druhou škvíru vopíchat na hajzlu během brutální párty kdy má v motelu víc lidí než za celou dobu jeho existence. Všechno mu to navíc prochází a když šerif sahal v ledovači cenťák od mrtvoly, sebral kostky ledu od krve a nadšeně si je strčil do huby a sál jak děvka kokota, aniž mu byla divná kovová pachuť nebo kolemstojícím červenej led, tak to už jsem utíkala na záchod a potupně vrhla zblitek tohoto skvostu do odpadních hlubin. A ta jeptiška byla taková vaginální mykoza (čti podrážděná píča) , až se mi z ní udělal pásovej opar. ()

woody

Anthony Perkins sype ptáčkům jed do krmení a pak je vycpává,opečovává svou vyschlou matku v pokoji,zabíjí ženy v telefoních budkách a zachraňuje jeptišku která si podřezala žíly,před tím si však chce zopakovat ubodání ve sprše.A nejhorší na tom je že je úplně zženštilý.Nejzbytečnější Psycho-pokračování. ()

• Natáčelo se od 28. června do 10. září 1985 v Kalifornii (USA). (Varan)
  • Scénář k tomuto filmu napsal Charles Edward Pogue. (Chatterer)