Psycho 3

Psycho III

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1986, 93 min

• Vančura

Och, tenhle film je vážně... strašný. A s původním Psychem by neměl být vůbec spojován, protože jen parazituje na jeho proslulosti. Psycho III je zoufale dysfunkční v budování nějaké atmosféry, děj je unyle statický a nikam negraduje, a nesympatičtí herci jen podtrhují celkovou ubohost scénáře i neschopné režie. Tohle je hodně pokleslá podívaná - v tom negativním slova smyslu. Anthony Perkins to musel natočit po totální ztrátě soudnosti a Hitchcock se musel obracet v hrobě.(7.4.2013)

• tron

Videl som hercov vo filmoch stvárať všeličo, ale keď som Perkinsa videl jačať v ženských šatách a s parochňou, pomyslel som si, že tu niečo nie je v poriadku a či herec náhodou niekomu z Universalu nebol dlžný peniaze, bolo evidentné, že mu ich nevráti a tak sa mu ten niekto zákerne pomstil – dovolil mu režírovať tento extra príšerný scenár.(22.3.2017)

• JASON_X

Psycho mělo skončit dobrým druhým dílem, třetí pokračování už se moc nepovedlo. Scénář mi přišel trochu křečovitý, zápletka otřepaná a Perkins vyšumělý, bezbarvý, bez šťávy. Dobrý byl Jeff Fahey, hrající opravdu odpornou filcku a zajímavá postava byla pološílená a nadržená dezertérka od jeptišek. K tomu pár průměrných vraždiček, pár zjevení Panny Marie a jedna hezká scéna s ptáčky na začátku. Chtěl jsem dát tři, ale na konci mě strašně naštvalo, (SPOILER) že to přežila ta mimořádně odporná novinářská lesba.(25.12.2013)

Syndrom druhého dílu už známe - takový film je pzravidla horší než jeho první díl. A protože je to nemoc nakažlivá, šíří se i na ostatní díly série. I Psycho III bylo zasaženo a tak samozřejmě nemůže sahat úžasné jedičce ani po kotníky a od dvojky se taky liší kvalitou směřující dolů. Tonda Perkinsů se holt svého Psycha nedokázal vzdát a tak sedl na režisérskou sesličku a pokusil se pokračovat. Vypotil ze sebe dílo průměrné, nikoliv sice bez nápadu, ovšem lehce zbytečné, protože bez tohoto filmu by se Psycho bývalo docela dobře obešlo. Aspoň že jako herec nezklamal a svou postavu neztrapnil. I když velmi nebezpečně mu konkuroval oslizlý a sexuchtivý brigádník Jeff Fahey. Příběhově je to takové... nijaké a ostatní postavy za řeč moc nestojí, ovšem když odhlédneme od toho, do jaké série film patří, není to zas tak zlé, samo o sobě to vydá na ještě ucházející film.(17.7.2012)

Oproti dvojce se na filmu jasně podepsala kýčovitost 80. let, kterou sice miluju, ale do určitých filmových legend by zasahovat neměla. Jde tedy o jakési béčko, kterých vznikalo fůra a my je žrali. Ovšem tady jde o slavnýho Normana Batese, který je stále skvělou postavou, ale kde mu scénář nedá co hrát, nemůžeme nic vidět. Napětí z prvních dvou filmů se vytratilo, scéna z vany a pád ze schodů, jako by křečovitě kopírovali Alfredův první díl, kde to mělo sílu. Není tu o čem přemýšlet jako ve druhém díle, kdy nevíte, zda vraždí Norman. Je to zkrátka 90 minutová osmdesátka, která nemá co dát příběhu, o to víc zamrzí, že to režisér, pro kterého to musela být srdcovka, neboť je jím sám pan Perkins, dopustil. Jelikož čekám od čtyřky daleko větší průser, než jen parazitování, tak dávám průměr.(25.7.2014)

• - Během natáčení filmu byl Anthony Perkins diagnostikován jako HIV pozitivní. (Cheeker)

• - Spoiler: Norman (Anthony Perkins) ve filmu zabil 4 lidi. (jakear)

• - Celosvětová premiéra proběhla v květnu 1986 na Seattle IFF. (Varan)