Stále ještě bydlí v ponurém domě na kopci, ke kterému patří nevelký motel. Od konce druhého dílu uplynul jen krátký čas a Norman se právě pustil do opravy a znovuotevření motelu. Zanedlouho přivítá prvního hosta, sympatickou dívku Maureen, bývalou jeptišku, která opustila řád, protože si kladla vinu za tragickou smrt jedné z jeptišek. Norman je šokován, protože dívka se až neskutečně podobá Marion, jeho nešťastné první oběti. Není však jediná, kdo se do motelu nastěhuje. Je tu také zlověstný Duane, kterého Norman zaměstná na noční služby, banda nepříliš slušných bývalých spolužáků, kteří se sjíždí na sraz třídy, a nakonec vlezlý reportér, který hledá tu správnou senzaci pro své senzacechtivé čtenáře a postupně odhaluje Normanovu minulost, a to v tom nejméně vhodném okamžiku - krátce po záhadném zmizení jednoho z hostů motelu. Je víc než jisté, než film skončí, mnozí z těch, kdo se ubytovali, budou mrtví. Ovšem zdaleka není tak jisté, že pachatelem je Norman. Nebo ano? (oficiální text distributora)

Knor

Čistokrevnej průměr. Perkins zkusil i režisérskou židli a pokračuje v příběhu své ikonické role. Bohužel to není žádnej zázrak, kterej by se mnou otřásl jako první díl. Určitě to není k zahození, má to několik dobrých scén a především Anthonyho, kterej je dostatečněj tahoun. ()

Tales

Perkins se asi úplně posral, pár zajímavejch nápadů v jednotlivekch scénách, ale celkově je to totální sračka snad po všech stránkách. Nevim jestli je to záměr, ale spíš to působí jako komedie. Jako ok, proč ne, prostě mi chvíli přijde, že si z toho Perkins dělá prdel, ale pak se to zas najednou začne tvářit hrozně vážně, tak já nevim proč to udělal zrovna takhle idiotsky. ()

Syna.1990

Naprostá zbytečnost .. Jak napsal uživatel Noctis - "Perkins by zasloužil od Hitchcoka facku." Dám jednu hvězdičku, ale už to vůbec není ono, když jsem psal, že Psycho II nemá ten náboj co měla jednička, tak o Psycho III můžu říct, že nemá ani ten náboj co měla dvojka. 25% ()

Hrabovo

No zkrátka jeden pytlík černého čaje se nedá vyvařit třikrát, zvlášť, když jde o tak lahodný nápoj, jaký navařil Hitchcock. A ten zcela nesmyslný konec! Anthony, že ty sám jsi neporozuměl tomu příběhu.. . ()

dokec

1. strasne debilni plakat :D kdyz by ho videl Hitchock ,podle me by se nasral tak ,ze bysme ho od Churchilla nepoznali :D Jinak film jak uz je psano nize je pomerne zbytecny ,legendarni puvodni snimek nema cenu porovnavat ,a bohuzel trojka nedosahuje ani kvalit dilu druheho ,ktery me velmi prijemne prekvapil ... Nicmene i tak ta psycha proste kdyz uz nic ,tak aspon vzdyt dokoukam a zajima me to ,jestli jeste bude nejaky zvrat ,co se jeste o Batesovi dozvime ,a je vidno ze v tomto dile vykapaly posledni kapky ... Celkem s vaznymi obavami pujdu do "prequelu" psycho IV ,tak drzte palce :D tento film opravdu prumer ,takze 50% ()

elanista1

Po trufalej dvojke som sa uz zmieril s tym, ze zo Psycha sa stala seria na pokracovanie, samozrejme originalu to nesiaha po clenky, ale da sa to pozerat aj ked z toho uz citit menej profesionalny pristup. Perkins si przni rolu, ale dalo sa to aj horsie, len tu dostojnost uz trocha straca. ()

Fíma

Kupodivu to nebylo tak slaboduché, jak jsem očekával, takže jsem byl skoro až příjemně překvapen. Přiznávám, že jsem neviděl dvojku, takže nemohu v tomto směru srovnávat, ale s původním dílem se to co do hororovosti nemůže měřit, ale to se týká drtivé většiny hororů, že? Myslím, že film nezklame, pokud od něj nic nečekáte, takže účel asi splňuje. ()

kobras5

Pro mě jednoznačně nejslabší díl celé série, který nepřišel s ničím novým ani zajímavým, aby dokázal jakkoliv zaujmout, což je možná škoda. Pořád jedna a ta samá vyšlapaná kolej vražd obměněna tím, že si hlavní hrdina zahraje chvíli i na hrdinu. Nic víc, nic míň. 40% (viděno česky). ()

toomm

Psycho se oprávněně nestalo slavou sérií, ale slavným filmem, protože pouze první díl je tím opravdu kvalitním filmem. Bates motel, Anhony Perkins i pár původních scén sice zůstává, ale to je tak všechno. Normen je roztěkanější než kdy dřív a z napínavého a kvalitního thrilleru se stává průměrná vyvražďovačka ve známém prostředí. 45% ()

tsatsiki

Je vidět, že tvůrcům dochází nápady a genialitu z 1 dílů a důstojný příběh z2 dílu  už vymyslet nedokázali. Ale třeba oproti remaku to byl ještě dobrý díl. Celé to stojí na skvělém Perkinsonovi. 50%. ()

Nikolas__

Asi nejhloupější vrah roku osmdesát šest nebo wtf. Nechápu proč tu z Normana Batese dělají takového idiota, když ještě v prvních dvou dílech se mi zdál celkem inteligentní. Postavy naprosto tragické, scénář často přinášel do děje (resp. do celé trilogie) docela zajímavé nápady, buď ale potom nejsou dotaženy do konce, nebo jsou vyloženě zahrabány. Druhý díl mi přišel ještě skvělý, tohle je ale fakt už jen tupé osmdesátkové slasher béčko, které nikoho (doufám) nemá šanci ohromit, jinak bych nechápal filmové standarty člověka kterému by se to vážně velmi líbilo. Není na tom nic objevného, první polovina ještě nepůsobila tak nuceně, druhá už byla peklo, ve většině scén co měly být emocionální navíc nehorázně trapné. Poslední scéna která měla odkazovat na první díl to celé už jen dorazila a pohřbila. 45% ()

Gothic

Těží jako horník z prvního Psycha, na jeho černobíle skvostnou tvář jenom smutně dýchá. Pokusisli se oživit legendární scénu, avšak bez napětí skončila v džberu. Krev jenž teče ze sprchy, závěs co na zemi leží, film trpí vlastními ústrky, jak postřelený běžet běží. Anthony chtěl přispůsobit děj své tváři, ale spíš do světla než do tmy tohle Psycho září. Za světla jeho svit vidět není, oddejte se rači nočnímu snění. ()

mlock

Spolu s dvojkou mé oblíbené díly, výborná jízda, Norman se do toho zase opřel. Nechápu nízké hodnocení oproti jedničce, kterou všichni vychvalují, ano je to klasika, ale přiznejme si, moc se toho v ní neděje. ()

oregon.fox

Tak a ve třetím díle se z, kdysi kultovního, Psycha stává typická a často i dost tupá vyvražďovačka. Sice není ani v jednom směru originální, ale jistá zábava to je. ()