Stále ještě bydlí v ponurém domě na kopci, ke kterému patří nevelký motel. Od konce druhého dílu uplynul jen krátký čas a Norman se právě pustil do opravy a znovuotevření motelu. Zanedlouho přivítá prvního hosta, sympatickou dívku Maureen, bývalou jeptišku, která opustila řád, protože si kladla vinu za tragickou smrt jedné z jeptišek. Norman je šokován, protože dívka se až neskutečně podobá Marion, jeho nešťastné první oběti. Není však jediná, kdo se do motelu nastěhuje. Je tu také zlověstný Duane, kterého Norman zaměstná na noční služby, banda nepříliš slušných bývalých spolužáků, kteří se sjíždí na sraz třídy, a nakonec vlezlý reportér, který hledá tu správnou senzaci pro své senzacechtivé čtenáře a postupně odhaluje Normanovu minulost, a to v tom nejméně vhodném okamžiku - krátce po záhadném zmizení jednoho z hostů motelu. Je víc než jisté, než film skončí, mnozí z těch, kdo se ubytovali, budou mrtví. Ovšem zdaleka není tak jisté, že pachatelem je Norman. Nebo ano? (oficiální text distributora)

Stanislaus

Dost slabé pokračování, které se přiživuje na předešlých dílech. Jediný, kdo nezklamal, byl Anthony Perkins, jinač vše kolem zcela propadlo. ()

SOLOM.

Nerad bych se Anthonyho Perkinse dotkl, ale jako herec si u mě získal mnohem větší sympatie, než jako režisér. Jeho dílo se dá ovšem i tak hodnotit alespoň jako průměrná podívaná, která sice rozhodně neoslní, ale zároveň ani neuspí. Najdete se zde několik velice pěkných scének a asi největším plusem je to, že Normanovi skvěle konkuroval Duane Duke. Tahle dvojka toho mohla dokázat vymáčknout ještě mnohem víc. Bohužel zbytek postav mě absolutně nezaujal a spousta z nich byla úplně na… Psycho 3 je rozhodně zatím nejslabší díl jaký jsem viděl. 5/10 ()

JASON_X

Psycho mělo skončit dobrým druhým dílem, třetí pokračování už se moc nepovedlo. Scénář mi přišel trochu křečovitý, zápletka otřepaná a Perkins vyšumělý, bezbarvý, bez šťávy. Dobrý byl Jeff Fahey, hrající opravdu odpornou filcku a zajímavá postava byla pološílená a nadržená dezertérka od jeptišek. K tomu pár průměrných vraždiček, pár zjevení Panny Marie a jedna hezká scéna s ptáčky na začátku. Chtěl jsem dát tři, ale na konci mě strašně naštvalo, (SPOILER) že to přežila ta mimořádně odporná novinářská lesba. ()

5150

"Všichni jsme někdy trochu šílení." Norman Bates____PSYCHO 3 nemá snad jediný originální nápad (pardon, Norman zavolá krvacející dívce pomoc, místo aby ji dorazil...) a vykrádá první dva díly jak se dá. Samotný konec je pak ukázkou scénaristické bezradnosti a je vyloženě špatný. Norman Bates je kultovní postavou a takhle by se v životě nezachoval nebo se snad z něho stal na stará kolena normální člověk? Anthony Perkins v hl. roli už není tentokrát tak uvěřitelný a režie není jeho parketa, o tom není řeč. Jenom tak podtrhuje fakt, že PSYCHO 3 je zkrátka jen dopočtu.____Ve své první větší filmové roli je k nepřehlédnutí Jeff Fahey.____hodnocení 1,5* ()

JohnCZ

Uf, tak tohle už byla bída. Zatímco dvojka měla snahu postavu Normana ještě nějak rozvíjet, trojka už je jenom pitomé béčko, kde se všichni chovaj jak dementi jak v tom nejblbějším slasheru. Do tohoto žánru to vlastně Perkins už tlačí hodně, včetně různých skoro až nepříjemných sprosťáren. Ale hlavně to už není ani zábavné. ()

svik

Hm, myslím že jeko samostatný hororový příběh se nejevil film tak bledě. Ovšem docela mi vadila krev a přehané úchylné scénky. Zajímalo by mě co by na to řekl mistr.. ()

Nick Tow

Pokračovania slávnych "peciek" naozaj nemusíme podozrievať z toho, že vznikli z vnútornej a čírej potreby niečo nové a podstatné povedať. Ak sa zhodneme na tejto premise, potom sa treba opýtať, prečo si vlastne sadáme pred obrazovku či plátno, kde nás ide ktosi obliať druhý, tretí či ôsmykrát prihrievanou polievkou. Ja som bol akurát zvedavý, ako to bude slušať Normanovi, ktorého som v detstve zaradil do svojho súkromného panteónu horrorových ikon medzi prvými. To naše stretnutie po rokoch síce sprevádzali mnohé rozpaky a občas aj trápne chvílky /tak to už chodí na stretávkach po rokoch/, ale aj tak som v podstate neľutoval. ()

Kryton

Hollywood se nepoučí a tak likviduje skvělé filmy tím, že vytváří dementní pokračování. Nebudu se tu více rozepisovat, ale doufám, že velký tlusťoch stračí Perkinse doteď. ()

MikO_NR_1909

Od smrti majstra hrôzy a napätia sa filmový tvorcovia po celom svete akokeby prebiehali, kto zaujme jeho pozíciu (myslím naháňačky aj v iných žánroch). Od brilantnej jednotky, kedy konkrétne miesta a pohľady kamier zostanú pamätné pre svoj význam, pre mysterióznu čiernobielu optiku sa nasledujúce diely priživujúcej sa k tejto "ságy" pustili cestou lacného krviprelievania bez takmer minimálnej porcie ozajstného vyvrcholenia. Psycho III ale staviam nad Psycho II - kvôli jeho ambicióznej snahy vcítiť sa do Normana Batesa ako obetného baránka, ktorý nestíha zahaliť všetky vraždy a bojuje so všetkým okolo seba. Perkins ako rejža nič moc, ale nesklamal tak, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. ()

PKD

Nejslabší díl série, to určitě. Ale na druhou stranu, pro mě je to pořád lepší průměr. Zajímavá hudba. ()

Trevor

Tak Anthony Perkins ponúkol vlastnú verziu Psycha, ktorá bola pomerne dobrá. Mne sa, narozdiel od iných užívateľov, práve nápad s podobnou ženou s rovnakými iniciálmi a ubytovanou v rovnakej izbe pomerne páčil. Škoda že Normanov pomocník bol vyobrazený takto a nevykľul sa z neho pomocník Normana Batesa, pretože motel by nakoniec mohol mať nielen svojráznu dvojicu majiteľov, ale aj nápad, ktorý by podľa môjho názoru dej posunul o level vpred. Takto je to lepší priemer niekde na hranici 50%. ()

balba

Představitel hlavního hrdiny( Antony Perkins) podal překvapivě dobrý výkon nejen jako představitel Normana , ale také jako režisér.Výborně udělaný horor s výtečně dávkovanými porcemi napětí , dynamiky a satiry. ()

Martin741

Nech sa Perkins snazi za kamerou akokolvek chce, ovela lepsi bol pred kamerou, hlavne v genialnom Psycho 1. A rezisersky na to nema. Vera Miles je definitivne prec, a s nou aj strasidelna atmosfera. Sragora za 5 %. ()

Vyhy

Snaha se rozhodně cení a velké plus za více méně stejné herce a postavy. Jen už je to prostě moc natahovaná kaše. Dvojku jsem ještě akceptoval a klidně si ji v budoucnu rád někdy pustím znovu, ale zde se to už tolik nepovedlo. Chtělo si to hrát na něco víc, ale právě tento směr filmu zlomil vaz. Tak jako tak, Anthony P. hraje skvěle. ()

Mefistofelle

Syndrom druhého dílu už známe - takový film je pzravidla horší než jeho první díl. A protože je to nemoc nakažlivá, šíří se i na ostatní díly série. I Psycho III bylo zasaženo a tak samozřejmě nemůže sahat úžasné jedičce ani po kotníky a od dvojky se taky liší kvalitou směřující dolů. Tonda Perkinsů se holt svého Psycha nedokázal vzdát a tak sedl na režisérskou sesličku a pokusil se pokračovat. Vypotil ze sebe dílo průměrné, nikoliv sice bez nápadu, ovšem lehce zbytečné, protože bez tohoto filmu by se Psycho bývalo docela dobře obešlo. Aspoň že jako herec nezklamal a svou postavu neztrapnil. I když velmi nebezpečně mu konkuroval oslizlý a sexuchtivý brigádník Jeff Fahey. Příběhově je to takové... nijaké a ostatní postavy za řeč moc nestojí, ovšem když odhlédneme od toho, do jaké série film patří, není to zas tak zlé, samo o sobě to vydá na ještě ucházející film. ()