S nasazením života

V dráhe strely

S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

John Malkovich jako obvykle svým herectvím přebíjí všechny kdo se s ním ve filmu vyskytují, a my tak máme šanci vidět takřka skutečného atentátníka v takřka skutečné akci...tento film je totiž precizní prací jak herců, tak režiséra. Nemluvě o hudbě Ennia Morriconeho...možná kdyby Rene Russo dostala větší prostor, mohlo by to být ještě o trochu zajímavější, ale i za stávající situace si In The Line Of Fire svých ***** zaslouží. BTW hráči Falloutu 2 - neříká vám jméno Frank Horrigan něco?;)(8.10.2003)

Clint Eastwood asi ve svým poslední akčním snímku a zvládl to až na pár výjimek skvěle. Bylo dobře, že neni ve filmu branej jako nějakej akční hrdina, ale jako starej agent, kterej už nemá moc pohybových schopností, dokonce se najde i pár vtipků na podobný téma. Celej tenhle film hodně staví na hereckých výkonech a na kvalitním scénáři. Hlavní trojice v podání Clinta Eastwooda, Rene Russo a Johna Malkoviche je skvělá, obvzvlášť se mi líbil ve svý roli Malkovich, byl to takovej správnej inteligentní psychopat. Co se týká toho scénáře, tak sice neni zrovna originalita sama, ale na daný téma je napsanej hodně slušně. Celkově se jedná o kvalitní thriller, ale bohužel nepřichází s ničim novým(6.8.2006)

Petersen znova a opäť na americkú patriotickú vlnu. Plagát a synopsia môže veľa ľudí odradiť, ale Petersen jednoducho vie dodať podobným klasicky predvídateľným filmom napätie. A o to tu ide, aby bol triler napínavý a aby mal zaujímavú hlavnú postavu, ktorá sa musí vysporiadať s charizmatickým záporákom. V In the line of fire to skvele funguje, takže na neskorý večer v televízii ho ako oddychovku vrele doporučujem.(4.10.2012)

Opět jsem se dočkal napínavé kriminálky, kde Clint opět sype hlášky. Udržel si pořád ten drsný výraz ve tváři a ignoroval jsem to, že se na něm to stáří podepsalo. Akce je tu minimum, jedna naháněčka ulicí a druhá skákačka po střechách. Na stará kolena předvedl cápek, dokonalej výkon. Vychutnával jsem si jeho hraní na piano a mrzela mně smrt jeho parťáka. Konec napínavý a nejlepší scéna: " Jestli se otočí, tak o mně má zájem. No tak, otoč se! Jen malinkej kukuč! "(17.1.2013)

Asi tříhvězdičkové hodnocení ani po letech nezměním. Neříkám, že jde o špatný film, ale překvapit příliš nedokáže, takže cynické označení „Drsný Harry jede do Washingtonu“ není tak úplně od věci. Clint po letech točil pro jiné studio než pro Warnery, na režisérskou židli se až tolik netlačil, což je s ohledem na jméno Wolfgang Petersen spíš dobře. Vysloužilý agent tajné služby, který pamatuje zavraždění Kennedyho, ví, co je jeho posláním, i když kope coby frustrovaný náhradník trochu jinou ligu. Tedy jen do té doby, než se na scéně objeví bývalý zhrzený agent s měnící se tváří Johna Malkoviche. Psychologický thriller dvou osamocených mužů, řemeslně dobře zvládnutý. Jenže přidanou hodnotu jsem postrádal. Spolupráce Eastwood-Petersen to byla úspěšná, co se tržeb týče, tak bezpochyby (tržby nějakých 170 milionů dolarů). Jenže čekání na poslední výstřel, poslední ránu pěstí je poměrně únavné, akce, ač realistická, je poměrně rutinní, klišé se taky nevyhneme a ta drsňácká Clintova póza mi tentokrát tak úplně nesedla.(21.3.2015)

• - Ve scéně, kdy Leary zavraždí bankovní úřednici, chtěl Malkovich zabít i psa, ale režisér Petersen si myslel, že by to bylo příliš. (Kulmon)

• - Některé scény prezidentské kampaně byly ve skutečnosti záběry kampaně Billa Clintona z roku 1992. (Kulmon)

• - Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)