S nasazením života

V dráhe strely

S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Kristepane, kde toto vzalo skoro 80%, to mně teda není jasný. Lacinej prezidentsko assassinskej příběh bych ještě pobral, což o to, ale debilita scénáře je zde enormní, takže ani trojička Eastwood, Malkovich, Russo s tím nemůžou nic udělat. Mluvím o idiotském nastiňování Fankova (Clint) přílišného stáří pro výkon služby, desetkráté potkání se v vrahem na 10 metrů, love story, smrt parťáka. Dámy a pánové, tohle je pomalu béčkovej klišoidní brak, nikolivěk našlapanej, inteligentní thriller/krimi. Vyloženě zklamání. 50%(29.3.2014)

Tenhle film snad dnes už blednoucího režiséra ani nepřipomíná. Tady je Petersen opravdu ve špičkové formě (úpadek začal nesmyslným Air force one, Dokonalá bouře bylo poslední nadechnutí a pak už jen sešup do suterénu hollywoodské "produkce", Troja ještě snese měřítko, ale Poseidon je už opravdu velmi slabý). Tenhle film je, ale opravdu povedený. John Malkovich je tak přesvědčivý a vyšinutý, že bych se od něj snad i zastřelit nechal. Studie atentátníka je odkrytá vskutku naplno.(21.6.2007)

Bezva Clint Eastwood, bezva John Malkovich, bezva krásná mladá René Russo, ti tři jsou hlavními aktéry dění kolem prezidenta Spojených států. Jeden byl přímým účastníkem coby ochranka atentátu na Kennedyho, druhý je chladně inteligentní a zabít chce prezidenta současného, a do toho všeho krásná agentka, jejíž povinností je prezidenta organizačně chránit. Má to švih, logiku, vůbec vše, co tenhle druh filmu mít má. Takže spokojenost.(16.2.2016)

Na to, ze In The Line Of Fire natacel reziser masterpiecu jako Neverending Story a Das Boot, hudbu k tomu skladal Ennio Morricone a hlavni roli hral Clint Eastwood, tedy trio naprostych veteranu, to nebylo nic extra. Naopak na to, ze vetsinou opravdu nemam rad Johna Malkoviche, tak tohle odehral dokonale a s jeho vykonem luxusniho vraha tohle dilo stoji a pada. Ze zacatku velmi vlazne, celkove prilis typicke a uniformni, ale precijen to postupne zacne ziskavat grady a obzvlast nektere dialogy jsou lahudka. "I have a rendezvous with death."..."You have a rendezvous with my ass, motherfucker!" 6/10(27.2.2010)

S nasazením života jsem viděl několikrát v televizi, ale nikdy ho pořádně nedocenil. Snad to bylo dabingem či ořezem, každopádně až dneska jsem si uvědomil, jak skvěle, přitom neokázale a stylově čistě je to napsaný, natočený a zahraný thriller. John Malkovich ještě tenkrát tolik nepřehrával, Rene Russo byla zatraceně sexy a Clint Eastwood ač už přes šedesát, pořád ve formě. Ale to on je vlastně ještě i dnes. :)(25.12.2008)

• - Závěrečná dramatická scéna ve výtahu se odehrává v hotelu Westin Bonaventure Hotel & Suites, který se nachází na 404 South Figueroa Street v Los Angeles a který se objevuje i ve filmu V poslední chvíli (1995). Další lokalce natáčení byly v Marylandu, Coloradu a Washingtonu. (Narcis)

• - Některé scény prezidentské kampaně byly ve skutečnosti záběry kampaně Billa Clintona z roku 1992. (Kulmon)

• - Scéna, ve které si Malkovich dává zbraň do úst, byla improvizovaná. Režisérovi se to líbilo natolik, že to ve filmu ponechal. (Kulmon)