S nasazením života

• Irsko

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

In the Line of Fire beriem svojim spôsobom ako Dirty Harry vol.6:) Clint v roli, ktorú mu žeriem aj s navijakom a ktorá sa okrem funkcie bodyguarda v ničom nelíši od kultového Harryho... Výborný film, ktorý skvele balancuje medzi dobrým komerčným klišé (romantická zápletka, očakávaný a predvídateľný happyend a pod.) a inteligentným politickým trilerom. A magor v podaní Malcovicha bol brilantný!(10.9.2007)

V Dallasu Clint tehdy selhal, nyní jako bodyguardská fosílie lapající po dechu má šanci na nápravu. Poctivý thriller, kde je všechno na svém místě a vyčnívá to očekávané (Morricone+Malkovich). Pochopitelně nesmí chybět tradiční atentátové klišé v podobě zběsilého útěku hroznu agentů smýkajících ve svém středu americkou hlavu státu. Že musí vždycky běžet přes tu hotelovou kuchyň..(29.8.2008)

Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován).(10.10.2003)

Ještě jsem vydržel suchopárné knižní zpracování, ale vysílání v televizi film naprosto zdecimovalo. Věřte, že s reklamou a idiotským dabingem tenhle příběh hodně ztrácí. Klasické to úskalí. S nasazením života jsem tehdy viděl v kině a to mi stačilo, abych tomu dal dnes pět hvězd. Z dnešního pohledu se film jeví, jako klasický old school thriller ukazující, jak to tehdy bylo relativně snadné zaútočit na prezidentskou hlavičku. Viděli jsme Clinta Eastwooda v naprosto uvěřitelné charakterní roli. Stejně tak John Malkovich. Role s mnoha převleky mu umožnila ukázat, jaký je to panečku skvělý herec.(14.6.2011)

Nervydrásající napětí se z In the Line of Fire řine v mohutných proudech, a vražedné tempo a rychlý spád nenechá nikoho vydechnout. Tohle jsem od Petersena nečekal, neboť jsem jej měl zafixovaného jako béčkového filmaře letních blockbusterů. Napínavější věc aby fanoušek thrilleru vážně pohledal! O Clintu Eastwoodovi nemá cenu se rozepisovat - i v tomto snímku je totálně bezchybný. Co si ale zaslouží vytípnout je ďábelský Malkovich, jehož postava je nejen děsuplná, ale i naprosto pochopitelná. Při finální gradaci jsem vlastně ani nevěděl, komu držím palce... 128 minut téhle poctivé filmařiny uteče mrknutím oka a po titulcích zanechá na patře chuť vysokého zadostiučinění. Jestli takhle vypadá 24ka, asi se po Sutherlandovi co nejdříve poohlédnu...(18.7.2010)

• - Skuteční tajní agenti pracovali pro film jako konzultanti. (Kulmon)

• - Glenn Rose a Sharon Stone odmítly roli Lilly. (Kulmon)

• - Při telefonním hovoru Malkovich recituje pasáže z básně Alana Seegera Mám rande se smrtí. (Kulmon)