Reklama

Reklama

S nasazením života

  • USA In the Line of Fire (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Tajní agenti chrání amerického prezidenta před nebezpečným psychopatem... Americký thriller S nasazením života (1993) čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Kennedyho. Hlavní hrdina snímku, stárnoucí agent Frank Horrigan, je i po třiceti letech pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace neopakovala… Německý režisér Wolfgang Petersen se v zahraničí prosadil realistickým válečným dramatem Ponorka (1981), které slavilo úspěch u diváků i u kritiky a zajistilo mu angažmá v Hollywoodu. Pověst komerčně zdatného tvůrce potvrdil právě svým filmem S nasazením života a později takovými hity jako Smrtící epidemie, Air Force One nebo Dokonalá bouře. Thriller S nasazením života je především strhujícím soubojem dvou silných osobností, traumatizovaného agenta (Clint Eastwood) a vynalézavého psychopata, který se před ničím nehodlá zastavit (pozoruhodná herecká kreace Johna Malkoviche). Mezi oběma muži se vytvoří zvláštní pouto, které může přerušit jedině smrt, jednoho z nich či prezidentova. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (257)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Víc než slušný příběh klasického klaďase, pro kteroužto roli se Clint Eastwood hodí postupem doby stále víc, protože díky své dýchavičnosti a dalším nepřehlédnutelným zdravotním insdispozicím získává další nezanedbatelnou várku našich sympatií. Přes perfektní psychopatický Malkovichův výkon tak Eastwood zůstává hlavní a vlastně bezezbytku kladnou postavou, jíž odpustíme i předvídatelný a trochu klišovitý závěr celého filmu. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován). ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

John Malkovich jako obvykle svým herectvím přebíjí všechny kdo se s ním ve filmu vyskytují, a my tak máme šanci vidět takřka skutečného atentátníka v takřka skutečné akci...tento film je totiž precizní prací jak herců, tak režiséra. Nemluvě o hudbě Ennia Morriconeho...možná kdyby Rene Russo dostala větší prostor, mohlo by to být ještě o trochu zajímavější, ale i za stávající situace si In The Line Of Fire svých ***** zaslouží. BTW hráči Falloutu 2 - neříká vám jméno Frank Horrigan něco?;) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Paradni thriller, jehoz jedinou slabinou je lehce prestrelena delka, protoze tu je pak misto pro par zbytecnejch scen, ktery bohuzel dost ubiraj na napeti a konec moh bejt taky drobet lip vygradovanej. Nicmene film stoji hlavne na dvou hlavnich postavach a oba jsou paradni, Clint si strihnul takovyho klasickyho drsnackyho poldu a hraje paradne, ale pak tu je Malkovich a ten hraje jeste lip. Nebejt tehle dvou, tak se jedna pouze o prumernej thriller neprinasejici nic novyho, ale diky nim to je paradni zalezitost. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Wolfgang Petersen přesedlal z čitelného autorského rukopisu na poněkud uniformní americký styl dokonale. Z mého pohledu je to škoda, i když při sledování filmu "S nasazením života" přeci jen trochu váhám. Je opravdu dobrým, byť svým způsobem rutinním, slohovým cvičením na téma "jsem pošuk, chci zabít mocnou osobu (prezidenta USA) a v cestě mi stojí kladný hrdina s.r.o.". Kdyby pošuka neztvárnil s bezcharakterní chladnokrevností a nelidským chladem John Malkovich a kladného hrdinu patřičně větrem i životem ošlehaný Clint Eastwood, bylo by tohle drama jen pěšákem v mohutném davu. Ale gambit Franka Horrigana a Mitche Learyho opravdu stojí za to. Má v sobě silné emoce, je nevypočitatelný, strhující a nosný. Petersenův film s ním stojí a padá. Tedy – rozhodně spíše stojí, než padá. I napotřetí výtečný divácký zážitek. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (21)

  • Při telefonním hovoru Malkovich recituje pasáže z básně Alana Seegera Mám rande se smrtí. (Kulmon)
  • Horrigana měl hrát Robert Redford, Sean Connery či Val Kilmer. (Kulmon)
  • Replika prezidentského letadla stála 250000 dolarů. (Kulmon)

Související novinky

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské…

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky…

Reklama

Reklama