S nasazením života

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Opět jsem se dočkal napínavé kriminálky, kde Clint opět sype hlášky. Udržel si pořád ten drsný výraz ve tváři a ignoroval jsem to, že se na něm to stáří podepsalo. Akce je tu minimum, jedna naháněčka ulicí a druhá skákačka po střechách. Na stará kolena předvedl cápek, dokonalej výkon. Vychutnával jsem si jeho hraní na piano a mrzela mně smrt jeho parťáka. Konec napínavý a nejlepší scéna: " Jestli se otočí, tak o mně má zájem. No tak, otoč se! Jen malinkej kukuč! "(17.1.2013)

Od Wolfganga Petersena, nemeckého rodáka, už nikdy viac neuvidím poriadny film, ak sa neotočím dozadu, kde sa ponúka niekoľko filmových diel, ktoré podľa mňa, stoja za to. Jedným z nich je - In the Line of Fire s vynikajúcimi hercami, ako sú, momentálne čerstvo ocenený Clint Eastwood za western Unforgiven, či John Malkovich, z ktorého cítiť, vtedy mimoriadny tvorivo - herecký potenciál, aký dokáže ohromiť zúčastneného diváka. Áno, práve postava Mitcha Learyho, ktorú stelesnil Malkovich, vyčnieva nad všetkými ostatnými úlohami, i nad Eastwoodovým tajným agentom Frankom Horrigananom. Leary je skrátka - fanatický a energický, psychopatický vrah, ktorý za zameria na Franka Horrigana, ktorého doslova a do písmena - d-e-p-t-á, lebo mu vyhadzuje na oči, že stroskotal z novembra, roku 1963, keď sa nehodil do rýchlo - letiacej guľky, ktorá mierila na prezidenta J. F. Kennedyho. Už je na každom človeku, ako si zhodnotí túto situáciu, ktorá sa stala, hovorí to i Horrigan, ktorý sa neprikláňa k jednej teórii - osamelého strelca, ale ľutuje najmä to, že nič neurobil, aby ochránil prezidenta svojim vlastným telom. Odteraz sa blížia ďalšie prezidentské voľby, kde sa Leary vyhráža, že zastrelí prezidenta. Tým pádom sa začína nebezpečné vyčíňanie odhodlaného človeka, ktorý sa dokáže zamaskovať, ako Fantomas, či trebárs, Ethan Hunt, aby znepríjemňoval život agentovi Horriganovi, ktorému ani na chvíľu nedáva, čoby len vydýchnuť, a tak sa tlačí do popredia príbeh, ktorý parádnym spôsobom sprostredkovali filmári, na čele s Petersonom na rež. stoličke, keď bol ešte vo vrcholovej forme ! Malkovich je o čosi dynamickejší, ako Eastwood, ale Clintovi stačí vydať zo seba, nejakú hlášku, výraz tváre, a je vymaľované ! Veľmi dobrý film, ktorý odporúčam fanúšikom, voľakedy výborného režiséra Wolfganga Petersena, alebo skvelých hercov, ako sú Malkovich s Eastwoodom. Najmä John, je občas dokonalo - temný !(24.7.2016)

Tak tomuhle říkám naprosto geniální thriller.Když se tento film natáčel tak bylo Clintu Eastwoodovi asi 63 let.No klobouk dolů!!Tento herec má můj respect , je to prostě frajer a v tomto filmu to opět dokazuje.John Malkovich ale taky není špatný a musím říct , že jsem mu i tak nějak fandil ( vím , sem divnej ).Tenhle film je prostě super!!!!(4.3.2005)

Clint Eastwood asi ve svým poslední akčním snímku a zvládl to až na pár výjimek skvěle. Bylo dobře, že neni ve filmu branej jako nějakej akční hrdina, ale jako starej agent, kterej už nemá moc pohybových schopností, dokonce se najde i pár vtipků na podobný téma. Celej tenhle film hodně staví na hereckých výkonech a na kvalitním scénáři. Hlavní trojice v podání Clinta Eastwooda, Rene Russo a Johna Malkoviche je skvělá, obvzvlášť se mi líbil ve svý roli Malkovich, byl to takovej správnej inteligentní psychopat. Co se týká toho scénáře, tak sice neni zrovna originalita sama, ale na daný téma je napsanej hodně slušně. Celkově se jedná o kvalitní thriller, ale bohužel nepřichází s ničim novým(6.8.2006)

Clint ve velké formě! Jasně, je neskutečně suchej, namachrovanej, každýho hajzla pozná, jelikož " o lidech on ví svý"...stejně jako o holubech :), ale já ho pořád žeru, a scéna s René Russo v hotelovym pokoji je naprosto dokonalá, tak suše natočená. Každopádně hlavní plus filmu není kupodivu Eastwood, ani velmi dobrá režie Petersena, ale neskutečně DOKONALÝ John Malkovich. To jak hrál Learyho, jeho mimika, prostě dokonalost. Asi hlavní myšlenka byla, jestli má cenu položit svůj život za život prezidenta, dlouze jsem o tom přemýšlel, film si s toutou myšlenkou pohrává velmi pěkně, ale k jakému závěru jsem došel, neřeknu :)(3.5.2010)

• - Clint Eastwood se ve filmu jmenuje Frank Horrigan, stejně jako největší padouch v legendární hře "Fallout 2". (Redix)

• - Glenn Rose a Sharon Stone odmítly roli Lilly. (Kulmon)

• - První volbou pro Learyho byl Robert De Niro, ten ale odmítl kvůli natáčení Příběhu z Bronxu (1993). Dále byl zvažován např. Jack Nicholson či Robert Duvall. (Kulmon)