S nasazením života

• USA In the Line of Fire (více)
Trailer 1

Agent tajné služby Frank Horrigan (Clint Eastwood), sužovaný svým selháním při ochraně J.F.K., dostane druhou šanci, když 30 let od atentátu v Dallasu ohrožuje prezidentův život profesionální zabiják Mitch Leary (John Malkovich), bývalý příslušník CIA, který se zapřísáhl, že prezidenta zabije. Film je příběhem muže, který hledá vlastní vykoupení. Musí zachránit život nejvyššímu americkému představiteli, i kdyby měl obětovat svůj vlastní. Frank přitom naráží na odpor vlastních kolegů, kteří neschvalují jeho konfrontační postoj a nejsou přesvědčeni, že Leary představuje skutečnou hrozbu. Horrigan se musí vypořádat s trvalou kritikou nadřízených i zvrácenou psychologií profesionálního zabijáka, který je vpravdě strašlivým protivníkem. Leary ví o Horriganově minulosti a využívá ji k tomu, aby ho vyváděl z míry v jejich smrtelné hře kočky s myší. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Pohrobek

Víc než slušný příběh klasického klaďase, pro kteroužto roli se Clint Eastwood hodí postupem doby stále víc, protože díky své dýchavičnosti a dalším nepřehlédnutelným zdravotním insdispozicím získává další nezanedbatelnou várku našich sympatií. Přes perfektní psychopatický Malkovichův výkon tak Eastwood zůstává hlavní a vlastně bezezbytku kladnou postavou, jíž odpustíme i předvídatelný a trochu klišovitý závěr celého filmu. ()

B!shop

Paradni thriller, jehoz jedinou slabinou je lehce prestrelena delka, protoze tu je pak misto pro par zbytecnejch scen, ktery bohuzel dost ubiraj na napeti a konec moh bejt taky drobet lip vygradovanej. Nicmene film stoji hlavne na dvou hlavnich postavach a oba jsou paradni, Clint si strihnul takovyho klasickyho drsnackyho poldu a hraje paradne, ale pak tu je Malkovich a ten hraje jeste lip. Nebejt tehle dvou, tak se jedna pouze o prumernej thriller neprinasejici nic novyho, ale diky nim to je paradni zalezitost. ()

Gemini

John Malkovich jako obvykle svým herectvím přebíjí všechny kdo se s ním ve filmu vyskytují, a my tak máme šanci vidět takřka skutečného atentátníka v takřka skutečné akci...tento film je totiž precizní prací jak herců, tak režiséra. Nemluvě o hudbě Ennia Morriconeho...možná kdyby Rene Russo dostala větší prostor, mohlo by to být ještě o trochu zajímavější, ale i za stávající situace si In The Line Of Fire svých ***** zaslouží. BTW hráči Falloutu 2 - neříká vám jméno Frank Horrigan něco?;) ()

Rob Roy

Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován). ()

Marigold

Wolfgang Petersen přesedlal z čitelného autorského rukopisu na poněkud uniformní americký styl dokonale. Z mého pohledu je to škoda, i když při sledování filmu "S nasazením života" přeci jen trochu váhám. Je opravdu dobrým, byť svým způsobem rutinním, slohovým cvičením na téma "jsem pošuk, chci zabít mocnou osobu (prezidenta USA) a v cestě mi stojí kladný hrdina s.r.o.". Kdyby pošuka neztvárnil s bezcharakterní chladnokrevností a nelidským chladem John Malkovich a kladného hrdinu patřičně větrem i životem ošlehaný Clint Eastwood, bylo by tohle drama jen pěšákem v mohutném davu. Ale gambit Franka Horrigana a Mitche Learyho opravdu stojí za to. Má v sobě silné emoce, je nevypočitatelný, strhující a nosný. Petersenův film s ním stojí a padá. Tedy – rozhodně spíše stojí, než padá. I napotřetí výtečný divácký zážitek. ()

• Některé scény prezidentské kampaně byly ve skutečnosti záběry kampaně Billa Clintona z roku 1992. (Kulmon)
  • Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)
  • Film byl původně navržen pro Dustina Hoffmana jako Horrigana a Michaela Apteda, který měl režírovat. (Kulmon)

Související novinky

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky…