S nasazením života

S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

• kingik

Film čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Johna F.Kennedyho. Stárnoucí agent Frank Horrigan je i po třiceti letech po tragické události pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat nynějšího amerického prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace znovu neopakovala. John Malkovich v roli psychopata a za pomoci převleků chce zabít prezidenta a co já s tím? Proč se s tím musí dělat takové ciráty a obstrukce a natahovat se to do zbytečně předlouhé stopáže, když to stejně skončí, jak jsem předpokládal. Eastwood mě jako herec nebere i kdyby se přetrhnul a dělá moc dobře, že už raději je jen za kamerou. Tenhle jeho film je pro mě odtažitou podívanou, která mě nepřiměje, abych se po shlédnutí začal zajímat hlouběji o americkou politiku. Ta je mně ukradená jako tenhle na dobré technické úrovni zvládnutý film. Když jsem se na to díval s rodinou nikoho to nebavilo. Takže asi tak je to dobré. Mé hodnocení: 40%(1.4.2013)

Chytřejší, než se na první pohled zdá. Dle titulního coveru a obrazové estetiky to vypadá, jako když Clint hraje dalšího svého amerického drsňáka co má vždy navrch, ale není tomu tak. In The Line of Fire je dnes už klasický thriller s vynikajícími hereckými výkony a solidním scénářem, který těží především z uvěřitelnosti zápletky a výtečně načrtnutých hlavních postav. Eastwood hraje notně přízemního, rejpavého a obstarožního detektiva, kterého provází vzpomínky na nepříjemnou minulost, Malkovich zase precizně vypočítavého zabijáka. Vypointované dialogy, skvěle vygradované tempo a několik slušných akčních scén. Celý snímek se nese ve vyjmečně realistickém duchu, což je ve finále jen ku prospěchu. Uvědomělé, strohé, s maximálním nasazením udělané.(26.1.2014)

• BoPo

Mne to príde z dnešného pohľadu nejako strašne jednoduché, nepremyslené. Asi by som to prirovnal k filmu Šakal. Podobné schéma, len na miesto Willisa je tu charizmatickejší Malkovich a na miesto budhistu čo rád prostitutky dodali najslávnejšieho dôchodcu. Ak Vás bavil spomínaný film, tak S nasazením života určite neurazí.(8.2.2015)

Clint Eastwood asi ve svým poslední akčním snímku a zvládl to až na pár výjimek skvěle. Bylo dobře, že neni ve filmu branej jako nějakej akční hrdina, ale jako starej agent, kterej už nemá moc pohybových schopností, dokonce se najde i pár vtipků na podobný téma. Celej tenhle film hodně staví na hereckých výkonech a na kvalitním scénáři. Hlavní trojice v podání Clinta Eastwooda, Rene Russo a Johna Malkoviche je skvělá, obvzvlášť se mi líbil ve svý roli Malkovich, byl to takovej správnej inteligentní psychopat. Co se týká toho scénáře, tak sice neni zrovna originalita sama, ale na daný téma je napsanej hodně slušně. Celkově se jedná o kvalitní thriller, ale bohužel nepřichází s ničim novým(6.8.2006)

Vynikajúci thriller o psychopatickom atentátnikovi/Malkovich/ a agentovi/Eastwood/,ktorý je mu na stope.Dokonalá atmosféra,hra na mačku a myš,neuveriteľné herecké výkony,jasne navrch má presvedčivý John Malkovich a hudba Ennia Morriconeho s hudobným motívom pripomínajúcim jeho mafiánsku Chobotnicu.80%.(9.2.2009)

• - Ve filmu byly použity záběry slavného dokumentu Abrahama Zaprudera, které tento účastník slavnostního přivítání prezidenta Kennedyho v Dallasu (1963) náhodou natočil a zachytil tak prakticky celý atentát. (Robbi)

• - Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)

• - Práva na scénář stála 1 milion dolarů (Kulmon)