Ove je tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Bývalý předseda družstva vlastníků, kterému nedávno zemřela milovaná žena Sonja, nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, mladé pákistánské rodiny, jejíž životní styl se mu zpočátku příčí. Když omylem nabourají autem do Oveho poštovní schránky, spustí tím řetězec nečekaných událostí. (AČFK)

fajntomas

Příjemně přibarvený seversky komediální příběh. Líbil se mi výkon herce; připadalo mi že ikdyž se rozčiluje je v klidu a naopak, když byl v klidu, udržoval si jisté napětí. Celkově i příběhově i herecky byly ty role velmi pestré. Seděl mi ten humor, poetika, romantika. Myslím že až to uvidím podruhé, bude to mít pár much, ale snaha o samovraždu, boj saab vs. volvo, nádherná Sonja a bílé košile to rozpráší. 95%. ()

Langustavson

Fantastický film. Je zde spousta momentů, u kterých jsem i brečel smíchy, na stranu druhou je to i neskutečně dojemný film, který umí pořádně zabrnkat na emoce. Navíc je krásně podaný příběh a jde velice do hloubky, není vůbec povrchní a to ho dělá ještě dokonalejším. Díky filmu pravděpodobně budu o každém ubručeném starším člověku přemýšlet, jestli se v něm skrývá taky tolik dobra. ()

splaty

Moc krásný film o protivném muži, jehož pravé já je možné ocenit až po rozehřátí ledově zamrzlého srdce. ()

krasava

Tři kvalitní hvězdy. Vidíš, jak se žilo dřív (Oweho mládí), když se vše muselo brát, tak jak bylo, žít ze dne na den, bez stěžování a fňukání. To je to, co my neumíme. To je to, co na tomhle oceňujeme. Vlastně nejvíc oceňujeme to, jak jsme byli schopni proniknout pod kůži protivného mužíka, pochopit a uchopit. Oceňujeme to tím víc, že ve skutečném životě tohle neděláme. Protivný dědek zůstává protivný dědek a protivná babka ještě protivnější babkou. Přemýšlíme, co je v nich víc, co zažili? Každý den určitě ne. No, prostě nám opět zase zbyde dívat se na nějaký film, abychom si mohi říct, jak jsme vlastně dobří lidé. (Jsme pořád dobří lidé, to je jasný, prostě jen na tyhle úvahy normálně není čas, že?) ()

Rhodopis

I ten největší bručoun a mrzout může prožít svůj život plný lásky a za tvrdou slupkou ukrývat své velké srdce. Necelé dvě hodiny naplněné situacemi k pláči i k smíchu jsem si vychutnala do poslední minuty. ()

negativ

Nebýt té násilně naroubované a za vlasy přitažené epizody s multikultigayem, mohlo být 5 hvězd. Krásný film. ()

vinson003

Tři hvězdy za nedotažený příběh a jedna hvězda za nápad. Čekal jsem, že to dopadne tak, jak celý příběh napovídal, že se prostě Uve zamiluje znovu do sousedů a jeho srdce se zmenší na sladkostech, ale nebylo to tak. Celou komedii mohli vystavět na jeho sebevraždách. Není to jenom auto, špagát a puška, mohlo dojít ještě na prášky, mohl se taky objevit u železniční dráhy, mohl ho srazit autobus, mohl ho někdo přepadnout, no a tak podobně. Film plný náhod, který by končil tím, že ho tu nejvyšší prostě ještě chce. Dal bych mu ale před tím pořádně do těla. Uveho si nikdo nezamiluje, to spíš jeho starou. Dobré tři hvězdy ()

Oup

Ja nerozumiem aký necitlivý človek bez kúska empatie dokázal dat tomuto filmu menej ako 4 hviezdy 😀. Absolútne bravúrne spracovaná tragi komédia. Výborné. Tak ľudské. Silné. ()

iggy_pop

Niečo na pomedzí Jonassonovho storočného starčeka a sociálnej drámy. Miestami dojímavé, miestami drsnejšie, ale vcelku je ten príbeh dosť obyčajný a predvídateľný. ()

Levi_Kornoa

Opravdu zajímavý film. Je to takový emoční mix – v jednu chvíli se smějete, potom jste v napětí, radujete se, brečíte, znovu se radujete, ale ne na dlouho, zlobíte se atd. Každopádně se nejedná o plochý film, mimo jiné si při něm člověk uvědomí, jak může jeho přístup pozitivně ovlivnit druhé lidi, jak je důležité neizolovat se a také, že ne všichni bručouni musejí být v jádru špatní. Co se týče scén, kamery a střihu – velký palec nahoru. Obzvlášť některé scény byly velmi nápaditě natočené – nebyly tolik finančně náročné na zpracování a při tom dokázaly skvěle vtáhnout do příběhu (mám na mysli např. scénu v autobuse ...). Jediné, co bych filmu vytknul, je to, že závěr byl zpracován pro mě neuspokojivě a také to, že i když se jedná o pěkný snímek, celkový pocit z něj jsem musel přebít nějakou komedií. Ale jinak opravdu vyjímečný film, ve kterém nechybí i humorné hlášky (zvlášť ta ohledně Audi se povedla :D). ()

Dstar

Komedie? To opravdu neni....toto je psycho drama jak vyšité s kousky vtipnych pasazich...Ovsem celkove to komedie neni ani náhodou...naopak...je to velmi kvalitní dílo hodné Oskara... par chyb tam člověk najde, ale opravdu jen drobotiny... Kvalitou se to velmi priblizilo Parazitu...a hodnocení a ocenění  tomu odpovidá...herecké výkony nadprumerne...je to jedno velké prekvapení...za mne 80% ...výborně ()

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

03.11.2016

Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly… (více)