Ove je tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Bývalý předseda družstva vlastníků, kterému nedávno zemřela milovaná žena Sonja, nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, mladé pákistánské rodiny, jejíž životní styl se mu zpočátku příčí. Když omylem nabourají autem do Oveho poštovní schránky, spustí tím řetězec nečekaných událostí. (AČFK)

milos.bradik

Tak tento film mne dostal, že jsem to nečekal. Myslel, že to bude spíš o chlapovi, který nesnáší ostatní lidi, ale on byl vlastně dobrák s velkým srdcem, který jen nechtěl lásku dávat najevo. ()

michmark

Film je asi z té lepší poloviny, byť tu byl trefně označen za "limonádový". Co na něm je lehce nevěrohodné je územní plánování sicilského střihu, standardy BOZP v depu Švédských drah a hlavně proč ta zajímavá ženská tak intenzivně balila zrovna tohodle vola. ()

stuj

Příjemný filmek o nepříjemném pánovi. Škoda jen, že je to taková až moc pohádka. Být někdo neustále tak nevrlý, tak se k němu okolí rozhodně nechová tak přátelsky, jako ve filmu. Ve skutečnosti by se mu všichni vyhýbali, ale to by pak nebylo o čem vyprávět, že. Celkově to bylo ale hezké. ()

Sejkorka

Muž jménem Otto je slušný film a má štěstí, že jsem ho viděl dříve, než tento originál (25.2. 2024), pročež obdržel krásné 4*. Vede to k další zbytečné otázce, proč musí Amerikánci i nejzdařilejší "ne jejich" film remejkovat. Tahle švédská verze románu Fredrika Backmana (čili Švéda") je absolutní špica, co se týče postav, děje, režie. Těhotná sousedka (Marisol?), která Oveho oživí svojí vřelostí a bezprostředností, je uprchlice ze Sýrie. Zde v obsahu se píše o "pákistánské" rodině. Tak nevím, ale "AČFK" asi nezná pořádně zeměpis. A druhý obsah, slovenský (sochoking) zase píše "pripravený plán mu však prekazí rodinka mladomanželov", což jsou v češtině novomanželé a to s dvěma dětmi už asi ne. Ale to sev tom už pitvám, skoro jako Ove .... Mimochodem, slovenčina. Dabing v naší bratrské řeči je takový, že po 2-3 minutách ani nevnímám, že neslyším češtinu. Československé ucho :) ()

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

03.11.2016

Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly… (více)