Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Gamekeeper77

Jako film, a to hlavně co se scénáře týče, to za moc nestojí. Jen díky skvělýmu obsazení a dobrý muzice to nespadá do šuplíku těch podřadných. 50%. ()

Tominni

Bourák - výborný tanečník a maniak do starých aut, který ale žije v malém Šlukdorfu, kde nic není (kromě herny). Hezká hudba a solidní kamera všechno nezachrání, když se u komedie nesmějete, u postavy Rudy už vůbec ne, pak je něco špatně. Až se nechce věřit, že tohle natočil Ondřej Trojan, tak dobrý režisér. I ty dvě hvězdy jsou až moc...... ()

MyrnaAlec

Jiný účel, než udělat film s kámošema, to asi nemělo. Tolik práce a peněz vyhozených z okna. Nejlepší byla Veronika Marková - jako neherečka je všechny strčila do kapsy. ()

ostravak30

Ondřej Trojan a Petr Jarchovský za sebou mají úspěšné filmy, ale Bourák je totální úlet někam do neznáma. Je smutné, že podobné film platíme my ze svých daní částkami 10 miliónů a víc. Představa, že bych za to ještě musel platit v kině, by mě asi donutila zvracet. Ani tak kvalitní herci jako I. Trojan, K. Boková či J. Macháček nemohou zachránit tragický scénář, který je souborem naprosto nesouvislých epizod ze života tragédů. Postavy jsou navíc vystaveny opravdu trapným situacím a to tak trapným, že už ani nejsou směšné, ale trapné je to, že vůbec směšné být mají. Jistě, filmaři si dali práci s kostýmy, s dekoracemi, s hudbou. Vše ve stylu rock and rollu, o tom žádná. Ale až na pár prvků jsem žádnou crazy komedii neviděl, jen herce, kteří se snažili hrát dle trapného scénáře nějaké scénky. Jediná Veronika Marková jako by udržovala sama linii normálnosti a šílenství na hraně divákovy normálnosti a místy s ním snad i soucítila. ()

hynn3k

Trochu to zachraňuje finálních asi 20 minut. Ne že by z toho rázem udělaly nějaký klenot kinematografie, ale oproti tomu dortu od pejska a kočičky, který tomu předcházel, to je pořád posun. Jo a hudba celkem ušla. (viděno v rámci Rimsy challenge) ()

iz67 odpad!

Zoufalý dialogy, neskutečný příběh, nejhorší scéna celyho ceskyho filmu (Trojan X Trojan). Bože ()

Lucik80

Bylo to dobrý, překvapivě dobrý .... to jsou slova, co jsem vyslechla po skončení filmu, když jsem odcházela z kina od pro mě neznámých návštěvníků. To já naopak čekala, že to bude dobrý a bylo. Jak jsem ráda po nucené korona pauze viděla oblíbené české herecké tváře. A vůbec já mám tento trochu nekorektní humor ráda a docela jsem se u filmu nasmála. A rozhodně jsem nebyla sama. Jen letmo jsem přelítla některé nepřejícné komentáře, se kterými se vůbec neztotožňuji. Příběh to má, humor to má, celou dobu jsem se dobře bavila a rozhodně bych na tento počin nechtěla zapomenout. 5* ()

Honzulik odpad!

Strašná, nesourodá slátanina, kde Trojan s Macháčkem hrají neskutečné "blby"... Ale oni je ani hrát moc nemusí! Škoda vynaložených peněz... Nedoporučuji, odpad jak sviňa... ()

zdenzo

GULÁŠ Z INGREDIENCÍ ŠAKALÍCH LET, MOSTU A ATMOSFÉRY VORLOVÝCH SNÍMKŮ sice vyznívá podivně, nicméně má své místo. Palec za odvahu, kdy premiéra byla nasazena v koronavirové době. Přes některé přešlapy (Macháček moc tlačí na pilu, Boková vůbec, zvuk crazy) se ale jedná o příjemnou letní oddychovku ač od Trojan bros. očekáváme víc. 3* ()

Prubner

Asi chápu, o co tvůrcům šlo - natočit totálně ulítlou bláznivinu, kde postavy nemusí mít konzistentní charaktery a na nelogičnosti se nehledí. Jenže aby to fungovalo, musel by film za 1) mít mnohem vtipnější scénář a hlavně za 2) by režisér musel být schopen vše natočit s brutální komickou nadsázkou, v extrémní stylizaci. Což se nestalo. Režisér se o nadsázku asi snažil a na některých místech se mu to i povedlo, ale většinou režíruje velmi těžkopádně a unaveně, následkem čehož mnohé scény a gagy, které byly potenciálně vtipné, nefungují a působí trapně či hluše. Herci nebyli vedeni k jednotné stylizaci, takže hrají s různou mírou komické nadsázky (někteří dokonce i zcela civilně) a výsledkem je chaos. Veronika Marková dostala první velkou příležitost a snaží se, ale na mluveném projevu bude muset do budoucna ještě zapracovat (ale je sexy). Kristýna Boková nikdy hrát neuměla (ale je taky sexy). Ivan Trojan a Jiří Macháček si vedou asi nejlépe, i když jim ty role moc nesedí. V této podobě je Bourák nudný a nevtipný, ale nemusel být, kdyby měl schopnějšího scenáristu a režiséra. ()

Luswani

Vypadá to, že se dobří herci nechali nalákat skvělými tvůrci jako jsou Petr Jarchovský a Ondřej Trojan. Občas se ale i mistři utnou a film Bourák je toho zářným příkladem. Jedna hvězdička za hudbu, ale jinak se jedná o experiment, který nevyšel. Vlastně jsem si v závěru říkal, jestli to není nějaký sofistikovaný způsob jak napálit diváky a poté tvůrci odhalí, co tímto filmem bylo zamýšleno. A objeví se dokument o záměrně špatně natočeném filmu atd... Ale asi jsem naivní a je to prostě jen sračka :D 10% ()

Saljack odpad!

Tady se vůbec není o čem bavit tohle je jasný odpad. Nechápu jak mohli Trojan, Macháček a Hádek takhle klesnout. ()

baclajean

Hviezdami nabitý film nie je ani zďaleka zárukou kvality. Na úvod síce zaznelo niekoľko pomerne vtipných hlášok, no po tretine filmu som už chytal mikrospánky a som rád, že s ami to podarilo dopozerať. ()

tsatsiki

Že začatku mě film moc nebavil, ale když si zvykne tě na ulítlost filmu, tak se to dokoukat dá.Ivanu Trojanovi role Bourák sedí, stejně jako Macháčkovou role šíleného mafiána, jen ho měli rozehřát víc.Je to komedie, které v bouráku zatáhlo ruční brzdu a ze super komedie zbyla průměrná komedie. Nebýt Trojana a Macháčka, tak jsem to ani nedokoukal.Filmu dávám 35% . Na druhou stranu, alespoň herci v době covidu měli práci, ale kdyby tento film nevznikl, tak by se nic nestalo. ()

blondboss

Rozmýšľam, o čom tento film vlastne mal byť, ale prišiel som na to, že vlastne ani neviem. Je to akási zmeska bizarnosti v štýle Pulp Fiction, akejsi trápnej zmesky Pomády a čiernej komédie. Neviem, Trojan sa to snažil poňať štýlovo, ale v zásade to skončilo veľmi rozpačito a bez nejakého hlbšieho významu. Holt, česká tvorba opäť raz nezabodovala. 40 % ()

JoannaB

Asi jsem divná, ale mně se to líbilo, možná i proto, že "SKLEPÁCI" jsou moje krevní skupina, dobrý fórky, fakt jsem se bavila. ()