Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Peter Parker je obyčejný, spíše neoblíbený, středoškolský student. Jednoho dne navštíví vědeckou výstavu, kde se předvádí možnost kontroly radioaktivního záření. Do cesty tomuto záření se připlete malý pavouk, který vzápětí kousne Petera, následkem čehož u sebe Parker objeví pavoučí schopnosti. Poté, co svojí nečinností nepřímo způsobí smrt strýčka Bena, kterého miloval jako svého otce, pochopí, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Stává se Spider-manem. Populární komiksový příběh, pocházející z hlavy Stana Leeho, se za dobu své existence dočkal mnoha filmových a seriálových zpracování. Tato verze z roku 2003 čítá 13 epizod. Sledujeme nová Spideyho dobrodružství, v nichž se můžeme potkat s původními komiksovými postavami. Ať už s Peterovými přáteli (Harry Osborne, Mary jane), tak i se záporáky (Electro, Kraven). (Šimpy)

(více)

Recenze (43)

tron 

všechny recenze uživatele

Už ako chalan som kupoval komiks "Spider-Man" (vydával ho niekoľko skvelých dlhých rokov Semic Slovart). Dodnes mám k Pavúkovi pozitívny vzťah (aj keď od Raimiho sa mi viacej páči vydarenejší druhý diel). takže sa mi páčil aj tento televízny kreslený seriál. Známe postavy v ňom síce vyzerajú trocha inak (s výnimkou vždy rovnako vyzerajúceho a vždy Spider-Mana srandovne nenávidiaceho šéfredaktora Hlásnej trúby) a animácia je krásna. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Toto bylo mé pozdní setkání se Spider-manem. Dobře naladěná z obou filmů sem se těšila, že si zopakuju seriál z roku 94. Ale při shánění jsem se v podstatě "omylem" dostala k tomuto. Takže při sledování jsem byla mírně zklamaná, víc se mi líbil onen starší seriál. Animátorsky zvládnuto sice velice dobře, fajn úvodní znělka, která mi hraje v uších, ale tohle byla na mě až moc taková "svítivá" animace, jo a M-J má ty vlasy nějak moc červený a krátký:)). Ale zhltla sem všech 13 epizod. A teď snad konečně splašim SSS (správnýho starýho Spideyho.) 70 %. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jako ten starej animovanej serial to neni, uz to holt nema tu atmosferu, ale to se dalo cekat. Animace je zvladnuta dobre a zajimava, jen takova drobet psycho, takze si musi clovek zvyknout. Hudba je az na par vyjimek taky velmi slusna. Co se tyce dabingu, tak hlasy jsou zvoleny velmi dobre. No a co se tyce samotnejch dilu, vetsina jich je super, problem je, ze dost casto tu misto nakyho superzaporaka opruzuje jen nakej chcipackej clovek, takze nedojde na zadny poradny bitky, ale zase aspon nejsou ty dily na jedno brdo. Jinak vylozene spatny jsou asi jen dva dily. Akorat bych opravil csfd, jeden dil ma 20 minut a je jich 13. Ty dva posledni jsou nejlepsi, to je slusnej mazec. Taky mi prislo, ze je serial drobet drsnejsi, takze tu par lidi pochcipa a obcas nekomu uklouzne i naky to sprosty slovo. Na puvodni serial to nema, presto to je slusnej nadprumer. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě dobrý seriálový Spiderman stojící především na nesmírně zdařilé a zajímavé CGI animaci, dalo by se směle mluvit o jakémsi neonovém noiru, která ve statických pasážích skutečně hodně evokuje samotný komiks v jeho tištěné podobě.. Samotné zmodernizování příběhu příliš neobtěžuje, fandu naopak zarazí skutečnost, že tvůrci vyškrtli zásadní charakter tety May, v důsledku nakonec příjemně také citlivě volená oční mimika Spidyho masky.. Skutečně velmi zajímavý projekt vezoucí se na vlně úspěchu naopak v mých očích slabých Raimiho bijáků.. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Seriál, který průměrného komiksového fanouška když ne potěší, tak určitě neurazí, výtvarná stránka i animace jsou na slušné úrovni a z formálního hlediska odpovídají komiksové stylizaci. Po obsahové stránce jsou příběhy upravené na tělo teenagerovskému věku, řeší se milostné vztahy, studium a uplatnění v životě. Na druhé straně je to přesně ten typ mainstreamové produkce, který diváka nezasaženého komiksem utvrdí v jeho předsudcích, že jde výhradně o infantilní a nenáročnou zábavu. Celkový dojem: 45 %. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama