Spiderman (TV seriál)

Spider-Man

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA / Kanada, 2003, 13x25 min

Viděl jsem asi dva díly, celkem to ušlo, animace zajímavá, ale mě bohužel nepřišla nijak dobrá. Přijde mi to spíše velice průměrné, na sobotu na ráno je to fajn, ale další Spideyho seriály mi přijdou lepší. Klaním se tak k 60%, protože i přes všechny zápory je to celkem zajímavý počin, který rozhodně stojí za pozornost, i když jí zřejmě jen těžko naplní.(22.10.2014)

Jako ten starej animovanej serial to neni, uz to holt nema tu atmosferu, ale to se dalo cekat. Animace je zvladnuta dobre a zajimava, jen takova drobet psycho, takze si musi clovek zvyknout. Hudba je az na par vyjimek taky velmi slusna. Co se tyce dabingu, tak hlasy jsou zvoleny velmi dobre. No a co se tyce samotnejch dilu, vetsina jich je super, problem je, ze dost casto tu misto nakyho superzaporaka opruzuje jen nakej chcipackej clovek, takze nedojde na zadny poradny bitky, ale zase aspon nejsou ty dily na jedno brdo. Jinak vylozene spatny jsou asi jen dva dily. Akorat bych opravil csfd, jeden dil ma 20 minut a je jich 13. Ty dva posledni jsou nejlepsi, to je slusnej mazec. Taky mi prislo, ze je serial drobet drsnejsi, takze tu par lidi pochcipa a obcas nekomu uklouzne i naky to sprosty slovo. Na puvodni serial to nema, presto to je slusnej nadprumer.(29.2.2008)

• gudaulin

Seriál, který průměrného komiksového fanouška když ne potěší, tak určitě neurazí, výtvarná stránka i animace jsou na slušné úrovni a z formálního hlediska odpovídají komiksové stylizaci. Po obsahové stránce jsou příběhy upravené na tělo teenagerovskému věku, řeší se milostné vztahy, studium a uplatnění v životě. Na druhé straně je to přesně ten typ mainstreamové produkce, který diváka nezasaženého komiksem utvrdí v jeho předsudcích, že jde výhradně o infantilní a nenáročnou zábavu. Celkový dojem: 45 %.(8.11.2009)

Už ako chalan som kupoval komiks "Spider-Man" (vydával ho niekoľko skvelých dlhých rokov Semic Slovart). Dodnes mám k Pavúkovi pozitívny vzťah (aj keď od Raimiho sa mi viacej páči vydarenejší druhý diel). takže sa mi páčil aj tento televízny kreslený seriál. Známe postavy v ňom síce vyzerajú trocha inak (s výnimkou vždy rovnako vyzerajúceho a vždy Spider-Mana srandovne nenávidiaceho šéfredaktora Hlásnej trúby) a animácia je krásna.(22.10.2005)

Až překvapivě dobrý seriálový Spiderman stojící především na nesmírně zdařilé a zajímavé CGI animaci, dalo by se směle mluvit o jakémsi neonovém noiru, která ve statických pasážích skutečně hodně evokuje samotný komiks v jeho tištěné podobě.. Samotné zmodernizování příběhu příliš neobtěžuje, fandu naopak zarazí skutečnost, že tvůrci vyškrtli zásadní charakter tety May, v důsledku nakonec příjemně také citlivě volená oční mimika Spidyho masky.. Skutečně velmi zajímavý projekt vezoucí se na vlně úspěchu naopak v mých očích slabých Raimiho bijáků..(11.5.2016)