Spiderman (TV seriál)

Spider-Man

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA / Kanada, 2003, 13x25 min

Toto bylo mé pozdní setkání se Spider-manem. Dobře naladěná z obou filmů sem se těšila, že si zopakuju seriál z roku 94. Ale při shánění jsem se v podstatě "omylem" dostala k tomuto. Takže při sledování jsem byla mírně zklamaná, víc se mi líbil onen starší seriál. Animátorsky zvládnuto sice velice dobře, fajn úvodní znělka, která mi hraje v uších, ale tohle byla na mě až moc taková "svítivá" animace, jo a M-J má ty vlasy nějak moc červený a krátký:)). Ale zhltla sem všech 13 epizod. A teď snad konečně splašim SSS (správnýho starýho Spideyho.) 70 %.(16.8.2006)

Až překvapivě dobrý seriálový Spiderman stojící především na nesmírně zdařilé a zajímavé CGI animaci, dalo by se směle mluvit o jakémsi neonovém noiru, která ve statických pasážích skutečně hodně evokuje samotný komiks v jeho tištěné podobě.. Samotné zmodernizování příběhu příliš neobtěžuje, fandu naopak zarazí skutečnost, že tvůrci vyškrtli zásadní charakter tety May, v důsledku nakonec příjemně také citlivě volená oční mimika Spidyho masky.. Skutečně velmi zajímavý projekt vezoucí se na vlně úspěchu naopak v mých očích slabých Raimiho bijáků..(11.5.2016)

Zajímavá animace, ze které mě přišlo, že seriál není o Spidermanovi, ale o jeho holce Mary-Jane Watson.. no všimli jste si té krásné prdelky a sexy poprsí..... No jo mělo by se to jmenovat The Sexiest Woman in the World... ale co naplat je to o Spidermanovi a tak nemohu nic jiného říci že toto je super seriál, ale s divným koncem.... za mě 70%(31.7.2015)

• gudaulin

Seriál, který průměrného komiksového fanouška když ne potěší, tak určitě neurazí, výtvarná stránka i animace jsou na slušné úrovni a z formálního hlediska odpovídají komiksové stylizaci. Po obsahové stránce jsou příběhy upravené na tělo teenagerovskému věku, řeší se milostné vztahy, studium a uplatnění v životě. Na druhé straně je to přesně ten typ mainstreamové produkce, který diváka nezasaženého komiksem utvrdí v jeho předsudcích, že jde výhradně o infantilní a nenáročnou zábavu. Celkový dojem: 45 %.(8.11.2009)

Seriously, ouch. Tento seriál se snaží být hrozně cool (výroba MTV), ale počítačová animace je už děsně nesympatická a nepříjemná. Samotná postava Spider-Mana vypadá dosti nedodělaně, nemluvě o jedincích jako je Electro. Některé akce jsou ale velmi slušné a není na škodu, že se i postavy pohybují přirozeněji. Vadilo mi však, že se tvůrci snažili představit nové postavy (Indy - ne dík), nové padouchy, což je škoda, protože Spider-Man má původně výborné padouchy, kteří vždy baví. Postava sofistikovaného Harryho navozuje na 1. film, MJ vypadá nějak moc undergroundově na to, že původně má být takovou barbínovskou supermodelkou, Peterova postava je docela slušná (i Spíďa hází nějaké své vtípky). JJJ mi přijde příliš vlídný a málo výbušný a Dr. Connors zase příliš temný i před svou proměnou. Nemůžu si odpustit poznámku, že baby tu jsou nějaké moc vychrtlé :) Úvodní znělka a ukázky se mi časem začaly líbit. Jemně nad průměrem a to jen proto, že je Spidey můj hrdina, jinak by to bylo horší.(3.1.2009)