Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Atmosféra 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: jsem zvědavý na další dva díly, snaha mixnou dohromady více záporáku a vícero hororových prvků (jak přelstít smrt) MÍNUS: vlastně je to trochu překombinované a ne zcela přesvědčivé, občas jsem se popravdě nudil/// Shrnutí: Zatím spíš zaměřeno na mladší publikum s mladšími herci. Atmosféra devadesátek tu je celkem dobrá, možná až moc včetně zpracování, takže to místy působí jako starší film. Český dabing byl místy rušivý. Osobně doufám, že další díly budou lepší, zábavnější a celá ta mytologie kolem čarodějnice začne dávat větší smysl./// Celkem 61%/// ()

Cappuccino

Miestami silene ne(vtipné), detinské, nudné a neskôr celkom svieže a zábavné. Celkovo mám z prvej časti zmiešané pocity. Ale ďalšie diely sú vraj o niečo lepšie, tak im dám šancu. ()

misterz

Čo sa týka hororov tak slasher nie je práve moja šálka kávy, ale v tomto prípade musím uznať, že to bolo celkom fajn. Stále tu je akcia, takže žiadne nuda. Mohlo tu byť ale lepšie gore a to čarodejníctvo trochu lepšie podané. V závere mi z toho vyšiel akýsi prapodivný guláš, ktorý mi nedával zmysel. Lepí priemer. 65/100 ()

mzss1

[80%] Taková variace na x různých filmů a asi budu za divného, ale dost mi to připomnělo VŘÍSKOT a to se sakra cení. Rozhodně to nedosahuje takových kvalit, je to taková jednohubka, ale sakra vydařená. Určitě si to někdy ještě pustím. Bavila mě herecká sestava postav – a jsem rád, že mi nikdo z nich nepřipadal trapný. Jen postava šerifa byla úplně pitomá. Úvod je solidní, sem tam nějaká krev, napětí atd. Jen mi přišlo tempo filmu až moc velké, skoro bych přidal i takových cca 20 min navíc. Marco Beltrami mi zde svým soundtrackem též trochu připomene vřískot. Krvavé je to tak akorát, nic zásadního, finále je docela slušné, jen bych ho ještě víc zdramatizoval a přidal brutalitu. V dnešní době se netočí moc podobných filmů s takovou kvalitou, tak jsem za tento kousek rád. I se tu našlo pár dobrých nápadů.  Jsem zvědav na další díl. ()

kingik

Omladina v počtu pěti svede boj se středověkou čarodějnicí, která terorizuje jejich městečko Shadyside. Ta na ně ze záhrobí posílá dávno mrtvé zabijáky z různých časových období, které v minulosti posedla. Leigh Janiak režírovat umí, kdekdo může být zaskočen, že se jedná o ženu, který si troufá na horory drsnějšího zrna. Její hororovou trilogii Ulice strachu sleduji na přeskáčku, nejdříve jsem viděl dvojku, pak jedničku, závěrečné třetí dějství přijde také časem na řadu. Jednička není oproti dvojce tak zběsilá, nevyniká tolik ve výpravě, dvojka poskytla diváckou výpravu do sedmdesátých let, což bylo o malinko působivější. Legenda kolem (upálené) čarodějnice je svěží, působí to neotřele, velkou oporu příběh nalezl v hereckém obsazení. To čítá vesměs neznámá jména, Kiana Madeira a spol. hraje hodně sympaticky a dostatečně zábavně. Nemám žádné výhrady ke gore, film vražděním sice nepřetéká, umí si ale dobře rozvrhnout, kdy postavy půjdou brutálně pod kudlu, sekeru, případně jiný sečný nástroj. A kamera není z detailů nikterak ustrašená. Rozjezd je takřka ve stylu slasher podívané, maskovaný maniak dává v úvodu zavzpomínat na vraha Ghostface ze série Vřískot. To ale záhy opustí a divák se postupem času noří do působivého legendy kolem čarodějnice a jejích záškodnických rejdů. Dojde i na lesbické muchlování. mladý černoch málem smočí s dívkou, co je evidentně mimo jeho ligu, a hudební finesy obstarává hojný počet devadesátkových hitů. Občas film působil chaoticky, hlavně po divočejším rozjezdu na nějakou chvilku přišel oddech a malinko trvalo, než došlo k plynulému ustálení a zorientování se v postavách. Netflix našel v prakticky neznámé režisérce kvalitní tvůrkyni, která by v budoucnu u hororů ještě nějakou chvíli mohla setrvat. 8/10 ()

Socrates

Běžnej teen-hero horror, kterej Netflix tradičně lehce zprasil svým ideologickým pohledem na svět. Ale budiž. První díl trilogie, jenž byl evidentně poctou(?) Vřískotu, nenadchnul a celkem nudil, ale zkusím ještě dvojku, která bude podle avíza inspirována Pátkem třináctého, což nemůžu nechat jen tak bez povšimnutí. ()

Kudly4

Po skončení první části, následovala menší ochutnávka toho, na co se těšít v části druhé. A já věřím, že tohle byl jen rozjezd a to nejlepší teprve přijde (sex, kozy, více Gore, více krve). Každopádně, ani jsem nečekal, že mě tahle novinka natolik pohltí. Slušný mišmaš všeho, chvilku jsem měl pocit, že sleduju parodii, pak jsem si říkal, že snad sleduju Disney Channel, pak to naopak bylo chvílemi tak solidně brutální, že říkám Wtf ? Nechyběl tomu ani humor, občas jsem se fakt nasmál (černoušek válel nejvíc), příběh byl parádní, výborná atmosféra, za mě slušná podívaná. (87. hodnocení, 6. komentář) ()

Trajektt

Já si nemůžu pomoci, ale já jsem se u tohoto rádoby hororu vůbec nebál a už vůbec jsem nebyl napnutej. Možná párkrát jo, ale to bylo spíš dnešním obědem, kde jsem to asi přepískl s mým milovaným kysaným zelím. Po pravdě řečeno jsme zde mohli vidět skoro všechny klišé, které se dají vidět v podobných snímcích hororového typu. Ale zde mi byly všechny postavy, kterým jsem měl fandit silně nesympatické a to ať už se jedná o malýho černýho koblihu u kterýho mi silně nesedělo to, že poslouchal metalovou muziku a to zejména Iron Maiden, ale taktéž dvě šeredný lesby, který když si to rádoby začaly rozdávat, tak jsem začal hledat poblíž nějakej kbelík do kterého bych se mohl vyzvracet. On celkově ten příběh byl založen na dětských představitelích, které našli asi někde v pomocné mateřské škole, protože ty amatérské herecké výkony se nedaly přehlédnout. A to jejich pátrání na vlastní pěst, to byl vrchol neprofesionality a špatně napsaného scénáře. A je to celkem škoda, protože vyvražďovací komando bylo vcelku sympatické a legenda o čtyřistalet staré čarodějnici taky nebyla k zahození. Způsoby zabíjení byly taktéž podle mého gusta a lokace a humorné vsuvky vraždících maniaků mě taktéž bavily. Ale nudné dialogy lesbických dětských hrdinek mi fakt lezly nervy a taky přechytralé děti, které měli odpověď téměř na všechno mě vůbec nebavili. Ale musím vyzdvihnout hudební stránku tohoto filmařského počinu, protože rok 1994 byl velice kvalitní, co se týče mého hudebního vkusu a to zejména píseň Nine Inch Nails - Closer (hudební videoklip) (1994), ale taktéž známé písně od Garbage, The Prodigy a od mnoha dalších hudebních fenoménů devadesátých let. Taktéž jsme na konci tohoto vyvražďovacího snímku mohli vidět lákadlo na druhý díl této trilogie a musím podotknout, že se na to celkem těším, protože už podle těch ksichtů si myslím, že to bude to pravé ořechové. Za slušný základ této hororové trilogie, kterou mírně zprznily herecké výkony hlavních dětských představitelů, ale zase jsme viděli dostatek krve a slyšeli dostatek kvalitní muziky musím dát necelých 60%. ()

PetrPan

Rozhodně tuhle sračku nemíním nadhodnocovat proto, že se jedná o jakýsi pokus vzkřísit  kdysi slavný a mnou milovaný slasher, když se to absolutně nepovedlo a slečně Janiakové bych doporučil, aby se pro příště věnovala něčemu jinému, ale určitě se nesrala do hororu.  Začnu ale tím dobrým, hudba, ta se opravdu povedla a na devadesátky parádně odkazuje. Nebýt jí asi bych to nikdy nedokoukal. Slibný byl i začátek s první vraždou, zvrhle vtipně podanou a já se díky tomu začal těšit na další průběh a lá devadesátky a třá Vřískot... A místo toho jsem dostal hromadu keců, lesbickou lásku,  narcistického honibrka , lesbickou lásku, kecy, kecy,  sem tam i žvásty a nesmím zapomenout na lesbickou lásku. Horšící náladu trochu vylepšoval ten povedený soundtrack a nakonec i pětiminutový masakr v úplném závěru.  Jinak krávovina v křišťálově čisté formě. Další díly vynechám, tam tuším, by ta  tunajší hvězdička byla i moc. ()

silentname

Tak nejako som si všimol, že som pred týždňom tento film absolútne zabudol zhodnotiť. Neviem ako sa to stalo, ale nebudem riešiť. "Fear Street Part 1: 1994" tak trošku otvára celkom zaujímavý príbeh o mestečku Shadyside, ktoré je postihnuté nebezpečnou kliatbou. Ktorá robí z jeho obyvateľov vrahov. Ktokoľvek môže byť kedykoľvek posadnutý a spustí sa masaker. Myslím si, že prvý príbeh je spracovaný celkom dobre. Postavy som si celkom obľúbil. film má dostatok krvi a musím povedať, že som si postupne aj vybudoval k postavám dostatočne dobrý vzťah na to, aby som povedal, že mi záležalo na tom, aby prežili. Plus fakt, že sa snažia mladú Sam všetci ochrániť im niečo pridáva. Vo svojom žánri podľa mňa síce film nejako extra nevybočuje zo svojej kategórie. Je tu dokopy asi jediná vec, čo si navždy zapamätám a to je smrť jednej postavy. Už som si myslel, že som videl asi všetko, no tento film má v sebe scénku, ktorú som nebol schopný pozerať. Bolo to celkom silné. A ak ste film videli, viete na ktorú smrť narážam. Je to príliš pamätné na to, aby ste nevedeli. Je fajn aj to, že pokračovania očividne budú ukazovať aj nejakú náväznosť a skúsia trošku ten príbeh lepšie vysvetliť. Takže úvod schopný. Uvidíme čo ďalej. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

První díl je klasický a to všech směrech, vedlejší postavy sou zajímavajší a zábavnější, než ty hlavní. A když vás pronásledují vrazi, kteří sou schopni vás vystopovat, tak je logické že dát sex. Ale gore je fajn, v jednom případě luxusní, atmosféru to taky má a ten devadesátkový styl tady je, ale sakra to museli hlavní postavy, napsat tak aby se vám protivili, už od začátku ? Určitě nemuseli, ale udělali to. ()

Arsenal83

Tretia odmocnina z Vreskotu, ale umocnená o polovicu teplých školákov a múdrych černochov s nadváhou. Čiže horor netflixovskej úrovne, čo tam po kvalite filmu, hlavne nech sú splnené zvrátené normy, čo sa ešte znásobilo bezbrehým "fuckovaním" z úst puberťákov, aby to bolo super cool. ()

Chrustyn

První část hororové netflixovské trilogie mě zatím moc nechytla, i když se ji nedá upřít slušná atmosféra odkazující na klasické slashery z 80. let. ()

TheEvilTwin

Předloha R.L. Stine (Husí kůže...) a Leigh Janiak (Scream) nezní z hlediska jmen vůbec špatně a po dlouhé době se dostává na netflix slasher žánrovka, která poslední dobou výrazně chybí. Výsledkem je pro mě takový poměrně nevýrazný vyvražďovák, který má občas feel good scary movie vibes, jindy je to spíše pohádka o dětské partičce, jindy hláškovací komedie a někdy zase brutální horor, který nešetří krví, v druhé části ani lepším gore a dočkáme se i nějakého toho čarodějnictví. Některým tohle možná sedí, ale za mě je to trochu moc nekonzistentní, překombinované a s čistokrevnou brutální vyvražďovačkou bych byl spokojenější, ale budiž. Na jednu stranu je to (bohužel) takový teen movie, který se nedá brát úplně seriozně, ale spíše odlehčeněji, a to dělá z filmu spíše stylovou "pohádku" ( v hodně velkých uvozovkách) s hororovými prvky pro náctileté než poctivý masakrální horor pro otrlé fandy žánru. Stejně jako v jiných bratříčcích jde i zde někdy logika stranou a vrahové si běhají kde chtějí, jak chtějí a nikdo je nevidí, hlavní postavy jsou všude samy a zbytek města jakoby neexistoval, ale i to je věc, která se dá přehlídnout a výsledná neurážející trojhvězda to bude. V poslední řadě pak potěší i dostupný CZ dabing. Nijak výrazněji nadšený nejsem, čekal jsem víc a ačkoliv byly vraždy občas pěkně krvavé, není to pořád nic, co bychom už jindy neviděli. Ostatním dílům dám ale asi stejně přece jen šanci. edit: stahuju na 2* ()

hansel97

Pohodový letní vyvražďvačka, od které se dá i nedá čekat víc. Má pár hluchých míst, kdy dlouho nikdo neumře a hapruje napětí, ale finální scéna v supermarketu to dost vytahuje. ()

eraserhead666

Ač mládežnické, sice jednoduché, prosté a částečně (nutně) svým způsobem naivní, přesto překvapivě krvavé, brutální a lehkou erotikou nabité. ()

claudel

Vyberte všechny staré vyvražďovačky, namíchejte dohromady hlavní záporáky, přidejte k nim jednu čarodějnici, zasaďte to do oblíbených devadesátek včetně hudební kulisy a může z toho být oddechový hit. Za mě určitě slušný výsledek. ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu