11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiální text distributora)

kocik1

Trochu nepřehledné, ale nakonec se celá mozaika spojí. Film to není ani špatný, ale ani dobrý, snad jen Diedre by zasloužila za ten happy end vylískat. ()

ivan_drago

Takovýho hajzla jako zde hraje Collin Farrel bych nechtěl potkat. No nic. Celkem zajímavý film s několika paralelně se odvíjejícími příběhy ústící v tragický konec. Velmi surově natočené a žral sem ten irskej přízvuk všech postav. ()

lennyd

Dublin, Irsko. Žijí zde lidé, jako kdekoliv jinde, se svými problémy i radostmi. John hledá cestu, jak se vrátit ke své přítelkyni Deirde, která dala přednost staršímu muži. Jeho žena naopak hledá mladého samce, a do rány jí padá Oskar, Johnův nejlepší kamarád. Ale Oskar pokukuje po Sally, Deidřině sestře. Sally se svojí matkou se stanou svědky autobusové nehody, po které je Mick, řidič autobusu vyhozen z práce. Ten, s pomocí Johna a Lehiffa chce vykrást banku, ve které pracuje Deidřin současný přítel. A tomu všemu přihlíží drsnej policajt Jerry, který chce (kromě chycení Lehiffa) také natočit film o své práci... Několik obyčejných životů, které se až neuvěřitelně protínají (podobně jako v Magnolii), spousta cool hlášek (se správným přízvukem - to jejich "fok ju" je dokonalé). Režisér John Crowley do hlavních rolí obsadil více či méně známé britské herce, např. Colina Farella v roli kriminálníka Lehiffa, Cilliana Murphyho (28 dní poté) jako Johna nebo Colma Meaneyho jako arogantního policistu Jerryho. Pokud budou povinná produkce EU v našich kinech jako tento film, tak není proti čemu protestovat... ()

Redi

Další irskobritská krimikomedie plná švihlých postav, švihlých dialogů a švihlých situácí... tentokrát i s kapkou tej romantiky. Slabší v průměrné, ničim zajímavé režii (no žádný Guy Ritchie nebo Martin McDonagh to není), ale jinak zábava. Já si jdu najít nějakou tu keltskou hudbu, která by asi měla být součástí playlistu každého hudebního fajnšmejkra (ne že bych se za něj považoval). ()

cross

Pokud se ve zdraví přenesete přes úvodní překvapení naservírované Colinem Farrellem, mate celkem slušnou šanci užít si velmi povedený film, střihnutý přesně v moderním stylu - tj. útržkovitý příběh, roztřesená "akční" kamera, velmi vtipné a občas i překvapivé scény, navíc podtržené kvalitním herectvím. Subjektivně- lehčí verze moderny ve stylu např. Sbal prachy a vypadni, jenž má určitě šanci zaujmout i širší publikum. Pro mě velmi příjemné filmové překvapení, navíc nabyté spoustou vtipnosti a nápaditosti, jenž je občas přeci jenom trochu hrubšího ražení (jak slovního, tak fyzického). ()

davidek

Tak trochu reality a více. . . . ..Dal bych 5*, ale ta pohyblivá kamera mě hodně rušila. Jinak námět, provedení, herecké výkony na plných pět. ()

Pipes

Výborný film, který skvěle popisuje osudy několika lidí žijících v jednom městečku. Je zde vidět jejich běžný den, krize i dobré dny. Prostě dobře natočený snímek o běžném životě, i když je poznat, že jde o film :) Také nesmím zapomenout na skvěle odvedenou práci všech herců, kteří působí velmi opravdově. ()

BuryGol

Čekal jsem něco jako Ritchieovku. Už počátek s prodavačkou tomu napoívdal, ale nakonec nebyla. Nicméně i tak se jedná o solidní kousek z prostředí Dublinu a osudu lidí. Irská anglina, dobrý postavy, vtipný i vážný scény a předvídavej konec. Já jsem spokojenej, uběhlo to rychle a že bych se nudil, to ne. Ale že bych z toho skákal tři metry do stropu, to taky zase ne. Ale bylo to dobrý. ()

Maynard.

Tak trochu slabej odvárek od filmů G.Ritchieho. Tohle má na druhou stranu hodně nadupaný herce a možná i bizárdnější plán, než třeba Sbal prachy a vypadni. Jako, Collin je prostě frajer, na toho týpka se dívá fajne. Tady ještě jako celkem mladej dokazuje, že prostě umí a může si střelit jakoukoli roli. Bavila mě herečka Macdonald, kterou znám hlavně z Trainspottingu, kterýmu se tenhle film taky malilinko podobá, akorát, že tady se nefetuje na plný čáře. Celkem dostkrát sem se zasmál, takže velká spokojenost, ale na absolutní filmovou lahůdku to prostě nemá. ()

klukluka

Cool... :). Film z malýho velkýho města (že by Brno) o malých lidech (kterých je ale v tom malým velkým městě všude plno). Řeší se tady ty nejprostší témata - na prvním místě rozhodně vztahy a láska. Samozřejmě taky prachy, práce, chlapi jsou tady dost sígři a v hospodě chlastaj zásadně jen guinnesse. Před 15ti lety mi to bylo bližší, je to generační film a generace, pro kterou se zrodil, má dnes našlápnuto na důchod. Koule to má ale pořád. ()

cab

Prvky gangsterky ci pribehu kriminalniku jdouci po penezich a dalsich postavicek pletoucich se jim do cesty. Lichotive komentare nasmerovane ke kamerovym hratkam nesdilim a propletenec zivotu nekolika iru podobny o tridu lepsim dramatickym peckam me nechytil u srdce a ani nezaujal do te miry, aby mi zalezelo na postavach az do uplneho konce. Par znamych tvari (Farrell, Murphy) jsou trestuhodne prumerni a nevyrazni. 40% ()

Schuldiner

Tak tohle je pecka!!! Neuvěřitelně zábavnej malej nenápadnej filmeček! Víceméně konverzačka, trochu akce, a hlavně klasickej propletenec, teda jako klasickej v těchhle propletenejch filmech, kdy se osudy zůčastněnejch lidí všelijak propletou kvůli různejm všelijakejm blbostem! Farrell je tu tak, jak mi nevadí, resp. tahle role mu sedla naprosto parádně, protože když hraje slaďouše, chce se mi blejt. A Kelly Macdonald, ta je v tomhle filmu..prostě....prostě nádherná ženská! No, fakt jsem se parádně pobavil. Vtipný, svižný, zábavný! Klasickej britskej humor! Teda irskej, ale to je fuk...prostě paráda! Já miluju tu ostrovní angličtinu! ()

system

Tak pro me teda sklamani velike, o tomto filmu se rika, ze je to irske Pulp Fiction, ale ktere hovado na to prislo? Herci jsou prumerni, pribech se mota a mota a mota pak se smota a uz se nevymota (a ja jsem se nejak do toho zamotal:-)) a vysledkem je jenom nevyuzity potencial. ()

efko

Fock, fock, fock! Tento írsky prízvuk je jednoducho úžasný. Celý film som sa celkom bavil na ich jazyku a v podstate aj na celom príbehu. Intermission je jeden tých filmov, kde od začiatku sledujete relatívne izolované životy relatívne neznámych ľudí, ktoré osud dá nejakým spôsobom dokopy. Poviete si, to tu už bolo! Áno, ale zároveň treba povedať, že každý z týchto filmov dokáže zaujať a niečím pobaviť i prekvapiť. Takže ak chcete vidieť akciu, romantiku, poháre plné piva Guiness, či pobaviť sa na írskom zmysle pre humor, neváhajte... ()

Santino7

Od snímku považovaného za írske Pulp Fiction by som síce očakával niečo diametrálne odlišné, no v konečnom dôsledku musím povedať, že som si to tak či tak viacmenej vychutnal. Raz darmo, britský zmysel pre humor (hoci toto označenie by Írov mohlo nasrať) má svoje špecifické čaro, mňa dostane takmer vždy. Škoda len, že sa tentokrát tak veľmi držali na uzde, miestami to bolo na nich až prehnane mierne. Ocenil by som viac absurdných situácii (pre britské komédie tak typických) a taktiež aj čierneho humoru, ktorého tu bol na môj vkus nedostatok. To je však asi čisto iba môj problém, keďže som od toho naivne očakával niečo na štýl Ritchieho gangsteriek (výborne ma na to navnadila úvodná scéna v obchodíku, taký luxusný začiatok filmu som nevidel už veľmi dlho). No musím priznať, že ten mozaikovitý príbeh s veľkým množstvom zdanlivo nesúvisiacich postáv ma po chvíli predsalen dostal. Síce to nie je nič nové pod slnkom, no aj tak to má čosi do seba. Hlavné mínus v tomto ohľade vidím v tom, že na scény s niektorými som sa tešil viac (v mojich očiach dominovali jednoznačne Farrell a Meaney, potešila však aj účasť Kelly Macdonald), kým na iné takmer vôbec, proste ma až tak nezaujali. V hodnotení mi to vychádzalo opäť tak nejak na rozhraní, no nakoniec som sa predsalen priklonil k nižšiemu hodnoteniu. A to aj napriek tej už spomínanej luxusnej "romantike" v úvode - čím sa paradoxne dostavám taktiež k podstate toho, čo mi vadilo najviac - a to, že Colin Farrell zostal vo veľkej miere nevyužitý. Škoda, pretože takáto rola mu typologicky sedela skutočne perfektne a myslím si, že viac priestoru pre neho by mohlo snímku jedine pomôcť... Okej, pozrel som sa na to v originálnom znení a predsalen musím tú hviezdičku pridať. 4/5 ()