V dobrodružném snímku Pevnost Alamo se setkává Oscarem oceněný Billy Bob Thornton (Nejlepší převzatý scénář, Smrtící bumerang, 1996) s Dennisem Quaidem (Traffic) a Jasonem Patricem (Spáči). V tomto impozantním výpravném snímku spolu tvoří skvělý tým. Na jaře roku 1836 se ze všech sil snaží po 13 dní bránit malou texaskou pevnost. Má však méně než 200 obyčejných mužů šanci proti neuvěřitelné převaze tisíců vojáků vedených mexickým diktátorem? Tento příběh, založený na skutečné události, líčí odvážné volání po nezávislosti a hrdinský boj za svobodu! (Warner Home Video CZ)

iXtr3m3

Megaprepadák svojej doby, ktorý dnes baví už len svojou drsnosťou, neúprosnosťou a realistickým stvárnením bojov. Ale kvôli tomu, že je technicky na úrovni, je pozerateľný aj v dnešnej dobe. Po dlhých rokoch som si ho pozrel cca pol roka dozadu a dalo sa to stále zhliadnuť bez nadávok. ()

KoRner

Dobrý historický film, ktorý sa od staršej verzie líši najmä prítomnosťou epilógu. Herci slušní, ale na čom tento film pohorel je vizuál, ktorý aj napriek veľkolepým scénam vyzerá veľmi televízne. Inak žiadna katastrofa a záverečný masaker dokonca dosť napínavý. ()

eagle-eye

Sakra to se ale fakt nepovedlo. Tentokrát nemám důvod nesouhlasit s ostatními, byla to opravdu velikananánská nuda... Chjo, jsem se docela těšil, že to tak hrozný nebude, ale bylo. Bitvy OK, ale zbytek hodně nevýrazný, utkví maximálně postava Davide Crocketa, ztvárněná BB Thortonem, jenž si dlouhodobě udržuje slušný standard, zbytek a Craig především jako by nebyli... S odřenýma ušima za dvě hvězdy...:-( ()

Ripley

Průměrný,leč koukatelný snímeček.Mexický generál je tak autentický,že ačkoli má menší prostor než Thornton,Quaid nebo Patrick... všechny je může strčit do kapsy.Thornton je sice sympaťák,ale proslulého zálesáka mu nevěřím.A závěrečná bitva,ikdyž i tenkrát trvala jen nějakých 18 minut byla odfláklá.Na to kolik tam zahynulo lidí byl tento fim až příliš nekrvavý.Točilo se snad pro děti??No ale jinak dobroš:-) ()

PanPes

Nehorázná nuda - to chce kumšt udělat z bitvy u Alama naprostou frašku a prošustrovat na tom tak objemné finance jako u tohoto filmu. Patriotismus tu čpí z každého holobrádka, který hovoří jako Sokrates a otřesná hudba jen podtrhuje celkový nutno dodat, že hodně mrzký dojem z tohoto filmu. Postavit film na rádoby dojemné hudbě a záběrech na "odhodlané" dědky a holobrádky je na facku - ostatně nic víc vám tento film ani nenabídne... ()

Danny88

Film sa mi veľmi páčil ale ak bol rozpočet na film az 107milionov USD, tak to ho mohlo byt natočené trošku lepšie :-/ ()

Puol

Nudnejšie spracovanie kusu americkej histórie. Z hercov za zmienku stojí Billy Bob Thorton a aj Dennis Quaid. ()

Bohnice05

Strhující, působivé a atmosférické. Tohle byli moje pocity z filmu. Ať už si říká o něm kdo chce, co chce. A role Dennise Quaida a Thorntona perfektní. ()

Akana

Taková docela příjemná lekce z americké historie, která ale z filmařského hlediska postrádá cokoliv, co by opravdu zaujalo. Děj plyne hladce a bez zádrhelů a stejně nenápadně i vyšumí do ztracena. 50% ()

Hapretor

Nuda. Western to neni. Napínavý to neni. Je to jen ke konci trochu záživné. Atmosféru to taky nemá nijak vydatnou. Z lítosti tři *. ()

Ombak▼Penari

Sice grandiózní finanční průser, ale určitě to nebylo způsobeno tím, že by to byl tak mizerně natočený film. Za sebe můžu řict, že to bylo velmi koukatelné a jako historická podívaná to vůbec neurazilo. Škoda, takový odpal si samotné dílo určitě nezasloužilo... ()

MickeyStuma

Další zpracování americké historické události roku 1836 obrany Texasu před mexickým diktátorem, který nám Evropanům je stejně blízké jako americký den nezávislosti. Nám snímek sice pramálo řekne o stavu amerických dějin, ale jako poukázání na něco, co se tam někde kdysi dělo, proč ne. Jako o hodně starší snímek ´Alamo´ z roku 1960, který režíroval, produkoval i střihl si jednu z rolí John Wayne, to v žádném případě není. Začátek příběhu je hodně rozvláčný a místy až roztržitý, takže může po divácké stránce dojít k nepochopení dané problematiky. Celé to samozřejmě vede k bitvě, která sice nevypadá nejhůř, ale i tak tomu chybí určitá preciznost, velkolepost, dramatizace spojená se šokujícími situacemi a nějaká ta citová stránka. Ohromné vlastenecké hrdinství, jaké bylo vidět u zmiňovaného staršího snímku na stejné téma, se tady bohužel nějak vytratilo. Výprava je naopak přijatelná a herecký výkon Billa Boba Thorntona až překvapuje. U ostatních představitelů je to takový obyčejný standard. Než jako filmová výpověď dané historie se snímek daleko více přibližuje k popkornové zábavě a tak, jak je známo, se vážně vůbec nebere. ()

Gixian

Historický film s perfektní výpravou, který bohužel kazí nuda, která místy vzniká kvůli nedostatečnému vtažení diváka do děje. Rozhodně se to dá shlédnout, ale jen málo kdo to bude chtít vidět víc než jednou. ()

BaronX

Nějak mi ten film přišel ... nedospělý? takový umělý! naivní! a zatraceně komický! Vždycky když byl v záběru Billy Bob se svým "skoro hárem" mohl jsem se smíchy umlátit. Bohužel patos zde převálcoval dobrou myšlenku. Snaha se cení, ale výsledek je zklamáním. ()