Tenkrát poprvé

• USA Never Have I Ever
USA, (2020–2023), 19 h 5 min (Minutáž: 22–33 min)

Kamera:

Rhet Bear

Maitreyi Ramakrishnan, Poorna Jagannathan, Ramona Young, Martin Martinez, Mark Collier, Isai Torres, Adam Shapiro, Lee Rodriguez, Gilberto Ortiz (více)

Série(4) / Epizody(40)

Američanka indického původu prodělala traumatický rok a teď chce hlavně místo outsidera být oblíbená. Jenže kamarádi, rodina ani její pocity jí to neulehčují. (Netflix)

jasanka

Konecne poradny teenage serial. Skoda, ze ma jen deset dilu. Uzila jsem si kazdy z nich. Jedine, co bych osekala, jsou sceny s otcem. Jinak super. Edit po druhe rade: Jakmile jsem se chytla, byla to zase jizda. Mam par drobnych vytek, ale nic velkeho tesim se na treti Radu. Po treti rade: Tahle serie byla snad nejlepsi, vyborne. ()

pumpkinqueen

Ukázka toho, že i tak jednoduchá a klasická zápletka může stále ještě bavit a fungovat, a to i po tom, co jsme tohle známé klišé o školním hezounovi a nevýrazné chytré studentce viděli nesčetněkrát v mnoha podobách. Devi je většinu času opravdu na proplesknutí jak ze strany rodiny, tak ze strany kamarádek a spolužáků, nicméně stále si dokáže zachovat jakousi sympatii, díky které nutně potřebujeme vidět, co ještě přijde a trochu ji i fandíme. Celou dobu se točíme kolem klasických dramat, které najdeme v každém filmu a seriálu z prostředí střední školy, ale tady si s ním poradili zase úplně jiným způsobem a po svém, s jiným stylem humoru a jistou nadsázkou, která to celé zaobalila do takové zvláštní bubliny. Ale i přes tu lehkost doprovázející i závažnější témata, než jsou vztahy a sex, to dokázalo nakonec dojmout. Téměř jsem se nemohla odtrhnout a zhltla to za dva večery. Nejvíc ze všeho se mi ale líbil originální styl vyprávění z pohledu Johna McEnroea, to byla prostě pecka. Kdyby se další sezóna vydala stejným směrem, bylo by to fantastické. ()

AloeB

Školní komedie, které jsem viděl, bych napočítal na prstech jedné ruky a stejně bych si nevzpomněl na jejich jména, a snad proto jsem si Never have I ever užil s nadšením hormonálního puboše, který myslí na svůj první sexuální styk s Paxtonem. Tento seriál v sobě kombinuje nadsázku s "opravdovými" strastmi středoškolského života, jízlivou parodii s mistrným začleněním dnes tak přirozených a přesto kritizovaných prvků jako je inkluze nebo LGBT+ a drsný fat-shaming s roztomilých pojetím seriálu. UN jako United nations či spíše Unfuckable nerds je zlaté, pokousání kojotem super a narativ vedený zdánlivě náhodným sportovcem či jinou veřejně známou hvězdou je k nezaplacení. Kromě toho je cholerická hlavní postava hraná sympatickou Indkou, jejíž jméno nevykouzlím ani po pěti plasťáčcích babiččina punče, byla prostě skvělá a za její mírně přinasralý adolescentní pohled by se mělo platit zlatem (či aspoň dvěma kravama). I druhá série je pekelně dobrá, děj s nepopulární šprtkou brouzdající se výsluním se zde pohybuje na tvrdé hraně a vznětlivá hlavní hrdinka je mi stále tvrdě sympatická. Bohužel se obávám, že se možné další série budou více klonit k žánru těžké soap opery, což by mně imponující školácké srandě mohlo ubrat. Ostatně i The Big Bang Theory začínalo s nešukatelnými nerdy a končilo svatbami. A já nechci svatbu, já se chci bavit. ()

Jajar

Oddechový teenage high school seriál. Hodně politicky korektní obsah, žádné velké kontroverze, rovnoměrné zastoupení etnických i sexuálních menšin. Jednoduchý příběh a trochu naivní scénář. A také sympatické postavy, dobrý humor, feel good atmosféra. Krátké, třicetiminutové díly dělají z Never Have I Ever koukatelnou věc. Ale Sex Education je někde jinde. ()

mirak2

Trailer vyzeral super, realita je hodne tragicka. Hlupe dialogy a takmer kazdy dobry vtip je uplne zabity hroznym herectvom. Nesympaticke postavy a character diversity z toho doslova vrieska. Druha polovica prvej serie je o dost lepsia ako ta prva, ale stale na viac ako 40% to podla mna nie je. ()

Alojs

"Moje tlustá řecká svatba" v indickém podání a z prostředí střední školy. Překvapivě velmi zábavné, vkusné a v závěru dojemné. Škoda konce, který povinně obkresluje příbuzné seriály a otevírá "dveře" do druhé série. Za mě spokojenost a více takových feel-good-třicetiminutovek. ()

Vera2613

Za mňa fajn. Taká oddychovka a veľmi príjemná. Nenudilo to a bolo to aj vtipné - mám veľmi rada humor Mindy Kaling možno to bude aj tým. Herecky to bolo fajn a niektoré drama scény boli zvládnuté dobre. Taký lepší priemer podľa mňa. Nenadchne ani neurazí. Trochu slabšie 4* ()

Sady1993

A zase to dilema s pouhým pětistupňovým hodnocením :) Tři hvězdičky málo, čtyři moc. Celkově fajn oddechovka, kromě otravného vypravěče a nudné sestřenice. ()

Marcas

Typově to je trochu něco podobného jako Sex Education, které je ale daleko lepší a i vtipnější. Přesto si "Never Have I Ever" razí svoji vlastní cestu s vlastním příběhem. Cesta, kterou se tento seriál rozhodl vydat není vůbec špatná, ba naopak. Některé díly jsou velmi povedené a některé zas tak moc ne. Nevyrovnanost jednotlivých dílů je asi největší problém, který zde vidím. Pro teenagery to je fajn seriál, u kterého se velmi těším na pokračování. ()

AndrewNewman

Nenápadná, ale skvelá pohodovka, pri ktorej si bez problémov vytvoríte sympatie ako k hlavným, tak aj k vedľajším postavám, samozrejme pokiaľ nie ste homofób či rasista. Každopádne musím dodať, že Mindy Kaling to ide lepšie za scénou, ako pred ňou. Síce sa finálová epizóda nezaobišla bez klasického bollywoodského tanečku, čo pre mňa osobne bolo sklamanie, inak ale v rámci tínedžerskej „neškodnej“ zábavy to je oveľa lepšie ako zbytočne nadhodnotená Eufória a depresívne skľučujúce 13 reasons why. A presne jednou hviezdou kvality zaostáva za Sex Education. ()

RonnieSmith

Pokud hledáte něco na oddechnutí, abyste se jen tak pobavili a máte rádi seriály s tématem americké střední školy, tak je tenhle seriál právě pro vás. Já se na tyhle věci hrozně koukám a musím říct, že mám za sebou dost špatností, ale tohle mě příjemně překvapilo. U každé epizody jsem se aspoň pousmála, děj běžel svižně a já ani nevěděla jak a seriál byl dokoukán. Těším se na druhou sérii. ()

Modular

Ano, prvně jsem tento seriál opravdu zapnul jenom kvůli názvu. Ale později mi došlo, že se jedná o docela decentní pořad se zajímavým příběhem, vtipnými postavami a hezký zpracovanou politickou korektností. Jak již zmínil Toren, jedná se o dost zmodernizované Prci, Prci, prcičky, což je sám o sobě dost dobře poživatelný koncept, ale ještě k tomu vtipný koncept pravé indické rodiny, kde je typicky uřvaná a panovačná indická matka, jež dělá hlavní postavě takzvaně ze života peklo. Seriál jsem sledoval s českým dabingem, a i když tu chyběl ten indický přízvuk, tak voice over Martina Stránského byl tak zatraceně zábavný, že jsem to prostě nemohl změnit na originál. Doporučuji všem, co hledají lehkou zábavu a už je nebaví po 50 koukat na American Pie. ()

kockodan

Michaela Coel's Chewing Gum po Indicku. Nic nového pod sluncem. Ztřeštěná brown teenagerka s teenage problémy se snaží get laid. Prvoplánové, předvídatelné a docela nudné stokrát ohrané povídání z typické Americké střední školy plné nadržených teenagerů. Viděno v Prci Prci Prcičky, a v nespočtu dalších teenagerovských coming of age seriálech a komediích. Na rozdíl od téhle Americké slátaniny se britská Chewing Gum  alespoň nesnažila o nějakou trapnou hloubku, či cringy hlubší rozměr, jako zde skrze smrt otce a nebo rozmluvy s psychoterapeutkou. Výsměch a satira nad kulturní neohrabaností Indů v západním světě s jejich středověkými arranged marriages a pobožnou pověrčivostí je taky velice neoriginální a nudná. Všichni víme jak jsou pozadu v myšlení a v adopcí moderních vědeckých poznatků západního svobodného světa bez kastovního systému a bez chudoby a špíny rozvojové země jakou Indie bezesporu je. Že si nechávají posvětit učebnice geometrie a motocykly pro gud lak a success svými kněžími je spíše trapné, než k smíchu. Teenage angst hlavní hrdinky je jen málo uvěřitelný a její herecký výkon prkenný a mdlý. Její nanicovaté "záchvaty vzteku"  a "soutěživosti", které asi mají dát jejímu charakteru hloubku a trojrozměrnost, jsou velice málo přesvědčivé a působí velmi strojeně. S kamarádkami se snaží přijít o panenství, a namísto aby si jako každý teenager v 21. století pustily péčko na svých mobilech, dělají z internetu pelvic kegel exercises a "učí" se sexuální polohy demonstrací na plyšových zvířátkách??? Jako Seriously??? 25% ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. Nejlepší byly druhá a čtvrtá série. Jedná se o oddechový seriál. ()