Kreslený příběh na motivy známého fantasy románu J. R. R. Tolkiena. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Zcela jasně jeden z inspiračních zdrojů pro Jacksonův velkofilm. Přes všechnu zkratkovitost, k tomu paradoxní zdlouhavost a občasnou nezvládnutost tohoto animovaného kousku, musím ale bohužel konstatovat, že toho měl Peter obšlehnout trochu více. Možná by pak jeho film nevypadal tak divně a udržel by si charakter lehké pohádky. ()

Karlas

Báječné zpracování mého srdcového příběhu s krásnými písněmi, které určitě neruší toto nádherné dobrodružství. Musím se trochu pousmát, že je věrnější a střízlivější než Peterův výpravný, avšak rozpustilý epos. Trochu škoda, že film postrádá některé dějové scény. Spolu s Pánem prstenů (1978) jde o další neznámé, ale zajímavé dílko z Tolkienovy tvorby. ()

L_O_U_S

Rozhodně nevšední zážitek. Určeno spíše mladšímu publiku, i když kniha je orientována obdobně. Bohužel se to odráží v příliš povrchní práci scenáristy… (589.) ()

C0r0ner

Jo, vypadá to jako Gumídci méďové. Jo, je to jako pro desetileté děti. Jo, elfové jsou tam jako nějací skřítci. Jo, celkově to docela stojí za hovno. Ale je to kurva Hobit. Děj je kompletní a nic důležitého v něm nechybí. Příběh má spád a film uteče jako nic. Objektivně je to tak na dvě hvězdy, ale srdcem musím přitlačit. 70% ()

majo25

Na televízny film pôsobivé animované spracovanie. Hlavne svojou kvalitnou dobrodružnou zápletkou a na animák netradične ponurou atmosférou. Animácia je veľmi fajn, aj keď občas pri nej cítiť zjednodušenia. Oproti Tolkienovým filmom vyzerajú rôzne fantazijné kreautúry ako kreautúry a nie ako ľudia, čo beriem ako veľké plus. Miestami je cítiť dejovú skratkovitosť a zišlo by sa rozšíriť stopáž, ale inak príjemné prekvapenie. Škoda, že som animák nevidel ako chlapec, určite by mi učaroval. ()

Radiq odpad!

Hej ne. Snažil jsem se na to v dobré vůli chvilku dívat, ale to nešlo. Animace fakt hnus, i když beru v úvahu rok vzniku. Ale hned ze začátku je mi jasný, že to osekávají jak můžou a když tam začli zpívat, tak jsem to začal šoupat. A udělal jsem dobře. Skřeti vypadají jak z Gumídků a ostatní potvory taky, je to prostě pohádka pro dětičky se vším všudy. ()

bartias

Roztomilá animace je odměna všem fanouškům Tolkienovy knihy, kteří přetrpí děj zjednodušený na úroveň televizní pohádky pro děti. Písničky, které jsou chvílemi nepříjemně vlezlé, už ne tolik. The Hobbit není podívanou bez zajímavosti, ale pokud jde o tolkienovskou mytologii v kreslené podobě, dost zaostává i za „nedokončeným“ Pánem prstenů od Ralpha Bakhshiho. ()

DannyJ

Nechápu, proč by měla interpretace Petera Jacksona středozemě určovat jak mají elfové, skřeti a ostatní potvory vypadat. Pro mě jako fanouška J.R.R. Tolkienova světa skvělá podívaná. Ale chyběl mi tam Medděd, což je zajímavé protože jsem se s vynecháním této postavy setkal i u komiksu "Hobbit" a převyprávěné knihy na kazetě. ZÁHADA! ()

Motinski

Veľmi zdĺhavé a nudné (aj pri 77 minutách). Animácia je otrasná a príbeh spracovaný tak že vôbec diváka nechytí. Pocit aký by mala fantasy rozpravka vyvolať tu neexistuje. Radšej rovno prejdite na Jacksona. ()

Tomasso001

Starý animovaný filmek, asi sem přehnal trochu hodnocení, je to jedíný zfilmovaný hobit, kterého sem viděl... Musim říct, že v tom všem ať už jde o zvuk, nebo animaci sem našel něco kouzelnýho. Ale viděl jsem ještě dlouho před pánem prstenů a to se takové filmy pojídali zcela jiným způsobem, než dnes po Jacksonovi ()

NDroo

Na jednu stranu jsem rád shlédl zpracování Tolkienova díla, a docela jsem se i bavil, ovšem šlo by to udělat i mnohem lépe...autorům, zdá se mi, chyběla dostatečná fantazie při animování postav, oblud i míst. Také zředění děje na mě působilo dost chaoticky až téměř nepochopitelně. Ovšem i tak má tento snímek své kouzlo... ()

Melios

Nebudem si nič nahovárať má to od dokonalosti ďaleko. No štyri hviezdy som sa tomu rozhodol udeliť hlavne kvôli odvahe. Je to televízny film pre deti natočený v dobe, kedy boli myšlienky pána Tolkiena pre filmový priemysel nesfilmovateľné. Rozhodne to má bližšie k rozprávkovému podaniu originálnej knihy, než verzia Petera Jacksona, kde som mal miestami pocit, že sa to až násilím snažia spojiť s LotRom. Je mi jasné, že do 70tich minút sfilmovať tak obsiahly román bez rozsiahleho škrtania skrátka nezvládnete, no výsledok si myslím, že je viac než len pozerateľný. Stručne prerozprávaný príbeh s animáciou, ktorá nemusí pristať všetkým, ale mne práve tieto bizarnosti typu Gollum vyzerajúci ako kríženec žaby a potratu mi najviac vyčarili úsmev na tvári. Z dnešného pohľadu, to ale nie je žiaden zázrak. No na dobu, kedy to vzniklo si tvorcovia za svoju snahu určite zaslúžia odmenu. Film, by som skôr odporučil klasickým "Tolkienobíjcov", ale nečakajte od toho nejakú bombu. Tvorcovia boli proste dosť odvážni a vyskúšali spraviť na svoju dobu nemožné. A za to si ich cením. A hlavne to odporúčam neporovnávať s Jacksonovými filmami. Je to neporovnateľné! ()

Herráček

Ta hudba byla opravdu zvrhlá... Ale pokus o zfilmování Hobita už v té době chtěl hodně odvahy... Možná, kdybych ho viděl před filmovým zpracováním LOTRa, nepřipadalo by mi tolik věcí úplně strašných... Například Glum či banda trpaslíků... ()

Seti

Na animovaném Hobitovi by mi ani tak nevadila obstarožní vizuální stránka s místy skutečně nepovedenou animací (především skřeti a elfové měli k mým představám hodně daleko), nebo dosti probraný a očesaný děj. Zdaleka největší problém jsem měl se stránkou zvukovou. Tak zoufalý dabing a hrozivě nepříjemný hudební doprovod jsem snad u žádného filmu ještě neslyšel. Je mi jasné, že tahle adaptace je poplatná své době a byla myšlena především jako pohádka pro děti, ovšem určitě se nejedná o amatérské dílo, proto nechápu, proč by se tak hudební a zvuková kulisa měla tvářit. Ne, vážně se mi ještě nestalo, že by mi zcela mimózní hudba naprosto rozbourala zážitek z filmu. ()

Přemek

Zajímavost: V 60. letech připravoval animovanou verzi Hobbita Jiří Trnka, k realizaci však nedošlo (zdroj: čsp. Biblio 3-4/2010). ()

Teg

Ale notak, vždyť to není tak špatný film. Za zmínku stojí věrnost předloze, kde ač jsou vynechány některé pasáže, zůstává hlavně pohádkou pro děti, čímž také Hobit byl (dokud si Tolkien neuvědomil co vlastně napsal a stvořil). Než Peter Jackson natočil megalomanského (a amerického) Pána prstenů, znal jsem Hobita atd. pouze z knížek a rozhlasových her, a tento skromný animák dlouhý jen něco přes hodinu poměrně věrně vystihuje atmosféru předlohy. Takže se nenechte odradit nízkým hodnocením. Pokud máte rádi pohádky a nemusíte mít z těchhle filmů nutně těžké spaní (i když malé děti by z některých scén mít mohly), tak rozhodně shlédněte. ()

Prcek008

Pokud se přenesete přes prapodivnou animaci .. tak kromě vypuštění části s meddědem se drží knihy skoro přesně a tak to má být. ()

Janega

Dva veľké problémy tohto filmu: hrozná animácia postáv, ktorá je diametrálne odlišná od Tolkienových predstáv a krátka stopáž, ktorá je síce pre 5 ročné detičky (to asi bola veková cieľová skupina) dostačujúca, no už len z úcty k Tolkienovi by si film zaslúžil aspoň polhodinku navyše. Celkový dojem je chabý. ()

Flussmaister

Zhruba stejné, přesto lepší. Animovaný Pán prstenů je mizerně vystavěný, dějově neoslní, animací taky nedominuje, a proto se na něj stejně tak i mizerně kouká. Kvality Hobbita(v uvozovkách),. +Plusy oproti mladšímu bratranci jsou spíše v tom, že nemá žádný velký mínus. Dá se na to koukat, animace je vydařená, pěkný děj, nemusel jsem ho sledovat na třikrát, abych ho vůbec dokoukal(The Lord of the Rings 78) a hlavně baví. I když jsem nečetl knihu a její stránky neznám, film na mě působil dojmem návaznosti a vypracováním děje bez pocitu (moc)osekaného obsahu. Co se mi opravdu líbilo je původní znění, které se hodně povedlo. Líbil se mi jiný pohled na styl/design všech postav. Nepřekvapivě nejzajímavější postava je v tomto směru Glum, který je zvláštní už podle popisu, ale tady vypadá dost,. originálně. Vypadá, jako jakási mutující žába, ale to nemění, že svou žabí rolí přesvědčí. K postavám obecně jsem si nevytvořil žádný vztah, jsou téměř bezcharakterní a,. Paradoxně nejpůsobivější je drak Smaug a právě Glum, kteří by měli zastávat spíše tu druhou stranu. Kdyby nebylo Jacksnova "VELKÉHO" Pána prstenů a nového Hobbita, možná bych hodnotil vyšším hodnocením, nevím,. "To.. rádo.. hádanky?! Tato věc všechny ostatní pohltí; Ptáky, šelmy, květiny, stromy, rozhlodá železo, prokousne se ocelí, kámen v mouku promění, přemůže krále, ruinuje města, rozbíjí hory, jako by byly z těsta. Zná.. to.. odpověď?" 60% ()