1. července 1981 odpoledne reaguje losangeleská policie na volání o pomoc. Odhalí hrůznou čtyřnásobnou vraždu, podobnou jatkám v rodině Tateových, která měl před 10 lety na svědomí bestiální Charles Manson. Policejní vyšetřování vedou otrlí detektivové, kteří objeví zvrácený svět drog a násilí, v němž se pohybovala parta lidí z Los Angeles včetně bývalého odsouzence Davida Linda (DYLAN McDERMOTT), impresária nočního klubu Eddieho Nashe (ERIC BOGOSIAN), americké pornolegendy Johna Holmese (VAL KILMER), Holmesovy ženy Sharon (LISA KUDROW) a jeho mladé milenky Dawn Shiller (KATE BOSWORTH). V ten den se ulice WONDERLAND stala jednou provždy slavnou ... (oficiální text distributora)

Sfinkter

John Klacek, feťáček hrající na více frontách, nakonec sám skončil jako oběť. Kilmer hraje výborně, ale scénář chvílemi filmu hodně ubližuje. Mnoho scén je vyloženě odfláknutých, ale druhá půle má alespoň nějaké grády a drogami ani brutalitou se nešetří. ()

lennyd

Vyšetřovatelé Los Angelské policie pátrají po vrahovi, který brutálně "vybílil" dům na ulici Wonderland (odtud název). Vzhledem k tomu, že tento dům byl místním opiovým doupětem (a nejen opiovým), a mezi svědky (a podezřelými) jsou povětšinou feťáci (a jeden feťák zkříženej s pornohercem), stává se jejich pátrání hledáním jehly (injekční) v kupce sena (trávy)... Filmu vévodí (kromě všudypřítomných drog, sexu a násilí) Val Kilmer, v roli Johna Holmese (právě onoho pornoherce), kterýžto je s hárem a plnovousem takřka k nepoznání (na míle daleko od milého mladíka z např. Přísně tajné). Bohužel jinak film nic ojevného nepřináší, a ani hlavnímu hrdinovi se nedá jeho pokání moc věřit. Ale aspoň na mladičkou Kate Bosworth se dá docela koukat :) ()

zdenny

Zde je dobré si všimnout zejména výpovědí zainteresovaných, kdy vždy vypovídající je čistý jak lilie. A člověk by mu opravdu i věřil. A těžká práce policie spočívá v tom tyto nesrovnalosti rozmotat. Film se mi líbil, ale zdá se mi, že mu "něco" chybělo. Pravdou je, že nehrát v něm Val Kilmer, zřejmě bych se na něj nepodíval. ()

jenik71

Ze začátku mi to přišlo poněkud zmatené. Měl jsem trochu problém udržet si přehled v postavách a ujasnit si kdo je kdo, s kým a proti komu. V pozdější fázi už to bylo srozumitelnější a příběh se začal vybarvovat. Jenže Val Kilmer, na kterého jsem sázel nejvíc, tu působí tak nějak unaveně. A ani ostatní herci nepředvádějí nic extra. Taková běžná krimi z drogového prostředí. ()

sedm.1

Zajímavě natočené krimi/drama.To je však maximum,co u tohoto filmu budu chválit.Ono je to sice prakticky to hlavní,když režiser,kameraman a střihač zvládnou svou práci dobře,ovšem celkově mi Wonderland masakr přišel strašně prázdným filmem.A to je vina příběhu samotného,já se u toho prakticky od začátku až dokonce nudil.Navíc bohužel vyloženě nesnáším herectví a vlastně i celkově nepříjemnou vizáž Vala Kilmera,což také mému hodnocení moc nepřidá,takže možna na jedno kouknutí ano,ale je to fakt nuda,ikdyž zajímavě natočená. ()

Hopper

V podstate pre našinca nie veľmi známa udalosť o vraždách v Hollywoode. škoda, že napriek zaujímavému podkladu, ide o vyprávanie pomerne zmätené a trochu neprehľadné. Val Kilmer je vytlstnutý a pôsobí pomerne vyšťaveným dojmom - ak to bol zámer, tak sa vydaril. Ostatní sa snažia poctivo, niektorí majú čo hrať, iní pomenej, ale je veľmi ťažko niekoho ešte extrovne menovať, pretože tak akosi splývajú. One night stand. ()

Ripley

Spíše to byl střihový masakr ala Tony Scott,což mi ovšem vůbec nevadilo.Herecké výkony byli na dobré úrovni.Roli pornohvězdy a feťáka jsem Kilmerovi věřil tak,až mě byl nechutný.Je to zajímavé zpracování této skutečné události,ikdyž občas to vypadalo,že sleduji dva jiné filmy. ()

Haymar

Zfilmovaná rekonstrukce reálného policejního případu, která je překvapivě obstojně a svižně natočená (za funkčního přispění klasicky "klipovitýho" střihu a "flashbackového" vyprávění). Slušná kamera, povedla se i pěkně špinavá - hérákem nasáklá atmosféra L.A. začátkem 80. let. Slabinou byly jednoznačně postavy (blbě napsané i zahrané) - tak nějak celkově bezpohlavní a divákovi v podstatě úplně lhostejné, celý film defakto táhne jen přesvědčivý (a to ho jinak moc nemusím) Val Kilmer... ()

Wishkah

Mohl to být velice zajímavý snímek. Ale jen mohl. Je totiž nudný, natahovaný, snaží se to dát důraz na postavy, ale ty jsou ploché a ne právě skvěle zahrané. Z toho snímku si nepamatuju prakticky nic a to sem ho viděl nedávno. A Val Kilmer byl tak neskutečně otravný. Celou dobu se mi chtělo ho prolisknout. Film mohl těžit aspoň z kontroverzního tématu, ale ani to nedokáže. Tenhle snímek skončí v propadlišti dějin a dobře mu tak ()

Garch

Vynikající střih, muzika a vůbec slušně natočeno. Trochu jsem se ošíval z výběru Lisy Kudrow a camea Paris Hilton, ale přešlo to. James Cox to měl promyšleno dobře. ()

Zalost

Systém vyprávění, kdy každá postava podá svou verzi a je na divákovi, čemu uvěří, je samozřejmě příjemně alibistický pro tvůrce filmu, kdy se nemusí přiklonit ani na onu, ani na druhou stranu. Ale jinak jde o solidní, řemeslnou práci bez nějakých výraznějších chyb, ale i bez nějakých nezapomenutelných momentů. ()

strikeman

Po nějaké době (asi v rozmezí dvou až tří let) jsem tento počin shlédl podruhé a nebylo to špatné. Mezitím jsem si taky šlehnul The Doors a pod jejich vlivem na mne postava, kterou zde taktéž ztvárnil charismatický Kilmer, zapůsobila v podobném duchu, tudíž velmi autenticky. Co nelze nepochválit je cool soundtrack... ()

Barak

A já čekal nějaký pořádný masakr! Uříznuté končetiny, spoustu krve, hlavu v záchodové míse, zombie - tak nic z toho tu nenajdete. Děj by byl na dlouho, takže jen řeknu, že se něco stane - to je ten masakr - a pak se tu objeví dva lidi, kteří mají s tímto masakrem něco společného, ale každý z nich sebou nese jinou verzi toho, co, proč a jak, se ve skutečnosti stalo. Policie musí zjistit, k čemu ve skutečnosti došlo, proč a jak. Prý je to podle pravdivé události, ale nevím, to nechám na jiných. Hodně zajímavě se nám ukazuje, který je vlastně den. Ne, že by jednoduše napsali na "obrazovku", oni udělají záběr do novin - se mi líbilo. Pak se tu také objevuje, celkem hojně, několik malinkých záběrů naskládaných vedle sebe - teď se mi vybavuje jenom seriál "24 hodin", tam to najdete, když tiká čas -, což vypadá taky celkem dobře. No a přítomna je také naprosto neklidná kamera, která zřejmě měla snímku dodat nějakou tu.. zběsilost, napětí, rychlost, no tak něco. Objevují se zde celkem známí herci.. ale když se na to kouknem jako celek, tak je to celkem blbost. Ty dvě výpovědi jsou nataženy snad na celou hodinu, takže je to občas takové "deja-vu" - neříkám, že to není napínavé nebo tak něco, ale vlastně skoro nic se tam neděje. Jen vyšetřování, které probíhá jen těma řečma a ukázkami, co se dělo a pak je tam ještě nějaká vedlejší - nebo hlavní? - linka pornoherce a jeho přítelkyně. Asi jsem čekal něco víc.. možná. Takže takový průměr.... 5.5/10 ()

nula87

Pokus o rekonstrukci událostí na Wonderland Ave. (nebo spíš různých pohledů na ně), který je ale zmatený, nepřehledný, a ani některé dobré herecké výkony ho nevytáhnou z průmeru. 55% ()

Mamlas odpad!

Než jsem to vypnul, tak jsem zaznamenal 2 posthipisácké fetky, které jedou v drogách, a tak zmatený střih a protivné provedení, že se na to nedalo dívat dýl než pár minut s přetáčením. (1%) ()

seba

Ale jó, celkem dobrá kriminálka dle skutečné události, ukazující drogové podhoubí Los Angeles na začátku 80-tých let. Herecky slušně obsazená (některé známé tváže ovšem ani nepoznáte), klipově sestříhaná a každou chvíli připomínající něco už stokrát viděného. ()

VanBradley89

Kilmera jsem nedávno obdivoval jako Morrisona. Byl jsem teda zvědavý jak si poradí z další legendou. I, když s tvorbou The Doors jsem obeznámen víc než z Holmesovou. A zvládl to dobře. Film jako takoví nebyl špatný. Má to fajn soundtrack Jen mu uškodila přílišná roztěkanost. A kolísavá úroveň. V jednu chvíli naprostá paráda, ale hned v další nuda. V konečném součtu mi to vychází na tři. ()

hanazu

Uječený, přeskakující nic. Buď je to nesmírně cool akční, nebo se tam někdo neustále vykecává se svojí verzí příběhu, což je celý tak děsivě nekonečný... ()