Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

Filmjunkie

Jestli jste měli rádi „Žhavá sedla“ a ostatní filmy Mel Brookse, nebo „Připoutejte se, prosím“ a „Žhavé výstřely“, tak se budete smát této české komedii absurdu. Neprávem špatně oceněný film, asi kvůli české neoblíbenosti toho typu srandy. Má dynamiku, nespomaluje až do konce, to je to důležité. Ale je to lehké, to jo. ()

luccijas

Neuvěřitelně skvělá blbost! Jednoduchý a vtipný. Berou to vážně a nejsou trapný! No, být tam jiné herecké obsazení, tak nevím, ale s Novotným nemůže být nic pod 5* ()

vlasacek007

Neskutečná hloupost, ale pobavilo. Na tomto filmu není doslova nic vážného, ale asi mi to nijak nevadí. Zasmál jsem se, ale víckrát to vidět nepotřebuji. ()

gapa466

Mám rád Bláznivou střelu a toto je taková napodobenina v české verzi. Hvězda za Davida Novotného, Hanku Vágnerovou. Další hvězda je za to, že je to české. Poslední hvězdu dávám, že se člověk občas (často) zasměje a nemusí vůbec přemýšlet. Jen mi docela vadila až moc častá placená reklama ve filmu na ten s loďkou, co podporuje i Tonda Panenka. ()

Nuskatch

Nečekal jsem žádnou komediální pecku, ale byl jsem příjemně překvapen. Co na tom, že se jedná o vykrádačku filmů ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker), já se bavil. Možná právě proto. ()

vimluk_CZ

Případ mrtvého nebožtíka je dle mého osobního vkusu jedno z nejlepších děl, které česká kinematografie v poslední době vyplivla. Film si na nic nehraje, ví, že je stupidní a z toho se snaží těžit. Tím se tak dostává do celkem kuriózních vtipných momentů, kterých ve filmu opravdu není málo. A co, že některé nedopadnou na úrodnou půdu - je jich tu totiž tolik, že si každý ten svůj TOP vtípek najde. O scénáři a nějakém komplikovaném ději nestojí ani mluvit - je jasné, že tohle je typ zábavy, u kterého vypnete mozek a čekáte, jaká další šílená hláška na vás vypadne. Jediný problém bych viděl ke konci filmu, kdy už jakoby tvůrcům došly nápady a tak vtípky recyklují, nebo prezentují ty, které už důvěrně známe... Za mě vcelku povedený film, který si s grácií utahuje z těch žánrů, kterých už máme na českých obrazovkách až po krk.  75% za zábavu ()

mpl75

Viděl jsem už podruhé a prostě skvělý. Přesně na úrovni Policejních akademií, Bláznivých střel a Žhavých výstřelů. Je to vtipné a není to trapné, jen se tomu člověk musí oddat, ale to je u tohoto žánru nutné vždy. ()

wooloong

Bláznivá střela po česku. Mám ráda tenhle ulítlý styl humoru, takže za mě dobrý. Ne úžasný, ne skvělý, ale prostě dobrý. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Případ mrtvého nebožtíka z roku 2020 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a poněkud bláznivá komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s dvojicí nadporučíků - Izidor Vlk (Pavel Rímský) a Herkules Drátek (Miroslav Táborský), kteří se ucházeli o místo velitele kriminální služby. Když kvůli své hlouposti Vlk neuspěl, jeho asistentka Helga (Tereza Srbová) byla rozhodnuta svému náčelníkovi k místu pomoci tím, že Drátkovi přeřízne brzdové hadičky u auta. Jenže nově jmenovaný velitel kriminálky přikázal Vlkovi, aby jel autem s ním, a tak se nakonec oba nabourali. Stav obou zraněných byl vážný, oba potřebovali transplantaci, kterou ale přežil jen Drátek. O tři roky později byl major Prubner (David Novotný), Drátkův podřízený, přivolán se svým týmem, kolegyní Skálovou (Hana Vágnerová) a detektivy Rorýsem (Martin Pechlát) a Dymákem (Lukáš Příkazský) k případu vraždy Kateřiny Starablažkové (Sabina Vosecká). Oběť měla v hlavě zaseknutou sekyrku a na nábytku v jejím bytě byl velký nápis ATSMOP. Stejný nápis ale Prubner se svými lidmi objevil i u případu sebevraha Koziny Sladkého, který skočil ze 123. patra paneláku, a u případu zavražděného bývalého náčelníka kriminálky Horváta (Arnošt Goldflam). Do hluboké hypnózy pachatel rovněž uvedl policejní psycholožku Koníčkovou (Petra Jungmanová). I ona měla podivný nápis ve své kanceláři, který nedokázali rozšifrovat ani ti nejlepší kriminalisté. Tento fakt jednoznačně potvrzoval, že se jednalo o bláznivou komedii, i když možná název filmu chtěl tvrdit něco jiného. Každopádně se tvůrcům filmu povedlo mne několikrát rozesmát a to bylo to nejdůležitější. Potěšila mne přítomnost krásné herečky Hany Vágnerové, rád jsem měl vždy také Arnošta Goldflama a vůbec mi nevadil ani David Novotný v hlavní roli, takže jsem se až do konce 97 minut dlouhého filmu nenudil. A jak to celé dopadlo ? Samozřejmě dobře, ale podrobnosti si nechám pro sebe. Na závěr bych ocenil i mnoho atraktivních záběrů z mého bydliště Olomouce. Suma sumárum, snímek Případ mrtvého nebožtíka ode mne získal tři nebožtíkovy hvězdy ***. ()

JerryPilsen

Konečně komedie, která se vymyká trapnosti posledních let. Zde je vše na trapnosti založeno a herci si to náležitě užívají. ()

Thamilka

Skvělá komedie a opravdu jsem se zasmála, prostě žádné drama a  nelze za tím hledat něco intelektuálního. Pro pobavení a zasmání opravdu skvělé. ()

darius1706

V té naší kotlině nám některé věci přeci jen nejdou. Není jich moc, ale jsou. Patří mezi ně třeba akční filmy a nebo bláznivé komedie - tedy od doby, co už je netočí pan Macourek, Vorlíček nebo Lipský. Žel bohu zde byla snaha přiblížit se Leslie Nielsenovi a identifikoval jsem pár dokonce shodných vtipů ze Žhavých výstřelů (ale možná to byla spíše náhoda). Každopádně když dva dělají totéž, není to totéž, u výše zmíněných vše klapalo a byly z toho geniální komedie, které dokáží rozesmát i při opakovaném shlédnutí. Zde to nevyšlo. Nechci to psát úplně naplacato, protože jednak byla vidět snaha a jednak zde byli i herci, které rád sleduji a kteří dělali, co mohli a i si to užívali. Jenže to prostě nesedlo, zasmál jsem se asi 5x, zbytek vtipů šel až příliš na krev a hraničil sem tam až s trapností. Na druhou stranu - třeba za pár let se s filmem nějakou náhodou potkám a najdu v něm nějaké zalíbení. Vzpomínám si, že když vyšel Kameňák, tak jsem ho naprosto strhal, nedávno jsme ho sledovali nějak omylem doma a už mi to tak příšerně tragické nepřišlo. ()

Murlock77

"To je hezký, kdo to je?" // Nic jsem od toho nečekal, ale něco jsem dostal. Dostal jsem totálně stupidní parodii se skvělým hereckým obsazením a pár scén mě tam vyloženě bavilo. Prostě se to dalo dokoukat a neměl jsem, jako u Kameňáků, potřebu si prohnat rypákem nějakej nažloutlej perník z Václaváku, abych u toho neusnul. ()

Korpy22

Naprosto úžasná česká satira, která si snad dělá srandu úplně ze všeho. Od doktora Martina, přes narážky na Tarantina až po odkaz na jiné klasiky. Film, který zůstává českým divákem nepochopen, protože jsme zaplaveni takovým bizárem, že spousta lidi vlastně ani na první pohled nepoznala, že se jedná o satiru. Já jsem si film užil od začátku do konce. Spousta kvalitního humoru, a i spousta lacinými vtipů. Přesto scénář hodnotím jako kvalitní a kameru jako dynamickou. Prostě povedená satira. ()

wvwrayman

Tento film se snaží být parodií na kriminálky, parodií ve stylu "Bláznivá střela" a ve své podstatě se mu to docela dobře daří. Pokud hledáte nenáročnou oddychovku plnou fajn gagů, pak jste na správném místě. Nic víc, nic míň. ()

Calabria

Mě se tento typ filmů hodně líbí, prostě úplná hovadina až dementní film. Jsem rád že něco takového se vytvořilo. ()

555borac555

Kriminální komedie, která paroduje různé kriminální klišé. Vtipy jsou velmi kýčovité a tak blbé až je to svým způsobem opravdu vtipné a zábavné. Humor filmu rozhodně nesedne každému, ale u mě se to trefilo do černého. Některé vtipy byly sice trochu meh, ale většina mě rozesmála. Film má příjemné a bohaté obsazení. Od tohle snímku jsem  moc neočekával a byl jsem příjemně překvapen. Dávám 7/10. ()