Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

Pitryx

Pro mne skvělá zábava. Vizuální gagy střídají slovní, a to je něco pro mne. Za mne spokojenost. Velmi dobrý oddechový film. ()

Vykuk odpad!

Jestli se někomu nelíbili Kameňáky, jakože já s nimi neměl problém.. tak tohle je to, co se nepovedlo a z Kameňáků to vystřihli.. je to.. nejde to říct slušně, fakt to nechcete vidět. ()

Arkagas1989

Takže, tohle je za mě naprosto zbytečný film, aneb další komedie do českého rybníčku trapáren. Přesto je tady ale něco jinak. Kriminální parodie z našich vod tu chyběla a troufám si říct, že se snad i povedla. Ano, některé scény jsou tak trapné, že jsem měla chuť si zakrýt uši a vypíchnout oči z hlavy, ale ve výsledku proč ne? Některé fórky mě opravdu od srdce rozesmály, obsazení našich herců do rolí, které obyčejně absolutně nehrají se mi líbilo a myslím si, že účel filmu je diváka pobavit, což se povedlo. Není to žádný zázrak, na který bych se musela dívat opakovaně, ale je to konečně něco jiného než další trapná komedie s Langmajerem v hlavní roli ( a že to je jeden z mých nej herců..). ()

tkey

Totální hovadina, která mi připomněla Jak je důležité míti Filipa. Naprosto tupý, groteskní humor, který však česká scéna potřebuje a kritici nikdy neocení. Je to blbost? Je. Dá se na to koukat a pobavit se u toho? Dá. To je vše. ()

borohub

Já vlastně ani nevím, jestli to bylo dobré, nebo špatné. Bylo to debilní, ale ne takovým způsobem jako poslední kameňáky (které byly spíše trapné). Přišlo mi to jako taková vykrádačka bláznivé střely, některé gagy byly vydařené, některé slabší. Film se ale snažil být vtipný v každé scéně, což bylo na škodu, protože po chvíli to začalo být už předvídatelné. Budu si to pak muset někdy pustit ještě jednou a možná hodnocení přehodnotím. 55% ()

ostravak30

Škoda, přeškoda. Ten velký potenciál nebyl zcela využit a moc se nedivím pětačtyřiceti procentům. Totiž ten nápad udělat parodii není vůbec špatný a trošku nechápu, že nepřišel mnohem mnohem dřív. Vemte si, že podobné téma (Bláznivá střela) se zpracovávalo na konci osmdesátých a devadesátých let. A pokud si dovolím srovnání, pak v čem právě výše uvedený film vyhrává a tento prohrává je to, že v USA vytvořili věrohodnější atmosféru. Zkrátka Leslie Nielsen hrál geniálně blbého policajta. Zato jeho okrsek byl o něco chytřejší, přesto také dost blbí. Ale okolí zase tak nechápavé a tupé nebylo a v tom je ten rozdíl. Divák si těžko mohl vytvořit perspektivu blbec - okolí, neboť v Případu mrtvého nebožtíka jsou zkrátka blbci úplně všichni. Je zde zřejmá snaha vytvořit vtip úplně ze všeho, což je nesmysl. Přehršel vtipů vlastně už nepůsobí komicky. Některé situace si nevyžadují, aby se z nich dělala sranda, protože pak neoceníte dobrý vtip a v tom mumraji srandy se vám podaří ztratit. Takže mezi dobrými fóry se nacházely ty na hranici trapnosti. Jak se říká, všeho moc škodí. Už Zdeněk Svěrák řekl, že při zpětném pohledu na Jáchyme, hoď ho do stroje! věděli, že by z tohoto filmu mohli udělat dva. Což je docela škoda, protože parodií v Česku dost nemáme a podstatně chybí. Je to velký, nevyužitý plac, kde by se tvůrci mohli vyřádit. Parodie skrývají velký potenciál a rozhodně bych uvítal, kdyby se točili častěji. Takže na zasmání tento film určitě je, ale škoda, že tůrci nebyli víc střízlivější a nedali filmu jasný děj. Což je mimochodem také rozdíl mezi Bláznivou střelou a tímto. Sledujeme strašně moc mrtvol, ale kriminalisté vlastně pořádně nevyšetřují, jen si vaří kafe a čekají na náhodu. ()

Hemlock

Toto je tak debilní, až je to dobré - místy jsem se skvěle bavil, pár vtipů je použitelných, takže jo, jako relaxační vypínač mozkové aktivity to ujde. ()

Gamekeeper77 odpad!

No tak to si snad děláš prdel ne?! Skoro 50 procent? Kam se na to sere Kameňák. Primitivním vtipům jsou težce v patách dementní dialogy a celkem slibný obsazení to svýma hereckýma kreacema dojebává úplně. Dal jsem sotva půlku, bál jsem se záchvatu padoucnice, tak jsem to radši přepnul na Modravu. 10% ()

subic

No tvl tohle je už spíš parodie na všechny parodie, což jsou v podstatě všechny dementní seriály a produkce TV Nova. Ale je to celkem dobře obsazené a David Novotný je celkem zábavný. 3/10 ()

Tominni

Česká verze parodie na krimi příběhy ala Bláznivá střela. Pokud přistoupíte na to, že jde o parodii, pak se Vám dostane solidního relaxu a párkrát se zasmějete. Nic víc, nic míň, ale parodie ani více ambicí nemají a tady to nedopadlo tak špatně. ()

Ivoman

Začíná se snad zjevovat možnost české Bláznivé střely ? Nahláškováno, herci parodují sami sebe, velice slušný počin. Pár hluchých míst tu a tam samozřejmě je, ale i tak, scénář super. A nedáte si kávu ?        :-) ()

JuveIt

Pár vtipů bylo dobrých, ale většina zacházela až do neúnosné trapnosti. Jedna hvězda je za nápad a jsem rád, že jsou u nás tvůrci, kteří se nebojí zkusit něco jiného než jen odpuzující romantické hovadiny. Druhá hvězda je za prostředí olomoucké filozofické fakulty, kterou jsem navštěvoval a v jejichž prostorách se natáčelo. ()

Lucik80

Přiznávám, že na americkou parodii bych ani nekoukala. Ale česká parodie, to je jiná liga, tomu rozumím a ráda se pobavím. A proč nedávám plný počet hvězdiček? Prostě ty komedie si za to můžou samy, většinou mě diváka hned namlsají velkou legrací, ale já se pak chci smát celých 97 minut, což prostě není ani teoreticky možné, to uznávám. Hercům nemám co vytknout, povedená parodie. 4* ()

Pecan206 odpad!

Hrozná hovadina, dal jsem jen první půl hodinu, tohle je fakt moc, snahy o vtip tam jsou, nicméně jsou to pouze snahy, je to trapárna na Ntou. Neztrácejte svůj čas ()