Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

VashCZ

Tak pratele pozor. Konecne cesky film ze soucasne tvorby, na ktery se da popcornove zajit do kina. Proste spravna parodie. Pribeh ma hlavu a patu, divaka i trochu nuti krimi premyslet o vrahovi... presto je to jen sled prumernych skečů. Velmi lehke a zabavne. Nic neni prepalene, trapne, nudne. Obcas to neni ono a treba Hana Vagnerova obcas nepadla do role a Miroslav Taborsky... no rekneme i obecne to neni muj oblibenec. Milan Steindler mel roli o nicem. Par hereckych nedokonalosti a obcasna hlucha mista dela slusnych 70%. Jak se rika i u Tarantina... muze to byt o hovne, ale hlavne to musi byt dobre natocene. ()

nudlis odpad!

Sakra, proč mě furt napadá, že už jsem to viděl? Aha, neviděl, ale podobně debilní je třeba Byl jednou jeden polda. A protože tvůrci vykradli spoustu vtipů z těch úspěšnejch parodií: "- Máte pěkný nohy" "- Nechala jsem si je prodloužit, teď je mám až na zem" - říká v jednu chvíli Vagnerová. Což už dávno před tím říkala Valeria Golino ve Žhavých výstřelech. A tak by se dalo pokračovat ... ()

motyka52

Proces vzniku tohohle filmu by mě fakt, ale jako fakt, zajímal. Můj tip je takový, že tvůrci sebrali skupinu lidí různého věku a pohlaví, ovšem s výrazným zastoupením žáků prvního stupně základní školy, a nechali je malé papírky sepsat během deseti minut všechno, na co si vzpomenou a zdá se jim to aspoň trochu vtipné. Tenhle materiál pak vzali, zamíchali a tahali pořadí. Na výsledný tvar pak naroubovali jakýsi scénář a hopsa hejsa s tím do výroby. Důležitým pravidlem bylo, že NIC SE NESMÍ VYHODIT. Výsledkem pak je naprosto absurdní hodina a půl, kdy si dost často připadáte trapně i sám před sebou, abyste vzápětí ke svému úžasu zjistili, že vás nějaký naprosto debilní frk docela pobavil. Třeba taková píčovina, jako vydírací video s reklamním breakem. ()

Sa.sa

Dobře jsem se bavil i když film je dost "blbej" :))) Konečně parodie u nás natočená co se opravdu povedla... ()

Michalsafr odpad!

Tohle bylo tak vtipný, až jsem se místy zapomínal smát. že to ti herci mají zapotřebí. A že to má zapotřebí Bandi. ()

vinducha

Dám jim o 1 navíc , protože slušné parodie se tady točily naposledy v 80. letech a tohle mě vůbec neurazilo .  Samozřejmě D. Novotný není L . Nielsen nebo CH. Sheen. Nicméně očekával jsem daleko horší výsledek. ()

BlackMolla

Parodie jsou často docela kraviny, což na jednu stranu byl i tento případ, ale na druhou stranu jsem se celkem bavila, dobré herecké obsazení a navíc moc českých parodií není, takže nakonec dávám 3 hvězdy. ()

Fahrenheit odpad!

Pokud tomu někdo říká humor, tak je s českým filmem opravdu zle. Čemu všemu jsou herci ochotni se propůjčit? To už i hvězdy z Dejvického divadla definitivně ztratily soudnost a nepoznaly během čtení scénáře, že je to jedna velká křeč? ()

Redyx1

Naprosto pohodová parodie na kriminálky i další trapné klišé filmy si z toho všeho dělá srandu.Škarohlídové nechť si pustí veledíla jako Have,l Palach ,Pražský orgie a podobný sračky.Za mě velmi povedený nápad udělat konečně dobrou parodii.Super výkony hlavních protagonistů a za mě v klidu 4 * ()

plutofv

Když se člověk naladí na styl vyprávění tohoto filmu a má smysl pro humor a nadsázku, má šanci se královsky pobavit, protože fórů film nabízí hodně. Od jednoduchých (patologovi se dělá špatně, protože nesnáší krev) přes vypointovanou scénu s kávou až po sofistikovanější vtipy, které potřebují oporu v menším kulturním přehledu (Beatles "Proklepněte mi je" n. podobizna v naivistickém a kubistickém stylu). Každopádně se na jedno shlédnutí nedají pochytat všechny komické situace, gagy a dialogy, protože těch sázejí tvůrci zejména v první třetině filmu fakt hodně. Není to ale určitě komedie pro všechny. Kdo nemá rád humor nových Růžových panterů, Policejní akademie nebo Žhavých výstřelů, pro toho tento styl filmů nefunguje. Spolehlivou kvalitou tohoto filmu je herecké obsazení - zejména David Novotný, Lukáš Příkazký, Hana Vagnerová, Martin Pechlát nebo v menších rolích Eva Holubová nebo Pavla Beretová. Oddychovka, ke které se dá vracet. A navíc tato komedie přichází v době, kdy je tolik kriminálek, že je dobré ocenit odvahu se tomu vysmát. ()

Reyer odpad!

Zkoušel jsem na to nahlížet mnohá pohledy. Ale pokaždé jsem si uvědomil, jak herci dokážou hluboko klesnout pro peníze. A to je to pár korun co dostanou. Pak se vůbec nedivím lidem co dělají miliardové podvody...protože když tohle dokážou lidi dělat dobrovolně pro pár korun. Katastrofa české filmové kinematografie (pokud se to dá vůbec tak nazývat)... dokázal bych psát takhle až do rána. Takže jediný co, tak Holubová i tady je perfektní... ()

TWANG1977

Je to prostě krimi parodie nic víc nic míň vypnout mozek a jen se bavit jako výplň sobotního odpoledne to fungovalo skoro dokonale ()