Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Juto

Pokračovanie je rýchlejšia, divokejšia jazda. Film sa neberie vážne a to mi vyhovovalo. A zároveň má veľa zábavného humoru. Vôbec neriešim zle vykreslenie postáv, a ani hlavnú zápornú postavu Carnageho, ktorý bol viac na smiech než, aby mi prinášal strach. Ani béčkový scenár mi neskazil tento film. 6/10 ()

PROCESOR

Tak za mě byla jednička mnohem lepší. I když se na to dalo koukat, a bylo tam pár povedených hlášek, tak tam nebylo nic co by ohromilo či sérii někam dál posunulo. Lepší průměr. ()

Pajky3

Tom Hardy a jeho zmatený výraz a interakce s Venomem pořád docela funguje a některé vtípky jsou dobré, což je pozitivní. Jinak to ale trpí tím, že to nenabídne vůbec nic nového. Znovu se jede podle zaběhlé šablonky superhrdinských filmů a vážně už je znát únava materiálu. Přitom jsem rád, že záporáka si zahrál Woody Harrelson a další z postav také Stephen Graham, ale nestačilo to. Už u prvního dílu mě moc nebral ten digitální souboj monster a nejinak je tomu i tady. Ocenit je tak třeba hlavně to, že to odsejpá a není to zbytečně natahovaný. ()

BoXBe

Nepěkný film. Serkis jako režisér neřídí nic a ani to, co by jej mělo odlišit, nedělá dobře a to jsou trikové scény. Výsledkem je osmdesátkové až devadesátkové béčko s místy zábavnými momenty symbiotických neshod. Hudba nesedí, Harrelson nesedí a nehraje dobře, Naomie Harris nehraje dobře, všechno ve tmě, bez dotaženého scénáře. Jediná si kapku zahrála Michelle Williams, její malá partička je aspoň kapku zábavná. Jinak škoda peněz za lístek do kina i času. Ani Hardy to nezachránil, film aspoň vytahuje z největšího bláta. I ty plakáty jsou lepší než film. A v knihkupectvích a na eshopech jsou zábavnější, a díky někdy i divokým kresbám i zajímavější, comicsy. ()

FrankSusta

Čekal jsem to horší. Mnohem, mnohem horší. Je to sice bez nějakýho extra děje, ale to u tohoto filmu, co hraje na efekty a víceméně parádního padoucha (skvěle zahranýho Woodym Harrelsonem). Vtipů a hlášek bylo víc než v jedničce, což trochu kazilo ty vážný okamžiky (ty co vážný bejt měly) (a mnohem víc na mě působily ty míň vážný okamžiky než ty vážný, který byly plný klišé (vždyť jedna z prvních konverzací ve filmu je ,,miluju tě!'',,já tebe taky!'',,ale bohužel se už neuvidíme!'',,(brek)'')) Samotná postava Venoma je prostě jenom komická postava, stejně jako Eddie, kterému se celý film střídal počet tetování na těle. Jinak efekty se mi líbili i celkem víc než v jedničce. Občas trochu přimázlí, ale to bylo tím, že se ta kamera hejbala, jinak pěkně ostrý!     ale proč tam bylo tolik různejch klišé!   celý to tak ňák povznesla potitulková scéna, ze který né že bych byl nějak extra unesenej, ale byl jsem za ni rád        ale zároveň nemůžu říct, že se mi to nelíbilo 5-6/10 ()

campix

Už první Venom stál za starou belu, ale vydělal v kinech obrovský balík. Takže tu máme opět potícího se a nadávajícího Toma Hardyho pod taktovkou Andyho Serkise v hromadě digibordelu. Alespoň stopáž je na dnešní dobu velmi přívětivá a to utrpení se rychle přežene. Další šanci dostane Venom začleněním zpět do Spidermenovského universa, ale upřímně šance by to snad měla být poslední, protože tohle je nejslabší Marvel někde na úrovni DC. ()

NiWi

Venom 2 je svým způsobem osekanější první díl, který se soustředí na to, co v jedničce bylo klíčem úspěchu, a to ostatní naprosto upozaďuje a nedává tomu prioritu. Tím nejzábavnějším je tu tak chemie mezi Eddiem a Venomem, kde Tom Hardy opět zvládá svým křečovitým stylem zahrát velmi zábavné situace. Většina vtipů na mě fungovala, i ty jednodušší, místy sem však měl pocit, že si je Andy Serkis až moc vědom toho, co funguje a chce tomu dát prioritu stůj co stůj. V některých momentech se tak film až skoro pitvoří a snaží se diváky tak moc uspokojit, až to nepůsobí příjemně. Carnage je nevýrazný, můj oblíbený Woody Harrelson nemá tolik prostoru a tak se snaží zahrát psychopata skrze svůj expresionismus, který funguje tak napůl. Celý film rozhodně ubíhá, nemá hluchá místa, zvládá svoje přednosti vypichovat a stavět na nich, i tak ale ve mě zbyl pocit, že to nefunguje tak překvapivě, a tak zajímavě jako v prvním díle. Triky a souboje o něco lépe natočené a vypiplané, pořád však ratingem hrubě, ale opravdu hrubě nevyužité. ()

alchac

Zhruba úplně to samé jako jednička, tj. v rámci zMrvelovské produkce snesitelnější kus, který hlubšího dojmu nezanechá v pozitivním ani negativním slova smyslu. Tedy s jednou významnou výjimkou – v tomto díle již emzácká kočka Šklíba nedisponuje nejděsivějším xichtem. Majitelkou tohoto primátu je zde jednoznačně Williamska (ono ne že by už minule černý sliz nevyhrál doslova jen o prsa), jíž by napříště měli společně s Plastelínou Želí z humanitárních důvodů obsazovat výhradně do zombí hororů. Mně tu každopádně dost zMrvila veškerý vizuální prožitek, takže máte-li slabší žaludek, nedoporučuji pouštět po večeři či před spaním, neb byste si mohli z utrpěného šoku čistit papuče od natrávených zbytků potravy či se třeba nočně pomočit. ()

Deyw

ty vole to bolelo.. 😢 tak znicenej sem dlouho nebyl..cekal jsem cokoliv ale tahle snuzka klipovych sekvencich, kde se strida snad jen 5mist me absolutne nevzala...hardy jede to svoje, ale uz to nestaci..zaporak akce proste nic extra..par dzouku se taky moc nehodilo (hlavne ten ke konci) no nvm tvle..zlata jednicka 😔 sem na udrenych 3* ale pocitove jsou to 2* dpc.. 😔 nechapu co to ten opicak cezar vytvoril tvle..🥺 ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Červenej Venom? No nevím, jestli to takhle půjde dál, tak v příštím díle bude modrej nebo zelenej možná dokonce oba dva a můžou na tom rovnou pěkně vydělat. Kidi si můžou udělat sbírku Venomu v každý barvě! Tenhle koncept nějakého kokota v těle toho druhého (dokonce i jako kokot vypada s tím krčkem), vůbec mě to nebere, naopak mě to sere, v podstatě si furt skáčou jen do řeči, a v tomhle díle to bylo ještě zdvonásobený! Dvě postavy si tam mumlaj přes sebe, no hnus. Ftipný to nebylo, spíš jsem ty vtipky jen postřehl, že byly ve skriptu, ale to je tak všechno. Děj je taky dost blbej první půlku v podstatě jen kecaj a demolujou pokojík nebo město, nebo se hádají o slepici či co. V druhé půlce už je to "akčnější" , ale je to tak špatně vymyšlený, že se na to nedá koukat. Samozřejmě scénu jsem viděl, asi něco bude se Spajdym, tak uvidíme, co vymysli, ale nejsem zrovna nambr van fen černýho V. :) ()

Nivenx

První díl byl přeci jen o něčem jiném než tohle. Je to rychlé, krátké a svižné. Místy vtipné, ale chybí tomu koule a více propracovanosti. Promarněná šance, snad další díl dostane více kvalit a prostoru. ()

ondraondra

Tak tohle byla fakt bída. Horší komiksárnu jsem už dlouho neviděl. Když si vzpomenu na tenhle film, vybaví se mi slovo "brak". Postavy jsou nezajímavé a vůbec mi na nich nezáleželo, a povrchní příběh tomu moc nepomáhá. Ani ten Woody Harrelson není nic extra. Humor tady taky moc nehledejte. Venom se sice snaží, ale je to málo. Ze všeho nejvíc mě ale srala ta estetika. Tenhle film je zkrátka hnusný na pohled. A to nemluvím o efektech. Po celou dobu sledování jsem jenom čekal, až uvidím tu záhadnou potitulkovou scénu, o které všichni mluví a můžu vypadnout pryč. Ještě že to má tak krátkou stopáž. Mít to o půl hodiny víc, asi bych se na místě zabil. Ale hudba byla celkem fajn. 4/10. ()

UhLee

(5,5/10). 12. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Venom II je bezhlavá jízda, která měla být masakrem. Bohužel rating PG -13 mu nedovoluje prodat pravý potenciál Carnage, který by měl být brutální a masakrální. V takovém filmu mi to vadilo. Díky tomu snímek působí tak trochu jako pro malé děti. Andy Serkis má obrovské štěstí, že Venoma hraje právě Tom Hardy. Díky němu interakce Eddieho a Venoma funguje perfektně a je tou nejlepší věcí na celém filmu. Kdo byl ale největším chudákem, tak to je Woody Harrelson. Jeho Carnage neměl potřebnou brutalitu a pouze u scény ve vězení jsem zpozorněl. Jinak mi to potom bylo celkem putna, protože nic jiného nepředvedl. Taktéž jeho vztah s Eddiem byl hrozně málo prokreslený a divák nechápe, co to sakra mezi sebou mají, protože film to prezentuje už jako hotovou věc. Taky by mě zajímalo pozadí Carnage - snímek utrpěl krátkou stopáží. Ve výsledku se nejedná o špatný film. Venoma mám rád, ale spíše bych ho raději viděl s vyšším ratingem a větší vážností. Jako jsem byl letos nadšený u nového Suicide Squad. Ale některé vtipy byly skvělé. Ovšem jde vidět, že tvůrci cílili především na mladší publikum, ale to jim kvůli ratingu nemůžu zazlívat. ()

Remivsremi

Patetický pokus o vytvoření smysluplného pokračování. Na snímku nefunguje absolutně nic. Herci nemají co hrát, scénář je do nebe sahající zoufalost a i těch 90 minut působí zdlouhavě. Suverénně nejhorší film, jaký jsem letos viděl. ()

Triple H

Jednotka mala asi ambíciu byť niečím viac, ale tak sa to celé nejako dopackalo, že z nej vyliezla guilty pleasure blbina, ktorú ťahal snaživý Hardy, slušné efekty, humor, a vo výsledku bola príjemným oddychovým osviežením v mori minimálne 140 minútových eposov,, do ktorých komiksové filmy nabobtnali. Venom bol v zásade takmer nedopatrením old school komiksák ako spred 20+ rokov a mne to padlo fajn. Dvojka je uvedomelejšia, tú brakovosť a nenáročnosť jednotky si naplno osvojuje, opúšťa akúkoľvek snahu o niečo hutnejšie i temnejšie a nesnaží sa byť absolútne ničím iným než úplne najjednoduchšou možnou oddychovkou, ktorá sa ani nepokúša o niečo ako zaujímavejšie vzťahy medzi postavami alebo niečo čo by bolo dospelejšie. Je spravená špičkovo - efekty sú ešte vyladenejšie ako predtým, herci sú všetci takí profíci že takúto blbinu dajú aj v polospánku, a nasnímané je to celé krásne, lebo sa zaplatil kameraman ako Richardson. Ale opad ambícií na čokoľvek viac má za následok, že ten film je vlastne pomerne prázdny, herecky síce profesionálny ale rutinný, a dej reálne končí už niekedy na 80. minúte, čo je aj na oddychovku pomerne málo. Skrátka toto je len doplnok k mega úspešnému prvému filmu a na kosť osekaná nevyhnutná výplň kým sa dostaneme k duelu Hardy vs. Holland, ku ktorému sa asi smeruje. Nikto sa o nič iné nesnažil, ale nikto to čo to má byť ani neodflákol. Kritizovať Serkisa za málo režisérskych ambícií je podľa mňa mimo - on naopak ukázal, že veľmi dobre chápe čo sa od neho chce, čo má dodať, a dodal to v najlepšej forme ako bolo možné. ()

filmmovier

Venom 2 je typická komiksovka 90. let. Totální béčko, které je sice fajn, ale hlavně je to blbost. Pořád je to zábavná blbost a jsou tam super herci (ačkoliv všichni hrají hluboko pod svým maximem). Vtipy na téma spolužití Venoma a Eddieho mě bavily... a to je tak asi nějak všechno. Woody Harrelson byl rozhodně lepší v prvním díle, tady je napsanej strašně blbě a je spíš parodií na záporáka, stejně jako jeho holka. Je to nezajímavé, je to blbé a i na ploše pouhých devadesáti minut (ani ne) se to strašně vleče. A závěrečný souboj Venoma a Carnage, od kterého jsem čekal vizuálně našlapaný vrchol filmu, taky zklamal, protože není zajímavý vůbec ničím. Jednička byla fajn, tohle je fakt průměr a takový pokles kvality upřímně vážně nechápu. Soundtrack je ale super a potitulkovka taky. Škoda, takové zklamání jsem opravdu nečekal. 60%. Regulérně nejhorší MCU film. ()

Motinski

Veľká škoda Hardyho a Woodyho na toto. Nezaujímavý príbeh, nudná a strerilná akcia, menej zábavné hlášky a najviac zamrzí nevyužitý potenciál Carnaga. Záporak do počtu bez výraznejšieho rešpektu a nejakých scén kvôli ktorým si ho zapamätáte. Nato že film beží celkom svižne je to aj dosť nuda. Posledné čo drží príbeh ako tak pokope je chémia Eddie/Venom. ()

Lachtaan

Na kvalitu se už u filmů bohužel (téměř) nehraje, dvojka Venoma byla teda na talíři dost rychle po jedničce a právě proto, že je pro mě Carnage snad nejlépe vypadajícím záporákem celého komiksového giganta Marvel, doufal jsem v jeho nadřazenost v tomhle filmu. Čekal jsem, že si pro sebe urve pořádnou dávku prostoru, ne že jen vyšumí kolem trapných infantilních hádek Eddieho s Venomem, kvůli kterým tahle slátanina sice vydělá další stovky míčů, ale procenta hodnocení jí budou dost haprovat. Harrelson je zde nakonec dost nevyužitý, jeho alterego by mohlo udělat ten správný masakr s velkým M, nebýt slaboučkého ratingu. Potitulkovka ale slibuje záležitost, na kterou čeká celý svět. Tak uvidíme. [viděno v Kino Šumava Klatovy 14.10.2021] ()

LUKICKK

Následující recenzi jsem psal hned po kině v trošku přinapitém stavu :D - Škoda delky bodne toho chybelo ale kdyb to bylo delsi tak to je lepsi chabelo tam dost toho aspon jsme v kine popili vodku xddd a bylo to asi diky tojo lepsi xd jojo ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)