Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, vzkazuje zimní romantická komedie Šťastný nový rok, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení. (Bontonfilm)

George8

Příliš umělý a jednoduchý český film. Herci velmi zajímaví, ale to bude asi tak vše. Ku*vy šikmooký, asi mi chtěli popřát novej rok. ()

Hemlock odpad!

Kdyby tento „film” trval místo 93 minut 93 vteřin, výsledný dojem by byl možná lepší... Naprosto zbytečný, nudný a stupidní pokus o vtip - 5%. ()

borohub

Možná jsem jenom otupělý těmi jinými českými "skvosty" které jsem v nedávné době viděl, ale tohle mi nepřišlo vůbec špatné. Dokonce mi to přišlo i docela vtipné (na poměry novodobých českých filmů to bylo nadprůměrně vtipné), příběh je sice klasická romantická srágora, ale docela mě to bavilo. Co mě ale rvalo uši, bylo předabování některých postav. Nechápu proč to nemohli nechat v původním znění. 65% ()

Tominni

To je tak, když romantické komedii chybí vtip a romantika, když se k tomu přidá absence nějakého příběhu, tak to takto dopadne. A nezachrání to ani krásná scenérie Tater nebo celkem solidní kamera. Možná je Škoda, že více prostoru nedostane Jiří Bartoška, protože padesát let odloučení by mohlo být tou romantikou, ostatní vztahy k tomu mají dost daleko. Navíc, muži tedy v tomto filmu dostávají od scénáristky co proto. ()

Arkagas1989

Ok, jasně. Jedná se o další typicky českou romanťárnu odehrávající s v Tatrách s hvězdným obsazením, kde jsou sprostá slova naprosto zbytečná a film by se bez nich naprosto v klidu obešel. Není to nic uchvacujícího, ale jelikož je už dneska (1:07) štědrý den a vyskočilo to na mě na Netflixu, tak proč ne. Je to další z řady filmů "romantika pro ženy", ze které chlapi rozhodně odvaření nebudou, co si budem... Ale herecké obsazení je sympatické, příběh tady byl sice už milionkrát, ale pořád je to koukatelné a jako bonus samozřejmě happy end. Celkově je to prostě průměrný film, který neurazí, ani nenadchne, ale dívá se na to hezky. Nejvíc se mi líbila scéna, kde babička sní koláček s trávou a je k tomu skvěle zvolený soundrack do pozadí. ()

ostravak30

„Šťastný nový rok je poctou starým československým filmům, které dokázaly pobavit celé generace diváků v čase svého vzniku i několik desetiletí poté. Zároveň chceme nabídnout divákům jejich moderní a současnou verzi,“ vysvětlila producentka Adriana Kronerová. Paní producentka buď žádnou československou komedii neviděla, nebo se to zkrátka jen nepovedlo. Moderní a současná verze - jako bohužel devadesát procent filmů, vypráví většinou o lidech mezi třicet a padesáti, kteří prožívají životní krizi. Jsou podvádění nebo bez partnerů, práce je nebaví nebo nanaplňuje, nemají rodinu. Ze všeho mají deprese a neví co se životem. Potlesk, vítejte ve filmovém světě dvacátého prvního století. Tento film v tom ohledu není výjimka. Tím pádem nevím, kde se bere inspirace v legendárních komediích. Že je film více než komedií spíše tragédií, o tom svědčí mnoho scén. Že je ale bizarní komedií, o tom svědčí například scéna, kdy ženská nechá poblitou milenku svého muže běhat od jednoho pokoje ke druhému, aby všude klepala a zjistila, kde bydlí. Děj je pak úplně postavený na hlavu. Ředitel hotelu totiž nechá svého řidiče, aby se vydával za ředitele jen proto, aby o hotelu něco zjistil. Výsledek? Oba chlastají, pokoušejí se lyžovat a seznamují se. O zákulisí hotelu se nepokusili zjistit vůbec nic. Dalším tragédem by mohl být rodič, který všude zapomíná své dítě, což by konečně mohlo být alespoň trochu vtipné pokud by to bylo o něco propracovanější. Některé role se prakticky vůbec nedostanou na světlo, neboť jim nebyl dán prostor. Jiří Bartoška v jednom rozhovoru řekl, že už nebere všechno. Že se snaží brát role, kde má co hrát, což ve většině filmů nejde. Jestliže tohle byla ta výjimka, pak už mu vůbec nerozumím. Až na pár světlých okamžiků je to pravdu hrozný film. ()

zuzanara odpad!

V tomto výžbleptu lobotomika po gramu pika má potenciál potěšit jediná věc – když kdosi Jakuba Prachaře požádá, aby už nezpíval. ()

Hrabovo odpad!

Scénáři chybí jediná originální myšlenka! Zaujme nás jen to, že česky mluvící postavy mají slovenská jména (Valika, Štefan) a že Bartoška si po 30 letech všiml, že jsou hranice otevřené! ()

marek29

Svěží romantická komedie CZ/SK. Natočená jakoby podle světového stylu. Zahraniční produkce nebo domakanej soundtrack. Prostě to pozvedává béčkovou lokální komedii o fous víš. Asi to nebude nic, co by sis pamatoval dýl, než 2 dny. Ale na novoroční dopoledne ideální time killer. ()

JosefTomas

České komedie nejsou žánr, který bych aktivně vyhledával, ale po slabých recenzí jsem byl upřímně zvědav, jak si tento film povede v mých očích. Předně musím pochválit pohodovou atmosféru, přičemž záběry na Tatry vážně berou dech. Trochu problém mám s hudbou. Ústřední motiv funguje velice dobře, proto mě zaráží, proč ho v určitých variacích nepoužívají i v ostatních scénách (přičemž když má jít takzvaně do tuhého, mohli jej hodit do mollu, nebo tak). Místo toho se objeví motiv, který je snad z hororu, což u komedie... Zkrátka nejde dohromady. Příběhově film nijak neoslní. Ostatně v romantickém žánru (když osekáme všechnu vatu) nakonec dojdeme stejně do fáze: Zůstanou/nezůstanou spolu. Postavy jsou navíc krásně žánrově ploché a plní jednoduchý úkol - dostat se do svého "šťastného" cíle. Je to vlastně ukázkový kýč, který plní svojí funkci, divačky si najde a ten zbytek bude nadávat, jak moc je naše scéna v pr***i. Nebudu to vyvracet, ale dokud se bude u nás chodit na takovýto typ filmů, budou se takové točit. Jednoduchá matika. ()

PlysovyMacko

Ceskoslovenska verzia americkeho modelu s aspon desiatimi hereckymi hviezdami, z ktorych kazda stravi na platne menej ako desat minut. Dej je rozkuskovany na viacero drobnych pribehov tykajuce sa vztahov, manzelstva a lasky. Odohrava sa to pocas sviatku a na konci sa vsetky problemy zazrakom vyriesia. Tieto filmy maju priemerne kvality, co plati aj tu. Je to plytke, humoru minimum, ale na jedno pozretie pocas vianoc staci. ()

carodejb

Zasmiať som sa zasmial, hlášky sú tam dobré, len vyčnievajú z mora šedi, klišé a gýču ako osamelé ostrovy. V prvom rade ma odradili samotné postavy; bohatý Bratislavčania a ich bohaté problémy na hony vzdialené akejkoľvek bežnej ľudskej skúsenosti. Ale chápem, romantické komédie sú často zamaskované rozprávky a kto by nesníval o tom, že má k dispozícií hromadu pekných oblekov a Vianoce trávy v Kempisky (ani neviem, ako sa to píše, tak som chudobný) v Tatrách? Aj to len preto, že mu nevyšla dovolenka na Maledivach (#firstwordproblems). Ale za najväčší prešľap filmu považujem premisu, že nejaký chlap by bol schopný ŤÁŇU PAUHOFOVÚ podvádzať! To by musel byť slepý a retardovaný. V skratke: prvý film Jakuba Kronera, ktorý ma sklamal. Dúfam, že aj posledný. ()

DeDanu

Ani pan Bartoška s paní Vašáryovou tuhle hloupou splácanost nemohou zachránit, i když ta jedna blikalka je pro ně. ()

miki68cz

Bogner film uvádí..... Další z reklamních spotů. Tohle není film tohle je reklama na hadry. Jedna hvězda za Bartošku a Vašáryovou. Hnus a vřele nedoporučuji ()

Adel_ZH

Jeden z tých skvelých, vydarených filmov zo slovenskej produkcie. Ani nie tak príbehom, ale obsadením, vtipnými hláškami a atmosférou. Oddychovka. Z kina som šla veľmi spokojná (2x v kine). ()

natalanka

Jééézusmááárjááá. Co to bylo???? Hotel, že by se tam vešlo půl města a šťastný nový rok slaví 11 lidí i s barmankou...Proč sprostá slova? K čemu? Abychom se smáli? Ty kráááso, neskutečně se to táhlo. Přišlo mi to jako napsané na koleně a látané horkou nití. Z kina jsme šly rozpačitě...jediný dobrý moment filmu? Když prachař zdrhne před medvědem....jinak....škoda mluvit a škoda koukat. :-( ()

maniacxl

A máme tu další český vánoční film...,na záčatek řeknu,že "Šťastný nový rok" je o malinko menší průser než "Polívková po přechodu teda na vrcholu"!Ale fakt jen o malinko...S dějem si tu zase hlavu nelámali,ale na to už jsem si jaksi zvykl u těchto filmů.Asi nikdy nepochopím,proč herecké kolegy zo slovenska musíme předabovávat(není to poprvé).Vypadá to pak jak když si do červenýho vína naserete colu a myslíte si,že ráno bude vše ok.A není...Z Prachaře opravdu herec nikdy nebude.A jak Kadeřávková dlouho už fetuje by mně zajímalo asi ze všeho nejvíc??ohh maj gaad,za co mně trestáš??No a proč v poslední době skoro v každým československým filmu nesmí chybět trapná scénka,kde si jedna z hlavních představitelek jde do kvelbu s oblečením zkoušet moc cool hadry a ostatní na ni hledí a tleskají ji?.Samozřejmě nejsme ochuzeni ani o klasický vánoční zkurvený klišé jako romantické sáňkování ve dvou,hraní best vánočních písniček na kytáru nebo večeře s výhledem na párek souložících sobů,teda pardon s výhledem na zasněžené vrcholky hor.Film mírně ze sraček povytáhla paní Vašáryová její rastamankoláček a pan Bartoška a jeho klid a noblesa.Bohužel to nestačí.45%. ()