V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Karlos10

Vytříbený vkus má Sam Raimi. Jeho styl natáčení pozná fanoušek z jakékoliv scény. U jeho hororových legend to fungovalo, u Spider-Mana to fungovalo. Tady to ovšem není to pravé a bohužel kvality nedosahují zdaleka tam, kam by měli s takovým hvězdným obsazením. Sharon Stone zvládla svou roli sice obstojně, ale možná kdyby se příběh zaměřil více na Russella Crowea který byl s Genem Hackmanem o třídu výš než všichni ostatní (včetně Leonarda DiCapria), mohlo to dopadnout kvalitněji. Jednoduše řečeno : Opravdu zvláštní Westernové dílo. 73% ()

adam

Úžasné obsazení, Sam Raimi na sedátku a velmi dobrý westrn je na světě. Nejsem vyznavač westernů, ale tohle mi sedlo. ()

sedm.1

Na to,jak slaboučkou dějovou linii Rychlejší než smrt má a s jakou výpravu si Raimi vystačil,musím uznat,že se mu to nakonec docela povedlo.O westernovou pecku tedy zrovna nejde,ale během celé stopáže jsem se vůbec nenudil,ba naopak.Určitě mu k tomu pomohl jeho režisérský um a ještě více opravdu hvězdné obsazení.Jen se Sharon sáhl Raimi fakt vedle,její nenávistné a smrtící pohledy byly spíše k smíchu(nebo pláči?),ale rozhodně nepřispěli ke kvalitě její postavy,natož celého filmu.Jako hlavní hrdinka trochu průser,když je tak nemastně neslaná .To vedlejší postavy,to byla jiná káva,především pak DiCaprio a Hackman doslova září a veškerou pozornost strhávají na sebe.Dějově je film skutečně průhledný jak sklo,kdo přežije a kdo padne je jasné od začátku a dokonce se dá bez problému odhalit i co se bude v každé následující scéně dít,nicméně Raimi to celé okořenil poměrně rychlým tempem a pár vychytávkami,snímek je bez hluchých míst,pořád se něco děje a tak není potřeba se v té jednoduchosti příliš vrtat.Překvapila mě i chudinká výprava.K mání bylo jen jedno malé westernové městečko a i přesto dokázal Raimi vytvořit z tohoto mála hodně muziky a i za to si zaslouží pochvalu.Je mi z toho ale hned jastné,že tak 80% z rozpočtu musely spolknout honoráře přítomných hvězd.Za co ale vůbec Raimiho pochválit nemůžu,je naprosto nulová westernová atmosféra.Tu jsem zde prostě neobjevil,a to že na mě dvakrát vycení zkažené zuby nějakej přiožralej kovboj,to ve mě moc drsnost,špinavost a nemilosrdnost divokého západu nevyvolává.To je obrovské minus,neboť právě taková atmosféra dělá pro mě westerny tak přitažlivými.Celkově je Rychlejší než smrt ale slušným,dynamickým snímkem,který zachraňují pak především vedlejší postavy a režisér. ()

G.W.Bush

Pistolnický Wimbledon, kde rozlosování v pavouku určují sami hráči a cenou pro vítěze je život, který lze neztratit také tím, že se tohoto turnaje nezúčastním. ()

lskala

Nejsem fanoušek westernů, ale tohle nebylo vůbec špatný. Sharon se do role vůbec nehodila, ale to je úplně jedno - je tak krásná, že bych místo koltu tasil něco jinýho! :-) 60% - 3*** ()

herr_carter

Spíše westerny neuznávám a už vůbec mi nesedne, pokud je v jedné z hlavních rolí žena - prosím nevykládat si nějak diskriminačně....pro mě jediná ženská, která do westernu patřila, byla Claudia Cardinale. Navíc, když vidím Sharon, automaticky mě napadají filmy tipu Specialista, nebo Základní instikt................moje hodnocení = 3 z 10. ()

PALINO

Najväčším ťahúňom tohto filmu je pre mňa SAM RAIMI, ktorý dokázal z pomerne jednoduchého až prostého námetu vyždímať maximum toho, čo ponúka a jeho réžia dáva mnohým záberom fajnšmekerskú príchuť. Dobrý dojem z filmu ale podporuje aj hudba Alana Silvestriho a samozrejme i množstvo známych hercov, už len kvôli ktorým sa oplatí zhliadnuť tento film. ()

darwin

Raimiho pokus o western dopadl velmi průměrně. Je to sice napěchované hvězdami, ale celé je to takové bez duše. Sharon Stone se tu vůbec nehodí, Leondardo DiCaprio je standartně kvalitní a Gary Sinise konečně dostal kladnou roli. ()

KoRner

Až na ten podrbaný koniec skvelý western so zaujímavými postavami. Každý má svoj priestor aj ked Sharon pre mňa až príliš. Radšej mohol byť ten hrdina DiCaprio. A Hackman dodal svojej postave neskutočnú charizmu, už len kôli nemu sa oplatí vidieť film. ()

Lukoboss

Žena-kovbojka na divokým západě? V dobách, kdy měli muži víc než suverénní postavení ve společnosti? Už tenhle prvek feminismu mně bil do očí. K tomu ten úplně nejvíc omletej příběh! No hrůza... Doteď nechápu, jak do takovéhle sračky mohlo vlézt tolik známých a dobrých herců (i když tenkrát asi jejich popularita byla jiná než dnes). No a aby toho nebylo málo, tak se "nečekaně" objevila milostná zápletka hlavní hrdinky a happyend. Znovu se na to rozhodně nepodívám. ()

bruceman7

Ač obsazení je vynikajcí, prakticky v tom filmu o moc nejde. Neříkám že vyřazovák s rychlýma koltama je nudnej, ale pod westernem si představuji něco jiného. 60% ()

Cracker

Celé sa mi to zdalo trocha Tarantinovské čo práve nebolo na škodu. Pekná hudba, herecké výkony, koniec mi moc nesadol a mohol byť zaujímavejší. K Hackmanovi, kto dostal nápad spraviť z neho "naj" pištoľníka? Až naňho skvelý herecký arzenál. Trocha ma aj prekvapilo meno režiséra ale je vidno že Raimi dokáže zrežírovať čokoľvek. ()

xaver

Krásná Sharon Stone mi jako pistolník v sukni vůbec neseděla. I ten děj je tak trochu znásilněný. Takové westernové klišé. Zloduch, který je neomezeným pánem města a pomstitel. Nic moc. I přes hvězdné obsazení to nevidím na víc než na 3*. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Na viac to nemalo. Pričom to vôbec nie je zápor. Jednoducho je film príliš jednoduchý, v podstate okresaný na totálne minimum, ktoré sa týka viacerých DUELov a pár dialógov. Ale potešilo skvelé obsadenie,aj keď sa musím priznať, že Sharon Stone mi tam fakt že vôbec nesadla. Ale keď to zoberiem ako v podstate čiastočnú paródiu (bez zámeru vtipu) a čiastočne ako poctu starým klasikám, tak niet o čom. Pamätaniahodné sú najme očne strety pri prestrelkách a všeobecne nastrihané "pohľady". To nemalo chybu... :) Ale na viac to fakt nemalo. Napríklad taký Open Range, Wyatt Earp a podobne, to boli oproti tomuto snímky z úplne inej ligy. ()

Zagros

Průměrný novější (1995) western, který sice dokáže na jeden večer pobavit, ale moc dlouho v hlavě nezůstane. Což je škoda, protože ambice měl minimálně dle obsazení velkolepé. Nepříliš originální příběh dokáže místy napnout, ale chybí mu nějaká silná scéna, která by dokázala utkvět. Stejné je to s hereckými výkony hvězd, nejsou sice špatně, nicméně ani jedna postava mě vyloženě nenadchla. Gene Hackman se pro roli záporáka hodí výborně, Sharon Stoneová pro drsnou a pomstychtivou ženskou naopak vůbec. Tak bych asi mohl pokračovat i nadále, film zkrátka ustrnul v průměru. ()

Loki_Six

"I'm so damned fast I can wake up at the crack of dawn, rob two banks, a train and a stage coach, shoot the tail feathers off a duck's ass at 300 feet, and still be back in bed before you wake up next to me." ()

Davej

Průměr, lepší průměr. Známí herci. Souboje. Písek. Žhavé slunce. A jakžtakž to vše drží pohromadě. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)