#Žiju

#Alive

Horor / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2020, 98 min

Il-hyeong Choi

Pěkný survival zombie horor na korejský způsob. Na týpkovi bylo zábavný to, že i když z balkonu viděl, jak mu zombíci před panelákem masí sousedy, tak se radši zabarikáduje doma a mastí onlajnovky, dokud mu vláda nevypne připojení k internetu. Ach ta dnešní doba...:-)(8.11.2020)

Mrtvý na spodek, i přes slušnou koncentraci prima nápadů.(29.9.2020)

Dobré masky, 50% OBSAH: Když kolem něj vypukne zombivirová infekce, je uvězněn v panelákovém komplexu. Po nějaké době si všimne, že v domě naproti se skrývá dívka...(31.7.2020)

• Fr

„JAK VIDÍTE, NĚKTEŘÍ CIVILISTÉ SE ZAČALI CHOVAT KRUTĚ A NÁSILNĚ A BRUTÁLNĚ NAPADAJÍ KOLEMJDOUCÍ...“ /// Takže… jeden kretén zavřenej v (korejský) garsonce. A venku zuří nákaza…Vypadá to zpočátku dost levně a lacině. A levný to fakt je - i když s přiměřeným množstvím komparsu… Zajímavý pasáže, když naproti v domě objeví dívku… nevydrží dlouho. Je to fakt levný, což automaticky neznamená špatný, ale tady je to dost často nuda. Takže píčovina. Sice jiná zombíkárna, ale těch solidních okamžiků je poskrovnu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám důvod k pobytu na sociálních sítích. 2.) Je to jedinej film, kterej mám. 3.) Thx za titule „kolcak /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(25.10.2020)

Letošní rok bude nejspíš patřit Zombie hororům a to nás ještě čeká Train to Busan 2 a Army of the Dead. Alone je velmi originální a zábavný zombie Thriller z Jížní Koree, který se nese v komorním duchu, ale bohatě to stačí. Ve městě se začne dít chaos a hlavní hrdina se rozhodne okolí ignorovat a izoluje se ve svém bytě, ovšem problémům se i tak nevyhne. Dochází voda, jídlo a propadá halucinacím. Je to plné poměrně chytrých a neokoukaných nápadů, zombie mají skvělé masky, jsou inteligentní, velmi rychlí a proměna člověka v Zombie je natočená luxusně. Alone sice postrádá šťavnaté Gore, ale naštěstí to dohání napětím, dobrým tempem i pár nečekanými zvraty. Fajn záležitost. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10.(4.8.2020)

• Davies182

Úplně to selhává co se napětí týče, a u mnoha rádoby akčních scén jsem si bohužel znovu připomněl ty nejhorší, laciné epizody z pozdějších sezón Walking Dead. Díky zajímavýmu prostředí a fajn castingu se z toho dal vykřesat poklad, tahle snaha ale prostě zůstala někde v tramtárii. [Netflix](30.9.2020)

Dobré to bolo. Len "problém" je v tom, že "dobré" je na trojku. Originalita južanov z Kóree ma nijak neprekvapuje, tak isto kvalita spracovania je tradične na vysokej úrovni, akurát som tak nejak dúfal vo väčšiu zábavu. Masky solídne, gore pomenej, respektíve viac menej mimo záber, a tak sa pokračuje v trende sledovania priemerných, respektíve ľahko nadpriemerných filmov. Dúfam, že to "Train to Busan II" rozbalí na plné pecky, aby milovník zombie subžánru konečne dosiahol nejaký "vrchol", lebo takýto nejaký "Alive" (nie ALONE kurva!), je len akýmsi pohonkávaním na gauči bez orgazmu.(5.8.2020)

Hlavní hrdina Joon-woo je idiot. Jeho hovadské chování mi lezlo fakt na nervy. Jeho komunikace s Kim Yoo-bin byla jak ze silvestrovské estrády, i když Kim byla taky tak trochu pošuk. Přežít sám v bytě v osmém patře není jednoduché, když se stále okolo potloukají hladoví nemrtví. Pokud by zůstalo jen u toho, tak se jedná o průměrné drama jednoho idiota. Naštěstí dojde i na akci. Nemrtváci opět běhají rychleji než živí, a proto utéci jim je téměř nemožné. Kromě naháněček měla šmrnc i scéna s milým zachráncem. Zuřivý dav měl grády! Bohužel gore chybí, což mne mrzelo. A ošoupané čtyři hvězdy dávám právě za úprk o život, jelikož jako drama mne to nenadchlo. Konec jsem čekal jiný, ale budiž...(30.8.2020)

Jsem z toho filmu rozpačitý. Zombikoidní náměty prostě nemusím, navíc i když Yoo Ah-in je skvělý herec, a sledovat jeho survival kreace mě fakt baví (aneb jak se loser snaží přežít apokalypsu), tak Park Shin-hye má dost upozaděnou úlohu a nepůsobí dojem rovnoprávného parťáka. Navíc mi námět přišel dost profláknutý, provedení neobvyklé, bavit se budete, ale určitě to není něco, co by mělo patřit k nejlepším filmům Koreje roku 2020.(14.8.2020)

Trochu komornější zombie horor, ale to mu však na kvalitě neubírá. Občas sice hlavní postava nereagovala zcela logicky, ale nerozhodně to nepovažuji za chybu ve scénáři. Neboť to byl nerozhodný trouba. Za nejslabší pasáž považuji navazování vztahu mezi sousedy naproti a pak samotný závěr. Zbytek filmy byl na 5*(11.1.2021)

Nejsem odborník na zombie apokalypsu a pevně pořád věřím, že se jím nestanu ani na žádnou jinou, řekněme drobet pravděpodobnější, i když kdo ví, případná japonská mutace "Toho, jehož jméno se v Turkmenistánu nesmí vyCOVID",klidně může být i taková... Chování hlavního hrdiny mi pak přišlo vzhledem k okolnostem a tomu, koho měl představovat, tedy obyčejného digiteenagera, který se bez mobilu ani nevysere, naprosto v pohodě a místy mi přišlo, že až překračoval vlastní stín. Zjevením ženské hrdinky se pochopitelně hodně, zejména některým zdejším hodnotitelům, zvedla (jejich) laťka, ale já bych tuhle zábavnou apokalyptickou hříčku hodnotil stejně i bez ní. Zombíci totiž o sobě dávali často vědět, furt bylo co řešit a díky tomu na co se koukat. Oceňuji tak i to, že ač to chtěli hlavní hrdinové zabalit, tak se tu nekonalo žádné onanování nad bezvýchodností a marností, dokumentované např. půlhodinovým čuměním do zdi. Drobně nasralo jen závěrečné poselství o spasitelské roli sociálních sítí...Zuckerberga jsem v titulcích ale neviděl. Svižná oddechovka. Za čtyři shnilé prstíky mezi dveřmi, ať nežeru....(13.3.2021)

Rutina o preziti s predvidatelnym zvratem.Pekne zvlastni efekty.V uvodu uplna "psychicka nakaza" prchajicich lidi.(16.9.2020)

Na konci "#Alive" som si reálne uvedomil, že som sa s našimi hrdinami počas sledovania emočne spojil a veľmi som im fandil dostať sa z tej celej situácie. A čím viac vidíme ako to celé začína pôsobiť, že sa blížime k ich spečatenému osudu, oči sa mi začali plniť slzami. Toto dokázal pre mňa spraviť zombie film. Kedy naposledy som mal v očiach slzy pri sledovaní zombie filmu, ktorý snáď vyčerpal všetky klišé, ktoré si viem predstaviť. Tým nechcem povedať, že do tohto filmu sa kopec klišé nedostalo. Práve naopak. Ale napriek tomu, že úvod filmu pôsobí trošku divne a niektoré veci, ktoré náš hlavný hrdina spraví sú trošku nezmyselné, ale zase je to obyčajný človek. Žiadny superhrdina. A pôsobí počas filmu väčšinou tak. Keď už sa začnú podnikať útoky v neskorších častiach to síce pôsobí trošku nereálnejšie, no vzhľadom na to, že som našej dvojici fandil mi to až tak nevadilo. Zaujímavé elementy tu pre mňa sú tieto: Posledný odkaz od rodičov a sestry. Pohľad na utrhnuté lanko. Fakt, že tieto zombies si vedia pamätať elementy svojho života. Vďaka tomu napríklad jeden z nich je schopný sa vyšplhať po lane a prinesie trošku adrenalínovejšiu scénku. Vizuálne je tu nejaký ten gore, ale mám pocit, že sa tvorcovia držali trošku vzadu. Mohlo to byť grafickejšie. Ale vyzerá to napriek tomu dobre. Myslím si, že ako zombie film ma to príjemene prekvapilo a počas sledovania ma to držalo. Fungujú aj hororové aj dramatické momentky. Hodnotenie: B+(31.12.2020)

...aj ja som to úplne v pohode prežil. Nič extra nové, ale má to plne uveriteľné postavy, s ktorými po celý čas sympatizujete a vo finále dúfate, že to nedopadne zle.(21.9.2020)

Nie je to zlý nápad ani film. Ale vidno, že je to debut. Skúsenejší režisér by sa viacej vyhral s formou aj s napätím. To tu v zásade absentuje. A ku koncu. Znova raz v posledných 20 minutách príde akcia, ale ako keby vycucaná z prsta. A to ako to skončí ma vôbec neprekvapilo. Skôr sklamalo. Musím ale oceniť formálnu stránku. Kamera, masky a hudba sú na vysokej úrovni. Má to niekoľko chuťových scén, len scenáristicky to postráda hlbšiu logiku. Čo výrazne zamrzí. Na film som sa tešil, ale Train to Busan je zatiaľ neprekonaný. Na druhú stranu, nie je to ten typ filmov, ktoré by som zatracoval aj keď sú priemerné. Ak ho dakedy uvidím niekde inde, je vysoká pravdepodobnosť že neprepnem. Ústredný hrdina je na počudovanie veľmi v pohode.(8.8.2020)

Kdyby tvůrci danou premisu pojali formou absurdní komedie, superlativa by ze snímku čpěla jak čpavek z bagdádského sirotka. Uznávám, že snímek '#žiju' je solidní jihokorejskou žánrovkou která velmi lukrativně využívá minimalistický měřítko, a ústřední dvojice je adekvátně charismatická na to aby dokázala s diváky bezprecedentně navázat empatie - jenže narativ tak často podléhá až fantasmagoricky abrealný konfabulaci, že by si za to doživotní choleru tvůrci zasloužili. Panují tak u mě dost ambivalentní dojmy - páč na jednu stranu mě snímek bezpochyby bavil, leč na stranu druhou mu lze kdeco vytýkat - hlavně co se týká kadencí naprosto zbytečných klišé. No a samotná finální pointa je neskutečně debilní a vágní.... takže jestli treska není čerstvá, internet není existenciální spása, ale špása.(19.10.2020)

Skvělá odpočinková záležitost, která bohužel chvílemi lehce nudí. Za zmíňku stojí oba dva sympatičtí herci zvláště pak představitel mužské role jehož grimasy několikrát slušně pobavily.(16.9.2020)

Zombie apokalypsa z pohľadu mladíka, ktorý sa snaží prežiť v byte jedného paneláka. Ázijské zombie filmy ma doteraz vždy viacmenej sklamali, takže som už nemal chuť na ďalší a moje očakávania boli veľmi nízke. Nakoniec som ale príjemne prekvapený. Ten koncept v ktorom sa dej drží v paneláku alebo v jeho blízkosti je vymyslený dobre. Originálne to príliš nie je, ale všetky klišé žánru znova fungujú. Po technickej stránke je to aj skvele natočené. Dočkáme sa viacerých pôsobivých scén a konečne aj trochu toho šťavnatého gore, ktorému sa kórejské zombie filmy doteraz nepochopiteľne vyhýbali. Funguje aj napínavá atmosféra a hlavný hrdina je tak akurát normálny, aby mu divák fandil. Žiadny raketový inžinier alebo hrdina, ale ani príliš neznesiteľný nerd alebo idiot. Film má aj rýchle tempo a krátku stopáž, takže to dobre odsýpa. Snáď len dramatické scény v ktorých to hrdina vzdáva až tak dobre nefungujú. Celkovo som ale spokojný a určite si to ešte niekedy zopakujem. 7/10.(30.8.2020)

I když se jedná o jeden z mých veleoblíbených žánrů, na vyšší hodnocení by tenhle film musel ubrat na grotesknosti a nadsázce a naopak přidat na temnosti a "vážnosti". A přitom Korejci temné a neradostné filmy umí skvěle, takže jsem zákonitě trochu zklamaný. Celkem fajn pojatá je sice postava dívky (rozvážná a rozumná cool baba), ale ten kluk je strašný kašpar a vocas a film je hlavně kvůli němu hozený do parodie. A jeden drobný detail - jak to, že mu za ca měsíc izolace neodrostly ani trochu ty jeho odbarvené pačesy? Nebo že by to byl blondýn od přirození?? ;)(31.10.2020)

Ale jo, fajné to bylo. Já zombíky rád a tohle byla zase taková jedna milá variace na ně. Odsýpalo to rychle, hlavní hrdinové jsou milí týpci, masky nemrtvých byly super. Nečekal jsem nic, a dostal jsem vcelku rozumnou hodinku a půl výplachu hlavy s pár nečekanými zvraty. 60%(22.9.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 5