Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Dokonalé naklonování Michaela Keatona a příjemný příběh o pracovní vytíženosti dnešních workoholiků. Keaton výborně zahrál jemné rozdíly v postavách téhož člověka. Zvlášť "trojka" se velmi povedla :-)(4.2.2003)

Jo jo, klonování, to je svině:) Michael Keaton předvádí skvělou studii herectví - přece jen hrát čtyři různě se chovající lidi v jednom filmu a ještě vtipně, to chce pořádný um. A Andie McDowellová je tady opravdu roztomilá.(20.2.2003)

• Djkoma

Kravinka, která není dostatečně zábavná a ani zajímavá.(10.3.2006)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $21,075,014Tržby Celosvetovo $35,075,000║ námet dobrý a triky ale nemá to tu správnu svižnosť a zábavnosť /40%/(10.12.2009)

Průměrná komediální podívaná, ketrá bohužel z daného tématu nevytěžila maximum, ale spíše minimum. Jediným kladen tak zůstává (pro mě) účast Andie MacDowellové.(3.6.2003)

rozpočet : ? tržby americke : $21,075,014(13.2.2007)

• Oskar

Vynikající nápad, příšerné zpracování. Jedna z nejubožejších komedií jinak velmi schopného Harolda Ramise s ordinérním Michaelem Keatonem a upozaděnou Andie MacDowellovou.(20.2.2003)

Další SF, kde ta vědecká fantastika není důvodem, ale prostředkem. Klonování tu z technickýho, politickýho, sociálního, ekonomickýho či morálního hlediska není vlastně nijak rozebráno. Jediný pohled na věc, který se mi snad podařilo identifikovat, je optimistickynadsazený. Michael Keaton je přesvědčivý ve všech čtyřech svých inkarnacích a Andie naštěstí nedostala moc prostoru, a tak mi to nekazila (nesnáším, když se někdo směje horním rtem až k nosu). Není to komedie, kde by se člověk chechtal od začátku až do konce a nemohl přestat. Spíš než směšné je to úsměvné a spokojený úsměv diváka neopustí po celou dobu sledování a občas se proloží smíchem. Je to prostě oddychovka, žádný drama ani přetechnizovaný film. Spíš bych řekl rodinná komedie s troškou té romantiky. Osobně se na to podívám vždycky znovu a rád.(27.11.2006)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(31.7.2010)

Smál jsem se, až se za koule popadal! Piccáááá, picccááááá... Jo, takhle jednou tohle lidstvo dopadne, jestli dřív neupadne... :-)) . . . Výborný Hollywoodeek. Tak snad za každého toho klona jednu hvězdičku naklonovanou ;-)...(24.10.2005)

Roztomilá komedie, která nezklame. Najdete zde sice místy i trapný humor, ale zbytek filmu stojí za to. Myslím, že Michaelu Keatonovi role sedla jak ušitá, ani na chvíli jsem nezapochyboval, že jde vlstně jen o jednoho herce.(29.5.2008)

Tehdy mi přišel pokus Michaela Keatona, zahrát hamletovsky ovci Dolly, jako dobrý nápad, ale dnes už je ten snímek skoro nekoukatelný. Už je to spíš trapná romanťárna, než nápadité sci-fi. Ale doba se mění, s tím se nedá nic dělat. Pokrok letí dopředu jako splašená herka a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.(28.4.2014)

Michael Keaton je sympaťák a dělá v téhle své čtyřnásobné one man show co může, ale scénář je příliš slabý a stopáž příliš dlouhá. Zůstává příjemný film, u kterého se dvakrát třikrát zasmějete.(29.7.2006)

Pohodová, nenáročná komedie se zajímavým námětem, z něhož se však možná dalo vytěžit mnohem víc. Jako vejce vejci nabídne spoustu úsměvných i bizarních momentů, žádné záchvaty smíchu se však nedostavily a u některých scén jsem ani neměla potřebu se smát. Nicméně, Michael Keaton a sympatická Andie MacDowell to spolu dokáží patřičně herecky rozehrát.(2.1.2013)

Keď sa klonuje tak už podiadne! Tu sa Keaton tak naklonoval, že bol prakticky všade. Len akosi sa pritom zabudlo na to, že to má v podnázve hrdý titul komédia. Film baví, ale darí sa mu to na takých 60%. Až na ten nápad naozaj nič extra.(25.6.2005)

• ripo

Komédia, ktorej komediálnosť oscilovala, ako vývoj teplôt počas roka..... Hlavne prvé dve tretiny boli na nevydržanie a stále som tŕpol, kedy už konečne niečo vtipného bude možné zhliadnúť. Tu jeden frk , potom nič, tu druhý frk a zasa dlho, dlho nič. Šťavu to začínalo mať až ku koncu, ale to nevytiahlo tento film nad priemer. Škoda - námet bol celkom sľubný ...(((16.4.2004)

„Nestíhám,“ zní od každého druhého. Stavební inženýr Michael Keaton to měl stejné. Jenže zatímco on může ve filmovém světě podstoupit zajímavý experiment od rozevlátého vědce, my máme smůlu. Naklonuje si dvojníka, který za něj bude chodit do práce, aby on nemusel dál zanedbávat rodinu. Role jsou jasně rozdané, ale záhy se vše začne bortit. Protože na našeho hrdinu padne po návratu krásné manželky do práce péče o celou domácnost. Klonů tak musí být zaručeně víc a v ohrožení je i pravidlo číslo 1: nikdo nebude spát s mou ženou, jenom já. Tvůrci přišli s prvky ze života, které běžný divák dobře zná a dokáže se s nimi identifikovat. Téma na situační komedii je tak na světě, každý Keaton má jiné vlastnosti, takže se v nich dokážeme dobře orientovat. Pro Keatona samotného muselo být tohle přepínání namáhavé, o to větší radost z jeho výkonu musíme mít. Škoda, že s potenciálem látky lépe nepracovali i tvůrci. Některé scény jsem totiž mohl spolehlivě postrádat, na jiných se dalo pečlivěji pracovat a rozvíjet je. Mohla to být komediální pecka!! Andie tradičně roztomilá..(10.7.2016)

prijemna komedia s byvalym (podla mna najlepsim Batmanom)Vo filme je pouzitych zopar peknych trikov,ktore Keatona zviacnasobili.Po jeho boku ziari povabna Andie.(23.3.2004)

Celkem milé, ale asi jsem čekal víc. Nicméně Keatone, zahraj to znovu! Klasika - neurazí, nenadchne.(29.4.2009)

Dobrá komedie na atraktivní téma, ze kterého se dalo určitě vytěžit mnohem víc. Takhle je to sice dobré, ale stále průměrné.(21.2.2006)

Špatný snímek to není, jen nemusel být zbytečně natahovaný a hned by všechno lépe odsejpalo. Těch klonů tam bylo nějak moc. :D(2.5.2015)

aneb Doug Kinney čtyřikrát jinak. Po světě běhá jeden originál, dvě kopie a jedna kopie z kopie. Doug jednoduše řečeno nestíhal a tak se nechal naklonovat. Jeden den jeho nepřítomnosti, během jehož žhavé noci stačila manželka Laura sexuálně uspokojit všechny klony, však v Dougovi vzbudil dojem, že proces vytváření nového jedince geneticky identického s předlohou, mu k lepšímu životu nepomůže.(14.11.2009)

Toľko Batmanov v jednom filme som ešte nevidel.(25.6.2012)

• kingik

Vynikající Michael Keaton v několikanásobné roli dělá všechno co může aby zvedl hrubě nevyužitý potenciál téhle komedie. Nakonec je to pouze on kvůli komu stojí Jako vejce vejci za vidění.(20.2.2009)

Veľmi zábavná sci:fi komédia, aj pomerne originálna. Michael Keaton je veľký sympaťák a výborne zahral všetky 4 postavy. A Andie MacDowell je vo filme oslnivá.(26.5.2007)

Povedená a vtipná komedie s Michaelem Keatonem ve čtyřroli.(22.10.2007)

• Ivoshek

Chyběl už jenom Buster Keaton. A Frigo na mašině.(18.4.2008)

Já měl na Michaela Keatona vždycky slabost, protože Batman byl v dětství můj nejoblíbenější film. A stejně jako v Batmanovi, i tady Keaton dokazuje, že je dost podčeňovanej jako herec. Všechny čtyři hlavní postavy od sebe výborně odlišil, což se ne každému herci, který hraje víc rolí, podaří.(3.12.2008)

Z môjho pohľadu nedocenená záležitosť. Michael Keaton vytvoril svoje vlastné verzie takým spôsobom, že by si zaslúžil štyri mzdy. Andie MacDowell bola zasa skvelým zosobnením ženského šarmu. Povedal by som dobrý nápad s výbornou realizáciou. Uskutočnenie predbehlo predstavu a to je vzácnosť.(26.7.2010)

Kdo by nechtěl svého klona co by mu chodil tam kam nechce. Našlo by se tam několik vtipných scén, ale celkově nebýt klonů tak je to průměrná komedie.(18.9.2007)

"Hele, už dlouho jsem chtěl Vica vyhodit !! Jen jsem byl moc měkkej.." - "Ale vždyť on má snad třicet čtyři dětí !!" - "Jo, protože byl sedmnáctkrát ženatej.." ;) Někdo se holt naklonuje sám postaru a pak už jen doufá a čeká, a někdo prostě čekat nemusí.. Když už umíme klonovat !! A ne jen dvd média..;) Inu čas jsou peníze, že ?! A tak klasik Ramis, který znovu sci-fi motivu užívá velmi nečekaně, ušetřil na honoráři pro tři herce a nechal výtečného Michaela Keatona si užít svoji čtverylku..(13.1.2017)

Keaton hned 4x a nevím proč, ale po celou dobu mi strašně připomínal Kevina Costnera. Bylo to docela zábavné, i když se určitě z toho nápadu dalo dostat mnohem víc a úplně ideálně to mohl být thriller se zlými klony. 3,5(10.12.2017)

Čím víc Keatonů, tím trhlejší zábava(31.7.2006)

Nie príliš využitý potenciál, no aj tak veľmi zábavné. Keaton na jednotku, McDowell maximálne do počtu, ale ako som spomínal, pripadalo mi to krátke a predsa dlhé.(26.12.2005)

Opravdu vtipná, chytrá komedie s výtečným Michaelem Keatonem, který dokázal své čtyři postavy od sebe perfektně odlišit. Lepší 4!!(26.12.2005)

Přiznejme si to, každý z nás občas něco nestihne. I já si někdy říkám, že by bylo dobré mít dvojnici, že by ten život byl mnohem snažší. No, ale nesměla by mi přerůst přes hlavu. Nejlepší je stejně originál. Každý klon, kterého vytvořil Michael Keaton, byl jiný. Dali se krásně dobře odlišit.(3.10.2008)

V současné době aktuální téma klonování je zde líčeno s humorem. Laskavým a jemným. Bohužel skvělý nápad nebyl úplně dotažen do konce.(4.2.2003)

Trikovo podarená komédia s dobrým ( a pre herca hlavne náročným ) hereckým výkonom Michaela Keatona. Aj keď Ramis točil aj zábavnejšie snímky.(28.11.2010)

Jako vejce vejci jsem viděl, když jsem byl ještě malý a tady jsem mu dal tři hvězdy. Dneska jsem ho viděl a musel jsem zvednout. Nehledě na to, že je to příjemná oddechová komedie ještě s takovým 80s feelingem, jsem nyní našel spoustu malých fórků a gagů. A právě po takové době jsem se u toho velmi dobře pobavil a několikrát nahlas zasmál. Michaela Keatona mám rád, škoda že nemá více dobrých rolí. Tady ukazuje, že dokáže slušně zahrát jakýkoliv charakter a má nezaměnitelné charisma. A jeden dobrý fórek byl, když se o něčem dohadovali a retardovaná čtyřka je obtěžovala, tak jí dvojka okřikla... -"Hej Rainmane, běž do koupelny."(10.7.2007)

Velice vtipná a zábavná komedie o klonování člověka. Doug v životě nic nestíhá a když jednou narazí na geniálního vědce ani na chvíli neváhá a nechá se naklonovat. Ze začátku jde vše pěkne než se na scéně objeví ještě další dva jeho klony...(30.5.2008)

Snímek, který se na problematiku klonování dívá z té veselejší stránky. Je přiměřeně vtipný, má vcelku svižné tempo - a především není trapný. Nakonec musím vyzdvihnout Michaela Keatona, který svou čtyřroli zvládl na výbornou.(17.9.2010)

Nenáročné komedie, ale některé scény velmi vtipné. Neurazí, pobaví.(5.2.2015)

Kdekoliv hraje Andie MacDowell, tam se lze spolehnout, že romantiky bude dostatek. Jenže s naklonovaným Keatonem to jaksi nefungovalo tak dokonale. Přesto průměr určitě.(3.6.2003)

• Martin741

scenaristicky este obstojne, ale rezisersky bieda. Dieru do sveta to v zivote neurobilo, tempo je nudne, kulisy o nicom ... pravom zabudnuty film : 40 %(4.8.2018)

Stavební inženýr Doug Kinney (Michael Keaton) to věru nemá jednoduché (kdo z nás ale má, že ano). Přes den dře jak kůň v práci, a večer jej čeká druhá šichta doma s dětmi. Kdo by pak měl ještě náladu na romantické večery s manželkou (Andie MacDowell). Jednoho dne ale potká tajemného chlapíka, který zná řešení - dokáže naklonovat Dougova dvojníka, který může Dougovi s jeho potížemi pomoci. Brzy ale Doug pozná, že i přes veškerou pomoc Dvojky stále nestíhá. Řešení je ale snadné ... Už od prvních momentů je na filmu znát Ramisův rukopis - vcelku příjemná komedie, která si nehraje na žádné velké umění, ale na to, aby diváka co nejlépe zabavila po dobu strávenou před obrazovkou. Originální námět skvěle podpořila čtyř-role Michaela Keatona - každý z Dougů je naprosto odlišný, a řekl bych, že se Michael Keaton vyřádil možná ještě víc než v Beetlejuice. Takže celkově jde o slabší nadprůměr, rozhodně neurazí, ale za pár dní si z filmu nic víc než že v něm hraje Michael Keaton asi pamatovat nebudete...(9.7.2012)

(6/2013, DVDRip) / Ramisovky 90-tych a staršich rokov. Tieto komédie majú jednoznačne čo ponúknuť. Nie každý režisér vie zmáknuť námety ako v Multiplicity, Analyze This alebo Groundhog Day plnohodnotne na dve hodinky. Toto je aj prípad Multiplicity, jednoduchý ale efektný námet, skvelý Keaton a celková umiernená, ale stále veselá komedionálna atmosféra. (8/10)(3.1.2013)

Tato starší, zábavná komedie nám ukáže, že není dobré zahrávat si s ohněm. A čeho je moc, toho je až příliš. Stavební inženýr si usmyslí, že kvůli své pracovní zaneprázdněnosti nemá čas na svou rodinu a tak se rozhodne vytvořit si klon. Najednou je spousta času, jenže klon se začne nudit a naklonuje se taky a potom ještě jednou. Jak ale toto všechno utajit před ženou a dětmi? Příjemná komedie, která se v roce 2000 proměnila ve sci-fi thriller "Šestý den".(21.3.2012)

• Master19

Keatona ani Andie moc nemusím, takže z hereckého hlediska pro mě nezajímavé. Bohužel Harold Ramis zde navíc nenavázal na výborný počit "Na hromnice o den více" a komediálnost se vytrácí, až mizí úplně. Téma žebříčku hodnot - rodina vs. kariéra bylo zpracováno milionkrát a mnohokrát i lépe.(30.12.2012)

Průměrná komedie, které jakoby něco chybělo. Pár triků film nedělá, ale zde se mi dost líbily. Vřele doporučuji na pozdní odpoledne , ale nečekejte zázraky . Průměr zůstane vždy průměrem !(24.11.2004)

Průměrná komedie z 90. let, pojednávající o klonování. Michael Keaton nemá na nic čas, tak se nechá naklonovat a nečekaně se to všechno zvrhne. Samozřejmě to zachrání happyend. Nic, co bych musel vidět znova.(11.11.2010)

Zahrát dobře dvojroli vyžaduje talent..zahrát skvěle čtyřtyroli-genialitu. Nevím, ale trochu mi vadí Andie MacDowell, ale to asi nejen v této roli, ale asi v celé své podstatě(3.6.2004)

Sice hloupý,ale pohodový příběh,ale naprosto geniální Michael Keaton,který zde rozehrává komediální koncert.Jen kvůli jemu stojí zato tento snímeček vidět!(13.11.2006)

Určitě sympatická komedie, která nabízí pohled na několiko charakterů jedné osoby. Vtipné spektrum dalších klonů a jejich vlastních (velmi omezených) pohledů na "věc".(13.5.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. To říkám na rovinu. Neznám moc filmů, které by se hodily na chvíle, kdy je venku hnusně, prší, tma, vy nemáte co dělat, nebo vás nic nebaví a chcete se nějak rozveselit. Michael Keaton, kterého jinak nijak extra nemusím, to tady rozjel na plné obrátky a třeba čtyřnásobné milostné vzplanutí je něco, na co se nedá zapomenout. :-)(18.4.2012)

• JohnSmith

Pěkné řešení,když nic nestíháte. Jen to nebylo moc vtipné.(21.7.2016)

Priemerná komédia, ktorú do istej miery drží nad vodou len M. Keaton, ale akosi samotnému filmu rýchlo dochádza dych a človek už len čaká kedy to skončí.(17.4.2004)

klobouk dolů před výkonem Keatona v pěti roli (každá totálně odlišná)... jinak spíš podprůměrný děj, přesto za zmíněného Keatona dávám víc jak průměr...(13.11.2006)

čtvrtý klon byl luxusní :)...vtipná a svižná komedie..nadstandard nečekejte(22.11.2006)

Velice povedená komedie o klonování. Obvzlášť když se jedná o M.Keatna, skvěle zahrál čtveřici ,,sám sebe´´ v nejrůznějších charakterech...chytrý, pracovitý, ňouma.(25.1.2008)

Takhle jsem se zase dlouho nezasmál. Výtečný nápad a stejně dobré zpracování. Mohlo se to zvrhnout v totálně trapnou taškařiny, ale místo toho to bylo pojato velmi "seriózně" a s celkem inteligentním humorem. A dokonce spatlaný nepovedený klon mi připadal vtipný a ne trapný. Všechny postavy do děje zapadali a výborně se doplňovali. Děj naprosto nenásilně plynul k očekávanému finále, s naprostou lehkostí, vtipem a šarmem. Od začátku do konce jsem se bavil a hodně nasmál. Povedené! Howgh!(31.12.2013)

Slušná oddychová komedie.(1.11.2004)

Naprosto oddychový film od jehož zhlédnutí mě dlouho odrázel jeho název.. Dneska jsem však pookřál a byla nabídnuta zábava opravdu paradní.. Začátek se sice dýl rozjíždí, celé by to potřebovalo o trochu zkrátit, ale výkon M. Keatona je bravurní.. Obzvlášť v roli čtyřky.. :-D(11.3.2006)

Čtyři hvězdičky už za ten nápad. Výborné, vtipné, Keaton okouzlující, Andie MacDowell ve formě, jak ji známe. I když je to už starší film, přesto se na něj dá dívat opakovaně, což se vždycky cení.(8.7.2009)

Srdeční záležitost. M. Keaton je skvělý ve všech rolích. Komedie, která mě baví vždy, když na ni koukám. Do toho nádherná a hlavně sexy A. MacDowellová.(16.3.2010)

Hudba: George Fenton(23.1.2011)

Námet mal veľký potenciál, ten však zostal nevyužitý. 50%.(7.1.2015)

• FunThomas

Sice dobrý nápad, ale jinak úplně špatně využitý, film postrádá šmrnc a tak...(27.11.2006)

vcelku svižná a pohodová komedie, i když Harold Ramis měl už hvězdnější chvilky. Všechno stojí a padá s Michaelem Keatonem, který perfektně dokázal sehrát čtyři různé postavy.(28.7.2009)

Nechat se párkrát naklonovat není tak špatný nápad, ale může to přinést i starosti.Zvlášť, když máte za manželku krásnou Andie McDowell. Slušný herecký výkon Michaela Keatona ve čtyřroli, rád se na to podívám znova.(16.8.2005)

• Elin

Takhle to dopadá , když zajímavý námět vyjde na prázdno. Naklonování člověka umožňuje daleko rafinovanější vtípky než takové, jako kdo bude dneska večer spát s mojí (vaší/naší) ženou. Nudit se u toho nejspíš úplně nebudete, ale podruhé si to už pustí asi jen málokdo.(27.5.2010)

• Mary19

Vejce jako vejce, jedno jako druhé... stejné, nudné, mdlé... a ukrutné dlouhé... 40%(8.1.2014)

To byla takové píčovina až jsem čůral smíchy. Mě se to prostě líbilo a hlavně Keaton byl ve čtyř roli fantastickej a fakt mě bavil…(19.5.2014)

otázka - a čím to budem kŕmiť ma vždy dostane do kolien :)(27.7.2018)

Celkem úsměvná komedie se zajímavým nápadem, ale podruhé bych to vidět nemusel. Vyzdvihl bych snad jedině scénu v restauraci, ostatní situace celkem člověk tak nějak za daného stavu očekává, takže ho tvůrci zase příliš nepřekvapí.(19.6.2003)

• gombarix

Dobrý nápad, ovšem zoufale promrhaný. Humor je řídký a zabíjený sentimentalitou. Keaton nicméně podává pozoruhodný výkon - o to větší škoda, že v tak slabém filmu.(23.10.2007)

Keaton, Keaton, Keaton a Keaton. Dobrá komedie, která staví na jeho herectví a naštěstí se divákovy dostává hned ve čtyřnásobné porci.(5.4.2011)

Skvělá komedie s originálním námětem, kde se mohl Michael Keaton vyřádit.(6.7.2014)

Michael Keaton hraje hned čtyři postavy a pokaždý fakt slušně. Jenomže má bohužel slabší oporu ve scénáři, kterej sice existenci klonů použije na pár záměn/nedorozumění, ale rozhodně v týhle oblasti ani zdaleka nevyčerpá potenciál. Slabšímu scénáři vůbec nepomáhá ani delší stopáž. Jde však o pohodovou oddychovku na volnej večer, která divákovi sice příliš nedá, ale téměř dvě hodiny volnýho času zbytečně neubere, tři silnější hvězdy.(2.5.2013)

Keaton je skvělej komik a pro mě nejlepší Batman, ale jakmile dojde na moralitu v půli filmu, je to pro mě často ztráta čau. Takže první půl výborná, druhá půl horší.(2.7.2013)

Komedie s naklonovaným Michealem Keatonem, která zůstává v devadesátým šestým. Nápad hodný lepšího zpracování. Na druhou stranu jde pořád o nenáročnou formu zábavy, která obstojí ve srovnání s mnoha dnešními instantními komediemi. Průměr za tři.(30.9.2016)

Docela sranda, Keaton to zahrál skvěle- postupně se to trochu zamotalo, ale pak zase rozmotalo...70%(23.11.2018)

Za mlada jeden z mojich oblubenych filmov.(9.7.2009)

Nemecky nazov: Vier lieben Dich(12.4.2010)

Úžasná střeštěná komedie,u které mám vyloženě záchvaty smíchu. Michael Keaton se čtyrrole zhostil dokonale.Dvojka spíš takový klasický "chlap",ktrerého nejvíc baví jeho práce,trojka je takový domácí typ, a čtyřka...:-D holt,klony se nemají dělat z kopie...to jeho"čau Steeeve" mě vždycky dostalo.Nebo když olizoval tu pizzu...A scéna,kdy Doug odjede,a všichni poruší pravidlo číslo jedna....nezapomenutelná :-D :-D(1.4.2011)

Humor vycházející z relativně praděpodobných situací a ještě k tomu podle mého docela inteligentní. Tento snímek patří k mým oblíbeným :)(25.10.2011)

Je to příjemný film na který se dá koukat.(30.11.2017)

Po nedávném shléhnutí v původním znění mi to připadá snad ještě lepší. Už je to skoro na *****. -You know how to tell you love someone? When everyone reminds you of them.(13.1.2008)

Oddechová komedie, která z tématu nevytěžila, co by mohla. Nechat si vyrobit vlastní klon, který by zastupoval v práci je výzva na spoustu nevyzpytatelných situací. Nejsou. To, že klon také nechal vyrobit klon, ty pak další a nepovedený je docela málo. Michael Keaton sice dělá co může, což si zaslouží obdiv, ale na záchranu slabého scénáře je to dosti málo. I přesto se tu několik humorných situací objeví, dávají však úsměv jen velmi lehký. Na odpočinek je tento snímek vhodný.(13.7.2014)

Nemusí to být ani prcičky a je to líbibé a to i vkusně, to se vidí málo...(22.4.2015)

Ve své době technicky zajímavý film, dnes neškodný film, který je celkem pohodový a dobře obsazený a zahraný - 4x Michael Keaton a 1x Andie MacDowell.(23.5.2017)

Pokud se chystáte dobře se pobavit a skvěle naladit, pak po tomhle filmu zcela zaručeně šáhněte. Je dobře vychytaný, Michael Keaton je ve 4roli prostě úžasný a jeho poslední klon je tak kouzelně jednoduchý a zábavný, že budete čekat na každý vstup s ním. Nás lidi lze připravit na budoucnost vážně, strašidelně, napínavě....tady si z toho tvůrci udělali pořádnou bžundu. Takže se pobavíte a zároveň Vás trkne, že od dobrého úmyslu k průšvihu je jen krůček :-))(19.3.2010)

Pěkná oddechová komedie. Nechat se naklonovat, aby toho člověk stíhal víc? No taky bych občas potřeboval:-) Skvělý herecký výkon Michaela Ketona, zahrát 4 různé postavy to je kunšt,hlavně tu 'třetí' kopii:-)(28.12.2012)

Komedie, ve které kraluje Michael Keaton a jeho tři klony. Drsná dvojka, chytrá trojka a totálně vygumovaná čtyřka :-D(12.11.2018)

Zajímavý námět a těžká práce pro Michael Keatona. Ten se ale s touhle výzvou popasoval opravdu dobře a ukazuje, že je opravdu herecky zdatný, protože přece jen hrát postavu a ještě její další 3 klony s tím, že každý má zdůrazněnu trochu jinou vlastnost a je typický jiným chováním je kumšt a Keaton to zde zvládl dobře. Navíc je to i docela vtipné. Trošičku mě iritovala Andie MacDowell (její mimořečové vyjadřovací prostředky mi nejsou sympatické), ale nic zas tak dramatického, co by se nedalo překousnout. 67%(16.9.2010)

Velmi příjemný film s několika vydařenými okamžiky. Nic víc nečekejte.(1.11.2011)

Dobrý nápad :-) . Ukázka toho, jak je člověk vytížený a někdy je opravdu potřeba, kdyby nějaké druhé či třetí já bylo po ruce. Holt takové vymoženosti jsou pouze ve filmu, tak si o nějaké výpomoci můžeme jenom zdát. Ale ponaučení je hezké : Všeho s mírou ;-)(28.12.2012)

Zajímavá komedie. Jako fanouška seriálu 52 komiků & spol. mne velmi zaujalo jméno Michael Keston, a nebyl jsem tímto jmenovcem kdysi slavného komika vůbec zklamán. Naopak, hrál svou roli - vlastně čtyřroli - velmi dobře. K tomu hezký příběh, moje oblíbená Andie MacDowell... jo, bylo to fajn, hezky jsem si u toho odpočinul(21.7.2014)

Celkem pohodové.(31.8.2015)

Přepracovaný člověk si chce usnadnit život a nakonec musí krotit sám sebe. Originální nápad s úžasným hereckým koncertem Michaela Keatona.(10.12.2005)

keaton v tomto filme dokázal, že nevie byť len poloromantickým batmanom či dramaticky skutočne plnohodnotným hercom v slzavom údolí na tému umierajúceho, ale dokonale dokázal, že má i schopnosť rozvinúť svoju miltifrenickú komediálnu osobnosť, pričom by som povedal, že táto pozícia mu sadne asi tak, ako riť na šerbel. cítiť, že má zmysel pre humor a vo svojej úlohe sa vybláznil. harol ramis nám poskytol dve hodiny skutočne podarenej zábavy, ktorá nenudí ani po niekoľký krát. všetko je správne rozbehnuté, skvelé okamžiky, príchute padnú k sebe... parádička. no, síce tú frndulienku andy macdowell nemusím, pripadá mi trocha suchopárna, ale inak... zábava, ako sa patrí :D(9.5.2011)

Steve,pojď sem,plivu na brouky...komedie mého dětství,,tohle si vždycky rád pustim znova(4.5.2014)