Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

kingik

Rozjíždí se to slibně, ale aby to i slibně skončilo muselo by to mít propracovaný scénář a ne se to postupem času změnit v dojemnou břečku jakých jsem už viděl stovky. Ve výsledku takřka zbytečný film. Nevím proč se takové hlouposti vůbec točí. ()

IQ Tiqe

Po 20 minutách se až na samotný konec dal předpokládat další vývoj. Tahle část filmu byla ucházející, poutavá, zajímavá. Konec však ne, nevím, co jsem čekal, ale asi něco víc. ()

Slartibarkfast

Další z řady filmů typu "co by bylo kdyby".. Příjemný, s trochu nedomyšleným scénářem a koncem, ale i tak potěší. Takové to jemné pohlazení, které sice nezaujme, ale člověk ho bez nesnází přetrpí. Vlastně jsem byl příjemně překvapen. 65% ()

nash.

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším. ()

FrodoF

Příjemná romantická komedie, která by potřebovala trochu prostřihat, jinak Cage a Téa Leoni jsou pěkná dvojice. Je to sspíš 3.5, ale tři nedám kvůli trochu rozvleklému konci. ()

Chrustyn

Méně známý ale překvapivě povedený snímek o úspěšném muži, kterému v životě na první pohled nic nechybí ale až díky záhadné postavě, (Don Cheadle) která mu ukáže, jak by jeho život vypadal, kdyby neopustil svou dávnou lásku, zjistí, že mu v jeho na první pohled úspěšném životě chybí to nejdůležitější ... láska a rodina. Povedené a ne tak kýčovité, jak by se mohlo zdát. Škoda zbytečně přepálené stopáže, která skrývá několik hluchých a prvoplánových scén. ()

Nancy

Docela povedená komedie (nebo co to je). Výborný Nicholas zde zažívá opravdu zajímavé dobrodružství a film je velice zábavný, přesto je chvílema nepovedený a zejména chování hlavní postavy je často iracionální. Jako pohodový romantický film to stačí, ale žádný trhák to neni (lepší 3*). ()

Roman.Ticka

Příběh měl nápad i grády, mamka i taťka hráli přesvědčivě, oba dostali šanci, kterou využili pro zachování rodiny. (zde spíš o založení) Kdyby se to tak dalo použít v dnešní prchavé realitě s průměrnou dobou sňatku tak 2 roky?! Úděsná statistika, o dopadu na děti snad netřeba polemizovat. ()

Ivoshek

Začalo to jako slibný napad a postupně se to otočilo do klasické rom-kom blbiny. Zajímavé je, ze ta pani v hlavní roli asi je objektivně hezká, ale nepůsobí na mne přitažlive. ()

Hogun

"Sladký+romantický+ trošku naivný film = americký rodinný film", ale ja som ho videl v správnom čase na správnom mieste a preto 7/10. ()

Bauer

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*. ()

Kamca_

Pro mě dost nezapomenutelnej film. Líbí se mi ten nápad a je to i hodně dobře natočený. A výkon Nicolase Cage nemá chybu! ()

jerry12

40%. Synopse slibuje velmi zajímavý příběh odpovídající koncepci, kterou vyloženě můžu. Cestování v čase, alternativní reality, sice komediálně laděné, což není zrovna můj šálek, ale zato s vánoční tématikou, a to už je. V praxi se mi však dostalo relativně prázdné snůšky rádoby poučných dialogů, občas nucených situací a sem tam možná i relativně slušného vtipu. Vánoční atmosféru však Otec rodiny postrádá, děj je dopředu předvídatelný prakticky od první scény, ničím nepřekvapí a závěr je... no, hollywoodský. Nevím, proč jsem čekal víc, ale co vím jistě je, že už si ho znovu nepustím. Výjimku v jinak pusté, navenek sice pozitivně působící, ve skutečnosti však mělké slátanině, tvoří neskutečně roztomilá a geniální Makenzie Vega. Kvůli ní to snad stojí za to vidět... ()

Lacike

Mal to byt dojimavy film o tom ako si tvrdy biznisman uvedomi, ze rodinny zivot je viac ako bohatstvo a kazdy den ina sexy zenska v posteli. Ale potom co mu je nejakym zazrakom zmenený zivot, aby to zistil, tak som paradoxne cely cas dufal, ze sa co najskôr vrati do svojho stareho zivota a u toho noveho som trpel s nim. Tentokrat sa tvorcom ich zamer obratil proti nim a ten rodinny zivot pôsobil ako peklo. Z casti za to môze aj Tea Leoni, ktora mi pripada protivna a chemia medzi ňou a Cageom je nulova. Ale uplne najhorsie peklo su neznesitelne dialogy vdaka comu cely film pôsobi nezazivne. Ked uz nejaku Vianocnu komediu s Cageom, tak jednoznacne odporucam Trapped in Paradise. 3/10. ()

Terva

CITÁT - Jsme na letišti a tady nikdo neuvažuje rozumně.......... Jack (Nicolas Cage) odlétá za prací. Stává se úspěšný, opouští svou dívku a najednou se probudí vedle ženy a dvou dětí. Má zmatek. CITÁT - Veselé vánoce........ Vytržen ze své reality a vhozen do jiného světa - to otřese každým. Litoval jsem ho při scéně z plýnkama, to by štvalo i mě. A taky bych se asi chtěl probudit z tohoto zlého snu. Nebo to není sen ? CITÁT - Tohle není můj život, to je Letmý pohled.......Vítej na zemi....... Jackovi se někam ztratilo posledních třináct let života. Ráno se prostě probouzí do jiného, možná nepříjemného, života. Slintá na něj pes, vozí děti do školky, osm hodin prodává v maloobchodě pneumatik - jak já ho litoval. Měl před tím tak nádherný život - nebo ne ? CITÁT - Jdeme do cukrárny, bude to vrchol mého týdne......... Ve filmu je použit citát Johna Lennona : Kdybych žil v antice bydlel bych v Římě a dnešní Amerika je říše a New York je Řím......... Nakonec všichni dostanou to co chtějí. ()

corpsy

Cynikov tento film možno nepoteší, tí by chceli aby ( akékoľvek ) sviatky vôbec neexistovali. Ale tých, ktorý sa radi nechajú uniesť vianočnou atmosférou a sentimentom, tí budú pri sledovaní v naprostej pohode. A o tom to vlastne je. Je mi len trochu ľúto, že pri sledovaní tohto filmu, som si uvedomil, že v tomto dnešnom svete, je stále viac a viac takýchto karieristických Jackov Campbellov a snažia sa riadiť a meniť životy a hodnoty aj nám ostatným. ()

Johanka

Tento film, který je možná trochu moralizující mě zaujal spíše svojí romantickou stránkou. Mladý muž ( Nicolas Cage ), který má skvělou práci, hodně peněz, krásný byt a drahé auto postrádá možná to nejcennější rodinu. Ovšem žít rodinným životem má i svá pro a proti ()