Dnes jsou televizní soutěžní pořady přísně regulovány, ale vždy tomu tak nebylo. Film vypráví příběh o diskriminaci, úplatkářství a spiknutí v zákulisí nejpopulárnější vědomostní soutěže roku 1958... Oscarový režisér Robert Redford přichází s jedním z nejprovokativnějších a nejuznávanějších filmů všech dob. Ralph Fiennes a John Turturro hrají účastníky nejpopulárnější vědomostní soutěže, kteří bojují o obrovské sumy peněz a okamžitou slávu. Když se však objeví obvinění, že je pořad zmanipulovaný a soutěžící dostávají odpovědi na otázky předem, jde o mnohem víc než jen o hru. Hráči, producenti i samotná televizní společnost se náhle ocitají ve víru stupňujícího se skandálu. Navýsost zábavný film Otázky a odpovědi, založený na skutečných událostech, které šokovaly národ, byl filmovou akademií nominován na nejlepší snímek roku 1994. (Cinemax)

golfista

Film Roberta Redforda o nejpopulárnější vědomostní soutěži na kánále NBC, ve které neomylný soutěžící přináší vyšší sledovanost a tím i zisky sponzorů. Ne vše je ale tak, jak to vypadá na obrazovce. Výborná režie RR udělala z tohoto snímku nezapomenutelný napínavý příběh o morálce a touze po slávě a penězích. Skvělé výkony Fiennese a Turturra. ()

Pavlínka9

Je to show bussiness...to zazní na konci filmu..Je to zajímavá hra s lidskými myšlenkami, posuďte si sami, zdali by za to měli být lidé souzeni až opravdu u soudu či od společnosti celkově. Ten film má skvělou režii, mnoho myšlenek a na konci "zpackané" životy mnoha lidí...je to drama, které mě drželo napnutou po celou dobu filmu, chtěla jsem víc a víc a chtěla jsem zjistit co bylo v zákulisí dané soutěže..Soutěž si mě získala jako v tom filmu. Do toho krásná dvojice herců, popularita, vysoká sledovanost a touha mít víc a víc... ()

gudaulin

Karel Čapek v jedné povídce nechal svého hrdinu vystavit štvavé kampani tisku. Absurdním obviněním věřila i jeho bytná, která byla svědkem jeho bezúhonného života. Zoufale se na ni obracel: "Vy přece musíte nejlépe vědět, že je to nesmysl." - "Když to psali v novinách, tak to přece musí být pravda," zněla rezolutní odpověď. Snímek představuje moralistní drama o síle médií a riziku vyplývajícím z fungování velkých mediálních korporací. Televize od dob rekonstruovaného skandálu svoji dominanci ztratily, základní otázka ale zůstala - nakolik můžeme médiím věřit a nekriticky je přijímat? Soudní ví, že je třeba ověřovat a zkoumat vše z více zdrojů, naivním nejspíš ani tenhle film nepomůže. Otázky a odpovědi jsou solidně napsané a natočené drama, které představuje výrazný žánrový nadprůměr. Je zajímavé ještě v jednom ohledu. Mimoděk ukazuje příslušníky jedné elitní skupiny, jak drží spolu. Absolvent prestižní a drahé univerzity jiného absolventa a člena téže společenské vrstvy potopit nechce. To se i ta spravedlnost začne různě obcházet a naklánět. Celkový dojem: 85 %. ()

Gilmour93

Pokud přistoupíme na to, že televizní kvíz je hrou stejně jako třeba poker, tak hranice mezi blafováním a lží může klidně splynout.. Redford ve své „faustovské“ historce dovedně střídá tempo a v podstatě banální téma rozvíjí až k bodu únosnosti. Nikomu nevznikla škoda, divák si přeje být podveden a ruku spravedlnosti bolí sahat vysoko, tak co tu vlastně řešíme.. Vybaven ješitností a nepěkným chrupem vyčnívá z prvotřídního obsazení častý představitel lehce vyšinutých Synů Izraele z Queensu. Tohle by si Turturro mohl nechat patentovat.. ()

Real Tom Hardy

"WE'LL FIND OUT IF THE UNSTUMPABLE HERBERT STEMPEL CAN BE STUMPED." -------------------------------------------- Robert Redford už vo svojich začiatkoch dokázal, že je nielen viac než vynikajúci herec, ale aj fantastický režisér. Všetko to začalo pôsobivým debutom – komornými Obyčajnými ľuďmi, o osem rokov neskôr bravúrnou Vojnou o fazuľové pole a o pár rôčikov na to prišla Quiz Show, kde je jeho réžia čistá radosť a harmonická balada, jemná ako maslo. Prvotriedne, fajnšmekrovské obsadenie (Ralph Fiennes / John Turturro / Christopher McDonald / Rob Morrow) je len čerešničkou na torte sviežeho príbehu zo zákulisia americkej televízie, korporátnych vplyvov a záujmov, produkcie klamstiev a lží, všetko na pozadí jednej zmanipulovanej quiz show. Skutočne kvalitka vo všetkých ohľadoch. ()

• Snímek byl natočen podle memoáru Richarda Goodwina "Remembering Amerika", který se zakládá na kvízovém skandálu z roku 1950 okolo hlavního soutěžícího Charlese Van Dorena. (Terva)
  • V roce 2008 přiznal Charles Van Doren, že ve filmu je mnoho pravdy z doby, ve které byl uveden. Zároveň však tvrdil, že měl přítelkyni, o které se ve snímku nezmínil. (Terva)