• B!shop
  ****

  No rozjezd je paradni. Na cloveka dejchne ta atmosfera padesatejch let, film chytne slusny tempo a rozjede se typicka vedomostni soutez, kde se postupne odkrejva, ze to asi nebude uplne podle pravidel. Jenze nekdy po 45 minutach tohle skonci, zvedavej pravnik do toho zacne stourat, vyzvidat, hledat dukazy a film se pres hodinu furt toci v kruhu, nic moc se vlastne nedeje a zachranujou to pak jen paradni herci. Zaverecnej soud je sice fajn, ale nejak extra vygradovanej neni, i kdyz ne uplne happy endovej konec potesi. Navic to je podle skutecnejch udalosti. Nicmene herci skutecne delaj hodne, maj dobre napsany postavy a krome paradniho Turturra s Fiennesem bych jeste zminil sympatickou rolicku Scorseseho. Nicmene Scofieldovo nominaci moc nechapu. Takze celkove zajimavy, dobre natoceny a dobre zahrany drama, ktery je ale zbytecne dlouhy a v prostredni casti ne zas tak zazivny.(9.7.2009)

 • misterz
  ***

  O tom, ako ľahké je s ľuďmi prostredníctvom televízie a iných médií manipulovať. Svojim spôsobom sa film dá brať aj ako výstraha a memento, aby sa obyčajný človek nestal len tak ľahko poslušnou ovečkou a začal nad vecami aj sám rozmýšľať a hlavne aby k nim zaujal svoj vlastný postoj. Herci boli výborní, poňatím a stvárnením svojich postáv ma zaujali obaja - Turturro aj R. Fiennes, avšak dejová linka bola plná omáčky, ktorá ma až tak nebavila. Lepší priemer. 65/100(30.1.2017)

 • C0r0ner
  *****

  Perfektní souboj několika lidí, přičemž ty vědomosti jsou v tom to nejméně důležité. Pátá hvězdička je za to, že to fakt ve výsledku nikomu neuškodilo a všichni aktéři měli vlastně pravdu a nedalo se jim nic vytknout. Také se mi moc líbil Rob Morrow, takže dohromady moc příjemné překvapení a nečekaně strhující podívaná. 90%(17.9.2017)

 • Terva
  ****

  Film byl nominován celkem na čtyři OSCARY, za Nejlepší režii, Nejlepší scénář, Nejlepšího herce ve vedlejší roli - Paul Scofield a Nejlepší snímek. Natočeno : USA 1994. Režie - Robert Redford. Scénář - Paul Attanasio. Kamera - Michael Ballhaus. Hudba - Mark Isham. Hrají - John Turturro (Herbie Stempel), Rob Morrow (Dick Goodwin), Ralph Fiennes (Charles Van Doren), Paul Scofield (Mark Van Doren), David Paymer (Dan Enright), Hank Azaria (Albert Freedman), Christopher McDonald (Jack Barry), Jack Gilpin (Jack)..a další.(25.4.2011)

 • shyster
  ***

  Co je na tomhle filmu výjimečného, nepochopim. Ano, lidi v 50.letech věřili televizi téměř vše. Dnešní divák už by nemohl být takto překvapen. Přesto to nechápu. Robert Redford nenatočil bůhvíjaké dobré dílo a pokud bych viděl od něj jen tohle, tak bych si myslel, že je to průměrný režisér, který odkoukal pár finés od velikánů.(19.10.2008)

 • - V roce 2008 přiznal Charles Van Doren, že ve filmu je mnoho pravdy z doby, ve které byl uveden. Zároveň však tvrdil, že měl přítelkyni, o které se ve snímku nezmínil. (Terva)

 • - Paul Attanasio získal cenu BAFTA za nejlepší adaptovaný scénář. (Terva)

 • - Snímek vyhrál cenu za nejlepší film u New York Critic Circle. V kategorii nejlepší scénář skončil Paul Attanasio na druhé příčce, stejně jako Paul Scofield jako nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)