Princezna Nevěsta

• USA The Princess Bride (více)

Hrdinové bez bázně a hany, chrabří piráti, všemocní kouzelníci, démoničtí zlouni a princezna čekající na záchranu – prostě pohádka, jak má být, jen tentokrát trochu lépe a s nadhledem... Žila, byla překrásná dívka jménem Pomněnka, která vyrůstala na statku. Tam také pracoval mladý čeledín Westley a jak už to tak bývá, postupně oba zjistili, že je k sobě něco pojí. Přísahali si věčnou lásku, ale aby mohli být svoji, odešel Westley do světa vydělat si peníze. Jenže loď, na které se plavil, přepadl Strašný pirát Roberts, jenž jak známo nebere zajatce. Truchlící Pomněnka padla do oka rozmarnému princi Humperdinckovi a ten oznámil, že si ji vezme za ženu. Ale než dojde ke svatbě, odehraje se sousta věcí, počínaje únosem princezny a konče znovuzrozením Westleyho. A to nemluvě o nezměrných dobrodružstvích, která naši hrdinové cestou za láskou a svobodou budou muset podstoupit, a setkáních s roztodivnými postavami jako jsou veršující obr Fezik, strůjce zázraků Divotvorný Max a především mistrovský šermíř Inigo Montoya. (Česká televize)

kariii

Vůbec nechápu, jak jsem mohl o tomhle filmu tak dlouho nevědět. Není až tak moc originální, ale něco tady neuvěřitelným způsobem funguje. Když jsem to dokoukal, tak jsem se usmíval ještě hodně dlouhou dobu. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. ()

Pawlisman

Jako atraktivní dobrodružná pohádka pro děti -s přimhouřenýma očima k dějové lince a jednotlivým motivacím - prostě se neptejte proč - a pak skvělé. ()

bratr.Milan

Film, který si vždy jednou za čas pustím na zlepšení nálady. Je neuvěřitelně inteligentně vtipný, správně romantický a emocionální. Má geniální scénář, perfektní casting, Petera Falka bych chtěl mít jako dědu. Není tu nic co bych mohl vytknout, tvůrci evidentně věděli co chtějí natočit a měli vše pevně v rukou a já to oceňuji. Za mě nejlepší pohádka všech dob. Nejlepší filmová role Giganta Andrého. A jestlipak jste si všimli, ve které roli se tu objevil Billy Crystal? ()

pend

Výborná věc, trochu laděna parodicky, ale rozhovory mezi hrdinou a padouchy jsou bez chyby. Škoda menšího rozpočtu, což se občas projeví. ()

Procker

Já mám prostě tyhle filmy rád. A tenhle se nestal výjimkou. Navíc je zde rozlišena realita, ztvárněná čtením z knihy a magičnem, ve kterém se příběh z knihy realizuje ve fantazii malého chlapce. A to se mi líbilo. Přičtu-li romantický příběh, hezké kulisy, vkusně vybrané herce, dobrou kameru a jímavou hudbu, je tady další delikátní pohádka. Klasika je holt klasika:) 5*/90% ()

77Ivana

Tak tedy opravdu nevím čím si tahle pohádka zasloužila tak vysoké hodnocení. Podle zdejších komentářů jsem čekala nádhernou fantasy pohádku, ale místo toho to byl normální obyčejný příběh. Tohle se s našema českýma pohádkama nemůže vůbec rovnat. A vůbec nejhorší byl ten HNV-hlodavec neznámé velikosti (přerostlá krysa). ()

grerar

Docela mě PN překvapila. Ale stále je to halt pouze 4*, i když v porovnání s českou (teda československou) překvapivě nezaostává. Místy jsem se docela dost smál některejm místům, která tak zjevně byla i plánována (ku smíchu). No ale jinak to tu už zaznělo - spíše televizní produkce, na druhou stranu ta nejlepší. Naštěstí se tvůrci vyvarovali kýčovitých triků alá Neverending story... 4 a půl *, možná časem i pět. ()

Vilg

Nejironičtější pohádka, jakou jsem kdy viděl, oplývající takovým tím správným patosem dob minulých, který není otravný, ale přesně sedí na svém místě. Z pera Williama Goldmana, soundtrack Marka Knopflera, a nejgeniálnějšími dialogy, co jsem snad ve filmu viděl. A nádavkem Peter Falk. Nějaké protesty? Inconceivable! ()

jasanka

Pane bože, co to bylo?! Jak se takovýhle film mohl dostat do top250 Imdb, to mi asi navždy zůstane záhadou. Komediální pohádka - proč ne. Čtení příběhu nemocnému klukovi - proč ne. Některé scény byly ale opravdu příšerné (mučení, velcí hlodavci...) a "princezna" mi byla tak nesympatická, jako už žádná filmová postava dlouho ne. ()

Lukin413

Vynikající pohádka, kterou si užijí jak děti, tak dospělí. Pro děti je tu pohádkový příběh, který obsahuje snad všechny ingredience, co má pohádka mít. Princeznu, piráty, obra, zabijácké elektrické úhoře, zvíře abnormálních rozměrů,... Pro dospělé je tu humorná složka. Tolik precizních dialogů a frází v jednom filmu se jen tak nevidí. Například rozhovor mezi dvěma postavami u útesu před soubojem považuji za jeden z nejvtipnějších momentů, co jsem kdy viděl. 95 % ()

ashtangi odpad!

Děláte si ze mě srandu? Otřesný film. To měla být parodie s hroznými hereckými výkony? Strašná hudba. I před rokem 1987 se točili filmy na mnohem lepší úrovni, co se výpravy týče. Něco tak hrozného už jsem dlouho neviděl. ()

Saur.us

Pohádková komedie dospělejšího ražení, nemálo podobná například novějšímu Hvězdnému prachu. Chytrý humor, zábavné postavy a hudba M. Knopflera. ()

Darkslayer

„Mé jméno je Inigo Montoya. Zabil jste mi otce. Připravte se zemřít.“ .... Veľmi príjemná, milá a vtipná rozprávka . Jej homor veľakrát prechádza až do parodovania rozprávkového žanru, čo smeruje film viac k odrastenejšiemu divákovi. Snímok ma celý čas pohodovú atmosféru s dobrou hudbou a hereckým obsadením. Páčili sa mi aj niektoré navonok "lacno a gýčovite" pôsobiace kulisy a scenérie kroré pekne dotvárali danú atmosféru. Netradičné, miestami ba až absurdné poňatie robí z tohto filmu nadpriemernú rozprávku ktorá mi vždy zdvihne náladu. ()

Joll

Takové pohádky by se měly točit!Sice Kulisy nejsou kdo ví co ale stačí to a Mandy Patinkin jako Indigo Montoya je nezapomenutelnej. Zkrátka pohádka jak má být 85% ()

Kesiak

Neľahko hodnotiť z pohľadu dospelej osoby, pretože keď som bol dieťa úplne ma to pohltilo. Teraz vidím naivitu scenára, hereckých výkonov. Ale keďže toto je rozprávka beriem to ako účel, čím je tento film naozaj výnimočný - vo svojej detskej prostote. ()