Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

derryl

Je ošidné obchodovat s jakýmikoliv mafiány a být překvapen tímto kultovním filmem je zase nadmíru skvělé! Wow. ()

Cuzan

Neuvěřitelná jízda jako žádná jiná! Celá stopáž uteče jako 5 minut a já bych chtěla ještě! Vtipný, chytrý, a má to tempo. Za mně podobná chuťovka jako třeba Trainspotting, ale jen o pár let později s trochu jinýma sígrama. ()

Spacecore

No, takové filmy už se dneska netočí a proto jdu do plnejch. Bavil jsem se od prvního záběru, suprová režie i scénář. Na to, jak je komplikovaný, tak byl krásně vstřebatelný. Ohromné množství zábavných postav, v celku i uvěřitelný příběh vedený s nadsázkou. Takové Pulp Fiction po anglicku. S Guy Ritchiem jsem se moc jinak nesetkal, ale Snatch je skvělá záležitost. Herecký ansámbl, kdy byli všechny hvězdy ještě hubené a a mladé se povedl taky. Tady není co vytknout. ()

Rozjimatel

"Sorry, Mickey. Just give our money back and you can keep the caravan." "Why the fuck do I want a caravan that's got no fucking wheels?"     Poriadne uletená čierna krimi komédia, ktorá úspešne nadväzuje na rovnako vydarený film Zbaľ prachy a vypadni! (1998). Je opäť plná štýlovo bizarných postavičiek, ako sú chovateľ sviní "Kruťas" (Alan Ford), "uhýbač" guľkám Boris "Britva" (Rade Šerbedžija), drsňák "Bullet-Tooth" Tony (Vinnie Jones), či traja černošskí smoliarskí babráci. Navyše ešte so skvelým bonusom v podobe Brada Pitta ako cigáňa Mickeyho s neskutočným akcentom, ktorému nerozumie nikto, okrem jeho súkmeňovcov. Obzvlášť musím vyzdvihnúť skvelo vygradovaný záver, ktorý má dve krásne absurdné vyvrcholenia (scéna, kde sa všetci stretávajú pri pátraní po Borisovi "Britve" a záverečný boxerský zápas).     "Should I call you Bullet? Tooth?" "You can call me Susan if it makes you happy." ()

Macik

Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl...Naprosto úchvatná směs vtipu a akce kde nádhernej je především scénář...Oznamuji proto tímto,že se tento film již po prvním zhlédnutí u mě zařazuje do mého TOP 10.. ()

system

Brilantne napsane, brilantne zrezirovane, brilantne zahrane (vykon B.Pitta v roli cikana me odrovnal, ostatne vsichni herci zde podavaji nadlidsky vykon) a brilantne zabavne. Mozna se budu opakovat, ale u filmu jako je napr. Podfu(c)k se nasmeju vic, nez u nejake radoby komedie!!! ()

AIMÉE

Sarkastický Ritchie – díkybohu za to! Všechna ta absurdní setkání a černý humor snoubený s tím suchým anglickým snímku vyloženě svědčí. Svižný (Ritchieho) scénář, dobrá práce s kamerou. Tento londýnský trip plný sarkasmu, prasečího krmení, cikánských baronů v čele s B. Pittem, kteří artikulují řečí uchu náročné na porozumění a v neposlední řadě dobrý soundtrack. —"Anything to declare?" —"Yeah. Don't go to England." ()

Wenca888

Doufám, že Guy Ritchie se dá po několika letech bloudění konečně dohromady a natočí zase pořádnej film, jakým Snatch bezesporu je. (Nejen) Brad Pitt mě s jeho dokonalým přízvukem královsky pobavil... ()

spiritus

Snatch je bezkonkurenční nenapodobiltelný film, který nám skvěle servíruje celé panoptikum kontroverzních postav a postaviček, více, či méně zapojených do děje. Každý má své neoddiskutovatelné místo na kolbišti, kde se až neuvěřitelně střetávají nejrůznější zájmy, nejrůznějších skupin.Je potřeba opravdu vypíchnout, že s postavami si autoři až neuvěřitelně pohráli k samému vrcholu dokonalosti, celé je to navíc spojené velice vtipnou formou. Snad každá scéna si umí pohrát s divákovým smyslem pro humor (až na opekání v karavanu). Je velice individuální, kdo je schopen tento humor chápat. Celé to korunuje dokonalý cikán Brad Pitt, který mě kdysi touto rolí naprosto překvapil. Mě utvrdil v tom, že je to skutečně univerzální a kvalitní herec. Bravo a dávám plný počet. ()

amokey

Cože? Zírala jsem s otevřenou pusou. Tohle je síla. Dlouho jsem se tak nenasmála. Podfu(c)k mě hodně bavil. ()

Marys

Ja neviem. Zvykol som si rozumieť filmom v angličtine, ale pri tomto som rozumel úplne veľké. A tým, že som nerozumel text, nerozumel som všetkému humoru, ktorý bol do filmu daný, čím u mňa upadal v pútavosti a začal ma nudiť. Nepopieram, že to bol zaujímavý kúsok, akurát som nerozumel. ()

Tomizzi

Najlepšia hláška :D: 86 karats.. Where? London. London? London. London? Yes, London. You know? Fish, chips, cup of tea, bad food, worst weather, Mary fuckin' Poppins... London! 82% ()

Oyer

Neskutečná podívaná a megapředstavení ! Několikrát se mi vybavil legendární Pulp Fiction, s kterým jsem tento film v některých částech trochu srovnával. Film, který je perfektní jak po stránce akční, tak i po stránce komediální. Zkloubit tyto žánry není vůbec jednoduché a tady se to povedlo dokonale. Je vidět, že ve Státech nemají moc rómů, když museli do role hlavního cikána najmout Brada Pitta :-D. Ten byl opět naprosto výborný ! Děj, který ani v jednu chvíli nenudil a člověk se zasmál především tam, kde to vůbec nečekal. Nechybí několik charismatických zabijáků, prostě paráda. 90% ()

Ollie235

Přestože se jedná zřejmě o nejlepší Ritchieho film, platí, že mi je jeho styl poněkud proti srsti. Bavil jsem se sice o dost víc než při Sbal prachy a vypadni, ale nijak unesen nejsem. Gangsterská komedie je to solidní, dávka vtipu nadměrná (což není na škodu) a dialogy takřka vražedné, ale je to na mě příliš chaotické. Působilo to trochu ,,seriálově" - herci se na plátně střídají nesmírně rychle a scéna střídá scénu, způsobem, že diváku dojde spousta detailů až po chvíli. Na druhou stranu, ale film zahrnuje spoustu zapamatovatelných scén a do průměru se mi ho házet vůbec nechce - 4*. ()

Movie Gourmet

Vtipný a dobře promyšlený příběh, který originálním zpracováním tvoří nejsilnější článek filmu. Příběh a jeho zpracování je to co činí film tak dobrým. Verdikt: 5* a 85 %. ()

misik95

Věřím, že nemusí nadchnout všechny, ale mě skvěle pobavil. Geniální Brad Pitt a jeho dialogy, tedy pouze v původním znění. Často si ně vzpomenu ještě teď. Pokud vás baví filmy britské produkce určitě doporučuji. 70% ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)