Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

filmharmony

miluji freediving... skvělý film, postava Enza je vynikající... škoda zbytečných a prázdných komediálních prvků a scén, to opravdu nemusím, ale podstata filmu - nádhera... snad v tom tichu, kde se dotýkám Boha najdu věčný pokoj... ()

Noviik

Nejsem si moc jistý, jak bych měl tento film hodnotit. Není to nic, co by mě dostalo na kolena a já ten film začal milovat. Není to ale ani ten druhý případ, kdy bych se tomu filmu vysmál. Tím zamezím nejvyššímu a nejnižšímu hodnocení. Na jednu či dvě hvězdičky to také není. Už jen z pohledu skvělých hereckých výkonů jak Jeana Renoa, tak Jean-Marc Barra. Oba jsou hodně dobří a skvěle mě vtáhli do hlubin oceánu. Režie Luca Bessona je navíc opět skvělá, bez chyb či nudných částí. Ovšem je zde i málo částí, ve kterých bych film vyloženě hltal. Celou dobu bych tak film viděl na tři hvězdičky. Ovšem příjemný, smutný a upřímný závěr vytahuje mé hodnocení na hvězdičky čtyři. ()

otík

Dvojice skvělých potápěčů se zná od mládí a ve středním věku se rozhodnou účastnit soutěže v potápění. Od začátku je jasné, že moře se jim líbí více než souš a že v moři budou chtít trávit svůj život, což se samozřejmě neslučuje s jakýmkoli vztahem. Závěr filmu mně osobně hodně sobecký a ubohý. A podmořské záběry mi zrovna moc neučarovali. Hudba: Eric Serra ()

E=mc2

Krásny film. O láske k moru. O nenaplnenej túžbe. O mužskom srdci. A tiež o tom čomu len málo ktorá žena pochopí :) ()

sator

Hmm...místy dost parodické,tedy mám pocit že nechtěně.... Podle D.Hawkinse film z nejvyšším " stavem vědomí "...😮 ()

andrii

Vodivá je krajina pod. Magnetizující, nevídaná, hladivá. Rosená nábojem, baletem vln, nebeským "letem" dna. S nekonečným, nadnášejícím pocitem, který prochvívá ony proudy dva. ()

LeoH

Vizuálně čisťounké, silné vyprávění. Možná až moc silné, s lehkým podtónem vykonstruovanosti – tváří se to, že to je o lidech, ale hlavní postavy jsou spíš takové chodící (plovoucí) ideje, které v krizových momentech jednají často prapodivně, ne z vlastní přirozenosti, ale spíš z potřeby posunout příběh tam, kde ho chtěl autor mít. Delfíního pískání a chechtání bylo na můj vkus místy příliš a i další kýčovité atributy by se našly, ale tak či onak je to bez debaty originální a působivý film. — Jen takový postřeh na okraj – přijde mi zajímavé sledovat, které potenciálně zajímavé části děje Besson vypouští, jak třebas nikdy nevidíme potápěče při soutěžích v nejhlubším místě ponoru, a co to dělá s atmosférou. ()

mr.kliky

hloubavý a přitom i prostě zábavný. docela obyčejný a přitom zcela unikátní. vůně moře jako by se dala cítit. závěr opravdu nesmírně těžce chytá za srdce a přitom je to tak jednoduše jasné... naprostá nádhera ()

Mrkvič

Nejlepší výkon Jeana Rena a nejlepší film Luca Bessona! Hláška Enza po vylovení číslice z rekordní hloubky "Ať to zkusej" se dá použít i na to, ať někdo zkusí natočit něco lepšího. Obojí je dost těžký úkol. Všechny dialogy jsou tak lidský a přesto je dokáže Besson poskládat pro ohromný efekt. Pár milých vtipů a nijak hrocené dramatické osudy potápěčů. ()

rodo

Tenhle magický příběh mě zaujal už před mnoha lety a po včerejším shlédnutí jsem byl opět fascinován. Skvělé jsou hlavně herecké výkony, které dávají filmu neuvěřitelný šmrnc. Jean Reno zde dokazuje, že je právem jedním z nejcharizmatičtějších světových herců, skvělý je i Jean-Marc Barr (dvorní herec Larse von Triera) v hlavní roli, který mě svojí introvertní polohou a nesmělým úsměvem často odzbrojoval. Sympaticky působí i kombinace různých filmových postupů; nejdřív jste fascinováni obrázky krásného prostředí Řecka a Sicílie, někdy vyleze na povrch LucBessonovský smysl pro absurdní humor, do toho takřka relaxační hudba Erica Serry, to vše zabaleno do nádherného vizuálního hávu působí uklidňujícím dojmem a potvrzuje, že Luc Besson uměl točit skvělé filmy. Mým nejoblíbenějším filmem tohoto režiséra je sice Leon, ale Magická hlubina je pro mě zase největším pohlazením na duši. ()

Karush

Určite to nie je film pre každého, avšak jeho kvality boli pre mňa ukryté niekde v tej magickej hlbine. Dokonca ani vizuálna stránka a ani herecké výkony ma nepresvedčili o tom, žeby tento film si zaslúžil viac ako 3 hviezdičky. ()

RonaMidu

někdy se mi stává,že mě k pozornosti přivábí film z prostředí,které je mi úplně cizí a pak se mi k vlastnímu údivu dokonce líbí.....no,a tohle byl ten případ ()

Savo

Překrásně zfilmované drama o potapěčských závodech a velké lásce. Spolu s Leonem asi nejlepší dílo Luca Bessona. Za zmínku stojí zajimavě vizuálně zpracované flashbacky, podmanivá hudba a krásné podvodní záběry. ()

danoo

Najuhrančivejší film aký som kedy videl. Duchovnosť a mysticizmus poráža akékoľvek racionalistické koncepty, čo môže pôsobiť na scientistov chabo a odpudzujúco, ale najmä vďaka tomu sa stal LUC BESSON miláčikom nezaťaženého mladého publika a jeho odkaz je živý i dnes. ()

Iroquaise

...divný...a nemyslím zvláštní, prostě divný...podivně vystavěná nadsázka...nevhodná humornost...šroubované, karikované charaktery...kýč...ale ne hoollywoodsky čistý, melodramatický, ale zvláštně infantilní a krokolomný...po hodině jsem od toho odešel, takže těžko soudit... ()

hroubek

Na rovinu říkám, že jsem byl zklamaný.Asi jsem očekával úplně jiný snímek, než jsem dostal.Přesto to, co jsem dostal, bylo velmi pozoruhodné.Film doslova plyne pomalu a dává si dost záležet na představení hlavních hrdinů, což se mu daří skvěle.Zvláště v kontrastu s černobílým začátkem.Ústřední hrdinové jsou dost zajímavý, aby Vás bavili po celou dobu stopáže, i když jejich chování občas nedává smysl.Nádherné jsou záběry z podvodního světa, které dokážou příjemně zahřát u srdce a nebo ho prudce hladit.Zajímavý snímek o jednom přátelství a sportu. ()

Compadre

Jojo, tenhle film je magickej doslova celej...film je totálně prodchnut všudypřátomnou láskou k moři. Luc Besson celej film pojal tak nějak poeticky, až bych řekl kouzelně a meditativně. herecké výkony jsou samožřejmě super, Jean Reno je jasnej, ale v tomhle filmu hraje prostě hlavní roli moře a celá ta úžasná atmosféra...sakra, jdu hned koupit lístky někam do Karibiku..potápění zdar! :-)) ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“