George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

shyster

Tomuhle říkám adept na kultovku. Skvěle napsané dialogy s velkou porcí černého humoru, dobře zahrané a několik podařených režisérských fines. ()

MrPierc

Strašně moc přehnaná vyvražďovací parodie na horory. Lítají tu nohy, hlavy, ruce, hlášky. Je tu cítit příbuzenszví stylu z filmu Desperado a Mariachi. ()

Nautila

Do nástupu upírů je to dokonalý. Dokonalý, dokonalý dokonalý! Při tanci Salmy Hayek jsem slintala i já. Avšak jakmile tančit přestane a začne cenit zoubky, film sklouzne do klišovitého béčka. Přesto kvůli té první části nemůžu jinak. 5*. ()

lebowski!

Akční - horor - thriller - komedie. Ano, tenhle film opravdu neví čím chce být. První půle skvělá gangsterka s černým humorem (alá Pulp fiction), druhá akční horor s černým humorem. A vyšperkované dialogy. Prostě skvělá zábava! ,,Sakra Carlosi proč zrovna tenhle bar? Co to je sakra za bar?" - ,,Bar jako každej jinej." - ,,Carlosi byls tady vůbec někdy?" ()

Langy10

V tomto filmu jsem poznal, že Robert Rodriguez je jednim z výborných režisérů, ač jsem si to předtím nemyslel. Myslel jsem si, že film Od soumraku do úsvitu bude fakt jakože hovadina, ale po doporučení mího kámoše jsem zjistil, že to byla pecka :) absolutně vším. Mělo to příběh a mně se to líbilo moc. Co se týče herců, tak absolutně nejlíp to zahrál George Clooney, kterej mimochodem u mě teď taky vstupl v ceně. Quentin Tarantino mi příjde vždycky v těch filmech jako úplně divnej, i když tady mi ho bylo trochu líto... a Juliette Lewis ta byla taky výborná... Jediný co mi vadilo na tom bylmu byl konec ten mě trošku zklamal a těch pár lidí, co zemřeli. Jinak povedený film ;) ()

Mefistofelle

Robert Rodriquez a Quentin Tarantino - tahle dvojice dnes už skoro automaticky znamená, že vznikne velmi kvalitní film a i v tomto případě je tomu tak. První polovina je čistokrevná road movie. Oba lupiči jsou docela sympaťáci, Geroge Clooney i sám Quentin Tarantino hrají své postavy bravurně a hází vtipné hlášky. I ten pastor a jeho děti mě docela bavili. V momentě, kdy se dostanou přes mexické hranice a zastaví i stripbaru Titty Twister, začíná tak trochu jiný film. Zanedlouho se totiž z obsazenstva baru stávají upíři a začíná čistokrevný béčkový horor. Zatímco první polovina neměla prakticky chybu, ta druhá jich má víc. Hororové scény jsou sice záměrně béčkové a přehnané, ale občas je to tak chaotické, že je těžké se v tom mumraji vyznat. Navíc, tím že hned ze začátku tvůrci nechali zlikvidovat Salmu Hayek i Dannyho Treja v roli upírů, připravili se o potencionálně výrazné záporáky a zůstala jim jenom banda takových nemastných-neslaných zrůdiček. Ale ale i tato druhá polovina je docela zábavná, způsoby likvidace upírů vtipné a nedá se říct, že by filmu dělala výraznou ostudu. Jako celek na to na mě působilo jako dost vydařená multižánrovka, kterou rozhodně doporučuji. ()

Attta

Super odreagovačka. Film splnil svůj účel, a ten, kdo v tom hledá nějaké extra filmařské zázraky nebude spokojen tak, jako obyčejný konzument nebo fanoušek Tarantinových úchylností zpracovaných Rodriguezem. Navíc použita perfektní hudba. ()

joker.george

Nebudu první ani poslední, kdo to napíše. Než se na scéně objeví jedna tajemná pyramida, tak se jedná o typického Tarantina s humorem, dialogy, postavami a bizarnostmi, které mu jsou vlastní. S příchodem upírů vychytávky sice zůstanou, ale jsou přebité prvoplánovou brutalitou a akcí, jejichž kouzlo a účinek postupně zcela vyprchá, až se nakonec není z čeho radovat. A čím více vidím filmů s Danny Trejem, tak tím víc se mi zdá, že v něm nedokáže vydržet déle než pět minut. 3,5* (Netflix) ()

Trainspotter

Pussy! Pussy! Pussy! Správná kravina, u které jsem se hodně dobře bavil! V jistým scénách bylo jasně čitelné, kdo se hlasí k autorství scénáře (že pane Zastoupile). Ale jinak správná tarantinovsky gangsterská jízda s rodriugezovsky nadupanou hororovou poctou. ()

ad

Tento pokus o grindhousovou úlitbu na mně bohužel moc nefungoval...Tento film, který doprovází pověst velice zábavného snímku mě totiž (pravda, místy strašlivě) nudil... škoda ()

exitak

Prvn polovina byla fakt super, Clooney a Tarantino bezva dvojice bratru vyvrhelu. Ale co potom prislo, achjo :( Bckova nekoncici rezba mezi upirama a rodinkou s bratry. Skoda no, zacatek me fakt bavil. ()

vykur!

We got white pussy, black pussy, Spanish pussy, yellow pussy, we got hot pussy, cold pussy, we got wet pussy, we got smelly pussy, we got hairy pussy, bloody pussy, we got snappin pussy, we got silk pussy, velvet pussy, Naugahyde pussy, we even got horse pussy, dog pussy, chicken pussy! Come on, you want pussy, come on in, pussy lovers! If we don't got it, you don't want it! Come on in, pussy lovers! ()

DruidKarel

982. hodnocený film: Do doby, než se ve snímku z krásných dam a nuzných motorkářských ožralů stali upíři, byl film zábavnej a bavil mě. Divil jsem se, jak to Quentinovi a Clooneymu jde dohromady, ale pak to už šlo s kvalitou dolů jako s erekcí postaršího pána. Rozhodně dobrá zápletka, dobré herecké výkony i výborný drsný humor, ale ten závěr mě zklamal. 3* jsou tedy jen pouhou útěchou filmu, který měl na víc. PS: nedovedu pochopit, proč ji nevzal s sebou :-( 3* ()

tomtomtoma

Velice žánrový snímek, který jednoho nadchne, druhého pobaví a třetího nemile překvapí. Velkým kladem je, že pánové Rodriguez a Tarantino se prací opravdu baví. Spousta chlapácké drsnosti, potoky krve, nějaký ten výbuch, tematicky nevšední večírek. Samozřejmě protkané kousavě černým humorem. Hlavním pilířem je bezohledný Seth Gecko (zajímavý George Clooney), jdoucí nemilosrdně za svým cílem. Nesnáší odpor, rozpor a zápor. Divoce bzučí, aby žil. Protipólem je mu rodina pastora bez víry Jacoba Fullera (Harvey Keitel), s dospívajícími dětmi Kate (Juliette Lewis) a Scottem (Ernest Liu). Nesmí se zapomenout na pitoreskního Sethova bratra Richarda (Quentin Tarantino), vrcholek brutality života. Z dalších rolí: spolubojovníci Sex Machine (Tom Savini) a Frost (Fred Williamson), moje oblíbená záporná zrůdička Razor Charlie (Danny Trejo), a Santanico Pandemonium (půvabná Salma Hayek) se svou erotickou předváděčkou tanečních možností. A tak čas plyne, mrtvolky se hromadí, hrubosti stoupají, bojovnost umdlévá. Snad až příliš bizarní. Dokáži to ocenit, ale v žádném případě to není můj šálek čaje. ()

dubinak

Důvodem, proč jsem tento snímek chtěla opravdu vidět, bylo to, že Tarantino napsal scénář a sám si v něm zahrál. Potěšilo mě, že si tam střihnul vážně originální a hodně znepokojivou roli. Spolupráce Tarantino-Rodriguez nikdy nemohla dopadnout úplně špatně a s klidným vědomím tomu můžu dát pěkně čtyři hvězdy. Na víc to ale zase určitě není. Už kvůli podivnému hlavnímu zvratu, který mi do děje zrovna moc neseděl a byla jsem spokojená spíše s tou krotší, mírnější první polovinou. Nepovažuji to ale až za takové mínus, abych to musela pomluvit, protože i přes tento detail film výborně fungoval, akce se rozjela a zábava mohla začít. Krásná Salma byla na tom všem třešničkou a upíří bitky taky vcelku lahodily oku. ()

C0r0ner

Sliboval jsem si od toho dost a dostal poměrně málo. Slibný úvod jako v Desperadu byl bohužel (podle identického mustru) někde kolem poloviny zaměněn za nudnou rutinu. Od duo Rodriguez/Tarantino jsem teda čekal mnohem víc, třeba ve stylu Sin City, ale nakonec z toho byl akorát tuctový a nepříliš zábavný masakr upírů. 65% ()

Flynn

Dokud vlezli do toho baru tak se to fakt vyvíjelo jako fajn film Clooney a Tarantino byli skvělá dvojka, ale v baru se to zvrhlo v kravinu jakou jsem dlouho neviděl, zachránila to snad jen Salma ve spodním prádle, která je fakt více než žhavá, uff ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)